34. reizi notiks skrējiens “Apkārt Vaidavas ezeram”

Publicēja 2015. gada 2. jūl. 06:17Elīna Upīte   [ atjaunināts 2015. gada 2. jūl. 06:28 ]
Kopš 1982. gada Kocēnu novada Vaidavā norisinās tradīcijām bagātais skrējiens “Apkārt Vaidavas ezeram”, kas šogad norisināsies sestdien, 4. jūlijā, aicinot 34. skrējienā doties ikvienu interesentu – sākot no bērniem un jauniešiem, līdz pat pieredzējušiem sportistiem un veterāniem. 

Sacensības sāksies plkst. 9.40 Vaidavas ciema centrā, kad startēs jaunākie skrējiena dalībnieki, kuri atkarībā no vecuma grupas mēros 800 m vai 1600 m garu distanci. Savukārt plkst. 10.30 tiks dots starts 11,7 km garajam skrējienam „Apkārt Vaidavas ezeram”. Rūpējoties par sacensību dalībnieku labsajūtu, tiks nodrošināti vairāki dzeramā ūdens padeves punkti. 

Reģistrēties dalībai skrējienā var biedrības „Sporta klubs SportLat” interneta mājas lapā www.sportlat.lv, aizpildot pieteikuma formu, kā arī klātienē sacensību norises dienā no plkst. 8.00. Kocēnu novada iedzīvotājiem dalība sacensībās par samazinātu maksu. 

Ap plkst. 12.30 plānota apbalvošanas ceremonija, savukārt vakarā plkst. 20.00 ikviens skrējiena dalībnieks un līdzjutējs aicināts doties uz Valmiermuižas Vasarnīcu Vaidavas ezera krastā, kur norisināsies dziesminieka Mikusa Frišfelda koncerts. 

Kopš skrējiena pirmsākumiem tiek apkopota informācija par tā dalībniekiem no Vaidavas un Kocēnu pagasta, lai noteiktu tos novadniekus, kas visvairāk reižu apskrējuši apkārt ezeram, vienlaikus veidojot veselīgu konkurenci un mudinot nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Vaidavas pagasta iedzīvotāju konkurencē visvairāk skrējienu veicis Valdis Tilts, kurš kopš 1987. gada piedalījies 27 skrējienos, 2. vietā Ilgonis Saldūksnis (26 skrējieni) un 3. vietā Jānis Dainis (23 skrējieni), kurš pirmo skrējienu veica 1983. gadā. Kocēnu pagasta iedzīvotāju vidū 1. vietā rubenietis Uģis Karasevs (kopš 1991. gada 14 skrējienu), 2. vietā Jānis Bagāts (13 skrējienu) un 3. vietā Mārtiņš Dainis (12 skrējienu). Skrējienu statistika pieejama ŠEIT.

Skrējienu “Apkārt Vaidavas ezeram” organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar biedrību „Sporta klubs SportLat”.

Comments