Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

2018. gada Kocēnu novada sporta laureātu saraksts

Publicēja 2019. gada 7. febr. 04:12Kristers Blūms   [ atjaunināts 2019. gada 7. febr. 04:16 ]

1. februārī no plkst. 18.00 Kocēnu sporta namā norisinājās tradicionālais Kocēnu novada pašvaldības rīkotais pasākums “Kocēnu novada sporta laureāts 2018”, kurā sveikti sporta laureāti par sasniegumiem sporta sacensībās 2018. gadā, kā arī noskaidrotas 2018. gada labākās sporta spēļu komandu, 2018. gada sportisti un sportistes, kā arī 2018. gada treneri. 









2017. gadā Kocēnu novadā tika nolemts sveikt arī sporta skolotājus, kas papildus saviem pienākumiem skolā ļoti aktīvi iesaistās, lai sports būtu ne tikai viens mācību priekšmets, bet gan būtiska jauniešu dzīves sastāvdaļa. Kocēnu novada gada sporta skolotājs 2018, jau otro gadu pēc kārtas - Jura Neikena Dikļu pamatskolas sporta skolotājs - Andris Robalds. Andris Robalds ar savu attieksmi pret darbu un nebeidzamo degsmi ir veicinājis skolēnu sportisko attīstību, gan sporta stundās, gan veicinot skolēnu aktivitāti arī ārpus stundām. 


Iesaistot iedzīvotājus Kocēnu novada sporta laureātu noteikšanā arī šogad tika izveidotas trīs nominācijas, par kurām varēja balsot ikviens Kocēnu novada iedzīvotājs, šogad savu balsi par šīm trim nominācijām atdeva 324 Kocēnu novada iedzīvotāji un sporta līdzjutējs.


Kategorijā Gada populārākais sportists ar iegūtām 114 balsīm par uzvarētāju pārliecinoši tika atzīts Latvijas izlases florbolists, kurš šogad notiekošajā pasaules čempionātā palīdzēja Latvijas valstsvienībai iegūt augsto 5.vietu - Atis Stepāns.

Kocēnu novada iedzīvotāji par Gada populārāko sporta spēļu komandu ar 127 balsīm atzinuši 2018.gada florbola virslīgas 4.vietas ieguvējus vīriešu florbola komandu “Rubene”.


Kategorijā Gada populārākais sporta notikums, 102 Kocēnu novada iedzīvotāji savu balsi atdeva par sporta notikumu, kas bez pārtraukuma noticis jau kopš 1982.gada otro gadu pēc kārtas atzīstot to par populārāko sporta notikumu Kocēnu novadā atzīts Skrējiens apkārt Vaidavas ezeram


Novērtējot 2018.gada Kocēnu novada sportistu sasniegumus Kocēnu novada dome ir noteikusi laureātus četrās visnozīmīgākajās Kocēnu novada sporta laureāta nominācijās.

  • Par Kocēnu novada 2018. Gada sporta spēļu komanda tiek atzīta Sieviešu florbola komanda “Rubene”; 


  • Par Kocēnu novada 2018. Gada treneri tiek atzīts Jānis Inģists(Latvijas sieviešu florbola izlases treneris, 4.vieta Latvijas florbola virslīgā vīriešiem); 

  • Par Kocēnu novada 2018.gada sportisti tiek atzīta Līga Valdmane (2. vieta Latvijas čempionātā garajā distancē, vidējā distancē, sprintā Latvijas čempionātā, 3.vieta stafetē, 1.vieta maratona distancē); 

  • Par 2018.gada Kocēnu novada Gada sportistu tiek atzīts Aivars Šmaukstelis(3.vieta Pasaules spēkavīru čempionu līgas finālā). 


Veterāni, kuri 2018. gadā guvuši teicamus sasniegumus Latvijas sporta veterānu – senioru savienības sporta spēlēs un citās sporta sacensībās: 
  • Inese Bērziņa (2.vieta Latvijas sporta veterānu savienības sacensībās orientēšanās un 3.vieta Latvijas čempionātā 24 stundu rogainingā) 
  • Jānis Zagorskis (1.vieta Latvijas sporta veterānu savienības sacensībās lodes grūšanā un 1.vieta 200m skrējienā); 
  • Valdis Tilts (1.vieta Latvijas sporta veterānu savienības sacensībās 400m skrējienā, 800m skrējienā, 1.vieta jūdzes skrējienā); 
  • Jānis Karlivāns (1.vieta Latvijas sporta veterānu savienības sacensībās Lodes grūšanā); 
  • Laura Pētersone (1.vieta Latvijas sporta veterānu savienības sacensībās 200m skrējienā, 2.vieta 60m skrējienā); 
  • Dina Alksne (2.vieta Latvijas sporta veterānu savienības sacensībās orientēšanās); 
  • Gints Rudzītis (1.vieta Latvijas sporta veterānu savienības sacensībās riteņbraukšanā 10 km šosejas braucienā) 
  • Agris Kalējs (1.vieta Latvijas sporta veterānu savienības sacensībās MTB riteņbraukšanā, 2.vieta 10km šosejas braucienā) 
  • Andrejs Ziema (1.vieta Latvijas sporta veterānu savienības sacensībās 10km šosejas braucienā). 


Skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera 2018.gadā finišu sasniedza seši Kocēnu novada sportisti:
  • Dmitrijs Ničipors (2.vieta, laiks 8 stundas 43 minūtes); 
  • Māris Heinols (11.vieta, laiks 10 stundas 43 minūtes); 
  • Jānis Kaibe (61.vieta, laiks 13 stundas 49 minūtes); 
  • Liāna Aldiņa (65.vieta, laiks 14 stundas 14 minūtes); 
  • Inese Bērziņa (80.vieta, laiks 15 stundas 17 minūtes); 
  • Dace Blūma (83.vieta, laiks 15 stundas 25 minūtes). 


Lai arī Kocēnu novadā sporta spēles aizvadītas vismaz desmit gadus, 2018.gada vasara bija īpaša ar to, ka sporta spēles tika aizvadītas sešos posmos, paviesojoties visos Kocēnu novada pagastos – Kocēnos, Dikļos, Vaidavā, Bērzainē, Zilākalnā un novērtējot arī sportiskās tradīcijas viens sacensību posms norisinājās Rubenē. Šajā sportiskajā maratonā piedalījās vairākas komandas, taču visspēcīgākie Kocēnu sporta spēļu kopvērtējumā izrādījās komanda “Vaidava”. 



Kocēnu novada jaunie sportisti, kuri veiksmīgi startējuši florbolā, jātnieku sportā un orientēšanās sacensībās un citos sporta veidos: 
  • Ance Anna Katkovska (2.vieta Latvijas ziemas čempionātā konkūrā, 2.vieta Latvijas Jātnieku federācijas kausā konkūrā); 
  • Pēteris Gailis (2.vieta Latvijas čempionātā vidējā distancē M14 grupā) 
  • Elizabete Krista Juraša (3.vieta Latvijas Republikas Nacionālajā čempionāta konkūrā); 
  • Karlīna Adata (3.vieta Latvijas Republikas Nacionālais čempionāts konkūrā); 
  • Edgars Kaufmanis (1.vieta LJBL čempionātā, finālturnīra vērtīgākais spēlētājs, 3.vieta Eiropas U-20 čempionātā basketbolā B divīzijā); 
  • Arta Renāte Rulle (3.vieta Latvijas čempionātā orientēšanās sportā vidējā distancē); 
  • Emīls Putniņš (1.vieta Latvijas jaunatnes čempionātā airēšanas slalomā, 1.vieta Latvijas čempionātā, 1.vieta Latvijas kausā); 
  • Evelīna Sirmā (2.vieta - LR jauniešu čempionāts novusā, 1.vieta - LR čempionātā sievietēm); 
  • Elīna Sirmā (1.vieta - LR jauniešu čempionāts novusā); 
  • Patrīcija Jaunzema (1.vieta Baltijas Apvidus loka šāvēju čempionātā telpās, 1.vieta Latvijas Apvidus loka šāvēju čempionātā). 


2018. gadā Kocēnu novada vārdu Latvijas un plašāka mēroga sacensībās nesuši daudzi jaunieši – startējot komandās:

  • Zēnu U-12 vecuma grupas florbola komandu “Rubene” (1.vieta Latvijas florbola čempionātā) 
Sastāvā: Pēteris Gailis, Kārlis Bitmanis , Markus Mednis, Markuss Dumpis (Labākais sezonas aizsargs MU-12 grupā), Reinis Mickēvičs, Māris Novickis, Rendijs Veikšāns, Miķelis Riba, Ričards Jurjānis, Artūrs Drillis, Kārlis Dūmiņš, Toms Pētersons, Haralds Apšs, Emīls Dūmiņš, Gustavs Siliņš, Hugo Buhrots, Artis Matīss Fogels, Gints Dinārs Treimanis. 



  • Meiteņu U-12 vecuma grupas florbola komandu “Rubene” (1.vieta Latvijas florbola čempionātā) 

Sastāvā: Grieta Brālēna, Arta Krista Rulle, Annija Žondaka, Brenda Beļājeva, Nikola Čermeņeva, Diāna Žagota, Kira Mazurika, Marta Gaugere, Lote Baldiņa, Estere Elbrete (Labākā sezonas vārtsardze MU-12 grupā), Nikija Jenāne, Madlēna Rozīte, Sanija Ramona Ābeltiņa, Evelīna Caune, Linda Zēmele, Marta Drille (Labākā sezonas uzbrucēja MU-12 grupā).


