Ziņas‎ > ‎

Aktualitātes Kocēnu novada pašvaldībā

Notiks informatīva sanāksme par deinstitucionalizācijas plāna īstenošanu Kocēnu novadā

Publicēja Elīna Upīte   [ atjaunināts ]

Otrdien, 29. septembrī, plkst. 18.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā Kocēnu novada dome rīkos informatīvu sanāksmi par deinstitucionalizācijas plāna īstenošanu Kocēnu novadā.

Sanāksmes dalībniekiem informāciju par deinstitucionalizācijas procesu sniegs Vidzemes plānošanas reģiona pārstāve un projekta “Vidzeme iekļauj” vadītāja Ina Miķelsone, par projekta īstenošanu Kocēnu novadā pastāstīs Kocēnu novada domes Sociālā dienesta vadītāja Solvita Rumba un Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Anta Šulmeistare-Tupreine.

Interesējošos jautājumus aicinām iesūtīt, rakstot uz e-pastu attistiba@kocenunovads.lv vai zvanot pa tālr. 26102553.

Kā iepriekš vēstīts, 2019. gada 1. jūlijā Kocēnu novada dome noslēdza līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par projekta “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plāna īstenošanai Kocēnu novadā” ieviešanu. Projekta ietvaros plānots ēkā Nākotnes ielā 1 izveidot grupu dzīvokļus, savukārt ēkā Skolas ielā 1a, kas pašlaik ir maz izmantota, - sociālas rehabilitācijas un atbalsta centru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, dienas aprūpes centru pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem un specializētās darbnīcas personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Plašāka informācija par deinstitucionalizācijas plāna īstenošanu Kocēnu novadā pieejama ŠEIT.

Uzsāks Vaidavas ciema centra laukuma pārbūvi

Publicēja Elīna Upīte   [ atjaunināts ]

Pirmdien, 28. septembrī, Vaidavas ciemā sāksies Kocēnu novada pašvaldības investīciju projekta "Vaidavas ciema centra laukuma un tam piegulošās teritorijas labiekārtošana" 1. kārtas būvdarbi.

Projekta 1. kārtā iekļauta Skolas ielas brauktuves asfaltbetona seguma un stāvlaukuma pārbūve, paredzot vietas 40 automašīnām, tajā skaitā trīs autostāvvietas personām ar invaliditāti, kopējā izbūvējamā asfalta seguma platība – 1916 m2. Stāvlaukumā plānots izbūvēt lietus notekūdeņu novadīšanas sistēmu, veikt pie stāvlaukuma esošās ietves pārbūvi, ieklājot bruģi, kāpņu atjaunošanu, nomainīt autobusa pieturas atrašanās vietu, pārceļot to pie Vaidavas kultūras un amatniecības centra, kur pasažieru ērtībām tiks uzstādīta nojume.

Realizējot projekta 1. kārtu, tiks novērsta lietus ūdens uzkrāšanās stāvlaukuma teritorijā, kā rezultātā izveidojas apjomīgas peļķes un ziemā – bīstams apledojums, tiks skaidri iezīmētas automašīnu stāvvietas un palielināts to skaits, kā arī tiks atvieglota sabiedriskā transporta kustība.

Saskaņā ar iepirkuma procedūras rezultātiem, būvdarbus veiks SIA “Limbažu ceļi”, līguma summa 169 130,17 eiro, kas tiks finansēti no Kocēnu novada pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Būvdarbu laikā būs slēgts Skolas ielas posms no krustojuma ar Nākotnes ielu un līdz krustojumam ar Ezera ielu. Aicinām Vaidavas ciema iedzīvotājus un viesus sekot līdzi izvietotajām ceļa zīmēm.

Vaidavas ciema centra laukuma un tam piegulošās teritorijas labiekārtošanas projekta 2. kārta ietver laukuma pie Vaidavas kultūras un amatniecības centra labiekārtošanu.

Kocēnu novada dome pārstāvēta projekta "Desti-Smart" darba seminārā

Publicēja Elīna Upīte

Latvijā norisinājās darba seminārs projekta “Desti-Smart” ietvaros, par infrastruktūru velo un kājāmgājējiem deviņos Eiropas galamērķos. Starptautiskā konference norisinājās gan Latvijā, gan arī virtuāli.

