Ziņas‎ > ‎

Novada ziņasInformācija par Materiālo zaudējumu kompensēšanu no AS “Sadales tīkls”

Publicēja Kristers Blūms


Šajās dienās esam saņēmuši vairākas sūdzības no Kocēnu novada iedzīvotājiem par elektroapgādes traucējumiem 19. jūlijā ap plkst. 7:00 - 9:00 no rīta, kuru rezultātā bojātas vairākas elektroierīces.

Sazinoties ar AS “Sadales tīkls” esam saņēmuši apstiprinājumu par elektroapgādes traucējumiem šajā laikā. 

AS “Sadales tīkls” aicina mājsaimniecības un uzņēmumus, kuri saskārušies ar elektroapgādes traucējumiem vai cietuši zaudējumus zvanīt uz Sadales tīkls Klientu servisa informatīvo tālruni 8403(darbadienās no plkst. 8.00 līdz 20.00)
Bojājumu pieteikšanas tālrunis: 8404 (24h)
E-pasts: st@sadalestikls.lv

Vairāk par materiālo zaudējumu kompensēšanu šeit: https://www.sadalestikls.lv/klientiem/klientu-apkalposana/zaudejumi/

Kocēnu novadā – Bērzainē, Rubenē un Kocēnos sākti vides objektu uzstādīšanas darbi

Publicēja Kristers Blūms

Visi vides objekti atradīsies ciemata centros(Bērzaine,Rubene,Kocēni) un, tie pildīs velo novietnes un atpūtas soliņu funkciju. Tā pat, pie vides objektiem būs atrodamas arī atkritumu urnas. Objektu dizainā ietverts Kocēnu novada logo – koks, kura lapotne veido Kocēnu novada karti – attēlojot visus piecus novada pagastus.

Pavisam drīz mūsu novadā būs vēl par trim sakoptām vietām vairāk. Jau iepriekš atvainojamies par būvdarbu laikā sagādātajām neērtībām!

Aicinām uz nakts koncertu Rubenes ciema svētku ietvaros

Publicēja 2018. gada 17. jūl. 23:49Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 17. jūl. 23:49 ]


Jau esam informējuši,ka no 24. - 29. jūlijam tiks atzīmēti 6. Rubenes ciema svētki, par tiem vairāk ŠEIT

Svētku ietvaros, 26. jūlijā aicinām uz nakts koncertu plkst. 21:30 Rubenes baznīcas dārzā. Uzstāsies Aija Vītoliņa un 'Tango Sin Quinto'.

Tango Sin Quinto ir seši aizrautīgi cilvēki mūzikā, kuri kopā spēlē, dzied, smejas, līdzpārdzīvo un rada. Grupas 10 gadu pastāvēšanas laikā, izpildot un iedvesmojoties no dažādu valstu un kultūru mūziku, šogad radušās arī dziesmas latviešu valodā un izdotas albumā “Klusums”. Koncertā skanēs ne tikai jaunie albuma skaņu stāsti, bet arī grupas vismīļākie skaņdarbi, kas veidojuši tās īpašo skanējumu.

Kocēnu nakts florbols turpinās 20. jūlijā - Bērzainē

Publicēja 2018. gada 16. jūl. 22:36Kristers Blūms


Jūlija sākumā veiksmīgi aizvadījām pirmo Kocēnu nakts florbola turnīru pie Kocēnu sporta nama.
Šajā nedēļa turpinām jau aizsākto tradīciju ar Kocēnu nakts florbola turnīru Bērzainē. Sacensības norisināsies 20. jūlijā no plkst. 19.00 (Sacensību sākums var tikt precizēts atkarībā no pieteikto komandu skaita), Bērzaines sporta laukumā. Turnīrs, kā ierasts, tiks izspēlēts bērnu/jauniešu, kā arī pieaugušo konkurencē.

