Ziņas‎ > ‎

Novada ziņas


Baltijas kausa izcīņas, Nacionālā čempionāta un Kocēnu kausa sacensības

Publicēja Krista Gromova

No 2017.gada 25. augusta līdz 27. augustam Kocēnu novada Kocēnos, zirgaudzētavā "Zirgaudzētava Kocēni" norisināsies "Baltijas kauss", kas vienlaikus būs arī Latvijas Republikas nacionālais čempionāts un "Kocēnu kauss pajūgu braukšanā", kā arī "Kocēnu kauss 2017" iejādē un konkurā.

Programmā:
25. augustā plkst. 10.00 - manēžas braukšana
25. augustā plkst. 16.00 - iejāde
26. augustā plkst. 10.00 - maratons
26. augustā plkst. 10.00 - konkūrs 
27. augustā plkst. 10.00 - konusu braukšana

Moldovas delegācijas vizīte Kocēnu novadā

Publicēja Krista Gromova   [ atjaunināts ]

2017.gada 2. augustā Kocēnu novadā viesojās Moldovas delegācija, lai iepazītos ar pieredzi Lauku attīstības LEADER programmas īstenošanā Latvijā, kā arī ar Vidzemes lauku partnerības "Brasla" realizētajiem projektiem Kocēnu novadā.

Vizītes laikā akcents tika likts uz tūrisma sfērā īstenotajiem projektiem, kurus realizējuši gan novada uzņēmēji, gan pašvaldība. Kocēnu novadā tika apmeklēta Jāņa Grantiņa saimniecība un Mucu muzejs, z/s "Mežiņi", kā arī Neikenkalna dabas koncertzāle un Dziesmusvētku promenāde Dikļos, Dikļu pagastā, kas bija viens no pirmajiem, izmēģinājumu stratēģiju ietvaros 2005. gadā īstenotajiem LEADER programmas projektiem Latvijā. 

Vīzīti nodrošināja un organizēja Latvijas lauku forums un Ārlietu ministrija sadarbībā ar Kocēnu novada pašvaldību. 

2. septembrī notiks Zilākalna pagasta svētki

Publicēja Krista Gromova   [ atjaunināts ]

2017.gada 2. septembrī Kocēnu novada Zilākalnā norisināsies Zilākalna pagasta svētki.

Svētku programmā:

Plkst. 9.00 Zilākalna parkā norisināsies ziedu paklāja veidošana
Plkst. 11.30 Zilākalna parkā zem ozola pagasta svētkus ieskandinās folkloras kopa Endzelīte
Plkst. 12.00 norisināsies amatnieku un mājražotāju tirdziņš
Plkst. 13.00 Kultūras ielā notiks sportiskas aktivitātes gan maziem, gan lieliem
Plkst. 14.00 Zilākalna estrādē uzstāsies Lienes Šomases bērnu radošā studija
Plkst. 15.00 sporta laukumā izjādes ar zirgiem
Plkst. 15.00 pie lielās skolas būs iespēja iepazīties ar ugunsdzēsēju mašīnu
Plkst. 16.00 Zilākalna estrādē par drošību iepazīstīnās policijas runcis Rūdis
Plkst. 18.00 Zilākalna estrādē notiks svētku koncerts, kurā uzstāsies jauniešu deju kolektīvs “Turnas” (Valkas novads), Dauguļu deju grupa, dziedātājs Ainārs Bumbieris un Zilākalna dziedošais trio – Ilona, Laura, Ilgmārs.

Tāpat visas dienas garumā, no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 būs iespēja apskatīt Valmieras novadpētniecības muzeja un Zilākalna bibliotēkas materiālus par Zilokalnu un tā vēsturi. 

Visos pasākumos ieeja bez maksas.

Tirgotājus un mājražotājus aicina pieteikties pie Zilākalna kultūras nama vadītājas Ineses Stepānes, zvanot pa tālr. 29157158.

