Ziņas

Pēdējās ziņas

 • VIDEO: Kocēnu pirmsskolas izglītības iestāde "Auseklītis" iegūst 3. vietu makulatūras un PET pudeļu vākšanas akcijā "DABAI LABU DARĪT"
  Arī 2020./2021. mācību gadā Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” vides izglītības pedagogi aicināja izglītības iestādes iesaistīties akcijā “Dabai labu darīt”, lai pārstrādē nonāktu pēc iespējas vairāk otrreiz izmantojamu izejvielu un tiktu taupīti dabas resursi.
   
  Kocēnu pirmsskolas izglītības iestāde "Auseklītis" kopā savācot 3,8 tonnas atkritumu ieguvuši godpilno 3. vietu!
   

  Makulatūras un PET pudeļu vākšanas akcijā “Dabai labu darīt” kopumā savāktas 113,3 t makulatūras un 176,5 m3 PET pudeles.

  Uzvarētāji:

  Pirmsskolas izglītības iestādēm pēc apjoma:

  1.vieta Smiltenes pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde "Pīlādzītis" 4,66 t

  2.vieta Valkas pirmsskolas izglītības iestāde (iepriekš PII "Pumpuriņš") 4,3 t

  3.vieta Kocēnu pirmsskolas izglītības iestāde "Auseklītis" 3,8 t

   

  Publicēja plkst. Kristers Blūms
 • Aicinām apmeklēt bezmaksas vingrošanas nodarbības
  Kocēnu novada dome aicina iedzīvotājus apmeklēt vingrošanas nodarbības, kas projekta "Veselības veicināšanas pakalpojumu pieejamība Kocēnu novada iedzīvotājiem" ietvaros norisinās visos Kocēnu novada pagastos.

  Nodarbības notiks ārā ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus! Nodarbības ir bez maksas!

  Nodarbības vadīs treneris Normunds Bucenieks tel. Nr. 26598858.
  Aicinām nodarbību dalībniekus ņemt uz nodarbībām savus paklājiņus!

  Plašāka informācija sazinoties ar Kocēnu novada domes attīstības nodaļas vadītāju Svetlanu Tomsoni - 25605539.  Nodarbību grafiks:
  Bērzainē (Bērzaines tautas namā) pirmdienās plkst. 19.00 – 20.00: 
  • 24., 31. maijā;
  • 7., 14.  jūnijā.
  Zilākalnā (Zilākalna kultūras namā) trešdienās plkst. 17.30 – 18.30: 
  • 19., 26. maijā;
  • 2., 9. jūnijā.
  Rubenē (Rubenes pamatskolā) otrdienās plkst. 17.30 – 18.30:  
  • 18., 25. maijā
  • 1., 8., 15. jūnijā.
  Dikļos (Dikļu kultūras centrā) trešdienās plkst. 19.00 – 20.00: 
  • 19., 26. maijā;
  • 2., 9. jūnijā.
  Vaidavā (Vaidavas kultūras un amatniecības centrā) ceturtdienas plkst. 18:00 – 19:00: 
  • 20., 27. maijā;
  • 3., 10. jūnijā;
  Kocēnos (Basketbola laukumā pie Kocēnu pamatskolas) otrdienās plkst. 19.00 – 20.00:  
  • 18., 25.  maijā;
  • 1., 8.,15. jūnijā.

  Nodarbībās iekļauti dažādi veselības veicināšanas, fiziskās formas uzlabošanas vingrinājumi. Stājas problēmu profilakse un novēršana, izvēloties cilvēka funkcionālajam stāvoklim atbilstošas fizisko aktivitāšu metodes.

  Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta finansēta projekta "Veselības veicināšanas pakalpojumu pieejamība Kocēnu novada iedzīvotājiem" mērķis ir nodrošināt dažādu mērķa grupu dzīves kvalitātes uzlabošanu, veicinot veselīga dzīves veida pamatprincipu ievērošanu, kā arī samazināt sociālajam riskam pakļauto iedzīvotāju skaitu, un uzlabot pakalpojumu pieejamību vispārējās izglītības iestāžu audzēkņiem.

  Projekts tiek īstenots ESF darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautiem iedzīvotājiem” ietvaros.


  Publicēja plkst. Kristers Blūms
 • Kocēnu novadā notiks lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija
  Lai atbalstītu iedzīvotājus īpašumu sakārtošanas darbu veikšanā un samazinātu vidē nelegāli nonākušo atkritumu daudzumu, maijā Kocēnu novada pašvaldība sadarbībā ar SIA "ZAAO" rīkos ikgadējo lielgabarīta atkritumu savākšanas akciju.

