Ziņas‎ > ‎

Novada ziņas


Piektā lekcija “Radošā fotogrāfija kā vizuālās izteiksmes estētiskā forma”

Publicēja Kristers Blūms   [ atjaunināts ]

Starpteritoriālā sadarbības projekta “Salaca, Latvijas pērle, no Burtnieka līdz jūrai” ietvaros Vidzemes lauku partnerība “Brasla” sadarbībā ar biedrību “Jūrkante” un biedrību “No Salacas līdz Rūjai” organizē lekciju ciklu fotografēšanas entuziastiem.


Ar piektās lekcijas “Radošā fotogrāfija kā vizuālās izteiksmes estētiskā forma” saturu var iepazīties ŠEIT.

Lekcijas norises laiks un vieta:
- 2018.gada 9.jūnijs, plkst. 10:00 - 15:00;
- Staiceles kultūras nams, Lielā iela 7, Staicele.
Lekciju vadīs: fotogrāfs Imants Klīdzējs (Salacgrīvas Mākslas skolas direktors).

Pieteikšanās:
- Aicinām interesentus pieteikt savu dalību lekcijā līdz 2018.gada 5.jūnijam, aizpildot elektronisko reģistrācijas veidlapu ŠEIT vai zvanot pa tālr.26137342;
- Apstiprinājums dalībai piektajā lekcijā tiks nosūtīts pēc reģistrācijas slēgšanas;
- Dalībnieku vietu skaits ir ierobežots, tādēļ reģistrācija tiks slēgta, kad dalībnieku skaits sasniegts vietu skaitu lekcijā.

Dalībniekiem, kuri apmeklēs visas lekcijas, tiks pasniegts atzinības raksts par apmācības kursa veiksmīgu noklausīšanos.
* Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts un iegūtie foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

Uz tikšanos 9.jūnijā!

30.maijā Kocēnos notiks Kocēnu pamatskolas orientēšanās sacensības

Publicēja Kristers Blūms

Informējam, ka 30.maijā no plkst.9.00 līdz plkst.11.00 Kocēnos tiks aizvadītas Kocēnu pamatskolas orientēšanās sacensības. Sacensībās piedalīsies tikai Kocēnu pamatskolas skolēni, taču sacensību maršruts vedīs pa Kocēnu ciema teritoriju.

Lūdzam iedzīvotājus un autovadītājus pievērst īpašu uzmanību sacensību norisei, pārvietojoties Kocēnu pamatskolas apkārtnē.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Airēšanas slalomists Emīls Putniņš dominē Latvijas kausā

Publicēja 2018. gada 23. maijs 03:16Kristers Blūms


Svētdien, 20.maijā Valmierā norisinājās Latvijas kausa airēšanas slalomā 3.posms. Tāpat kā pirmajos divos Iecavā un Smiltenē, tajā piedalījās visu trīs Baltijas valstu pieaugušie atlēti un jaunieši. Saprotams, ka augstvērtīgs sniegums tika gaidīts tieši no Gaujas Kazu krāču mājiniekiem kluba „Vidzemes sporta asociācija - Valmiera” airēšanas slalomistiem un viņi arī attaisnoja uz sevi liktās cerības.

C1 laivu klasē vīriešiem, tāpat kā Latvijas kausa airēšanas slalomā 1.posmā Iecavā, goda pjedestāla virsotnē stājās Kocēnu novada sportists Emīls Putniņš. Likumsakarīgi viņš arī līderis C1M U18 kategorijā.

Savukārt aizvadītajā nedēļas nogalē no 18. līdz 19.maijam Smiltenē Tepera ezera promenādē otro reizi tika uzņemti Latvijas kausa airēšanas slalomā 2.posma dalībnieki un skatītāji. Īslaicīgi atverot Tepera ezera hidrotehniskās būves ventiļus, Baltijas jaunatklātajā krāčūdens trasē devās teju simts olimpiskā sporta veida pieaugušie atlēti un jaunieši, ieradušies no Rīgas, Viļņas un Tallinas, kā arī Liepājas, Valmieras, Kauņas, Alītas, Rakveres, Veru un citām pilsētām, un startējot četrās laivu klasēs sieviešu un vīriešu kajakos un kanoe.

