Aicina vecākus, viņu iespēju robežās, nevest bērnus uz pirmsskolas izglītības iestādēm

Publicēja 2021. gada 19. febr. 04:50Elīna Upīte
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), sakarā ar arvien pieaugošo saslimušo skaitu tieši pirmsskolas izglītības iestādēs, aicina vecākus, viņu iespēju robežās, nevest bērnus uz pirmsskolas izglītības iestādēm, tādējādi saudzējot bērnu, ģimenes locekļu, pirmsskolas pedagogu un citu iestādes darbinieku veselību.

Pamatojoties uz publiski pieejamo informāciju par epidemioloģisko situāciju valstī un saslimstības izplatību pirmsskolas darbinieku vidū, šī gada pirmajās piecās nedēļās Latvijā kopumā ar Covid-19 inficējušies un saslimuši 863 pirmsskolas darbinieki, to skaitā Rīgā - 275. SPKC apkopotie dati liecina, ka saslimstība arī bērnu vidū palielinās. Viens gadījums izraisījis pirmsskolas pedagoga nāvi.

LIZDA saprot šī brīža situāciju, ka mediķi, policisti, kā arī citu profesiju pārstāvji, kas nodrošina sabiedrības ikdienas vajadzības, nevar veikt savus darba pienākumus attālināti, jo ir pakļauti darbam tiešā kontaktā cīņā ar pandēmijas izraisītajām sekām. Pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki zina, cik svarīgs ir vecāku darbs un cik nozīmīgs viņiem ir pirmsskolas iestādes darbs un ir gatavi strādāt, taču svarīgi, lai mēs visi - bērni, vecāki, pirmsskolas darbinieki, būtu veseli un pēc iespējas ātrāk apturētu vīrusa izplatību. Tāpēc LIZDA aicina ļoti atbildīgi ievērot visas noteiktās drošības prasības un meklēt risinājumus, lai pēc iespējas samazinātu kontaktēšanos.
Comments