  Akcijas ietvaros iedzīvotāji aicināti bez maksas atbrīvoties no mājsaimniecībā radītajiem lielgabarīta atkritumiem sev ērtākajā vietā, ievērojot pašvaldības noteikto kārtību.

  Ciems, pagastsVietaDatums
  Vaidava, Vaidavas pag.Ezera ielas stāvlaukumā21. - 23. maijs
  Zilaiskalns, Zilākalna pag. Imanta ielā 14 (pie vecās katlu mājas)21. - 23. maijs
   Bērzaine, Bērzaines pag.Centrā uz lielā laukuma (pretī tautas namam)21. - 23. maijs
  Rubene, Kocēnu pag. Kalna ielā 8 (pie garāžām)21. - 23. maijs
  Dikļi, Dikļu pag.Laukumā pie bijušās pienotavas28. - 30. maijs
   Dauguļi, Dikļu pag.Pie mājām "Sauleskalni"28. - 30. maijs
  Kocēni, Kocēnu pag. Alejas ielā 7 (laukumā pie pašvaldības policijas)28. - 30. maijs
  Tožas, Kocēnu pag.Laukumā pie autobusu pieturas28. - 30. maijs 
   Beites, Kocēnu pag.Laukumā pie šķiroto atkritumu konteineriem   28. - 30. maijs 

  Atkritumu pieņemšanas laiki:
  • Piektdienā plkst. 10.00 – 22.00;
  • Sestdienā plkst. 9.00 – 22.00;
  • Svētdienā plkst. 10.00 – 19.00.
  Konteineros DRĪKST ievietot mēbeles, matračus, paklājus, izjauktas elekrotehnikas ierīces (ledusskapji bez kompresoriem, televizori bez kineskopa), metāllūžņus, santehniku un citus lielus sadzīves priekšmetus, ko izmēru un svara dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā.

  Konteineros NEDRĪKST mest nešķirotus sadzīves atkritumus, lupatas, stiklus, būvgružus, dažāda veida traukus ar šķidrumiem un pulverveida ķīmiskām vielām, kā arī šīferi un automašīnu riepas.

  Azbestu saturošu šīferu un būvgružu savākšana ir maksas pakalpojums, kas jāpiesaka SIA ZAAO, zvanot pa tālr. 29225862.

  Par kārtību pie konteineriem rūpēsies pagasta pārvaldes darbinieks vai procesu fiksēs novērošanas kamerās.
  Publicēja plkst. Kristers Blūms
 • Līdz 19. maijam aicinām balsot par novada uzņēmējiem aptaujā “Kocēnu novada iedzīvotāju izvēle”
  Lai arī saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību un izsludināto ārkārtas situāciju valstī, pagaidām nav konkrēti zināms, kad un kādā formātā notiks ikgadējais Kocēnu novada uzņēmēju godināšanas pasākums “Kocēnu novada uzņēmēju gada balva”, šī gada martā pašvaldība aicināja ikvienu interesentu izvirzīt pretendentus apbalvojuma saņemšanai deviņās nominācijās.

  Apkopojot novada uzņēmējus apbalvojuma “Kocēnu novada uzņēmēju gada balva” pasniegšanai, turpinās arī par tradīciju kļuvušais balsojums “Kocēnu novada iedzīvotāju izvēle”. Ar pilnu pretendentu sarakstu apbalvojumam “Kocēnu novada iedzīvotāju izvēle” iespējams iepazīties zemāk.

  Līdz trešdienai, 19. maijam, ikviens aicināts izdarīt izvēli par kādu no 23 nominantiem, aizpildot anketu, kas publicēta ŠEIT. Jāatzīmē, ka šos nominantus, kā ierasts, izvēlējušies Kocēnu novada iedzīvotāji un citi interesenti pašvaldības iepriekš izsludinātajā pretendentu pieteikšanā.

  Kopumā apbalvojums “Kocēnu novada uzņēmēju gada balva” šogad tiks pasniegts 11 nominācijās. Deviņās ikgadējās nominācijās: “Gada ražotājs”, “Gada lauksaimnieks”, “Gada tūrisma uzņēmējs”, “Gada amatnieks/mājražotājs”, “Ģimene lauku sētā”, “Rosīgie jaunieši”, “Gada jaunums”, “Kocēnu novada vārda popularizētājs” un “Gada pakalpojumu sniedzējs” un divas speciālajās nominācijas.