Darba semināra pirmā daļa norisinājās Satiksmes Ministrijā, kur klātesošos uzrunāja arī Satiksmes Ministrs Tālis Linkaits. Ministrs uzsvēra, ka Latvijas ceļu attīstības plānā 2020- 2040 ir uzsvērtas trīs galvenie punkti, kas uzlabos Latvijas iedzīvotāju un apmeklētāju mobilitāti: dabai draudzīgas degvielas pieejamība, mikro mobilitātes risinājumi un sabiedrības paradumu maiņa, par labu sabiedriskajam transportam, kas būtu ērts un efektīvs iedzīvotājiem.

Prezentāciju turpinājumā, LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava akcentēja, cik ļoti zaļie ceļi ir nozīmīgi, īpaši šogad, reģionālā tūrisma attīstībā. Pārskatot tūrisma statistiku un attīstību šogad, viennozīmīgi reģionālais tūrisms un dabai draudzīgs tūrisms kļūst arvien populārāks.

Pēc diskusijām Transporta ministrijā, semināra dalībnieki devās uz Ķeipenes bijušo staciju Rīga – Ērgļi uz kādreizējās dzelzceļa līnijas Ogres novadā, kura veltīta kinomākslas dižgaram, režisoram Sergejam Eizenšteinam. Ķeipenes stacijā darba seminārs turpinājās, ar Latvijas Zaļo Ceļu Asociācijas prezidenta, Tieslietu Ministra Jāņa Bordāna uzrunu, kurā akcentēja zaļo ceļu attīstību Latvijā un sadarbību, kas, vairāku gadu un aktīvi komunicējot, izveidojusies ar Satiksmes Ministriju un Latvijas Dzelzceļu. Ciešā sadarbība ir ļoti nozīmīga, lai sakārtotu kādreizējo dzelzceļu īpašumtiesību jautājumus un zaļie ceļi veiksmīgi attīstītos nākotnē.

Darba seminārs noslēdzās ar labās prakses piemēriem Latvijā, ar kuriem, ar video konferences palīdzību, varēja iepazīties projekta Desti-Smart projekta partneri Eiropā. Lai gan šoreiz ar Eiropas partneriem nevarējām tikties Latvijā klātienē, projekta ietvaros tiks nodrošināts, lai projektā iesaistītie varētu iepazīties ar Vidzemes labās prakses piemēriem un būtu ieinteresēti viesoties Latvijā, kad tas būs iespējams izdarīt droši.

Projekta aktivitātes turpinās, un projekta ietvaros tiek uzlabota Vidzemes Tūrisma stratēģija ar Rīcības plānu zaļo ceļu attīstībai reģionā.

Aicinām izvirzīt pretendentus Kocēnu novada domes apbalvojumam Latvijas Valsts svētkos

Publicēja 2020. gada 23. sept. 03:12Kristers Blūms

18. novembrī plkst. 19.00 Kocēnu sporta namā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai veltīts Kocēnu novada domes svinīgais pasākums. Svinīgajā sarīkojumā vēlamies godināt cilvēkus, kuri ir devuši vērtīgu ieguldījumu Kocēnu novada attīstībā.

Aicinām ikvienu palūkoties apkārt un ieraudzīt tos cilvēkus, kuri ar savu pašaizliedzīgo darbu un panākumiem snieguši ieguldījumu Kocēnu novada attīstībā un pašvaldības goda un slavas vairošanā, un ir pelnījuši saņemt atzinību/ apbalvojumu un tikt godināti svinīgajā valsts svētku pasākumā. 

Lūgums līdz 19.oktobrim izvirzīt pretendentus, norādot šo cilvēku vārdus/ uzvārdus, nodarbošanās un mērķtiecīgu pamatojumu, kādēļ tieši šī persona ir pelnījusi tikt atzinīgi novērtēta! Tāpat jānorāda izvirzītā kandidāta kontaktinformācija (ja ir zināma) un pieteicēja vārds, uzvārds un kontaktinformācija.  ANKETU AIZPILDI ŠEIT

ReTV: Vecāku bezatbildība apdraud bērnu drošību

Publicēja 2020. gada 23. sept. 01:26Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte ]

Kocēnu novada pašvaldības policijai, sadarbojoties ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldi, izveidojusies tradīcija viesoties Kocēnu novada pašvaldības izglītības iestādēs, lai informētu audzēkņu vecākus par drošības jautājumiem.