Norisināsies 11. starptautiskais elites florbola turnīrs "Latvia Open 2017"

Publicēja Krista Gromova

No 2017.gada 24. augusta līdz 27. augustam Valmierā un Kocēnu novada Kocēnos norisināsies vienpadsmitais starptautiskais elites florbola turnīrs “Latvia Open 2017”, kurā par uzvaru cīnīsies 26 vīriešu grupas florbola komandas un 5 sieviešu grupas komandas, tostarp Kocēnu novada komandas.

Virāku dienu garumā spēles norisināsies gan Vidzemes Olimpiskajā centrā, gan Kocēnu sporta namā. Ar spēļu kalendāru iespējams iepazīties ŠEIT.

Kocēnu novadu turnīrā pārstāvēs 2 vīriešu grupas komandas, “Rubene” (Men Elite 2017) un Rubene – 1 (Men group A), kā arī sieviešu grupas komanda “Rubene”. 

Vīriešu grupas spēles:

25. augustā

Kocēnu sporta namā
Plkst. 11.00 Rubene 1 – FC Uragan
Plkst. 13.00 Rubene 1 – Saulkalne

Vidzemes Olimpiskajā centrā
Plkst. 13.00 Rubene – SK Pārgauja
Plkst. 15.00 Rubene – Ķekava

26. augustā 

Vidzemes Olimpiskajā centrā
Plkst. 12.00 Rubene – FBK Valmiera
Plskt. 19.00 Rubene – EMU SK

Kocēnu sporta namā


Plkst. 12.00 Rubene 1 – LU/Masters
Plkst. 16.00 Rubene 1 – Saint Petersburg United


Sieviešu grupas spēles:

25. augustā

Kocēnu sporta namā

Plkst. 12.00 Rubene – Rīgas Lauvas

Vidzemes Olimpiskajā centrā
Plkst. 19.00 Rubene – EMU SK

26. augustā

Kocēnu sporta namā
Plkst. 13.00 Rubene – FK NND
Plkst. 18.00 Rubene – FK Ķekava

Vairāk informācijas par turnīru www.latvianopen.com/2017/.

Turpinās pieteikšanās velobraucienam Kocēnu novadā

Publicēja 2017. gada 21. aug. 23:35Krista Gromova

Par godu Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta 20 gadu jubilejai 2017.gada 26. un 27. augustā norisināsies Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta pirmās Ceļotāju dienas. To laikā ikviens aicināts izbaudīt īpaši organizētas aktivitātes Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā, tostarp Kocēnu novadā. 

26. augustā Kocēnu novadā notiks velobrauciens “Kocēni – Zilaiskalns – Kocēni, pa mazbānīša sliedēm”. Aptuveni 30 km garais maršruts veltīts Kūdras purva izzināšanai. Brauciena laikā būs iespēja apskatīt Mākuļu purvu, kā arī uzdot jautājumus pārstāvim no uzņēmuma SIA “Klasmann-Deilmann Latvia”, kas nodarbojas ar kūdras produktu ražošanu. Tāpat būs iespēja redzēt, kā norit darbs kūdras purvā – kādu tehniku izmanto kūdras produktu ražošanai un kā notiek tehnoloģiskie procesi tajā. Tālāk brauciens vedīs uz Zilākalna ciemu, kur būs iespējams iepazīties ar tā vēsturi, kā arī nobaudīt īpaši sarūpētu maltīti, enerģijas atjaunošanai. 

Izbraukšana plkst. 10.00 no Kokmuižas pils, Kocēnos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā. Velobraucienu vadīs pieredzējis velobraucējs un gids Toms Treimanis, pieteikties velobraucienam iespējams elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu vietnē http://ej.uz/ZBRVelobrauciens, rakstot vai zvanot - toms.treimanis@kocenunovads.lv, +371 28644530. 

Dalība pasākumā ir bez maksas. Dalībnieku skaits ierobežots. 

Ceļotāju dienas organizē Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālā administrācija sadarbībā ar Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta reģiona uzņēmējiem un pašvaldībām. Ceļotāju dienas atbalsta un piedalās Alojas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Strenču un Valkas novads. 

