Ziņas‎ > ‎

Novada ziņasSkriešanas seriāla jaunā sezona “Zilākalna cilpas 2017” jau pusē

Publicēja 2017. gada 24. marts 07:27Krista Gromova   [ atjaunināts 2017. gada 24. marts 07:38 ]

2017.gada 23.martā Zilākalnā norisinājās skriešanas seriālā jaunās sezonas “Zilākalna cilpas” 2.posms. Tas pulcēja teju 100 skrējējus un nūjotājus, kas savu brīvo laiku izvēlējušies pavadīt aktīvi. Nākošais skrējiens jau pavisam drīz – 30.martā ar brīvo startu no pl.18.00 līdz pl.19.00.


Skriešanas seriāls jau pusē, aizvadīti pirmie divi posmi, bet nākošie divi vēl priekšā. Otrā skrējienā piedalījās 14 nūjotāji un 77 skrējēji, no kuriem 42 bija skrējējas, bet 35 dalībnieki pārstāvēja vīriešu grupu. Dalībniekiem bija iespēja veikt distanci ar cilpas garumu 1,20 km Kocēnu novada augstākajā punktā, Zilākalnā, kur tos visa skrējiena laikā pavadīja silta rietoša pavasara saule.

Atgādinām, ka arī 3. un 4. posmā dalībniekiem būs iespēja skriet un nūjot pa vienu cilpas garumu (distanci) laika limita ietvaros, kas noteikts atbilstoši vecuma grupai. Tiks fiksēti pilnie noskrietie apļi un to uzskaite notiks ar SPORTident (identifikācijas zīmēm), ar kurām jāatzīmējas pēc katras cilpas veikšanas.

Otrā posma rezultāti, nolikums un vairāk informācijas ŠEIT

Re:TV aicina domubiedru grupas piedalīties vides ideju konkursā

Publicēja 2017. gada 23. marts 05:25Krista Gromova

No šī gada jūnija Latvijas Reģionu Televīzija “Re:TV” demonstrēs jau piekto raidījumu cikla “Es varu būt zaļš” sezonu. Lai veicinātu sabiedrības interesi par vidi un vides aizsardzību, Re:TV komanda raidījumā aicina piedalīties domubiedru grupas līdz septiņiem cilvēkiem (ģimenes, draugu kopas, skolēnus, studentus, NVO pārstāvjus utt.).

Konkursa pieteikumā brīvā formā jānorāda idejas apraksts – ar kādu labo darbu viņi (domubiedru grupa) palīdzēs uzlabot vides stāvokli Latvijā. Piemēram, rīkojot bateriju vākšanas kampaņu, no PET pudelēm veidojot atkritumu grozus, popularizējot dabai draudzīgus tīrīšanas līdzekļus u. tml. Sižeta mērķis – iedvesmot citus rīkoties līdzīgi.

Konkursa kārtībā tiks izvēlētas 11 domubiedru grupas, kuru idejas raidījumu veidotāji uzskatīs par radošākajām un oriģinālākajām. Idejai noteikti jābūt realizējamai. Sākot ar šī gada aprīli, filmēšanas komanda dosies pie šiem cilvēkiem, lai dokumentētu procesu, kā domubiedru grupa realizē savu ideju.

Visas 11 domubiedru grupas, kuras piedalīsies raidījumos ar savām idejām, saņems veicināšanas balvas. Savukārt pēdējā raidījumā, šī gada augustā, vides eksperti un projekta īstenotāji, noskatoties visus Re:TV komandas izveidotos sižetus, izvērtēs, kura ir bijusi veiksmīgākā, videi draudzīgākā un vērtīgākā idejas realizācija. Rezultātā viena domubiedru grupa saņems galveno pateicības balvu – naudas balvu (transporta izdevumu segšanai) Latvijas apceļošanai un dabas iepazīšanai.

Konkursā var piedalīties arī tie skolēni, kuri savas idejas realizēja jau kādā no iepriekšējām raidījumu ciklu sezonām.

Pieteikumu ar “videi draudzīgās” idejas aprakstu, kontakttālruni, komandas dalībnieku vārdus un atrašanās vietu sūtiet uz e-pastu redakcija@retv.lv līdz 10. aprīlim! Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 13. aprīlim Re:TV mājas lapā (www.retv.lv), sociālajos medijos un arī personīgi caur norādīto kontaktinformāciju.

"Es varu būt zaļš" 5. sezonas 1. epizode Re:TV ēterā būs redzama 4. jūnijā, plkst. 21:00.