  Nominanti apbalvojumam “Kocēnu novada uzņēmēju gada balva” nominācijā “Kocēnu novada iedzīvotāju izvēle”:

  • Mājražotāja Antra Antonija Kocēnos cep kūkas, cepumus, baltmaizi, gatavo kārumus svētkiem un mazam ikdienas priekam. Lai gan lielākoties Antra pieņem individuālus pasūtījums, Antru vienmēr varam sastapt Kocēnu novada pašvaldības organizētajos tirdziņos. Laiki mainās, bet Antras kūkas ir paliekoša vērtība ar augstu kvalitāti. https://www.facebook.com/profile.php?id=100009011822498;
  • SIA “Berga Vīns” - ģimenes uzņēmums Kocēnu pagastā, kas ar lielu atbildību un entuziasmu ir pieņēmis izaicinājumu ražot kvalitatīvus Latvijas ogu, augļu vīnus, dzirkstvīnus un sidrus. Katrs vīns ir pilnībā roku darbs, kas piešķir tam individualitāti un neatkārtojamību. “Berga Vīns” brūvējumi ir vairākkārtēji laureāti Latvijas Vīnkopju un vīndaru rīkotajos konkursos. https://www.facebook.com/bergavins;
  • SIA “Dabas auglis” - uzņēmums, kas pārstāv bioloģiski tīru, veselīgu un kvalitatīvu cidoniju, smiltsērkšķu un aroniju produkciju. Profesionāļi augļu un ogu audzēšanā, pārstrādē un izplatīšanā. www.dabasauglis.lv;
  • SIA “Delizia”/ ģimenes restorāns “Roze”. Mārča Kalniņa uzņēmums, kas reģistrēts Kocēnu pagastā, sniedz ēdināšanas pakalpojumus dažādos brīvdabas pasākumos, kā arī jaunatklātajā restorānā “Delizia” Valmierā, K.Baumaņa ielā. https://www.facebook.com/restoransdelizia;
  • SIA “Dikļu aptieka” vadītāja Malda Mencena pierāda, ka ar neatlaidību, godprātīgu attieksmi un sirsnību pret klientiem ir iespējams saglabāt aptieku lauku ciematā cauri gadiem;
  • Z/S “Dižoga” - pamatnodarbošanās ir krūmmelleņu audzēšana. Ģimenes uzņēmums, kurš uzsāka savu darbību 2002. gadā. 2014. gadā "Dižoga" saņēmusi Latvijas Ārstu biedrības iedibināto Veselības gada balvu nominācijā “Veselīga uztura ražotājs” Sezonas laikā ogas iespējams iegādāties saimniecībā uz vietas un lielveikalos. https://www.facebook.com/zsDizoga;
  • Eglīšu ģimene/ Z/S “Skujas” Vaidavas pagastā - Guntars un Linda Eglīši ar kuplo ģimeni dzīvo Baužezera krastā Vaidavas pagastā, nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību, īpašu uzsvaru liekot uz putnkopību. Saimniekošanu veiksmīgi apvieno ar sportošanu un dziedāšanu jauktajā korī “Vaidava”. https://www.facebook.com/biovistas;
  • Gravu ģimene/ Z/S “Jaunzemnieki” - 2019. gadā Gravu ģimene realizēja sen lolotu sapni – kļuva par lauksaimniekiem senču zemē “Jaunzemnieki”, Vaidavas pagastā un ierīkoja 2 ha lielu krūmmelleņu lauku. Par krūmmellenēm rūpējas visa ģimene, un tas ir ģimenes hobijs, vaļasprieks, liels izaicinājums un milzīgs darbs kopā;
  • Z/S “Jaunbrēmeles”/ Vizma un Guntis Puteņi Kocēnu pagastā. "Jaunbrēmelēs" vienmēr ir iespēja iegādāties gardos ābolus, kā arī zemnieku saimniecība piegādā savu produkciju Kocēnu novada skolām un bērnudārziem, piedaloties programmā “Skolas auglis”. Rosīgi saimnieki, kas dara savu darbu ar milzīgu entuziasmu un mīlestību, pilnveidojot savu plašo ābeļdārzu un attīstot to. Vizma un Guntis iegūtajā pieredzē un zināšanās labprāt dalās arī ar citiem lauksaimniekiem, uzņemot tos savā ābeļdārzā. No darba ābeļdārzā brīvajā laikā Vizma ar vīra atbalstu ir iekopj plašu un daudzveidīgu dārzu, ko katru gadu papildina arvien jaunas puķu, krūmu un koku šķirnes;