Papildus informācija par pasākumiem Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienās www.daba.gov.lv.

Aicina pieteikties dalībai "Valmieras maratonā 2017"

Publicēja 2017. gada 21. aug. 05:32Krista Gromova   [ atjaunināts 2017. gada 21. aug. 07:58 ]

2017.gada 17. septembrī Valmierā notiks “Valmieras maratons 2017”, kas reizē būs arī “BigBank Skrien Latvija 2017” viens no posmiem.

Arī šogad Kocēnu novada dome piedāvā novada iedzīvotājiem, "Kocēnu sporta kluba" sportistiem, kā arī 
personām, kuru deklarētā dzīvesvieta atrodas citas pašvaldības administratīvajā teritorijā un kuras pārstāvējušas Kocēnu novada pašvaldību dažādās sporta sacensībās apmaksātu dalību maratonā "Valmieras maratons 2017".

Interesenti aicināti līdz 11. septembrim pieteikties pie Kocēnu novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieka un Kocēnu sporta skolas direktora Jāņa Daiņa, rakstot uz janis.dainis@kocenunovads.lv. Nosūtot pieteikumu, jānorāda distance, vārds un uzvārds, dzimšanas dati (personas koda 1. daļa), e-pasta adrese, tālr. nr., dzīvesvieta (pagasts, ciems) vai komanda, ko pārstāv Kocēnu novadā.

Papildus informācija, zvanot pa tālr. 27885551 (Jānis Dainis).

Dalībniekiem būs iespēja startēt maratonā (42,195 km) un pusmaratonā (21,0975 km), kā arī 10,55 km, 6,2 km distancēs un 7.5 km nūjošanas distancēs. Pašiem mazākajiem dalībniekiem būs iespēja piedalīties arī bērnu skrējienā.

Vairāk par maratonu ŠEIT.

Bērzainē apzinās esošās un zudušās mājvietas

Publicēja 2017. gada 21. aug. 05:21Inese Pabērza

Bērzaines pagastā šovasar tiek realizēts neformālās iedzīvotāju iniciatīvas grupas projekts “Pie Bērzaines kartes - senāk un tagad ....”. Tā mērķis ir apzināt esošās un zudušās mājvietas Bērzaines pagastā. Projekta rezultātā tiks izgatavots un uzstādīts informatīvs stends “Mājvietas Bērzaines pagastā”.
Lai sasniegtu mērķi, plānota visu pagasta mājvietu fotografēšana. Aicinām bērzainiešus atbalstīt mūsu ideju un neiebilst, ka augusta mēneša otrā pusē apmeklēsim Jūsu sētu un nofotografēsim māju. Tāpat aicinām visus, kuriem ir saglabājušās mājas iepriekšējo gadu fotogrāfijas, iesniegt tās Bērzaines pagasta bibliotekārei (fotogrāfijas tiks atdotas). Visi iegūtie materiāli tiks nodoti glabāšanā Bērzaines pagasta bibliotēkā, tā papildinot pagasta novadpētniecības materiālus. Ar iegūto informāciju varēs iepazīties jebkurš iedzīvotājs.
Projekts tiek realizēts ar Kocēnu novada domes piešķirto finansējumu, izvērtējot neformālo iedzīvotāju iniciatīvu projekta konkursa rezultātus.

Eiropas kultūras mantojuma diena novadā

Publicēja 2017. gada 21. aug. 05:12Inese Pabērza   [ atjaunināja Krista Gromova 2017. gada 21. aug. 05:59 ]

Eiropas kultūras mantojuma dienas 2017. gada 10. septembrī atbalsosies arī Kocēnu novadā - Rubenes baznīcā un apkārtnē, kā arī Zundas rijā, Dikļos.