Raidījumu ciklu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

        

Šodien skriešanas seriāla jaunās sezonas "Zilākalna cilpas" 2.posms

Publicēja 2017. gada 23. marts 01:45Krista Gromova

Atgādinām, ka šodien, 2017.gada 23.martā Kocēnu novada augstākajā punktā, Zilākalnā norisināsies skriešanas seriāla jaunās sezonas "Zilākalna cilpas" 2.posms ar
 brīvo startu no pl.18.00 līdz pl. 19.00 Zilākalnā. 

Skrējiena laikā svarīgi atcerēties, ka 
Jūs 
atrodaties īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – Dabas liegumā „Zilaiskalns”. 
Aicinām Jūs saudzēt un cienīt dabas un cilvēku radītās vērtības!

Skriešanas seriālu 1. posmā atklāja 42 “Zilākalna cilpas” dalībnieki, no kuriem 8 bija nūjotāji, bet 34 skrējēji. Dalībniekiem bija iespēja veikt distanci ar cilpas garumu 1,20 km Kocēnu novada augstākajā punktā – Zilākalnā. Kā arī pēc skriešanas dalībniekiem bija iespēja atgūt enerģiju ar turpat uz ugunskura sildītu vistas buljonu un rupjmaizi. 

Arī 2.posmā dalībniekiem būs iespēja skriet un nūjot pa vienu cilpas garumu (distanci) laika limita ietvaros, kas noteikts atbilstoši vecuma grupai. Tiks fiksēti pilnie noskrietie apļi un to uzskaite notiks ar SPORTident (identifikācijas zīmēm), ar kurām jāatzīmējas pēc katras cilpas veikšanas. 

Distance būs marķēta ar gaismu atstarojošiem elementiem un skriešana norisināsies pa takām ar grants, grunts, koku sakņu atklājumiem vai dabīgiem šķēršļiem. 

Distances veikšanai dalībnieks izmanto personīgo rokas bateriju vai pieres lukturīti. Organizatori gaismas lukturīšus neizsniedz! 

Pasākumu organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar Kocēnu sporta skolu un Ziemeļvidzemes orientēšanas centru. Atbalsta viens no lielākajiem pasaules kūdras produktu ražotājiem Klasmann-Deilmann, ilgstošs sadarbības partneris aktivitāšu organizēšanā aktīvā tūrisma centrs Eži un Venden, kas iegūst ūdeni Gaujas nacionālā parka teritorijā, Kocēnu novadā. 

Ar distanci, dalībnieku vecuma grupām un kontrollaiku, kā arī vērtēšanas noteikumiem un 1.posma rezultātiem ir iespējams iepazīties ŠEIT.
           

Lielā talka - 22.aprīlī

Publicēja 2017. gada 23. marts 00:13Inese Pabērza   [ atjaunināts 2017. gada 23. marts 00:14 ]

2017.gada 22.aprīlī vienlaikus visā Latvijā norisināsies Lielā Talka. Kā ik gadu, arī šoreiz Lielās Talkas aktivitātes atbalstīs un novada sakopšanā piedalīsies Kocēnu novada dome, aicinot ikvienu novada iedzīvotāju, iedzīvotāju grupas, uzņēmumus, izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas (NVO) un citus interesentus ar aktīvu līdzdalību apliecināt savu atbalstu Lielās Talkas kustības mērķa sasniegšanai – līdz Latvijas 100. dzimšanas dienai 2018. gadā padarīt valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē.

Lai plānotu pasākumu norisi Kocēnu novadā, ikviens var pieteikt sakopjamās un labiekārtojamās vietas mājaslapā www.talkas.lv. Vienlaikus aicinām sazināties konkrētā pagasta pārvaldes vadītāju, lai saskaņotu talkas norises vietu un vienotos par bezmaksas atkritumu maisu (šogad- baltu) saņemšanu.

Lai piedalītos kādā no sakopšanas pasākumiem, tuvojoties talkas dienai, aicinām sekot līdzi jaunumiem Kocēnu novada domes interneta mājaslapā, lai uzzinātu konkrētas talkošanas vietas.

Atgādinām, ka Lielās Talkas ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu.