Stiprās konkurences un spēcīgā ūdens starptautiskajās sacensībās airēšanas slaloma kluba VSA-VALMIERA airēšanas slalomists Emīls Putniņš C1 laivu klasē vīriešiem kopvērtējumā un U18 vecuma grupā izcīnīja sudrabu, pat nelielas kļūdas stingri sodošā trasē piekāpjoties vien rīdziniekam Gļebam Voroņko.

Baltijas airēšanas slaloma pavasara sacensību sezona ir noslēgusies un Emīlam Putniņam, gatavojoties Pasaules kausam Liptovskā Mikulašā Slovākijā un Pasaules Junioru čempionātam Itālijas pilsētā Ivrea, iesācies īrienu tehnikas darbs tepat Valmierā.

FOTO:
Guntars Spalviņš
Fotoattēlā:
Emīls Putniņš

Informāciju sagatavoja:                                         
Kaspars Pakers
VSA-VALMIERA
26594761

Kocēnu novada sporta spēļu 1. posms jau 2. jūnijā

Publicēja 2018. gada 23. maijs 01:33Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 23. maijs 01:35 ]

2. jūnijā, Bērzainē norisināsies Kocēnu novada sporta spēļu 1. posms un arī Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas aktivitātes.

Plašāka info pasākuma afišā: 

Vairāk par Kocēnu novada sporta spēlēm un par to,kā pieteikt savu dalību sacensībās ŠEIT

Kocēnu pagasta PII "Auseklītis" apgūst pareizu ugunsdzēšamo aparātu lietošanu

Publicēja 2018. gada 23. maijs 01:22Kristers Blūms


Šodien(23.05.2018) Kocēnu pagasta PII "Auseklītis" ciemojās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta speciālisti, kas iepazīstināja iestādes darbiniekus un arī bērnus ar to, kā rīkoties,ja notikusi ugunsnelaime.
Praktiski tika izmēģināti arī dažādu veidu ugunsdzēšamie aparāti.

Bērniem,protams,prieki par paraugdemonstrējumiem! 

Arvien izglītojamies, lai attiecīgajā situācijā būtu zinoši! 

Paldies VUGD speciālistiem! 
Pilnu foto galeriju skaties ŠEIT

Evija Nagle saņem apbalvojumu nominācijā par ieguldījumu "Sieviete - būvniecības pasūtītāja"

Publicēja 2018. gada 22. maijs 22:29Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 22. maijs 22:31 ]


Vakar, 22. maijā, VEF Kultūras pilī norisinājās foruma-konkursa "Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā" noslēguma ceremonija.

Konkursa mērķis un misija ir popularizēt sabiedriski aktīvas sievietes, izcilas profesionāles, kuras sniegušas īpašu ieguldījumu arhitektūras, dizaina un būvniecības procesos savā valstī vai ārpus tās un piedalījušās pilsētu, ēku vai dizaina tapšanas procesu realizēšanā, veicināšanā vai pasūtīšanā. 

Vakar balvas tika pasniegtas 6 nominācijās. Nominācijā : Par ieguldījumu "Sieviete - būvniecības pasūtītāja" apbalvojumu saņēma Kocēnu novada domes priekšsēdētāja vietniece Evija Nagle. Apsveicam ar saņemto novērtējumu!

Evija Nagle komentē:
Paldies maniem Kocēnu novada lieliskajiem kolēģiem, īpaši vīriešiem - būvniecības Guru, kuru rakstītā eseja šovakar sagādāja milzīgu godu saņemt Konkursa - foruma novērtējumu! Esmu laimīga strādāt Kocēnu novadā! Paldies organizatoriem!


Baznīcu naktī varēs iepazīt vairāk nekā 170 dievnamus visā Latvijā

Publicēja 2018. gada 21. maijs 06:28Kristers Blūms

No Rūjienas līdz Subatei, no Ludzas līdz Nīcai – 1.jūnijā jau piekto gadu dievnami visā Latvijā vienosies kultūras notikumā Baznīcu nakts. Šoreiz pasākumā piedalīsies 170 baznīcas. Vakars sāksies pulksten 17:50 ar baznīcu zvanu skaņām, ko turpinās eksksursijas, lekcijas, radošās darbnīcas bērniem, kopīga Tēvreizes lūgšana un, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, kopīga valsts himnas dziedāšana. Visi dievnami, kas pieteikuši dalību, atrodami www.baznicunakts.lv interaktīvajā kartē. Baznīcu programmas būs pieejamas notikuma mājas lapā no 20.maija.

