9. maijā Kocēnu novadā piestās "Pavasara EKO pietura"

Publicēja 2021. gada 5. maijs 01:36Elīna Upīte
Turpinās pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta akcija “Pavasara EKO pietura”, kuras laikā pašvaldību apdzīvotās vietās tiks organizēti speciāli brīvdienu maršruti pārstrādei derīgā materiāla savākšanai.

Svētdien, 9. maijā, akcijas transportlīdzekļi piestās Vaidavā, Bērzainē, Zilākalnā un Dikļos, dodot iedzīvotājiem iespēju atbrīvoties no uzkrātiem pārstrādei derīgiem materiāliem.

EKO pieturas apkalpos divu atkritumu savācējmašīnu ekipāžas:
  • vienā mašīnā varēs nodot stikla pudeles un burkas,
  • bet otrā - makulatūru, kartona iepakojumu, saplacinātas plastmasas pudeles ar apzīmējumiem PET, HDPE, PP (izņemot pārtikas eļļas un kečupa pudeles), plastmasas kannas, kastes, spaiņus ar apzīmējumu HDPE, PP, tāpat polietilēna plēves ar apzīmējumu LDPE (izņemot skābbarības ruļļu plēves), kā arī metāla priekšmetus un iepakojumu.
Akcijas maršruts Kocēnu novadā:
  • 9. maijā plkst. 9.00 - 9.15 Vaidavā, laukumā pie pagasta pārvaldes;
  • 9. maijā plkst. 9.00 - 9.10 Bērzainē, laukumā pie tautas nama;
  • 9. maijā plkst. 9.30 - 9.45 Zilākalnā, laukumā pie pagasta pārvaldes;
  • 9. maijā plkst. 9.55 - 10.10 Dikļos, laukumā pie autobusu pieturas.
ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: “Mēs attīstām pakalpojumu piedāvājumu un infrastruktūru, uzklausot savus klientus. Ikdienas sarunās un klientu aptaujās iedzīvotāji norāda, ka labprāt vēl vairāk iesaistītos iepakojuma nodošanā pārstrādei, ja vien to varētu izdarīt maksimāli tuvu savai dzīves vietai. Šo akciju piedāvāsim novadu lauku teritorijās. Tās laikā redzēsim, vai attālums līdz iepakojuma nodošanas vietai ir noteicošais, lai cilvēks rīkotos videi draudzīgi. Vēršu uzmanību, ka pārstrādei derīgos materiālus pieņemsim bez maksas un šī ir iespēja šķirojot samazināt savas izmaksas par nešķirotu atkritumu nodošanu.”

Akcijā var piedalīties privātmāju un daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji, kā arī uzņēmumi un iestādes.

Izmanto iespēju un iesaisties! Tu vari būt zaļš!

EKO laukumu darba laiki un akcijas nolikums pieejami www.zaao.lv sadaļā Šķiroto atkritumus savākšana, kā arī informāciju var iegūt zvanot uz tālr. 64281250.

Pārstrādājamos atkritumus bez maksas ikdienā iespējams nodot EKO laukumos, EKO punktos vai izmantot individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu privātmājām, kas pieejams pilsētteritorijās un blīvi apdzīvotos pagastu centros.

Akcija ir spēkā tikai pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma ZAAO darbības reģionā.
Comments