Aicinām pievienoties bezmaksas nodarbību kursam "Ceļvedis, audzinot pusaudzi (vecākiem)"

Publicēja 2020. gada 1. sept. 03:33Elīna Upīte
Kocēnu novada pašvaldības Sociālais dienests aicina Kocēnu novada iedzīvotājus - ģimenes, kurās aug pusaudzis, piedalīties bezmaksas nodarbību kursā "Ceļvedis, audzinot pusaudzi (vecākiem)".

Pusaudzis. Vienu brīdi viņš jūtas gana pieaudzis un neatkarīgs, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, bet citā brīdī ir apjucis, nepārliecināts un vēlas saņemt vecāku atbalstu. Šis apmācību kurss sniedz vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā (aptuveni 10 līdz 16 gadi) ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā veidot veiksmīgu sadarbību ar bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem.

Kursa laikā saņemsiet atbildes uz šiem un citiem jautājumiem:
  • Pusaudzis vairs nav mazs bērns, taču arī ne pieaudzis. Ko atļaut un ko nē? Kādā veidā noteikt robežas, ja agrākās metodes vairs nestrādā?
  • Vēlos, lai man ar pusaudzi būtu labas, emocionāli tuvas attiecības. Kā ar pusaudzi sarunāties? Kā izteikt kritiku, nesabojājot attiecības?
  • Pusaudzim nav draugu vai ir sarežģītas attiecības ar vienaudžiem. Vai un kā es varu viņu atbalstīt?
  • Pusaudzis tik daudz ko grib darīt atšķirīgi no mums, vecākiem, bieži ir opozīcijā, protestē. Cik daudz protestēt ir normāli?
  • Pusaudža seksualitāte. Kāda seksuālā uzvedība ir atbilstoša, kāda nē? Kas ir sekstings? Vai sarunas ar pusaudzi par seksualitāti nepamudinās viņu ātrāk iesaistīties seksuālās attiecībās?
  • Pusaudzis ir noslēgts un es nezinu, kā viņš jūtas. Ko darīt, ja neesam pieraduši runāt par emocijām?
  • "Uzsprāgstam" mēs visi - gan pusaudzis, gan vecāki. Kā palīdzēt sev un pusaudzim izpaust emocijas tā, lai nekaitētu ne sev, ne citiem?
  • Kā jūtas pusaudža vecāks? Kā parūpēties par sevi?
Apmācību kursa laikā tiek izmantotas dažādas darba metodes - uzdevumi pāros un grupās, situāciju izspēlēšana, diskusijas, tiek uzdoti arī mājas darbi apgūtā nostiprināšanai, kā arī vecākiem ir iespēja dalīties un dzirdēt citu dalībnieku pieredzi.

Apmācības kursu vadīs: konsultatīvā psiholoģe un sistēmiskā ģimenes psihoterapijas speciāliste Ieva Rozīte-Ķikse un sociālā pedagoģe Kristīne Ķīkule.

Kursa ilgums: 10 nodarbības (katra 3 stundas), 1 reizi nedēļā. Lai gan nodarbību kurss jau ir sācies, interesenti vēl var pievienoties!

Nodarbību datumi: 02.09., 09.09., 16.09., 23.09., 30.09., 07.10., 14.10.,21.10.

Laiks: plkst. 17.30 - 20.30 .

Norises vieta: Kocēni,

Grupas dalībnieku skaits ierobežots (līdz 10 cilvēkiem grupā).

Pieteikties, zvanot pa tālruni: 26151451.
Comments