Aicinām iesaistīties kampaņā Eiropas Mobilitātes nedēļa 2018

Publicēja 2018. gada 15. aug. 04:56Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 15. aug. 04:56 ]
Eiropas Mobilitātes nedēļa(EMN)
šogad norisināsies no 2018. gada 16. līdz 22. septembrim.

EMN laikā kā mazas, tā lielas Eiropas pilsētas rosina iedzīvotājus automašīnu vietā izmantot ilgtspējīgus pārvietošanās veidus – pastaigu ar kājām, riteņbraukšanu un sabiedrisko transportu. 

2018. gadā EMN vadmotīvs ir “multimodalitāte” - dažādu transporta veidu izmantošana un kombinēšana, kas ļauj pasažieriem pilnvērtīgi izmantot visas priekšrocības: naudas ietaupīšanu, ātrumu, elastīgumu, ērtības, punktualitāti un citas. 

Kā iespējams piedalīties EMN kampaņā?

Piedalīties Eiropas Mobilitātes nedēļas Nacionālajā konkursā, kurā tiks izcelti labās prakses piemēri. Pašvaldībām, organizācijām un uzņēmumiem līdz š.g. 10. septembrim jāreģistrē labās prakses piemēri vietnē www.mobilityweek.eu. Konkursa uzvarētāji tiks sveikti EMN laikā 19.septembrī. Pašvaldības kas īstenojušas nozīmīgus ilgtspējīgas mobilitātes veicināšanas pasākumus var pretendēt arī uz Eiropas līmeņa atzinību European Mobility Week Award konkursā. Pērn EMN Nacionālajā konkursā piedalījās 23 pašvaldības, bet Eiropas līmeņa konkursam tika virzītas trīs – Lubānas, Daugavpils un Salaspils pašvaldības.

Dalīties ar astoņiem kampaņas video savos kanālos, kas laikā no jūnija līdz oktobrim tiks publicēti Facebook vietnē “Gudrais pilsētnieks” https://www.facebook.com/GudraisPilsetnieks/, mudinot Latvijas iedzīvotājus izmēģināt dažādus pārvietošanās veidus un to kombinēšanu. 

Izgatavotie video atrodami šeit:
Ar ko tu brauksi uz Dziesmu un deju svētkiem?
Edavārdi brauc uz festivāliem
Gudrais pilsētnieks Cēsīs - video par Lauru un Andi Arnicāniem

Eiropas Mobilitātes nedēļa sabiedrības informēšanas kampaņu Latvijā koordinē sabiedrisko attiecību aģentūra Prospero, kas nodrošina informāciju presei, informatīvo materiālu pieejamību un konsultē pašvaldības par iesaisti. 

Papildus informācija: Mudrīte Grundule tālr. 26523052, e-pasts: mudrite.grundule@prospero.lv.

Comments