Pieteikšanās līdz 2018.gada 19.jūlijam plkst. 16.00, rakstot uz mikus.krisans@kocenunovads.lv

Plašāku informāciju par sacensību kārtību meklē Kocēnu nakts florbola Bērzaines posma nolikumā ŠEIT

Aizvadīts jau trešais Kocēnu sporta spēļu posms

Publicēja 2018. gada 16. jūl. 07:24Kristers Blūms

Aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās trešais Kocēnu novada sporta spēļu posms. Pirmie divi sacensību posmi tika aizvadīti vasaras sākumā - Jūnijā, savukārt trešais posms iezīmēja Jūlija sacensību posmu sākumu. 

Sacensības aizvadot saulainos laika apstākļos un lielā svelmē uz starta stājās sešas komandas. Visas komandas aizvadīja sacensības ieskaites disciplīnās - strītbolā, futbolā, volejbolā un vieglatlētikā, papildus šiem sporta veidiem komandām bija iespēja pārbaudīt savus spēkus orientēšanās labirintā un ugunsdzēsēju stafetē. 

Dienas sākumā tika aizvadītas sacensības futbolā un volejbolā, kur visstabilāko sniegumu nodemonstrēja komanda "Ozoli" abos sporta veidos ierindojoties otrajā vietā. Par futbola sacensību uzvarētājiem kļuva mājinieki "Dikļu" komanda, trešajā vietā ierindojās komanda "Rītdienas klaidoņi", savukārt volejbola sacensībās par uzvarētājiem kļuva komanda "Rītdienas klaidoņi", trešo vietu atvēlot komandai "Ķažimejie". 

Paralēli sacensībām futbolā un volejbolā norisinājās sacensības orientēšanās labirintā un vieglatlētikā, vieglatlētikas sacensību komandu kopvērtējumā augstāko rezultātu un pirmo vietu ieguva komanda "Vaidava", otro vietu ieguva komanda "Ķažimējie", bet trešo vietu vieglatlētikas sacensībās ieguva komanda "Ozoli".

Ap plkst.15.15 sacensību norises vietā tika sagaidīti Pasaules miera skrējiena dalībnieki. Kopā ar šiem skrējiējiem vienu goda apli Jura Neikena pamatskolas stadionā veica arī katras komandas pārstāvji, tādā veidā apliecinot Kocēnu novada atbalstu šim nozīmīgajam skrējienam. Papildus tam Kocēnu novada vārdā skrējējiem tika pasniegta Kocēnu novada spēka dāvana, kas ļāva skrējiena dalībniekiem smelties spēku Kocēnu novada uzņēmēju produkcijā!

Dienas otrajā pusē tika noskaidrotas labākās komandas strītbola sacensībās - 1.vietu ieguva komanda "Dikļi", otrajā vietā ierindojās komanda "Čiekuri", bet trešo vietu izcīnīja komanda "Rītdienas klaidoņi". Sporta spēļu noslēgumā tika aizvadītas sacensības ugunsdzēsēju stafetē, kur uz starta stājās 7 komandas, pirmo vietu izcīnot komandai "Čiekuri", aiz sevis atstājot komandu "Dikļu jaunie BUK", bet trešo ātrāko laiku uzstādīja komanda "Rītdienas klaidoņi".

Komandu kopvērtējumā pārliecinoši pirmo vietu ieguva komanda "Dikļi", savukārt cīņa par otro vietu izrādījās ļoti sīva, četros kopvērtējuma ieskaites sporta veidos komanda "Rītdienas klaidoņi" un "Ozoli" uzrādīja pilnīgi vienādu punktu skaita summu, kas jau otro reizi Kocēnu novada sporta spēļu laikā lika ievērot sacensību nolikuma 7.5. punktu "Vienāda punktu skaita gadījumā, kopvērtējumā tiek ņemti vērā rezultāti, kas sasniegti pārējās disciplīnās", arī abās pārējās disciplīnās komandas bija startējušas līdzvērtīgi, taču nedaudz veiksmīgāki izrādījās komanda "Rītdienas klaidoņi", izcīnot 2.vietu, bet komanda "Ozoli" ieguva 3.vietu sacensību kopvērtējumā.