  • Jolantas Tauriņas - Ievenieces masāžas un fizioterapeita prakse. Rīgas Stradiņa universitātē iegūtās zināšanas un prasmes, ko Jolanta vairāku gadu garumā ir attīstījusi un pilnveidojusi, strādājot un palīdzot uzlabot veselību gan Kocēnu novada sportistiem, gan iedzīvotājiem, plašus komentārus neprasa. Jolantu kā atsaucīgu, pretimnākošu un sirsnīgu savas jomas profesionāli pazīst ne tikai Kocēnu novadā, bet arī ārpus tā robežām. Kā bijusī profesionālā sportiste, Jolanta zina, kā vislabāk palīdzēt sportistiem;
  • Justīne Valdmane - apģērbu dizainere, kas darbojas Dikļu pagasta “Mežiņos”. Justīni ar viņas šūtajiem modernajiem apģērbiem no augstas kvalitātes materiāliem var sastapt Kocēnu novada teltī dažādos tirdziņos. https://www.instagram.com/justine_valdmane/;
  • Z/S “Klētnieki” Dikļu pagastā - saimnieki Didzis Bērziņš un Liene Krēsliņa- Bērziņa, kas ir arī veterinārārste, pārstrukturizējuši saimniekošanu un nu rūpējas jau par krietnu gaļas liellopu ganāmpulku;
  • Mini zoo “Mežiņi” Dikļu pagastā. Laipni uzņem ciemiņus savā lauku sētā un izrāda tās daudzveidīgos iemītniekus. Dzīvnieku un putnu pulciņš arvien kļūst kuplāks un interesantāks. Lieliska vieta, kur aizbraukt ar ģimeni, laiks paskries nemanot. https://www.facebook.com/trusitsmans;
  • SIA “Legras tehnika” - uzņēmuma komanda Raivja Gravas vadībā sniedz klientiem traktortehnikas remonta pakalpojumus, kā arī piedāvā iegādāties jau izremontētus dzinējus. Klientiem piedāvā labākos risinājums un mēģina remontdarbu tempus palielināt, ja ir ārkārtas situācijas. Papildus sniedz konsultācijas un piedāvā pakalpojumu “atradīsim īsto traktoru Jūsu saimniecībai”, kā arī “palīdzēsim pārdod Jūsu veco traktoru”;
  • Rūdolfs Ločmelis/ “Latvijas steiku kluba” izbraukuma tirdzniecība, pop-up restorāns. Ar gardajiem “Mazburgeriem” piedalījies Kokmuižas svētkos un citos pasākumos. 2019. gadā pasākuma “Novada garša” ietvaros Valmieras tehnikuma jauno pavāru komandas sastāvā uzvarēja konkursā “Tautas garša”. https://www.facebook.com/steikuklubs/;
  • “Sudrabkalnu viesistaba” Kocēnos - Bukšu ģimene, kuru kopīgi izlolotā "Viesistaba" ir nu jau zināma visā Latvijā ar tās īpašo noskaņu un radošo atmosfēru. Viesu uzņemšanā un teritorijas labiekārtošanā piedalās visa ģimene. Bukšu ģimene ir radījusi vietu Kocēnu novadā, kur apstājas laiks, kur baudīt un svinēt dzīves īpašos notikumus. Katru sezonu “Viesistaba” sagaida jaunā ietērpā, ikreiz pārsteidzot ar apmeklētājus. https://www.facebook.com/viesistaba/;
  • SIA “TB loģistika” Bērzaines pagastā - Andra Garseļa vadītais uzņēmums apgādā vidzemniekus ar gardiem gaļas un zivju kūpinājumiem un citiem produktiem;
  • “Thunderwood” - praktisks darbs un amatniecība vienmēr ir bijis Viestura Laimītes aicinājums, tāpēc “Thunderwood” ir kaut kas vairāk par interjera risinājumiem no koka un metāla, tas ir stāsts par cieņu pret dabiskām vērtībām un ilgtspējīgu pieeju apvienojumā ar praktisko, tas ir stāsts par drosmi sekot savam sapnim. https://www.facebook.com/Thunderwoodfurniture
