Aicina piedalīties barikāžu atceres pasākumā Rīgā

Publicēja 2015. gada 28. dec. 03:45Eva Eglīte
16. janvārī Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju un 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrību, atzīmējot barikāžu 25. gadadienu, Rīgā rīko atceres pasākumu "Bulvārī brīvība", kas iecerēts kā paaudžu tikšanās atmiņās un mūzikā.

2016. gada janvārī vēsturiskajam barikāžu notikumam aprit 25 gadi, tāpēc visos Latvijas reģionos dzīvojošie, kuri 1991. gadā piedalījās barikādēs, aicināti apmeklēt atceres pasākumu "Bulvārī brīvība" 16. janvārī, lai kopīgi atcerētos, dalītos un vienotos stāstos par vēstures notikumā pieredzēto.

Programmā paredzēti piemiņai veltīti videostāsti, uzrunas, dzejas lasījumi un muzikālie priekšnesumi. Pasākuma apmeklētāji varēs klausīties atmiņu stāstos par 1991. gada notikumu dalībnieku mobilizāciju, sajūtām, emocijām, plāniem, piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem.

Muzikālo repertuāru patriotiskās skaņās nodrošinās mūsdienu tautas mūzikas apvienība "Jauno Jāņu orķestris", muzikālā apvienība "Raxtu raxti", etnorokgrupa "ElektroFolk", Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris "Sōla", Rīgas Tehniskās universitātes studentu pūtēju orķestris "SPO", kā arī jaunā un talantīgā dziedātāja Aleksandra Špicberga.

Pasākums norisināsies 16. janvārī no plkst. 15.00 līdz 19.00. Precīzāka pasākuma norises vieta vēl tiks izziņota. 

Pasākuma organizatori aicina barikāžu dalībniekus ar tuviniekiem pieteikties dalībai pasākumā, rakstot uz e-pastu barikades@lka.edu.lv vai zvanot 67213525 līdz 2016. gada 11. janvārim.

Lai apzinātu dalībnieku skaitu, Kocēnu novada iedzīvotājiem aicinājums pieteikties arī pagastu pārvaldēs (kontaktinformācija ŠEIT).


Comments