Aizvadīta Leģendu nakts Kokmuižā

Publicēja 2017. gada 30. okt. 06:43Krista Gromova   [ atjaunināts 2017. gada 30. okt. 06:52 ]
Leģendu nakts laikā, 2017.gada 28. oktobrī Kokmuižā, Kocēnu novada Kocēnos ikvienam bija iespēja apmeklēt Kokmuižas kompleksu – baudīt svētku koncertu “Zem jaukām ermoņiku skaņām” Kocēnu kultūras namā un iepazīties ar Kokmuižas laika stāstiem Kokmuižas pilī.

Ermoņiku mūzikas svētku koncerts "Zem jaukām ermoņikas skaņām" norisinājās par godu Tautas mūzikas festivālam “Dzīvā mūzika 2017. Ermoņiku mūzikas svētki”. Arī šogad Tautas mūzikas festivāls pievērsās ermoņiku spēlei, akcentējot ermoņiku spēles tradīcijas Latvijā. Vidzemes Ieviņu, krievu hromku, Pēterburgas un Vīnes ermoņiku skaņas bija iespēja dzirdēt gan muzikantu vecmeistaru, gan jauno tautas mūzikas draugu sniegumā.

Savukārt Kokmuižas pils apmeklētājiem bija iespēja izdzīvot pils kādreizējos laikus, kad vēsturiski tā tika apdzīvota medību un svinību laikā. Kamīnzālē, kur kādreiz pulcējušies mednieki, bija iespēja klausīties dažādus stāstus par laiku Kokmuižā, tagadējais mūzikas kabinets tika veltīts tēmai par leģendāro latviešu kordiriģentu Robertu Zuiku, bet skolas skatuve pārtapa par vietu, kur ikvienam bija iespēja satikties un ļauties sarunām pie kafijas un tējas tases. Tāpat pils mansardā tika atdzīvināta pils mistērija, bet pils zālē ikvienam bija iespēja apskatīt Vitālija Jermolajeva mirdzošo gleznu izstādi ''Inner Light''.

Leģendu nakts pasākumus Kokmuižas pilī organizēja iedzīvotāju iniciatīvas grupa “Labie darbi Kokmuižai”. Tautas mūzikas festivālu “Dzīvā mūzika 2017. Ermoņiku mūzikas svētki” rīkoja biedrība ''Skaņumāja'' un Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kocēnu novada dome.

Comments