Jau trešo gadu Kocēnu novada dome iesaistās Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumos. 2017. gada Eiropas kultūras mantojuma dienas veltītas vēsturisku notikumu vietām, nolūkā apzināt un no jauna iepazīt tās vietas, kas saistītas ar nozīmīgiem notikumiem Latvijas teritorijas vēsturiskajā attīstībā un mūsu vēsturei nozīmīgu personību dzīvi un darbu. Latvijas teritorijā gadu tūkstošos un simtos risinājušies notikumi, kas svarīgi ne tikai šai teritorijai un tās iedzīvotājiem, bet visai Baltijai un Eiropai. Mazāk apzināta un pētīta ir tā materiālā kultūras mantojuma daļa, kas glabā dažādu vietējo vēsturisku notikumu un personu darbības liecības.

Šogad Kocēnu novads aicina Eiropas kultūras mantojuma dienu viesus apmeklēt divus pasākumus.

Zundas rijā, Dikļos 10.septembrī, pl.15:00 notiks Bērzaines amatierteātra izrāde “Pārcilvēki” (režisors Andris Liepiņš. Izrāde veidota pēc Ādolfa Alunāna un Andreja Upīša lugu motīviem), atceroties pirmo latviešu valodā iestudēto izrādi un tās tulkotāju un režisoru Jāni Peitānu.

Zundas rija Dikļos Latvijas vēsturē ierakstīta kā vieta, kur notiek pirmā zināmā teātra izrāde latviešu valodā. Ar šo notikumu nesaraujami saistīts Dikļu muižkunga G. F. fon Tīzenhauzena sulaiņa Jāņa Peitāna (1801-1859) vārds. 1817. gadā, pavadot baronu G.F. Tīzenhauzenu, Jānim bijusi izdevība Rīgas vācu teātrī redzēt F.Šillera traģēdijas “Laupītāji” izrādi. Sajūsma un pārdzīvojums bijuši tik spēcīgi, ka jauneklim rodas iecere pārtulkot lugu latviešu valodā un sarīkot Dikļos izrādi. Viņš uzņemas gan tulkotāja, gan režisora pienākumus. Izrādē piedalījušies muižas dzimtļaudis, bet pats Peitāns spēlējis galveno - Kārļa Mora – lomu. Kad nākamajos gados latviešiem piešķīra uzvārdus, izrādes dalībnieki, muižas kalpotāji, izvēlējās “Laupītāju” varoņu uzvārdus. Tā ir liecība par to, ka atmiņas par izrādi ilgi neapdzisa.

Rubenes baznīcā un tās apkārtnē no plkst. 10.00 līdz 14.00 atcerēsimies ievērojamo mācītāju Kristofu Harderu, kā arī atzīmēsim Rubenes draudzes skolas nozīmi Latvijas kultūrtelpā.

Kristofs Harders – Latvijas kultūras vēsturē tik nozīmīgais Rubenes draudzes mācītājs Rubenes baznīcā kalpojis no 1772. līdz 1817. gadam. Ierodoties Vidzemē, K. Harders iemācās latviešu valodu. Atšķirībā no sava laika muižnieku un mācītāju vairākuma, visu viņa turpmāko darbību raksturo ne tikai dziļa interese par tautas folkloru un pagātnes liecībām, bet arī nepieciešamība zemniekus izglītot, lai tie prastu lasīt, veikt vienkāršas aritmētiskas darbības, iepazītu ekonomikas un astronomijas pamatus, kā arī apzinātos savas tiesības. Latviešu valodas zināšanas Harders liek lietā sarakstot, tulkojot un izdodot grāmatas. Te pieminams savulaik iecienītais “Vidzemes kalendārs”, kur publicēti vairāk nekā 70 Hardera darināti vīriešu un sieviešu vārdi, no kuriem šodien pazīstam Skaidrīti. Citi personvārdi, kas norāda uz personas rakstura īpašībām, piemēram, Mīļvalodīte, Labslaviņš, Sirsnīte vai Bezbailis nav iegājušies personvārdu apritē. K. Harders sarakstījis pirmo aritmētikas grāmatu latviešu valodā, taču visplašāk mēs šodien K. Harderu pieminām, pateicoties viņa izdotai pirmajai pavārgrāmatai “Tā pirmā pavāru grāmata” 1795. gadā.