No Kocēnu novada Baznīcu nakts aktivitātēs iesaistījusies Rubenes evaņģēliski luteriskā baznīca, kur 1. jūnija plkst. 21.00 ar koncertu uzstāsies Renārs Veličko un Laura Saukāne!

Visvairāk dalībnieku arī šogad būs Vidzemē - 55 baznīcas, Zemgalē un Sēlijā – 27 baznīcas, Kurzemē 24 baznīcas, no tām Liepājā - 5, Latgalē – 16 baznīcas. Rīgā un Rīgas apkārtnē atvērtas būs 34 baznīcas. 

“Šogad Baznīcu nakts norisinās Latvijas Valsts simtgades zīmē. Tādēļ ikvienu dievnamu esam aicinājuši rotāt ar Latvijas valsts karogu un vakarā pēc Tēvreizes lūgšanas, kurai vienoti pulcēsimies pulksten 21.00, kopīgi dziedāt arī Latvijas valsts himnu. Mūsu himna ir īpaša, tā ir unikāla savā būtībā, jo ir lūgšana, kuru dziedot katru reizi varam lūgt Dieva palīdzību, svētību un labklājību savai zemei un tautai”, notikuma norisi Latvijas simtgadē raksturo rīkotāju pārstāvis Jurģis Klotiņš.  

Arī šogad Baznīcu nakts programma būs radoša, muzikāla un sirsnīga. Dievnamos muzicēs Latvijā labi zināmi mākslinieki, solisti un kori. Minot tikai dažus no viņiem, – operas soliste Evita Zālīte (soprāns), Irma Pavāre (mecosoprāns), Jānis Kurševs (tenors), Juris Vizbulis (tenors), dziedātāja Ieva Akurātere, aktieris Juris Hiršs, mūziķi Igo, Ēriks Loks, Aivars Hermanis, Roberts Gobziņš, Kārlis Kazāks, Ilze Grunte (ģitāra), Ēriks Upenieks (ģitāra), Kaspars Zemītis (ģitāra), Raimonds Ozols (vijole), ērģelnieki - Aigars Reinis, Jevgēnija Ļisicina, Ilze Sprance. Koncertus sniegs Valsts akadēmiskais koris „Latvija”, vīru kori “Frachori” un “Imanta”, jauktie kori – “Norise”, “Elpa”, “DeCoro’, “Cantus”, “Rīdzene”, “Stars”, senās mūzikas ansamblis “Ludus”, grupa “My Radiant You”, zvanu ansamblis “Campanella” un daudzi citi mūziķi.

Baznīcu nakti īpašu dara ne tikai vakara noskaņa dievnamos, bet jo vairāk cilvēki, kuri rada un līdzdarbojas. Notikumu veido kopumā vismaz 300 brīvprātīgo dažādās baznīcās visā Latvijā. Mūziķu, koru dziedātāju, mākslinieku un lektoru skaits kopā ir mērāms vairākos simtos. 

Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas ielūdz uz satikšanos ar Latvijas baznīcām – mākslas un arhitektūras skaistumu, garīgo mūziku un pārdomām klusumā un lūgšanā. Jā, arī uz nesteidzīgu atpūtu ar tējas krūzi un sarunām. 

Pasākuma aktuālā informācija publicēta www.baznicunakts.lv un sociālo tīklu kontos:

Par Baznīcu nakti
Kultūras notikums „Baznīcu nakts” Latvijā notiek kopš 2014.gada. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk kā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā.  Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa - Nodibinājums „Baznīcu Nakts fonds”. Pateicamies un aicinām ziedot turpmākam darbam – “Baznīcu Nakts fonds”, Reģ.Nr. 40008214405, konta nr. LV14HABA0551037490653.

Informāciju sagatavoja:
Inese Knipše, kultūras notikuma „Baznīcu nakts” komunikācijas vadītāja, e-pasts: baznicu.nakts@gmail.com

Kocēnu un Rubenes pamatskolu komandām panākumi Latvijas skolēnu 71. spartakiādes finālsacensībās florbolā

Publicēja 2018. gada 20. maijs 22:21Kristers Blūms   [ atjaunināts ]


15.maijā Ķekavā tika aizvadītas Latvijas skolēnu 71. spartakiādes finālsacensības florbolā zēniem un meitenēm (2002.-2004.g. dzimušajiem grupā).