  • Meiteņu U-14 vecuma grupas florbola komandu “Rubene” (1.vieta Latvijas florbola čempionātā) 

Sastāvā: Samanta Bērziņa (Labākā sezonas aizsardze MU-14 grupā), Evelīna Sirmā, Emīlija Salaciete (Labākā sezonas uzbrucēja MU-14 grupā), Elīna Sirmā, Megija Jurgaite, Dinija Anna Putniņa, Dinija Pinkule, Anna Meldera, Sanija Ramona Ābeltiņa, Evelīna Caun, Linda Zēmele, Marta Drille un Madlēna Rozīte. 


  • Meiteņu U-16 vecuma grupas florbola komandu “Rubene” (1.vieta Latvijas florbola čempionātā) 

Sastāvā: Laura Gaugere (Rezultatīvākā spēlētāja MU-16 grupā), Jūlija Rozīte, Danute Tinkuse, Simona Grāpēna, Marta Lība Zameca (Labākā uzbrucēja MU-16 grupā), Egija Katrīne Briede, Estere Loreta Ābeltiņa, Annija Smilte, Lāsma Ēvele, Elīna Akmentiņa, Alise Rutkovska, Jana Roze, Līga Balode, Betija Rācene, Tīna Jančevska, Evelīna Sirmā un Elīna Sirmā. 


2018. gadā pieaugušo grupās Kocēnu novada sportisti ir spējuši sasniegt augstvērtīgus rezultātus ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskās sacensībās.


  • Terēze Zalte (Latvijas Republikas Ziemas čempionāta jātnieku sportā kopvērtējumā izcīnīta 2.vieta); 
  • Betija Annemarija Ezerkalne (Latvijas Republikas Ziemas čempionātā jātnieku sportā kopvērtējumā izcīnīta 3.vieta); 
  • Elīna Kaimiņa (Latvijas Republikas Ziemas čempionātā jātnieku sportā kopvērtējumā izcīnīta 3.vieta); 
  • Dace Stūre (Vairāku starptautisku sacensību – čempionātu laureāte iejādē, Latvijas labākā iejādes sportiste); 
  • Ingrīda Ozola (Latvijas Republikas čempionāts novusa dubultspēlēs sievietēm – 2.vieta); 
  • Evija Paparde (Latvijas Republikas čempionāts novusa dubultspēlēs sievietēm – 2.vieta); 
  • Ainārs Pēčs (3.vieta Latvijas Republikas kausa izcīņā pāru dubultspēlēs novusā); 
  • Aleksejs Mironovs (3.vieta Latvijas Republikas kausa izcīņā pāru dubultspēlēs novusā); 
  • Aivars Šmaukstelis (3.vieta Pasaules spēka vīru čempionu līgas finālā); 
  • Liene Allere (1.vieta Latvijas taku skriešanas čempionātā 35km distancē); 
  • Līga Valdmane (2.vieta Latvijas čempionātā garajā distancē, 2.vieta vidējā distancē, 2.vieta sprinta distancē, 3.vieta stafetē); 
  • Normunds Kazuņins (Latvijas čempions spēka trīscīņā līdz 83kg); 
  • Jānis Bergholds (Latvijas čempions spēka trīscīņā līdz 74kg, Latvijas čempions spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu sv.kat.līdz 66kg, 2.vieta Latvijas čempionātā spēka trīscīņā līdz 74kg); 
  • Atis Stepāns (Latvijas izlases dalībnieks Pasaules čempionātā florbolā Čehijā); 
  • Edijs Vinters (3.vieta Baltijas regbija čempionāta 2.divīzijā, 2.vieta Regbija Attīstības asociācijas čempionātā R7); 
  • Rodžers Purmalis (3.vieta Baltijas regbija čempionāta 2.divīzijā, 2.vieta Regbija Attīstības asociācijas čempionātā R7); 
  • Krists Brīdaks (3.vieta Baltijas regbija čempionāta 2.divīzijā, 2.vieta Regbija Attīstības asociācijas čempionātā R7); 
  • Andris Garselis (3.vieta Baltijas regbija čempionāta 2.divīzijā, 2.vieta Regbija Attīstības asociācijas čempionātā R7); 
  • Toms Zirnis (3.vieta Baltijas regbija čempionāta 2.divīzijā, 2.vieta Regbija Attīstības asociācijas čempionātā R7); 
  • Kristaps Staņa (3.vieta Baltijas regbija čempionāta 2.divīzijā, 2.vieta Regbija Attīstības asociācijas čempionātā R7). 


