Projekta “Rīta zvaigzne” ietvaros aizvadītas apmācības Kocēnu novada jauniešiem

Publicēja 2016. gada 5. jūl. 00:46Eva Eglīte   [ atjaunināja Elīna Upīte 2016. gada 4. aug. 08:32 ]
No 29. jūnija līdz 3. jūlijam, piecu aizraujošu dienu garumā brīvā dabā norisinājās apmācības Kocēnu novada jauniešiem, kas pulcēja 40 dalībnieku no dažādiem Kocēnu novada pagastiem.

Kā iepriekš vēstīts, šovasar Kocēnu novada dome sadarbībā ar Kocēnu 38. skautu vienību īsteno Jaunatnes politikas valsts programmas 2016. gadam finansētu projektu “Rīta zvaigzne”, kura centrālais notikums bija apmācības jauniešiem.

Kopā ar projekta sadarbības partneriem – Kocēnu 38. skautu vienību - un pieredzējušiem speciālistiem Kocēnu novada jauniešiem bija iespēja piedalīties praktiskās un izglītojošās nodarbībās, kas balstījās uz diviem pīlāriem – daba un latviešu tautas kultūra un tradīcijas, jo arī senie latvieši savu dzīvesziņu balstīja cilvēka un dabas mijiedarbībā.

Praktiski darbojoties – mācoties darot, jaunieši iepazina un apguva āra dzīves prasmes – kā iekurt ugunskuru, kā iekārtot atpūtas vietu, izmantojot “skautu būvēšanas metodes”, kā sagatavoties pārgājienam – ko likt somā, jaunieši devās pārgājienā, lai iepazītu Kocēnu novada kultūrvēstures vietas, un laivu braucienā pa Gauju, apguva prasmes, lai gatavotu ēdienu uz dzīvas uguns, un cepa tradicionālo skautu maizi, iepazina latviešu rakstu zīmes un par piemiņu izgatavoja savu īpašo zīmi, maizes darbnīcā “Donās” cepa īstenu latviešu rudzu rupjmaizi, kā arī piedalījās praktiskā nodarbībā “Ceļā uz Latvijai – 100” - vēlreiz atjaunojot zināšanas par Latvijas valsti, tās vēsturi un simboliem, guva plašāku ieskatu skautu kustības darbībā un iepazinās ar Kocēnu 38. skautu vienības draugiem – skautu vienību no Dānijas, kopā ar folkloras kopu “Endzelīte” izdejoja un izdziedāja latviešu tautas dziesmas un dejas, piedalījās aizraujošās aktivitātēs, ko organizēja skauti ar alpīnisma inventāru.

Apmācību un projekta īstenošanas rezultātā veicināta jauniešu interese vairāk brīvā laika veltīt, aktīvi atpūšoties pie dabas, kā arī pilnveidota jauniešu izpratne par latviešu tautas tradīcijām un kultūras mantojumu.

Kocēnu novada domes sagatavotais un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras izsludinātajā atklātā projektu konkursā iesniegtais pieteikums ir saņēmis Jaunatnes politikas valsts programmas 2016. gadam finansējumu 3499,55 eiro apmērā.


Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2016. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros

   
    

Comments