Kocēnu pamatskolas zēnu komanda uzvarēja divas spēles grupu turnīrā, ar rezultātu 5:2 apspēlējot Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzijas florbolistus un ar rezultātu 6:1 pieveicot Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas audzēkņus. Pusfinālā kocēniešiem pretī stājās otras apakšgrupas II vietas ieguvēji Liepājas Valsts 1.ģimnāzija, arī šo spēli Kocēnu pamatskolas jaunieši aizvadīja pārliecinoši, uzvarot ar rezultātu 6:2. 

Turnīra finālā Kocēnu pamatskolas florbola komandai pretī stājās otras apakšgrupas spēcīgākā komanda - Ķekavas vidusskola, kas grupu turnīrā nepiedzīvoja nevienu zaudējumu. Fināls Ķekavas vidusskolas skolēniem neizvērtās tik veiksmīgs, Kocēnu pamatskolas komanda neatstāja ne mazākās cerības uz zeltu un pārliecinoši triumfēja finālmačā ar rezultātu 4:0, iegūstot turnīra zelta medaļas!

Sastāvs: Artūrs Rags, Ivo Grāvelsiņš, Jēkabs Keišs, Mārcis Brīvulis, Martins Brālēns, Pēteris Mežulis, Markuss Dumpis, Kārlis Bitmanis, Māris Novickis, Ričards Jurjānis, Toms Pētersons

Augstvērtīgu panākumu šajā vecuma grupā sasniegušas Rubenes pamatskolas florbolistes, zaudējot spēli Rīgas Ezerkrasta pamatskolai (rezultāts - 2:3), bet uzvarot Rīgas Iļģuciema vidusskolas (rezultāts - 5:1) un Rīgas Kristīgo vidusskolu (rezultāts - 3:1) tika izcīnīta 2.vieta!

Komandas sastāvā bija: Jūlija Rozīte, Evelīna Sirmā, Samata Jeršova, Kristīne Jeršova, Dārta Zane Jēgere, Dinija Anna Putniņa, Meira Mangule, Elizabete Herbsta.

Apsveicam sportistus ar panākumiem!
 
Kocēnu novada pašvaldības pārstāvji piedalās starptautiskā konferencē

Publicēja 2018. gada 18. maijs 03:47Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 22. maijs 06:44 ]

Latvijas Pašvaldību savienības(LPS) delegācija Casallborgone (Itālijā) no 17.maija līdz 20.maijam Eiropas Savienības programmas “Eiropa pilsoņiem” finansētā projekta “Mazie tirgi – Eiropas Savienības ekonomikas sirds” ietvaros diskutēja un apmainījās pieredzē kā atbalstīt mikro uzņēmumus pašvaldībās. 

No LPS labā praksē dalījās Kocēnu novads (par atbalsta instrumentiem biznesa atbalstam: nekustamā īpašuma nodokļa atlaides; infrastruktūras attīstība; noderīgas informācijas publicēšana mājas lapā; sadarbības tīklu veidošana; klāsteri; grantu programma un pasākumu organizēšana).

Projekta vadošais partneris ir Mellīhas pašvaldība Maltā. Partneri Latvijā ir Amatas, Vecpiebalgas un Pārgaujas novadu pašvaldības un LPS.

Vizītes laikā apmeklējām mikro uzņēmumus (ekoloģiskās kosmētikas, medus ražotāju, mazās maiznīcas un lauksaimniecības produktu ražotājus).
Projektu partneri no Suwalkiem (Polijā) dalījās pieredzē par pašvaldības sadarbību ar uzņēmējiem, Cugir (Rumānijā) pašvaldība par izaicinājumiem mikro biznesam Rumānijā un pašvaldības atbalstu.
Projekta ietvaros notika 5 konferences, t.sk. Vecpiebalgas novadā pagājušā gada vasarā. Projekts viennozīmīgi deva iespēju pašvaldības vadītājiem, deputātiem un uzņēmējiem platformu viedokļu apmaiņai un labās prakses pārņemšanai.

Zilākalna kultūras namā viesosies Straupes amatierteātris

Publicēja 2018. gada 16. maijs 05:19Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 16. maijs 06:20 ]


Piektdien, 18. maijā plkst. 19.00 Zilākalna kultūras namā viesosies Straupes amatierteātris "Sapņojums" ar Danskovītes lugu "Sievasmātes senču laiki".

Ieeja bez maksas!

1-10 of 3000