Sākoties jaunajam mācību gadam, policija patrulē pie bērnudārziem, kur diemžēl novērota bezatbildīga rīcība no vecākiem – bērnus transportlīdzekļos pārvadā ne tikai nepiesprādzētus, bet arī braucošus ne bērnu krēsliņā.

Policija atgādina: pat tad, ja tiek mēroti salīdzinoši nelieli attālumi mazāk intensīvā satiksmē, attiecībā uz drošību nedrīkst pieļaut kompromisus: automašīnā bērns vienmēr jāpārvadā tā vecumam un augumam atbilstošā sēdeklītī vai paliktnī, pareizi izmantojot drošības jostas! Bīstamas situācijas ceļā var gadīties pavisam negaidīti un arī tad, ja esam pilnīgi pārliecināti par savām braukšanas prasmēm.

Notiks Kocēnu novada domrade

Publicēja 2020. gada 22. sept. 05:39Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 22. sept. 05:41 ]

Valmieras novada fonds kopā ar Beverīnas, Burtnieku, Mazsalacas, Naukšēnu, Kocēnu un Rūjienas novadu pašvaldībām organizē un aicina novada iedzīvotājus uz domradēm.

Kocēnu novada domrade notiks 9. oktobrī plkst. 15.00 - 18.00 Kocēnu kultūras namā.

Domrade, kas citiem zināma arī kā iedzīvotāju forums - tā ir iedzīvotāju kopābūšana, lai justos piederīgi, sadzirdēti, iesaistīti un noderīgi. Tā ir satikšanās, lai iepazītos, iedvesmotos, plānotu un īstenotu kopīgas idejas.

Katrā domradē būs divas daļas. Pirmajā daļā kopīgi noteiksim iedzīvotāju vajadzības, gūsim domubiedrus to risināšanā. Domrades otrajā daļā uzņemsimies iniciatīvu, apjautīsim iespējamos atbalsta veidus un nonāksim līdz risinājumam sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem, pašvaldību un Valmieras novada fondu. Atbalstu iecerēm no VNF būs iespējams gūt arī fonda ikgadējā konkursā “Sev, tev, novadam”, kur domradēs paustajām idejām tiks piešķirta prioritāte.

Ņemot vērā, ka Covid-19 radītie izaicinājumi ir atbildība par mūsu visu veselību, pasākumu dalībnieku skaits ir ierobežots.

Garantējot sanitārā protokola ievērošanu, lūdzam iepriekš reģistrēties dalībai domradei ŠEIT vai pa tālruni 20474440.

Pasākumu laikā var tikt fotografēts un filmēts. Foto un video materiāli var tikt izmantoti Valmieras novada fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Aizvadīts otrais “Kocēnu novada kauss šautriņu mešanā” turnīrs

Publicēja 2020. gada 22. sept. 04:32Kristers Blūms   [ atjaunināts 2020. gada 22. sept. 04:36 ]

Sestdien 19. septembrī, Rubenē, Rubenes sporta namā norisinājās otrais “Kocēnu novada kauss šautriņu mešanā” turnīrs, kas kopumā pulcēja 25 dalībniekus. Dalībnieki varēja izvēlēties sava sportiskā līmeņa grupu – PRO vai Tautas grupu. PRO grupā startēja dalībnieki ar spēcīgām iemaņām šautriņu mešanā un Tautas grupā varēja startēt ikviens, kas vēlas izmēģināt savus spēkus, kā arī dalībnieki, kuri savas iemaņas vēl nekvalificē PRO grupas līmenī.

Tautas grupā kopā piedalījās 15 dalībnieki, kas tika iedalīti trīs apakšgrupās, pa pieciem dalībniekiem katrā grupā. Katras apakšgrupas labākie četri dalībnieku aizvadīja izslēgšanas turnīru.

Meistarīgākie Tautas grupas spēlētāji šajā turnīrā bija Uvis Ulmis, Kristers Blūms, Mārtiņš Sprincis un Jānis Dainis, kas spēja savus pretiniekus uzvarēt gana pārliecinoši savos ceturtdaļfinālu pāros. Pusfinālā tikās divi apakšgrupu līderi Mārtiņš Sprincis un Kristers Blūms, kurā pārliecinošu uzvaru svinēja Blūms, finālā sagaidot otrā pusfināla pāra uzvarētāju Uvi Ulmi, kas aizraujošā spēlē spēja pieveikt Jāni Daini.