Kocēnu novada deju kolektīvi saņem ceļazīmi uz Latvijas simtgades svētkiem

Publicēja 2017. gada 23. marts 00:11Krista Gromova   [ atjaunināts 2017. gada 23. marts 02:06 ]

2017.gada 19.martā Valmieras Kultūras centrā norisinājās Valmieras deju apriņķa jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvu skate, kurā tika izvērtēta dejotāju gatavību piedalīties Latvijas simtgades dziesmu un deju svētkiem, kas notiks 2018.gadā.

Skatē tika vērtēti Kocēnu, Rūjienas, Mazsalacas, Naukšēnu, Beverīnas un Burtnieku novada, kā arī Valmieras pilsētas deju kolektīvi.

Kopumā pasākumā piedalījās vairāk ne kā 20 kolektīvi, tostarp divi no Kocēnu novada.

Kocēnu novads lepojas ar Kocēnu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvu "Savieši", kas skatē saņēma augstākās pakāpes novērtējumu.

Bērzaines tautas nama jauniešu tautas deju kolektīvam “Akcents” tika piešķirta III pakāpe, un abi kolektīvi saņēma ceļazīmi uz nākamo posm – gatavošanos Latvijas simtgades svētkiem.

Skates notiek visā Latvijā un turpināsies līdz 2017. gada maija sākumam.

Iespējas jauniešiem un nevalstiskajām organizācijām

Publicēja 2017. gada 22. marts 23:35Krista Gromova

Šobrīd aktuāli vairāki ideju konkursi jauniešiem un nevalstiskajām organizācijām.

Valmieras novada fonds aicina Vidzemes reģiona nevalstiskās organizācijas līdz 10. aprīlim iesniegt pieteikumus kādā no trim projektu konkursiem:

1) Vidzemes NVO iniciatīvas Latvijas simtgadei;
2) Starpkultūru dialogs Vidzemē;
3) Mazākumtautību iniciatīvas Vidzemē.

Katrā jomā pieejami 8 000 eiro, bet viena projekta maksimālā summa ir 3000 eiro. 
Visu konkursu finansējumu nodrošina Kultūras ministrija, bet administrē Valmieras novada fonds.

Informatīvie semināri notiks:
  • Valmierā (29. martā plkst. 11:00),
  • Madonā (5. aprīlī plkst. 10:00),
  • Alūksnē (5. aprīlī plkst. 14:30).
Vairāk informācijas un pieteikumu veidlapas: http://www.vnf.lv/lv/isteno-ideju

Tāpat Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija izsludinājusi ikgadējo ideju konkursu "Jaunieši dod iespēju jauniešiem 2017". Tajā ikviens Valmieras apkaimes jaunietis var saņemt līdz 500 eiro savas idejas īstenošanai.
Pieteikumi jāiesniedz līdz 9. aprīlim.

Vairāk informācijas un pieteikumu veidlapas: http://www.vnf.lv/lv/isteno-ideju/ideju-konkurss-jauniesi-dod-iespeju-jauniesiem-2017

Kocēnu novada uzņēmējus aicina piedalīties pasākumā “Vidzemes Uzņēmēju dienas 2017”

Publicēja 2017. gada 22. marts 01:58Inese Pabērza

2017.gada 19. un 20. maijā Valmierā notiks ikgadējās Vidzemes uzņēmēju dienas. Lai popularizētu savu komercdarbību, kā arī veidotu kontaktus un meklētu sadarbības partnerus, Kocēnu novada dome aicina mājražotājus un amatniekus pieteikties dalībai kopējā stendā. Izstādes laikā būs iespējams arī tirgoties ar produkciju.

Lai plānotu Kocēnu novada pārstāvniecību, lūgums pieteikties dalībai stendā līdz 2017.gada 30. martam, zvanot Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas speciālistei Inesei Bērziņai, tālr. 26328943. Vietu skaits ierobežots. Kocēnu novada uzņēmējiem piedalīšanās vienotajā novada stendā būs bez maksas.

“Vidzemes Uzņēmēju dienas 2017” organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Vidzemes nodaļa sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Vidzemes plānošanas reģionu.

Notiks seminārs par deputātu kandidātu sarakstu sagatavošanu un iesniegšanu pašvaldību vēlēšanām

Publicēja 2017. gada 22. marts 01:50Inese Pabērza

Gatavojoties Latvijas pašvaldību vēlēšanām, kas notiks 2017.gada 3.jūnijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību 30.martā plkst.14.00 organizē semināru par deputātu kandidātu sarakstu sagatavošanu un iesniegšanu. Seminārs notiks Latvijas Pašvaldību savienības 4.stāva zālē Rīgā, Mazajā Pils ielā 1.

