Aicina pieteikties tūristu gidu apmācībām

Publicēja 2016. gada 11. febr. 00:56Eva Eglīte
Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina interesentus pieteikties tūristu gidu kursiem, kas notiks no 2016.gada 4.marta līdz 9.aprīlim. Kursu mērķis ir veicināt Valmieras pilsētas un apkārtējo novadu – Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas – kā vienota tūrisma galamērķa popularitāti, piedāvājot ceļotājiem kvalitatīvus un profesionālus tūristu gidu pakalpojumus. 

Uz tūristu gidu apmācības kursiem tiek aicināti visi interesenti, kuri vēlas apgūt pamata prasmes un zināšanas ekskursiju vadīšanā Valmieras pilsētā un apkārtējos novados, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldībā 2012.gadā sertificētie tūristu gidi kvalifikācijas uzturēšanas nolūkā un papildu zināšanu apguvei. Apmācību programmu veidos trīs tematiski virzieni – tūristu gids uzņēmējdarbībā, tūristu gida prasmes un tūristu gida zināšanas par Valmieras un apkārtējo novadu vēsturi, kultūru un dabu. Kursu dalībniekiem gan lekcijās, gan praktiskajās nodarbībās būs iespēja uzzināt par tūristu gida darba specifiku, ētiku un tiesisko regulējumu, apgūt komunicēšanās paņēmienus un metodes, sava stāsta sagatavošanā, prezentēšanā un vides interpretēšanas programmas veidošanā. Tāpat noderīga būs informācija par to, kā tūristu gidam vadīt ekskursijas personām ar īpašām vajadzībām. Kursu dalībnieki iegūs arī zināšanas par valodniecības niansēm Valmieras pusē, starpkultūru aspektiem mūsdienu sociālajā vidē, vietējās gastronomijas kultūras            Viena no tūristu iecienītām vietām                        un amatniecības veidošanās vēsturi. 
               Kocēnu novadā - Zilaiskalns                                      

Gidu apmācību laikā nodarbības notiks dažādās Valmieras pilsētas vietās, piemēram, Valmieras drāmas teātrī, iepazīstot teātra aizkulišu dzīvi, Valmieras muzejā, Valmieras Tūrisma informācijas centrā, Valmieras Kultūras centrā, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā, Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā un citviet, tādējādi kursu dalībnieki iepazīs arī Valmieras nozīmīgākos apskates objektus. Jāpiebilst, ka kursus vadīs profesionāli un aizrautīgi lektori, savas jomas profesionāļi - Dr.geogr. Andris Klepers, Dr.habil.philol. Janīna Kursīte-Pakule, Dr.art. Jānis Kalnačs, Normunds Pīlips (“Apeirons”), Arnolds Osis (Valmieras Drāmas teātris) un citi lieliski speciālisti no Vidzemes Augstskolas, Valmieras muzeja, Dabas aizsardzības pārvaldes un Vidzemes Olimpiskā centra.

Sekmīgi beidzot pilnu apmācību ciklu un nokārtojot eksāmenu, kursu dalībnieki saņems Valmieras pilsētas pašvaldības izsniegtu tūristu gida sertifikātu. Pieteikumus tūristu gidu kursiem – CV un īsu motivācijas vēstuli – gaidīsim līdz 2016.gada 29.februārim, Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10) klātienē vai elektroniski, sūtot pieteikumu uz tic@valmiera.lv. Izvērtējot iesniegtos CV, priekšroka dalībai kursos tiks dota interesentiem, kuri pārvalda kādu no svešvalodām, kā arī dalībniekiem, kuri pēc kursiem būtu gatavi sniegt gida pakalpojumus Valmierā un apkārtējos novados. Īpaši gaidīsim dalībniekus ar igauņu valodas zināšanām. Tūristu gidu kursos un nodarbībās dalībnieku skaits būs ierobežots.


Dalības maksa:

Apmeklējot pilnu nodarbību ciklu (26 nodarbības) un nokārtojot eksāmenu, lai iegūtu Valmieras pilsētas pašvaldības tūristu gida sertifikātu – 25.00 EUR;

Valmieras pilsētas pašvaldībā sertificētiem Valmieras tūristu gidiem kvalifikācijas uzturēšanas nolūkā – 10.00 EUR;

interesentiem, kuri vēlas apmeklēt tikai atsevišķas nodarbības, vienas nodarbība cena – 6.00 EUR.


Ar Tūristu gidu kursu nodarbību plānu var iepazīties šeit.

Ċ
Eva Eglīte,
2016. gada 11. febr. 00:56
Comments