  • Z/S “Tūtes” Vaidavas pagastā - Ineses Reiteres saimniecība dibināta deviņdesmito gadu sākumā un gadu gaitā ievērojami paplašinājusies, tagad apsaimnieko jau vairāk kā 170 ha zemes un slauc ap 60 govīm, sadarbojas ar vietējo piena pārstrādātāju AS "Valmieras piens". Lai gan Z/S “Tūtes” primārais darbības virziens ir piena lopkopība, neizpaliek arī graudaugu audzēšana. Saimniekošanā lieti noder dēla Matīsa Latvijas Lauksaimniecības universitātē gūtās zināšanas. Saimniecībā atzīst, ka darba ir daudz, tomēr sevi darot citus darbus nespēj iedomāties – dzīve zemnieku saimniecībā ir sirdslieta. Citiem iesaka nepadoties, jo, lai gan darbs reizēm ir grūts, tas sniedz gandarījumu;
  • “Vaidaveži”- aktīvā tūrisma centra “Eži” struktūrvienība pie Vaidavas ezera. Jau vairākus gadus darbojas, piesaistot arvien jaunus tūristus. Arvien populārāks kļūst arī SupFests, kas jau vairākus gadus notiek turpat Vaidavas ezera krastā, aicinot SUP entuziastus no tuvām un tālām Latvijas vietām. Kopā ar “Vaidavežiem” ir iespēja radīt atmiņas – doties izbraucienā ar SUP dēli, kad virs Vaidavas ezera lec saule, baudīt koncertus, sēžot laivā Vaidavas ezerā. https://www.facebook.com/VaidavEzi/;
  • “Vakarvēji” - atpūtas un sporta komplekss “Vakarvēji” izveidots 2008. gadā Kocēnu pagastā. Tas robežojas ar Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu, kur saglabājusies neskarta daba. Dabas klātesamību, klusu un mierīgu atpūtu dabiskā lauku atmosfērā ir iespēja baudīt ikvienam “Vakarvēju” viesim. Spēkus atgūt palīdzēs došanās lauku pirtī un pelde tuvējā dīķī. Atpūtas komplesa teritorija ir arī iecienīta korporatīvo pasākumu norises vieta. http://www.vakarveji.lv/;
  • Valmiermuižas vasarnīca Vaidavas ezera krastā - īpaša pieturvieta nesteidzīgiem atpūtniekiem un dzīves baudītājiem, lai baudītu dabu, rastu mieru un nogaršotu kādu gardu kārumu vasarnīcas pavēnī. Roku rokā kopā ar Kocēnu novada pašvaldību Valmiermuižas vasarnīca Vaidavas ezera krastā rada īpašus un neaizmirstamus muzikālus notikumus – šeit viesojušies dažādi populāri mūziķi, aicinot uz Vaidavu mūzikas un dabas baudītājus no visas Latvijas. Brīvdienu rītos šeit iespējams iepriecināt savu garu un ķermeni jogas un SUP vingrošanas nodarbībās, savukārt jaunas iemaņas zinošu un pieredzējušu meistaru vadībā apgūsiet radošās meistardarbnīcās. https://www.facebook.com/valmiermuizasvasarnica/;
  • SIA “Woodheart” Kocēnu pagasta “Mildās” - Tāļa Grinberga vadītais uzņēmums specializējas mūsdienīga dizaina kvalitatīvu koka un koka – alumīnija logu un koka durvju ražošanā un tirdzniecībā, kā arī izstrādā mēbeļu projektus pēc klientu vēlmēm. Uzņēmums turpina attīstīties, arvien paplašinot savu darbību un radot jaunas darbavietas. www.woodheart.lv.
  Publicēja plkst. Kristers Blūms
 • Aicinām iesniegt idejas neformālo iedzīvotāju iniciatīvas grupu projektu konkursā
  Kocēnu novada pašvaldība ir izsludinājusi pieteikumu iesniegšanu pašvaldības finansējuma saņemšanai neformālo iedzīvotāju iniciatīvu grupu projektu konkursā.