Tam būs iespēja sekot līdzi arī tiešsaistē šeit.

 

Semināra darba kārtība:

14:00 – 14:10

Semināra atklāšana; Arnis Cimdars, CVK priekšsēdētājs

14:10 – 14:30

Kandidātu sarakstu iesniegšanas juridiskie aspekti; Ritvars Eglājs, CVK sekretārs

14:30 – 15:30

Kandidātu saraksta un tam pievienojamo dokumentu sagatavošana, izmantojot lietojumprogrammu “Balsis PV 2017”; Renārs Kadžulis, SIA “SOAAR” projektu vadītājs

15:30 – 16:00

Jautājumi – atbildes

Dalībai klātienes seminārā nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās līdz 28.martam, rakstot e-pastu liva.laizane@cvk.lv un norādot dalībnieka vārdu, uzvārdu, kontakttālruni, partijas, partiju apvienības vai vēlētāju apvienības piederību. Klātienes seminārā paredzēta vieta 30 dalībniekiem.

Apstiprināti jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

Publicēja 2017. gada 22. marts 01:38Inese Pabērza   [ atjaunināts 2017. gada 22. marts 01:44 ]

Ar 2017.gada 22.februāra Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmumu Nr.19 (protokols Nr.8, 1.p.) „Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību „KOCĒNU KOMUNĀLĀ  SAIMNIECĪBA” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem” apstiprināti ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi Kocēnu novadā SIA „Kocēnu komunālā saimniecība” ūdenssaimniecības pakalpojuma lietotājiem:
• Ūdensapgādes pakalpojumu tarifs 0,89 EUR/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa);
• Kanalizācijas pakalpojumu tarifu 1,24 EUR/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa);

Apstiprinātie tarifi stājas spēkā 2017.gada 1.aprīlī.
Detalizēta informācija par apstiprināto ūdenssaimniecības tarifu pieejama SIA “Kocēnu komunālā saimniecība” birojā Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads.

Iedzīvotāju interešu grupai “Bērzainieši”- atzinība

Publicēja 2017. gada 22. marts 00:59Inese Pabērza

2017.gada 18. martā Līvānos norisinājās pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli Latvija” (SDL) gada noslēguma pasākums, kurā sumināja aizvadītā gada veiksmīgākos projektu īstenotājus.

Kocēnu novada iedzīvotāju interešu grupai “Bērzainieši” piešķirta atzinība un veicināšanas balva par sekmīgu projektu ieviešanu Kocēnu novadā. Žūrijas komisija norādījusi: “..viņu neapsīkstošā enerģija darbojoties sava pagasta labā gadu no gada ir apbrīnas vērta.”

“Bērzainieši” īstenojuši aktivitātes par senās kulta vietas “Daviņu Lielais akmens” teritorijas labiekārtošanu, tūrisma objekta popularizēšanu un par pazudušu uzskatītā Daviņu II dobumakmens pārvietošanu tam paredzētajā vietā. Daviņu lielais akmens atrodas Kocēnu novada Bērzaines pagastā, un šis ir pirmais šāda veida akmens, kam piešķirts pieminekļa statuss. Iniciatīvas grupa divu gadu garumā ir attīrījuši akmeni un teritoriju no apaugumiem, izveidojumi gājēju celiņu līdz Daviņu lielam akmenim, uzstādījuši tūrisma informācijas stendu, atraduši, 33 gadus par pazudušu uzskatīto, Daviņu II dobumakmeni un novietojuši to blakus savam “lielajam brālim”. Daviņu lielais akmens ir nozīmīgs Kocēnu novada tūrisma objekts, tas iekļauts Vidzemes plānošanas reģiona “Senās kulta vietas – Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte” tūrisma ceļvedī “Senās svētvietas Vidzemē”

Projekta kopējās izmaksas 1 090,00 EUR, Kocēnu novada domes finansējums 700,00 EUR. Līdzfinansējumu nodrošināja Z/S “Atmatas” un interešu grupas dalībnieku personīgais ieguldījums.

Apvienībā SDL apvienojušās pašvaldības, kuras ik gadu piešķir līdzekļus iedzīvotāju iniciatīvu īstenošanai. Iedzīvotāji raksta projektus, komisija tos izvērtē, un atbalstītie projekti saņem pašvaldības līdzfinansējumu, lai biedrība vai iedzīvotāju grupa savu ideju varētu īstenot, tā dodot ieguldījumu sabiedrībā un apkārtējā vidē.


1-10 of 2142