Airēšanas slalomistam Emīlam Putniņam Lietuvas valsts un galvaspilsētas čempionātu godalgas

Publicēja 2018. gada 6. maijs 22:40Kristers Blūms

Airēšanas slaloma kluba „Vidzemes sporta asociācija - Valmiera” jaunais atlēts Emīls Putniņš no iepriekšējās nedēļas nogales cīņām Lietuvā mājās pārvedis gan zelta medaļas, gan lietderīgu pamācošu pieredzi.


Sestdien, 28.aprīlī Kocēnu novada sportists kāpa uz Viļņas čempionāta goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Kaspara Pakera audzēknis plūca uzvaras laurus C1 laivu klasē vīriešiem U18 vecuma grupā.

Stipri grūtākas cīņas Viļņas pievārtē Griģišķē izvērtās svētdien, 29.aprīlī. Grūtākas ne vien tāpēc, ka Lietuvas čempionātā vērtēšana, neskaitot absolūto pieaugušo konkurenci, jauniešiem bija tikai vienā - U23 vecuma grupā, bet arī ka norisinājās komandu braucieni. Tāpat spriedzi radīja Vokes upes nemainīgi piedāvātā loterija - specifisku slūžu ietekmē optimālais ūdens līmenis izšķirošajā braucienā ir laimes spēle. Veiksmei stāvot nedaudz nostāk, paredzētā vārtu ņemšanas un taisno gabalu taktika jānomaina uz ne tik pieņemamiem B un tālākiem plāniem. Neskatoties uz to, neviens nepārspēja Emīlu Putniņu C1M U23 kategorijā un līdz zeltam arī kopvērtējumā, jāatļaujas spriest, viņam pietrūka negaidīta pretstraumes nepārvēršanās straumē trases noslēgumā. C1 laivu klasē vīriešiem absolūtajā konkurencē uzvara palika seklo un akmeņu pilno atstraumju vietējam lietpratējam Mantam Atmanavičam.

Bet Emīla Putniņa nelielā piekāpība izbeidzās Lietuvas čempionāta komandu braucienos. Viņš kopā ar rīdziniekiem Gļebu Voroņko un Stefanu Romanosu triumfēja 3xC1M kategorijā.

Patlaban Emīls Putniņš, gatavojoties Pasaules Junioru čempionātam, kas norisināsies jūlija vidū, aizvada treniņus Itālijas pilsētas Ivrea straujūdens kanālā.
Foto:
Ingars Jurjānis
Attēlā:
Emīls Putniņš
Informāciju sagatavoja:
Kaspars Pakers
VSA-VALMIERA
26594761
Comments