  • Vīru 35+ vecuma grupas florbola komanda “Rubene” (2.vieta Latvijas veterānu florbola čempionātā) 
Sastāvā: Rolands Litte, Guntars Zēmelis, Ģirts Pakalns, Jānis Bagāts, Guntis Bergs, Uģis Ulmanis, Roberts Mačulāns, Ēriks Akulovs, Nauris Lazdāns, Ivars Jēkabsons, Jānis Daubars, Lauris Niezeris, Kristaps Vidzis, Sandis Cīrulis, Kārlis Marenis, Guntars Celms, Janeks Lužinskis. 

  • Vīru 45+ vecuma grupas florbola komanda “Rubene” (2.vieta Latvijas veterānu florbola čempionātā) 
Sastāvā: Aivis Rugājs, Edvīns Mangulis, Andis Gackis, Jānis Plūme, Einārs Bedrītis, Einārs Gailītis, Toms Kūkojs, Ojārs Aldiņš, Ivo Meļķis, Dainis Jostsons, Mārtiņš Birnis, Ģirts Priedītis, Rolands Litte, Roberts Mačulāns, Jānis Daubars, Kārlis Marenis, Guntars Celms, Janeks Lužinskis.


  • Sieviešu 1.līgas florbola komanda “Rubene” (1.vieta Latvijas florbola 1.līgā sievietēm) 
Sastāvā: Samanta Bērziņa, Emīlija Salaciete, Laura Gaugere, Jūlija Rozīte (Labākā uzbrucēja sieviešu 1.līgā), Danute Tinkuse, Simona Grāpēna, Marta Lība Zameca, Egija Katrīne Briede, Estere Loreta Ābeltiņa, Annija Smilte, Lāsma Ēvele, Elīna Akmentiņa, Alise Rutkovska, Līga Balode, Betija Rācene, Elitzabete Pavlovska, Zane Ziedone, Rebeka Laure, Sintija Bāliņa.


  • Sieviešu virslīgas florbola komanda “Rubene” (1.vieta Latvijas florbola virslīgā sievietēm) 
Sastāvā: Lība Daija Mikova, Liene Adamane, Evita Rudzīte, Juta Muravska, Zeltīte Bankava, Ieva Ločmele, Madara Adamane, Linda Līce, Nora Zvirbule, Baiba Juruša, Ilga Jēkabsone, Laurs Gaugere, Danute Tinkuse, Simona Grāpēna, Marta Lība Zameca, Lāsma Ēvele, Elizabete Pavlovska, Zane Ziedone, Rebeka Laure, Sintija Bāliņa.


Kocēnu novada sportistu sasniegumu attīstībai lielus pūliņus ir pielikuši arī viņu treneri, kas ik dienu stāvējuši blakus, uzraugot ikkatru kustību un motivējuši ikvienu sportistu ieguldīt nedaudz vairāk, lai sasniegtu sporta virsotnes:

  • Linda Līce (Latvijas čempionātā izcīnīta 1.vieta MU-12, MU-14 un MU-16 vecuma grupās, iegūta 1. vieta Latvijas sieviešu florbola 1.līgā); 
  • Jānis Dainis (Latvijas čempionātā izcīnīta 1.vieta MU-12, MU-14 un MU-16 vecuma grupās, iegūta 1. vieta Latvijas sieviešu florbola 1.līgā, ELVI virslīgā sievietēm); 
  • Zeltīte Bankava (1.vieta Latvijas sieviešu 1.līgā florbolā un ELVI virslīgā sievietēm); 
  • Jānis Inģists (Latvijas sieviešu florbola izlases treneris, florbolista Ata Stepāna treneris); 
  • Terēze Zalte (Elizabetes Kristas Jurašas un citu “Zirgaudzētavas Kocēni” sportistu trenere); 
  • Inguna Valdmane (orientieristes Līgas Valdmanes trenere); 
  • Andris Robalds (Orientieristes Artas Renātes Rulles treneris); 
  • Kaspars Pakers (airētāja Emīla Putniņa treneris); 
  • Andrejs Rožlapa (smagatlētu Normunda Kazuņina, Jāņa Bergholda treneris); 
  • Alvils Kaufmanis (basketbolista Edgara Kaufmaņa treneris); 
  • Kristīne Šilkina (Loka šāvējas Patrīcijas Jaunzemas trenere); 
  • Kristaps Staņa (Regbija kluba “”Fēnikss” sportistu treneris); 
  • Kitija Līgate (Orientierista Pētera Gaiļa trenere); 
  • Guna Vasiļjeva (Jātnieces Ances Annas Katkovskas trenere); 
  • Juris Zilberts (Latvijas čempionātā izcīnīta 1.vieta MU-12 vecuma grupā); 
  • Roberts Trepšs (Latvijas čempionātā izcīnīta 1.vieta MU-12 vecuma grupā); 
  • Ivars Jēkabsons (Latvijas čempionātā izcīnīta 1.vieta MU-12 vecuma grupā). 


Comments