Kopvērtējuma rezultāti:

Kocēnu novada Sporta spēļu Dikļu posma foto galerija ŠEIT

Nākamais Kocēnu novada sporta spēļu posms 28. jūlijā - Rubenē!

Kocēnu novadā aizvadīts velobrauciens “Aizmin pie trušiem”

Publicēja 2018. gada 16. jūl. 06:35Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 16. jūl. 06:36 ]

14.jūlijā aizvadīts velobrauciens “Aizmin pie trušiem”, kas sākās Rubenes ciemā, pie BMX trases un veda pa Kocēnu novada mazākiem un ainaviskiem ceļiem piestājot truškopības saimniecībā “Mežiņi”, kā arī pārsteidzot 23 velobraucējus ar interesantiem apskates objektiem un sasniedzot 37km garumu. 

Rubenē, 14 jūlija rītā, pie BMX trases pulcējas velo entuziasti, kuri gatavojās aizvadīts Kocēnu novada šīs vasaras pirmo velo braucienu “Aizmin pie trušiem”. Šajā reizē arī velobraucēji – bērni bija sabraukuši gana lielā skaitā. No 23 velobraucējiem 5 bija bērni, kas dažubrīd mīna pedāļu pat ātrāk par Kocēnu novada projektu un tūrisma speciālistu – šī brauciena gidu Tomu Treimani. 

Velobrauciens veda pa ļoti ainaviskām vietām, sākuma posmā gar Lielā un Mazā Anša ūdenstilpnēm, caur Ķieģeļu muižas teritoriju un tālāk jau pa meža takām un mazākiem lauku celiņiem līdz  lielākajam pieturas punktam, kurā braucēji piestāja uz ilgāku laiku -  Šķirnes trušu saimniecību “Mežiņi”. Saimniecībā dalībniekus uzņēma Saimnieki Ingūna un Andris Valdmaņi ar meitu Justīni Valdmani. Dalībnieki sākumā iepazina saimniecībā esošos trušus, papagaiļus, kā arī citus lauku dzīvniekus, kas tiek audzēti “Mežiņos”. Mazākajiem velobraucējiem bija iespēja barot un mīļot dzīvniekus. Savukārt ikvienam bija iespēja pamēģināt apcirpt Angoru un iepīt vilnu diega pavedienā. Tika noskaidrots fakts, ka Angoru vilna ir vispatīkamākā vilnas zeķē, jo tā nekož. 

Pēc ekskursijas saimniecībā sekoja pusdienu pauze, kurā Kocēnu novads bija sarūpējis zupu. Lai arī laikapstākļi bija ļoti karsti, arī siltā zupa bija patīkama jo bija jau nobraukta puse no plānotajiem kilometriem un līdz ar to ēst gribējās ikvienam. Pēc garākas atpūtas un pusdienu pauzes velo brauciens turpinājās, uzbraucot uz senās šaursliežu dzelzceļa līnijas “Valmiera – Ainaži”, kurš pašlaik projekta “Green Railways” (“Zaļais dzelzceļš”) laikā tiek atjaunots, lai to pilnā garumā varētu izmantot velotūristi un kājāmgājēji. Velobraucējiem ari nācās braukt pa vel neattīrīto ceļa posmu aptuveni 500 metru garumā, kā arī piedzīvojot Briedes upes šķērsošanu pa pagaidu tiltiņu, kurš tika speciāli šim braucienam restaurēts tā lai ātrāk tiktu pāri, taču drīzumā šajā vietā jau būs nopietnāks tilts, ko uzstādīs iepriekš minētā projekta ietvaros.  Pēc Briedes upes veiksmīgas šķērsošanas, ceļš vel arvien turpinājās pa “Zaļo dzelzceļu” un nonāca “Astoņjāņu ciemā”. Šāds ciema nosaukums neoficiāli radies, jo katrā no mājām dzīvo vismaz viens Jānis, līdz ar to saskaitot mājas sanācis “Astoņjāņu ciems”. Ņemot vērā, ka visa diena tika pavadīta braucot pa zemes ceļiem un meža takām, tad pēdējais posms līdz Rubenes ciemam, kurš veda pa asfaltu dalībniekiem bija ļoti patīkams. Iebraucot Rubenes ciemā vel tika piestāts pie Rubenes baznīcas un noskaidrota baznīcas un ciema vārda rašanās leģenda. Brauciens noslēdzās tur pat, kur sākās, bet kādiem no dalībniekiem tas noslēdzās tuvējā “Lielā Anša” ūdenstilpnē, lai veldzētos, jo karstums tiešām bija liels. 

