Aicina 10. - 12. klašu skolēnus piedalīties vides erudīcijas spēlē

Publicēja 2017. gada 4. sept. 04:58Krista Gromova   [ atjaunināts 2017. gada 4. sept. 04:59 ]
Lai veicinātu sabiedrības, īpaši jauniešu informēšanu un izglītošanu par atkritumu 
šķirošanu un videi draudzīgu dzīvesveidu, biedrība “Daibes ilgtspējas centrs” aicina 10. - 12. klašu skolēnus (2017./2018. m.g.) no Vidzemes vidusskolām piedalīties vides izglītības projektā.

Galvenā izglītības projekta aktivitāte ir erudīcijas spēle “Vides erudīts”, kas norisināsies 13 posmos piecās Vidzemes pilsētās septembrī un oktobrī. Katrā spēles posmā skolēniem būs jāatbild uz 10 jautājumiem un jātiek galā ar praktiskiem uzdevumiem par cilvēka ietekmi uz vidi un pareizu atkritumu apsaimniekošanu. Daibes ilgtspējas centrs aicina skolas iesaistīties un pieteikt komandas. 

No vienas skolas var pieteikties vairākas komandas trīs cilvēku sastāvā, nosūtot pašu veidotu video (1 līdz 2 min), kurā komandas dalībnieki iepazīstina ar sevi un savu pārstāvēto skolu. Skolēnu komanda pārstāv vienu skolu, bet komandā visi dalībnieki nedrīkst būt no vienas klases, vismaz diviem dalībniekiem jābūt katram no savas klases. Dalībai erudīcijas spēlē tiks atlasītas 27 radošākās komandas.

Visas 27 komandas saņems veicināšanas balvas, savukārt finālisti saņems speciāli izstrādās galda spēles un kādu no trīs galvenajām balvām (skolēnu pārstāvētajām skolām): 1. vieta - brauciens uz Tartu (līdz 50 personām); 2. vieta un 3. vieta – dāvanu karte 100 EUR vērtībā.

Video (MOV, MP4 vai MPEG formātā) un savu tālruņa numuru, komandas dalībnieku vārdus un atrašanās vietu sūtiet uz e-pastu aiva@daibesic.lv līdz 15. septembrim! Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 20. septembrim ZAAO un Latvijas Reģionu Televīzijas “Re:TV mājas lapās (www.retv.lv, www.zaao.lv), sociālajos medijos un arī personīgi.

Spēle "Vides erudīts" tiks filmēta un pārraidīta arī televīzijas ekrānos - no 7. oktobra līdz 18. novembrim kanālā Re:TV. Spēles posmu filmēšanas process norisināsies no šī gada septembra līdz oktobrim un to ikvienam interesantam būs iespēja vērot arī klātienē.

Raidījumu ciklu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.
Comments