  Projektu pieteikumus aktivitāšu īstenošanai var iesniegt nevalstiskās organizācijas, biedrības, nodibinājumi, reliģiskās organizācijas, fizisku personu neformālās grupas, kurās apvienojušies vismaz pieci dalībnieki un kuri konkursa ietvaros paredzētās projekta aktivitātes īstenos Kocēnu novada administratīvajā teritorijā.

  Projektu konkursa mērķis ir atbalstīt sabiedriski nozīmīgu aktivitāšu, projektu un pasākumu īstenošanu Kocēnu novadā, veicināt iedzīvotāju aktivitāti un līdzdalību, veicināt sadarbību starp pašvaldību, neformālām iedzīvotāju iniciatīvu grupām un nevalstiskajām organizācijām, kā arī, piesaistīt ievērojamus vietējos resursus un brīvprātīgo darbu sabiedriski nozīmīgos projektos.

  Ceļš no projekta idejas līdz projekta pieteikuma sagatavošanai un finansējuma saņemšanai ir sadalīts trīs etapos, lai projekta idejas vērtēšanā iesaistītos arī iedzīvotāji, kā arī projekta idejas iesniedzējiem ir iespēja savai idejai piesaistīt domubiedrus.

  Projekta idejas pieteikumu pretendenti aicināti nosūtīt uz e-pasta adresi info@kocenunovads.lv līdz 2021. gada 20. maijam. Izvērtējot saņemto ideju atbilstību projektu konkursa mērķim un nolikuma prasībām, projekta idejas no 2021. gada 27. maija līdz 3. jūnijam tiks nodotas sabiedrības balsojumam. Apkopojot balsojuma rezultātus, projekti, kas saņēmuši lielāko balsu skaitu (vismaz septiņi projekti), tiks virzīti detalizētākai projekta pieteikuma un dokumentācijas sagatavošanai un iesniegšanai. Projekta pieteikuma un dokumentu iesniegšanas termiņš ir līdz 2021. gada 25. jūnijam.

  Viens pretendents var iesniegt vienu projekta pieteikumu, iesniegtais projekts var būt iepriekš atbalstīta projekta turpinājums. Projektā pieprasītā finansējuma apmērs nedrīkst būt lielāks par 700 eiro, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis.

  Projektu ieviešanas periods: līdz 2021. gada 30. decembrim.

  Konkursa dokumenti:

  2020. gadā pašvaldības finansējumu saņēma šādi projekti:
  • Biedrība “Rubenes Anši” veica teritorijas ap ūdenskrātuvēm Lielais Ansis un Mazais Ansis labiekārtošanu;
  • Biedrība "Alejas 13a" atjaunoja apstādījumus un atpūtas zonu pie daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Alejas ielā 13a, Kocēnos;
  • Iedzīvotāju iniciatīvas grupa “Savam novadam” veica bijušo krogus ēku fotofiksāciju vēsturiskajā Valmieras-Rīgas ceļa posmā Kocēnu novada teritorijā un fotogrāfiju izgatavošanu, no kurām izveidota izstāde; izgatavoja ārtelpas ekspozīcijas stendu izvietošanai Caurumkroga logos – “Caurumkrogs laiku lokos”; sagatavoja materiālus lekcijai "Krogs 18. un 19. gadsimtā Latvijas iedzīvotāju ikdienā - no Brandeļa kroga līdz Zvirgzdu krogam" sagatavošana, ar ko iepazīstinās interesentus, tiklīdz to atļaus epidemioloģiskās drošības noteikumi;
  • Iedzīvotāju iniciatīvas grupas "Vienoti par attīstību Dauguļos" 2019. gadā un 2020. gadā realizēto projektu "Lasām, rakstām un saņemam" mērķis bija nomainīt vecos, nokalpojušos pastkastīšu statīvus un daļu pastkastīšu pret jaunām, tādējādi veidojot pievilcīgāku apkārtējo dzīves vidi gan Dauguļos, gan Kocēnu novadā kopumā, kā arī veicinot pasta sūtījumu pieejamību iedzīvotājiem;
  • Biedrība "Budenbrokas muiža" veic Budenbroku muižas teritorijas labiekārtošanu (informatīvais stends, soliņi) un iegādājusies trimmeri teritorijas kopšanai;
  • Iedzīvotāju iniciatīvas grupa “Imantas ielas bērnu vecāki” paplašinās bērnu rotaļu laukumu, uzstādot divus jaunus rotaļu elementus.
  Jāatzīmē, ka iedzīvotāju iniciatīvas grupas “Savam novadam” 2020. gadā īstenotais projekts ''Pieņemšana Caurumkrogā pie Jāņa Staņislava Rozes'' saņēmis Pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli-Latvija” veicināšanas balvu, kā viens no labākajiem Vidzemes reģionā īstenotajiem iedzīvotāju projektiem.

   
  Biedrības "Budenbrokas muiža" paveiktas muižas teritorijas labiekārtošanā I Aktīvie Dauguļu iedzīvotāji, 2019. gads

   
  Biedrības "Rubenes Anši" darba rezultāts - labiekārtotā teritorija apkārt ūdenstilpei Mazais Ansis
  Publicēja 2021. gada 16. maijs 23:45 plkst. Kristers Blūms
 • VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību atpūtā pie ūdens!
  15. maijā visā Latvijā tiks atklāta oficiālā peldēšanas sezona. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina vairākus priekšnoteikumus, lai atpūta pie ūdens nepārvērstos traģēdijā!

  Neapdomīga un pārgalvīga rīcība, kā arī nezināšana nereti noved pie traģiskiem negadījumiem. Gada siltākie mēneši ir laiks, kad notiek visvairāk nelaimes gadījumu pie un uz ūdens – pērn laika posmā no maija līdz septembrim izglābti 32 cilvēki, kuri bija nonākuši dažādās nelaimēs, izbaudot ūdens priekus, bet traģiski atpūta pie ūdens pērn beidzās 58 cilvēkiem, tai skaitā pieciem bērniem. 23 gadījumos bojāgājušie izcelti no upēm, 15 gadījumos no ezeriem, bet 9 – no dīķiem.

