Aicina velobraucienā „Uz Zilokalnu pa šaursliežu dzelzceļa pēdām!”

Publicēja 2015. gada 10. sept. 03:36Eva Eglīte

10.oktobrī Valmierā jau trešo gadu norisināsies tautas ekskursija „Rudens krāsas Valmierā”, kā laikā vairāk nekā 100 tūristu no dažādām Latvijas pilsētām izzinās rudens krāsas, smaržas un garšas vienā no Vidzemes skaistākajām pilsētām – Valmierā.

Šogad aicinām arī veloentuziastus sajust Valmieras puses zelta rudens krāšņumu, piedaloties velobraucienā „Uz Zilokalnu pa šaursliežu dzelzceļa pēdām!”. Tā būs iespēja uz mirkli nokļūt pagātnē, iztēlojoties kokmateriālu, papīra un pasažieru pilnus vagonus ceļā uz Ainažu ostu un atpakaļ. Tie būs patiesības meklējumi – vai Zilaiskalns glabā sevī maģisku enerģiju?

Veloekskursijas laikā gids – sporta entuziasts Jānis Dainis – parādīs un pastāstīs par šādiem vēsturiskiem tūrisma objektiem: Valmieras Dzelzs tilts, Jāņparka stacija, Kocēnu stacija, Kokmuižas pils komplekss, Cimpēnu pilskalns, Mujānu viduslaiku pils Baltais tornis, Zilākalna stacija, Zilākalna autotrase un Zilaiskalns. Stāstījumu papildinās arī vietējie gidi. Ekskursijas sākums – plkst.10.00 pie Valmieras Tūrisma informācijas centra Rīgas ielā 10.

Velobrauciena maršruta kopējais garums būs aptuveni 40 kilometri, tāpēc aicinām pirms velobrauciena iestiprināties, lai brauciena laikā nenākas saskarties ar enerģijas izsīkumu. Tāpat rosinām paņemt līdzi maizītes un siltu dzērienu spēku uzkrāšanai pirms došanās atpakaļceļā. Pikniku plānots rīkot Zilākalnā.

Tā kā dalībnieku skaits velobraucienā ir ierobežots, aicinām laicīgi pieteikties ekskursijai, rakstot e-pastu tic@valmiera.lv, zvanot pa tālruni 64207177 vai dodoties uz Valmieras Tūrisma informācijas centru.

Dalības maksa velobraucienā vienai personai – 4,50 EUR. Samaksa par ekskursiju jāveic līdz 10.oktobrim plkst.10.00 Valmieras Tūrisma informācijas centrā. Čeks jāsaglabā un pirms brauciena jāuzrāda ekskursijas vadītājam.

Atgādinām – velobrauciena laikā visiem dalībniekiem obligāti jāvelk ķiveres. Uz tikšanos!
Comments