Aicinām uz senā zirgu staļļa sakopšanas talku

Publicēja 2017. gada 21. aug. 04:11Krista Gromova   [ atjaunināts 2017. gada 21. aug. 04:35 ]
Sestdien, 2017.gada 26. augustā no plkst. 10.00 Kocēnu novada Kocēnos norisināsie senā zirgu staļļa sakopšana talka, lai Kokmuižas svētku laikā, 8. un 9. septembrī tas pārtaptu par Mākslas telpu stiklu skulptūru izstādei. Aicinām ikvienu interesentu piedalīties sakopšanas darbos un līdz 24. augustam par savu dalību informēt Kocēnu novada domes kontaktpersonu Vinetu Vinteri (vineta.vintere@kocenunovads.lv, 29226028).

Senais zirgu stallis ir daļa no Kokmuižas kopleksa un līdz šodienai ir saglabājušās ēkas sarkano ķieģelu sienas. Zirgu stallis atrodas Kocēnu novada Kocēnos, pļavā starp Jāņa Ķenča un Kapteiņu ielu.

Senajās saimniecībās, tai skaitā muižu saimniecībās nebija nejaušu ēku. Tāpēc, atjaunojot seno Kokmuižu un tās teritoriju, nepieciešams maksimāli saglabāt to, kas kultūrainavā vēl pastāv. Raugoties uz muižu arhitektūras mantojumu Latvijā kopumā, retas ir vietas, kur muižas kompleksā saglabājušās visas ēkas, taču Kokmuiža ir salīdzinoši bagāta gan arhitektoniski, gan ainaviski.

Senais zirgu stallis šī gada Kokmuižas svētku laikā pārtaps par Mākslas telpu, kurā griestus rotās debesis, bet telpas iekšpusē būs iespēja atklāt stikla mākslu – materializētas un materiālas pasaules vizualizācijas. Mākslinieces Andas Munkevicas stikla skulptūru izstāde tiks atklāta jau 8. septembrī plkst. 20.00 ar koncertu plkst. 20.30.

Nepieciešamie veicamie darbi ir:
  • Vaļējo ķieģeļu mūru augšpusē noņemšana (nepieciešams cilvēku drošībai, izmantojot ēku);
  • Visu ķieģeļu mūru iekšpusē un ārpusē savākšana un novietošana glītās kaudzītēs (šie ķieģeļi tiks izmantoti mūra restaurēšanai);
  • Logu aiļu atvēršana (stikla objektu izvietošanai logos);
  • Pamatņu veidošana stikla skulptūru novietošanai;
  • Teritorijas uzkopšana.
Pēc talkas aicinām uz kopīgu maltīti un sarunām.

Vide, kurā mēs dzīvojam, būs atkarīga arī no mūsu katra vēlmēm un veikuma. Tāpēc aicinām kopīgi atjaunot un atdot dzīvei vēsturiski bagātu un skaistu vietu, padarot to arī par mūsu kopīgā garīgā mantojuma daļu!

Comments