Spēlē par trešo vietu līdz 3 legu uzvarai pieredze ņēma virsroku un Jānis Dainis apspēlēja jauno censoni Mārtiņu Sprinci.

Finālspēlē tikās divi turnīra debitanti Kristers Blūms un Uvis Ulmis. Uvis Ulmis, kas pēc salīdzinoša lēna starta apakšgrupā, izcīnot tikai divas uzvaras četrās spēlēs, platiem soļiem nokļuva līdz finālam, kurā viņš spēja arī pārspēt C apakšgrupas uzvarētāju un turnīra vienu no favorītiem Kristeru Blūmu ar rezultātu 3:0.

Tautas grupā startēja arī divas dāmas – Ilze Žingele un Nora Urbāne, kurām arī atzīstami rezultāti. Ilze Žingele kā pirmā turnīra trešās vietas ieguvēja šoreiz spēja izkļūt no grupas un izcīnīt dalītu 9.-12. vietu. Nora Urbāne kā turnīra debitante spēja izcīnīt divas uzvaras apakšgrupā un pārvarēt turnīra pirmo izslēgšanas turnīra kārtu, kopumā izcīnot dalītu 5.-8. vietu.

PRO grupā pieteicās 10 dalībnieki, kuri tika sadalīti divās apakšgrupās.

Grupu spēlēs PRO grupas dalībnieki startēja līdz divu legu uzvarai, izslēgšanas spēles tikai aizvadītas līdz 3 legu uzvarai un finālspēle tika aizvadīta līdz 4 legu uzvarai.

Kā ierasts PRO grupas turnīrs izvērtās jau azarta pilns no pirmajām spēlēm. Katras grupas uzvarētājiem Uģim Karasevam un Jānim Priedītim uzvarot visās apakšgrupas spēlēs izdevās aizspēlēties līdz pusfinālam, kur viņi attiecīgi sagaidīja debitantu Viesturu Ābeli un pieredzes bagāto Ivaru Ādamsonu. Pirmajā pusfinālā pirmā turnīra uzvarētājs neatstāja cerības Viesturam Ābelem uzvarot to ar rezultātu 3:0 un otrajā pusfinālā Ivars Ādamsons soli pa solim uzveica Jāni Priedīti.

Finālspēlē, kas tika aizvadīta līdz četrām uzvarām Ivars Ādamsons spēja pārņemt ātru vadību uzvarot pirmajos divos legos. Trešajā legā Uģis Karasevs pēc vairākiem labiem metieniem spēja sadeldēt rezultātu taču Ivars Ādamsons turēja roku stabilu un tā arī neļāva Uģim Karasevam izlīdzināt rezultātu, svinot uzvaru ar rezultātu 4:2.

Jau ceturto mācību gadu pie Ziemeļvidzemes pamatskolas plīvos Ekoskolu Zaļais karogs

Publicēja 2020. gada 22. sept. 02:09Elīna Upīte

Šodien, 22. septembrī, tiešsaistē norisinās ikgadējais Ekoskolu apbalvošanas pasākums.

2020./ 2021. mācību gadā 110 izglītības iestādes saņems prestižo starptautisko Zaļo karogu, 52 – iegūs Latvijas Ekoskolas sertifikātu, savukārt vienai izglītības iestādei pirmo reizi tiks piešķirts Ekoskolu vēstnieka statuss.

Laureātu vidū ir arī Ziemeļvidzemes pamatskola no Kocēnu novada, kas Ekoskolu programmā piedalās jau sešus gadus, no tiem četrus gadus programmas īstenotāji novērtējuši skolas paveikto, piešķirot starptautisko Zaļo karogu.

Šogad Ekoskolu veikumu vērtēja visplašāk pārstāvētā Ekoskolu programmas nacionālā žūrija 18 dalībnieku sastāvā, kurā darbojas jomas eksperti no 15 dažādām valsts institūcijām un sabiedriskajām vides aizsardzības un izglītības organizācijām.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau 18 gadus. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas aptuveni 200 izglītības iestādes (no pirmsskolām līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas 59 000 izglītības iestādes 68 valstīs. Programmā tiek aicināta piedalīties ikviena izglītības iestāde, kas gatava savā darbā ilgtermiņā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem. Dalība Ekoskolu programmā ir vērtīgs ieguvums ne tikai izglītības iestādes kolektīvam, bet arī pašvaldībām, jo līdztekus citiem mērķiem programmā aktīvi tiek veicināta arī sabiedrības līdzdalība apkārtējās vides pārvaldībā.

