Aicinām atbalstīt Kocēnu novada domes iesniegto projektu “Vidzemes kultūras programmā 2020”

Publicēja 2020. gada 9. apr. 05:13Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 9. apr. 06:06 ]
Kocēnu novada dome iesniegusi projekta pieteikumu konkursā “Vidzemes kultūras programma 2020”, lai pārizdotu pirmo Latvijā drukāto pavārgrāmatu “Tā pirmā pavāru grāmata, no vāces grāmatām pārtulkota”, kuras oriģināls pētniekiem pieejams vien divos eksemplāros.

Konkursā iesniegtie projekti nodoti sabiedrības balsojumam Vidzemes plānošanas reģiona vietnē http://balso.vidzeme.lv. Balsošana norisināsies līdz 23. aprīlim, un tajā aicināts piedalīties ikviens iedzīvotājs no 16 gadu vecuma, autorizējoties caur www.latvija.lv, tā apstiprinot savu identitāti. Katram ir iespēja atdot balsi par trim dažādiem projektiem.

Atbalstīt grāmatas “Tā pirmā pavāru grāmata, no vāces grāmatām pārtulkota” izdošanu varat ŠEIT.

1795. gadā Rubenes drukātavā Rubenes luterāņu draudzes mācītājs Kristofs Harders izdeva Latvijā pirmo drukāto pavārgrāmatu “Tā pirmā pavāru grāmata, no vāces grāmatām pārtulkota”. Tā atklāja muižniecības dzīves smalkumus, domājot par latviešu tautības muižu pavāriem un pavārēm. Pavārgrāmatas oriģināls pieejams pētniekiem vien divos eksemplāros Latvijas Nacionālās bibliotēkas Reto grāmatu un rokrakstu nodaļā. Projekta īstenošanas rezultātā izdotā grāmata būs lielisks materiāls, kuru sasaistīt ar vairākiem nemateriālā kultūras mantojuma projektiem un šodien tik plaši atpazīstamiem un iemīļotiem kultūras mantojuma ceļiem. Grāmatu plānots nodot Kocēnu novada skolām un bibliotēkām, Rubenes baznīcai, Kocēnu novada pašvaldības un Rubenes baznīcas jaunizveidotajā ekspozīcijā “Pa Hronikas pēdām”, tāpat arī nesen atklātajā Tūrisma informācijas centrā Zilākalna ūdenstornī. Grāmata tiks nodota Latvijas Nacionālajai bibliotēkai un dāvināta Vidzemes plānošanas reģiona 26 novadiem, kā arī Kocēnu novadā esošajiem restorāniem.

“Vidzemes kultūras programmu” Vidzemes plānošanas reģions īsteno jau trīspadsmito gadu. Kultūras programmu reģionos atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un AS “Latvijas valsts meži”. Tās ietvaros iespējams iegūt finansējumu kultūras projektu ieviešanai Vidzemes vēsturiskā novada teritorijā.

Attēlā: 2015. gada jūlijā Rubenē norisinājās pirmais pasākums "Indriķa diena", kas jau kļuvis par ikgadēju un plaši apmeklētu notikumu. Indriķa dienā interesentiem bija iespēja noklausīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora Andra Vilka stāstījumu par pirmo drukāto pavārgrāmatu Latvijā un aplūkot šo reto izdevumu.
Comments