Kopumā tika aizvadīta patīkama, skaista, karsta un interesanta diena ar nomītiem 37km. Kocēnu novada projektu un tūrisma speciālists - gids Toms Treimanis aicina sekot līdzi informācijai, jo jau augustā plānots nākamais Kocēnu novada velobrauciens. 

Velo brauciena foto galerija ŠEIT 

Informāciju sagatavoja:
Toms Treimanis
Kocēnu novada domes
Attīstības nodaļas
Projektu un tūrisma speciālists
Mob.tel.: 28644530
E-pasts:turisms@kocenunovads.lv

Kocēnu novadā viesojas Vācijas Giterslo apriņķa delegācija

Publicēja 2018. gada 16. jūl. 00:08Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 16. jūl. 00:09 ]


Kocēnu novada Izglītības iestādes “Auseklītis” bērniem spilgtā atmiņā palikusi Vācijas Giterslo apriņķa padomes deputāta Dirka Holtkampa (Dirk Holtkamp) vizīte Kocēnos šī gada maijā ar dāvanām “Auseklīša” bērniem un, pats galvenais – vizināšanos ugunsdzēsēju auto, kas pēcāk nonāca dāvinājumā Kocēnu novadam un nu jau kalpo Kocēnu novada brīvprātīgo ugunsdzēsēju vajadzībām.

Aizvadītās nedēļas nogalē, 13. jūlijā, Holtkampa kungs jau atkal bija ieradies Kocēnu novadā, šoreiz bērniem Rubenē sagādājot brīnišķīgu pārsteigumu - spēles, rakstāmpiederumus un kopā rotaļāšanās prieku. 

Arī šī vizīte, protams, nenozīmēja tikai novada bērnu iepriecināšanu – vizītes dienas pirmajā pusē Vācijas Giterslo delegācijas pārstāvji un uzņēmēji diskutēja par sadarbību uzņēmējdarbības attīstībai starp Latvijas un Vācijas uzņēmējiem, savukārt Kocēnu novada domes priekšsēdētāja vietniece Evija Nagle prezentēja uzņēmējdarbības attīstības modeli Kocēnu novadā.

Pēcpusdienā Vācijas viesu delegācija Evijas Nagles pavadībā devās uz Ziemeļvidzemes internātpamatskolu Vaidavā, kur tika iepazīstināti ar izglītības iestādi, tās darbību un iecerēto pašvaldības sociālā uzņēmuma izveides un attīstības jomā Vaidavā.

Kocēnu novadā notiks veloseriāls "Kocēnu velo cilpas 2018"

Publicēja 2018. gada 15. jūl. 22:26Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 16. jūl. 04:56 ]


Turpinot nodrošināt brīvā laika fiziskās aktivitātes ar seriālu "Cilpas", sākot ar 26.jūliju, notiks 3 veloseriāli ''Kocēnu velo cilpas 2018". 

Trase vedīs pa meža apvidu, ar interesantiem kāpumiem un straujiem nobraucieniem. 

Bērniem būs atvieglota 0,5km un 1,6km gara trase, savukārt, pieaugušajiem tiks piedāvāta 3,3km distance. Lai pieaugušie atgūtu spēkus distancē, trasē iekļauts arī asfalta posms 15 metru garumā.