  Peldsezonu sāciet apdomīgi!

  VUGD aicina uzsākt peldēšanas sezonu tikai tad, kad ūdens temperatūra ir sasniegusi vismaz +18C0. Peldēties ieteicams tikai oficiālajās peldvietās. Nepārvērtējiet savus spēkus – ja reiz esat varējis pārpeldēt šo upi, tas nenozīmē, ka varat to arī šodien!

  Izmantojiet glābšanas vestes!

  Nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai vizinoties ar laivu, kuteri vai kādu citu peldlīdzekli, bērniem līdz 12 gadu vecumam glābšanas vestei obligāti ir jābūt uzvilktai. Papildu drošībai arī pieaugušos aicinām izmantot glābšanas vestes.

  Esiet atbildīgi un atsakieties no alkohola lietošanas atpūtā pie ūdens!

  Viens no biežākajiem noslīkšanas iemesliem ir peldēšanās alkohola reibumā, kad cilvēkam ir traucēta apziņa un viņš labprāt uzņemas risku, taču ir samazināta koordinācijas spēja un reakcijas ātrums, piemēram, lai saprastu, cik tālu esi aizpeldējis un ātri peldētu atpakaļ. Otrs iemesls – cilvēku pārdrošība, piemēram, lēkšana ūdenī nepārbaudītās vietās, cenšanās pierādīt savu spēju aizpeldēt tālāk par citiem. Treškārt, karstajā laikā var parādīties veselības problēmas, kuras rodas sakarsušam cilvēkam pārāk strauji ieejot aukstā ūdenī.

  Alkohola lietošana un atpūta pie ūdens nav savienojamas lietas! Ja tomēr esat reibumā, neejiet peldēties, palieciet krastā! Atcerieties, ka lielākā daļa cilvēku noslīkst būdami alkohola reibumā! Atturiet savus draugus vai radus no došanās ūdenī, ja viņi ir alkohola reibumā!

  Rūpējieties par bērnu drošību!

  VUGD aicina vecākus apzināties, ka atrašanās ar bērnu pie ūdens nav atpūta, bet divkāršs darbs, jo bērni bez pārtraukuma ir jāuzmana visu laiku – pat uz minūti novēršot uzmanību no bērna, viņš var iekrist ūdenī un var notikt nelaime. Atgādinām, ka piepūšamie peldlīdzekļi (riņķi, matracīši, bumbas u.c.) bērniem noder tikai rotaļām, turklāt seklumā un tikai pieaugušo uzraudzībā.

  Pārrunājiet ar bērniem jautājumus, kas saistīti ar drošību pie ūdens un rīcību ārkārtas gadījumos, lai atpūta pie ūdens nepārvērstos traģēdijā. Vecākiem un citiem pieaugušajiem jāņem vērā, ka bērni mācās skatoties, kā rīkojas viņu vecāki un citi pieaugušie – ja pieaugušie būs neapdomīgi un pārkāps drošības noteikumus, tā rīkosies arī bērni, jo domās, ka tas ir pareizi.

  VUGD atgādina, ka gadījumos, ja redzat, ka cilvēks slīkst nekavējoties izsauciet glābējus pa tālruni 112, pēc iespējas precīzāk norādot nelaimes vietas koordinātes un piebraukšanas iespējas!
  Publicēja 2021. gada 13. maijs 02:15 plkst. Elīna Upīte
 • Par makšķerēšanu Kocēnu dīķī
  Biedrība “Kokmuižas dīķi”, ar ko Kocēnu novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu par Kocēnu dīķa apsaimniekošanu, aicina ievērot dīķī uzstādītās zīmes un noteiktu laiku tajā nemakšķerēt.

  Lai attīrītu dīķi un novērstu tā turpmāku aizaugšanu ar ūdensaugiem, biedrība, ieguldot savu finansējumu, tajā ir ielaidusi amūrus un uzstādījusi informatīvas zīmes to aizsardzībai.
  Publicēja 2021. gada 13. maijs 01:21 plkst. Elīna Upīte
 • Kocēnu novads - klātienes mācībām drošo novadu sarakstā
  Atbilstoši Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātajam reģionu principam nākamajā nedēļā, no 17. maija, mācības klātienē Kocēnu novadā turpinās 1. – 6. klašu skolēni, kā arī rotācijas kārtībā 7. – 9. klašu skolēni.

  Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 Kocēnu novadā uz 12. maiju ir 138. Jau iepriekš informēts, ka mācības klātienē var atsākt tās pašvaldības, kurās kumulatīvās saslimstība ir zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju.

