Airēšanas slalomistam Emīlam Putniņam uzvaras Somijā un Lietuvā

Publicēja 2017. gada 19. sept. 13:55Eva Eglīte
Aizvadītajās brīvdienās un vēl nedēļu iepriekš Kocēnu novada sportista Emīla Putniņa vārds vairākkārt izskanēja, mūsu airēšanas slalomistam uzvarot Somijas čempionātā, apbalvojot viņu ar Kauņas čempionāta zelta medaļu un jaunietim kāpjot uz Lietuvas kausa goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Taivalkoski pilsētā Somijas ziemeļos no 9. līdz 10. septembrim norisinājās trīs dažādi airēšanas slaloma pasākumi, kur ar augstiem rezultātiem startēja kluba “Vidzemes sporta asociācija - Valmiera“ audzēknis Emīls Putniņš. Sestdien, 9. septembrī, vietējie un viesu sportisti no Igaunijas un Latvijas spēcīgā, ātrā un sarežģītā ūdenī sacentās Somijas čempionātā airēšanas slalomā. C1 laivu klasē vīriešiem, kā pērn, pjedestāla virsotni iekaroja Latvijas čempions Emīls Putniņš. Šīs dienas vēlā vakarā sacensību trasē tika dots starts Taivalkoski Nakts slalomam. Adrenalīna un sajūsmas kokteili malkoja jeb plēšanu ar smailīti un svaidīšanu un lēkāšanu pa mežonīgajām krācēm lāpu uguns, prožektoru gaismu un zibspuldžu, skandināvu roka, tautas mūzikas un gaviļu un salūta skaņu un ziedu pavadījumā piedzīvoja arī Emīls Putniņš. Savukārt svētdien, 10.septembrī Somijas rezultatīvajam sniegumam un fantastiskajai pieredzei Emīls Putniņš atkal pievienoja uzvaru tradicionālajā Taivalkoski Ekstrēmajā slalomā, kura trases vārti tiek izvietoti tā jau monstrīgo krāču psihākajās vietās.

Sestdien, 16.septembrī Emīls Putniņš C1M Open un C1M U18 kategorijās kļuva par Kauņas čempionu un ne pirmo reizi. Vakarā panākumu svinības gan nesekoja, jo rīts VSA-VALMIERA airēšanas slalomistam nāca ar nākamajām cīņām Vokes upes ūdenī. Svētdien, 17.septembrī divas Lietuvas kausa trofejas nonāca Emīla Putniņa īpašumā. Kocēnu novada sportists pēc sacensībām grūtām ar lepnuma jūtām pierādīja līdera statusu C1 laivu klasē gan junioru, gan kopējā konkurencē.

Baltijas airēšanas slaloma sacensību sezona noslēgsies 7. un 8.oktobrī ar Rīgas čempionātu un Latvijas kausa finālu.

FOTO:
Kaspars Pakers
Fotoattēlā:
Emīls Putniņš


Airēšanas slaloma apvienība
Comments