Viena no Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākuma sadaļām būs mielasts “Hardera ķēķis”, kur kopīgi baudīsim kādu pēc pirmās pavārgrāmatas receptes gatavotu ēdienu. Tāpat laipni aicinām pasākuma dalībniekus piedalīties mielasta veidošanā ar degustācijas materiālu pēc pavārgrāmatas receptes: “Lielie agurķi iekš zālauga raudzēti, ko visu ziemu var brūķēt pie ēdieniem”.

Eiropas kultūras mantojuma dienu mērķis ir tuvināt cilvēkus kultūras mantojumam, vairojot izpratni par pieminekļu aizsardzību – aizsargājamo pieminekļu dažādību, vērtību apzināšanu, saglabāšanu, kā arī kultūras mantojumu kā resursu ilgtspējīgai attīstībai. Tās aizsākušās 1984. gadā Francijā kā atvērto durvju dienas vēstures pieminekļos un kopš 1999. gada kļuvušas par kopīgu Eiropas Padomes un Eiropas Komisijas iniciatīvu, kurā piedalās 50 valstis, kas ir pievienojušās Eiropas Kultūras Konvencijai.

Materiāla sagatavošanā izmantotie avoti:

• Kalnačs Jānis. Rubenes draudze un baznīca 1208-2008. Rubenes evaņģēliski luteriskā draudze, 2008.

• Priedīte, Iveta Par divu latviešu kultūras tradīciju sākumiem :[Valmieras raj.] - Saturs: Juris Neikens [1826-1868] un Dikļi -- latviešu dziesmusvētku šūpulis; Jānis Peitāns [1801-1859] un pirmā teātra izrāde Dikļos // Latvijas Zinātņu Akadēmijas Vēstis - 1999. - 53.sēj., Nr. 1/2/3 - (Sociālās un humanitārās zinātnes A daļa ).

•http://mantojums.lv/lv/eiropas-kulturas-mantojuma-dienas/

Foto: Zundas rija

No 1.septembra gaidāmas izmaiņas autobusu kustībā

Publicēja 2017. gada 21. aug. 05:05Inese Pabērza

SIA “VTU Valmiera” informē, ka no 1.septembra gaidāmas izmaiņas starppilsētu un vietējās nozīmes maršrutos.

Atklās maršruta Alūksne – Smiltene – Valmiera reisu plkst.06:00 no Alūksnes autoostas (pirmdienās). Tāpat tiks atklāts maršruta Alūksne – Smiltene – Valmiera reiss plkst.19:30 no Alūksnes autoostas (piektdienās). Jauns reiss būs arī maršrutā Valmiera – Smiltene – Alūksne. To veiks piektdienās plkst.16:45 no Valmieras autoostas.

Maršruta Valmiera – Gaujiena – Alūksne reiss plkst.11:50 no Valmieras autoostas tiks izpildīts sestdienās, slēdzot šī maršruta reisa izpildi piektdienās.

Arī maršruta Alūksne – Gaujiena – Smiltene reiss plkst.16:45 no Alūksnes autoostas no 1.septembra tiks izpildīts sestdienās, slēdzot reisa izpildi piektdienās.

Tiks slēgts maršruta Valmiera – Gaujiena reiss plkst.11:50 no Valmieras autoostas un maršruta Gaujiena – Smiltene reiss plkst.16:30 no Gaujienas pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās. Savukārt tiks atklāts maršruta Valmiera – Blome – Smiltene reiss plkst.11:50 no Valmieras autoostas. Reisu izpildīs darba dienās.

Izmaiņas gaidāmas arī vietējās nozīmes maršrutos. Atklās maršruta Smiltene – Aumeistari – Gaujiena reisu plkst.06:50 un plkst.15:10 no Smiltenes autoostas. To izpildīs mācību gada laikā darba dienās. Atklās arī maršruta Gaujiena – Aumeistari – Smiltene reisu plkst.7:58 un plkst.16:35 no Gaujienas. Reisu izpildīs mācību gada laikā darba dienās. Savukārt tiks slēgts maršruta Smiltene – Aumeistari – Gauja reiss plkst.7:00 un plkst.15:10 no Smiltenes autoostas. Slēgs arī maršruta Gauja – Aumeistari – Smiltene reisu plkst.8:00 un plkst.16:35 no Gaujas. No 1.septembra slēgs maršruta Rūjiena – Kārķi – Valka reisu plkst.7:20 no Rūjienas autoostas. Bet atklās šī maršruta reisu plkst.6:45 no Rūjienas autoostas. To izpildīs katru dienu.