Aicina darbā sētnieku (-ci) darbam Kocēnu pagastā

Publicēja 2020. gada 22. sept. 00:56Elīna Upīte

Kocēnu novada pašvaldība aicina darbā sētnieku (-ci) Kocēnu pagastā uz nenoteiktu laiku ar darba vietu Kocēnos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā.

Prasības pretendentiem/-ēm:
  • pamatizglītība;
  • valsts valodas prasme;
  • fiziska izturība;
  • vēlme strādāt un kvalitatīvi veikt uzticētos darba pienākumus;
  • atbildība, iniciatīva un elastība;
  • iemaņas darbā ar dārza tehniku (trimmeri, zāles pļāvēju).
Mēs piedāvājam:
  • stabilu atalgojumu (455,00 EUR pirms nodokļu nomaksas);
  • sociālās garantijas;
  • labus darba apstākļus.

Informācija amata kandidātiem:
CV (dzīves apraksts) līdz 2020. gada 30. septembrim plkst. 17.00 iesniegt Kocēnu novada domes Dokumentu pārvaldības un informācijas nodaļā Alejas ielā 8 (1. stāvā) Kocēnos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, vai sūtot uz e-pastu: info@kocenunovads.lv (ar norādi "Pieteikums vakantajam sētnieka amatam").

Tālrunis papildu informācijai: 29570954.

Dabas liegumā un svētvietā "Zilaiskalns" noslēgusies arheoloģiskā izpēte

Publicēja 2020. gada 21. sept. 04:16Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 22. sept. 02:17 ]

Kā iepriekš vēstīts, šī gada augusta vidū Kocēnu novada domes uzdevumā SIA “Arheoloģiskā izpēte” arheologu grupa dabas lieguma un svētvietas “Zilaiskalns” teritorijā esošajā Imanta kalniņā uzsāka arheoloģiskās izpētes darbus, lai noskaidrotu, vai plānotās skatu platformas būvdarbu zonā atrodas apbedījumi vai citas arheoloģiskas vērtības.

Pašvaldība ir saņēmusi arheoloģiskās izpētes darbu ziņojumu, kurā norādīts, ka plānotās skatu platformas būvniecības vietā, pētītajos laukumos, arheoloģiskas liecības par cilvēku apbedījumiem nav konstatētas.

Kocēnu novada dome īstenojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstība (ELFLA) līdzfinansētu projektu “Dabas lieguma un svētvietas “Zilaiskalns” infrastruktūras uzlabošana”, plāno izbūvēt skatu platformu ar barjeru kalna stāvākās un bīstamākās nogāzes malā, kā arī uzstādīt informatīvo stendu pie takas, kas ved no Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra uz kalna virsotni. 

Projekta ietvaros Elektroniskajā iepirkumu sistēmā ir izsludināta iepirkuma procedūra “Skatu platformas un informatīvā stenda būvniecība svētvietā un dabas liegumā “Zilaiskalns”, un pretendenti aicināti iesniegt piedāvājumus līdz 29. septembrim plkst. 10.00. Plašāka informācija ŠEIT.

1998. gadā Zilamkalnam piešķirts valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa statuss “Zilais kalns ar Upurakmeni – kulta vieta un viduslaiku kapsēta”, savukārt 2006. gadā ar Kocēnu pagasta domes lēmumu kalnam tika piešķirts vietējās Svētvietas oficiāls statuss.

Zilaiskalns kļūst par arvien populārāku galamērķi gan interesentiem no Latvijas, gan ceļotājiem no ārvalstīm. Interesi par Zilokalnu veicina arī līdz šim pašvaldības veiktie ieguldījumi tā apkārtnes labiekārtošanā – 2017. gadā, īstenojot LEADER projektu “Zilākalna svētvietas teritorijas labiekārtošana”, kalna virsotnē tika atjaunoti enerģētiskie apļi, savukārt 2019. gada nogalē noslēdzās kultūrvēstures un apmeklētāju centra izveide industriālā mantojuma objektā – Zilākalna ūdenstornī.

Jau paveiktais un projektā iecerētais veidos kompleksu piedāvājumu tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem, kuriem Zilaiskalns ir iemīļota pastaigu vieta visos gadalaikos.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 15 000 eiro, no kuriem 13 500 eiro ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums.

1-10 of 4179