Dalībnieku grupu sadalījums netiks veidots pēc vecuma. 

Plašāka informācija sekos! 

Kocēnu novadā Augustā uzstāsies AKUSTISKO ĢITĀRU TRIO AG 3’o

Publicēja 2018. gada 12. jūl. 23:44Kristers Blūms

Latvijā pazīstamākie vairāku paaudžu ģitāristi – Mārcis Auziņš, Kaspars Zemītis un Aivars Hermanis iedvesmojoties no pasaulslaveno ģitāras virtuozu Al Di Meola, John McLaughlin and Paco De Lucia apvienojās akustisko ģitāru trio ar mērķi 2011.gada vasarā piedalīties Siguldas džeza festivālā.
Trio atskaņo pasaulē populāru autoru, kā arī pašu kompozīcijas savos aranžējumos. Neskatoties uz to, ka trio dalībnieki katrs individuāli ir pieprasīti studiju un koncertu mākslinieki, tomēr vairākas reizes gadā AG 3'o rod iespēju vienoties kopējā muzicēšanā par prieku sev un klausītājiem !
Kocēnu novadā trio uzstāsies 5. augustā.

15:00 Bērzaines tautas namā;
18:00  Zilākalna estrādē (lietus gadījumā kultūras namā);
21:00 Vaidavas ezermalas estrādē (lietus gadījumā kultūras un amatniecības centrā).

Trio AG 3'o kontakti: Anda Zemīte:  e-mail: anda.zemite@inbox.lv / mob. +371 2 6529037

Tiek meklēts Latvijas Labākais tirgotājs 2018

Publicēja 2018. gada 12. jūl. 05:20Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 12. jūl. 05:31 ]

Latvijas Tirgotāju asociācija sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību tradicionāli rīko ikgadējo konkursu “Latvijas Labākais tirgotājs 2018”.
Konkurss ir demokrātisks bezpeļņas pasākums, kura galvenie mērķi ir panākt pircēju un apmeklētāju apkalpošanas kultūras paaugstināšanu, tirgotāju un krodzinieku profesionalitātes pieaugumu, kā arī popularizēt labākos tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu uzņēmumus un to darbiniekus. Konkurss noris divās kārtās.

Pirmā konkursa kārta norisinās līdz līdz 2018. gada 2.augustam. (preterndentu iesūtīšanas termiņš -  30. jūlijs)
Tajā aicinām iesūtīt Jūsuprāt labāko apkalpošanas sfēras uzņēmumu Kocēnu novadā.  Savus ieteikumus iesūtīt rakstot uz epastu armands.broks@kocenunovads.lv


Konkursa dalībnieks var būt jebkurš Latvijas tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu uzņēmums. Vērtēšana notiek atbilstoši konkursa dalībnieku specifikai. Galvenās kritēriju grupas ir apkalpošanas kultūra, iekārtojums, preču klāsts, kārtība un tīrība, speciālie piedāvājumi un informācija. Labākos objektus pašvaldības izvirza konkursa otrai kārtai.


Otro kārtu organizē Latvijas Tirgotāju asociācija. Tajā piedalās:
a) novadu un pilsētu konkursu 1.kārtas uzvarētāji;
b) novadu un pilsētu pašvaldību izvirzītie labākie objekti;
c) individuāli pieteiktie objekti.

Konkursa dalībnieki iegūst:
a) ekspertu vērtējumu un rekomendācijas;
b) reģiona un valsts mēroga popularizēšanu;
c) diplomu un tiesības izmantot konkursa atribūtiku sava uzņēmuma reklāmās;
d) reklāmu žurnālā „SPENDit” („Latvijas Tirgotājs”) un LTA mājās lapā.

1. Kārtas nolikums ŠEIT

Aptaujas mērķis ir noskaidrot Kocēnu novada labākos tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu sniedzēju uzņēmumus vietējo iedzīvotāju un novada viesu skatījumā. 1-10 of 3083