Atjaunoti tiks vairāki reisi no Valmieras, Smiltenes un Rūjienas autoostām, Rīgas Starptautiskās autoostas, kā arī pieturvietām “Dikļu skola” un “Gaujiena”. Savukārt slēgti tiks vairāki reisi no Valmieras, Smiltenes un Rūjienas autoostām, kā arī pieturvietas “Gauja”.

Mainītie saraksti skatāmi SIA “VTU Valmiera” mājaslapas vtu-valmiera.lv sadaļā “Pasažieru pārvadājumi”, “Izmaiņas kustību sarakstos”.Aicinām uz senā zirgu staļļa sakopšanas talku

Publicēja 2017. gada 21. aug. 04:11Krista Gromova   [ atjaunināts 2017. gada 21. aug. 04:35 ]

Sestdien, 2017.gada 26. augustā no plkst. 10.00 Kocēnu novada Kocēnos norisināsie senā zirgu staļļa sakopšana talka, lai Kokmuižas svētku laikā, 8. un 9. septembrī tas pārtaptu par Mākslas telpu stiklu skulptūru izstādei. Aicinām ikvienu interesentu piedalīties sakopšanas darbos un līdz 24. augustam par savu dalību informēt Kocēnu novada domes kontaktpersonu Vinetu Vinteri (vineta.vintere@kocenunovads.lv, 29226028).

Senais zirgu stallis ir daļa no Kokmuižas kopleksa un līdz šodienai ir saglabājušās ēkas sarkano ķieģelu sienas. Zirgu stallis atrodas Kocēnu novada Kocēnos, pļavā starp Jāņa Ķenča un Kapteiņu ielu.

Senajās saimniecībās, tai skaitā muižu saimniecībās nebija nejaušu ēku. Tāpēc, atjaunojot seno Kokmuižu un tās teritoriju, nepieciešams maksimāli saglabāt to, kas kultūrainavā vēl pastāv. Raugoties uz muižu arhitektūras mantojumu Latvijā kopumā, retas ir vietas, kur muižas kompleksā saglabājušās visas ēkas, taču Kokmuiža ir salīdzinoši bagāta gan arhitektoniski, gan ainaviski.

Senais zirgu stallis šī gada Kokmuižas svētku laikā pārtaps par Mākslas telpu, kurā griestus rotās debesis, bet telpas iekšpusē būs iespēja atklāt stikla mākslu – materializētas un materiālas pasaules vizualizācijas. Mākslinieces Andas Munkevicas stikla skulptūru izstāde tiks atklāta jau 8. septembrī plkst. 20.00 ar koncertu plkst. 20.30.

Nepieciešamie veicamie darbi ir:
  • Vaļējo ķieģeļu mūru augšpusē noņemšana (nepieciešams cilvēku drošībai, izmantojot ēku);
  • Visu ķieģeļu mūru iekšpusē un ārpusē savākšana un novietošana glītās kaudzītēs (šie ķieģeļi tiks izmantoti mūra restaurēšanai);
  • Logu aiļu atvēršana (stikla objektu izvietošanai logos);
  • Pamatņu veidošana stikla skulptūru novietošanai;
  • Teritorijas uzkopšana.
Pēc talkas aicinām uz kopīgu maltīti un sarunām.

Vide, kurā mēs dzīvojam, būs atkarīga arī no mūsu katra vēlmēm un veikuma. Tāpēc aicinām kopīgi atjaunot un atdot dzīvei vēsturiski bagātu un skaistu vietu, padarot to arī par mūsu kopīgā garīgā mantojuma daļu!

1-10 of 2447