  Atsevišķos gadījumos, vadoties no epidemioloģiskajiem apstākļiem, kas mazina Covid-19 izplatības riskus, mācību procesu klātienē 1. - 4. klasē var nodrošināt arī tad, ja 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 200, bet ne vairāk kā 220, lemjot par klātienes mācību atsākšanu konkrētajā administratīvajā teritorijā.

  Savukārt, ja saslimstības rādītājs ir ne vairāk par 250, var lemt par klātienes mācību turpināšanu konkrētajā administratīvajā teritorijā. Situācijas izvērtējums tiks balstīts uz vairākiem epidemioloģiskajiem kritērijiem, to skaitā jaunatklāto Covid-19 gadījumu ģeogrāfiskais sadalījums, to sasaiste ar konkrētām iestādēm, uzņēmumiem, mājsaimniecībām, pasākumiem, vienlaikus vērtējot tos kontekstā ar iespējamu ietekmi uz izglītības procesa organizāciju.
  Publicēja 2021. gada 12. maijs 23:36 plkst. Elīna Upīte
 • ZAAO akcijas laikā nodotas gandrīz 70 tonnas elektrisko un elektronisko atkritumu
  No 15. marta līdz 30. aprīlim notika SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta nolietotās elektrotehnikas un bateriju vākšanas akcija “Sper EKO soli”, kuras laikā, ZAAO darbības reģiona 20 EKO laukumos bez maksas varēja nododot neizjauktu nolietoto dažāda izmēra sadzīves elektrotehniku un baterijas.

  Akcijas laikā savāktas 68.8 tonnas elektrisko un elektronisko atkritumu un 448 kg baterijas.

  Lai arī nolietotās elektrotehnikas nodošana EKO laukumos bez maksas tiek nodrošināta ikdienā, akciju laikā nodotais konkrētā atkritumu veida apjoms pret vidējo apjomu mēnesī pieaug. Akcijas laikā aizpildīti 3788 kuponi. Salīdzinot ar pirmo akcijas rīkošanas reizi 2014.gadā, akcijas dalībnieku skaits pieaudzis par aptuveni 70% - 2014.gadā tika aizpildīti 1090 kuponi.

  Akcijas dalībnieki nodeva gan nolietotu virtuves tehniku – sulu spiedes, ledusskapjus, mikserus, tosterus, kafijas automātus, gan datorus, printerus, šujmašīnas, sildītājus, telefonus, atskaņotājus, veļas mazgājamās mašīnas, kā arī dažādas citas dažādu izmēru elektriskās un elektroniskās iekārtas.

  Vislielāko atsaucību akcija guva Smiltenes, Valmieras, Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Krimuldas, Alojas un Strenču EKO laukumos.

  Nolietotā elektrotehnika ir vērtīga otrreizējā izejviela jaunu preču ražošanai. Jāatceras, ka nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas, tāpat kā baterijas, satur arī cilvēkiem un dabai kaitīgas vielas, tāpēc tās nedrīkst nonākt dabā un tās nav atļauts ievietot sadzīves atkritumu konteineros.

  Savāktā nolietotā sadzīves elektrotehnika tiek sašķirota atbilstoši kvalitātes prasībām un nodota pārstrādes uzņēmumiem.

  Atgādinām, ka EKO laukumos arī ikdienā bez maksas iespējams nodot neizjauktu nolietoto elektrotehniku. Ja nav iespējas nogādāt elektrotehniku uz EKO laukumu pašiem, ZAAO piedāvā nolietotās sadzīves elektrotehnikas savākšanu no mājsaimniecības vai uzņēmuma adreses – izmantojot šo pakalpojumu, neatkarīgi no nododamo priekšmetu skaita, ir jāmaksā tikai vienreizēja transporta maksa 4.60 EUR. Pieteikumi tiek pieņemti pa tālruni 64281250 vai e-pastā zaao@zaao.lv.

  Sarakstu ar akcijas dalībniekiem, kuri saņems balvas, lasiet ŠEIT.
  Publicēja 2021. gada 12. maijs 06:05 plkst. Elīna Upīte
 • Aicinām skolēnus vecumā no 15 līdz 20 gadiem pieteikties darbam vasarā
  Kocēnu novada pašvaldība sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) piedāvā skolēnu nodarbinātības programmu “Nodarbinātības pasākums vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”.

  Pasākuma dalībnieki
  Programmā piedalīties aicināti skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.

  Kad varēšu strādāt?

  Skolēniem būs iespēja strādāt vienu mēnesi laika periodā no 1. jūnija līdz 31. augustam.

  Kā pieteikties dalībai?
  Lai pieteiktos darbam vasaras brīvlaikā, no 17. maija līdz 16. augustam jāveic elektroniska pieteikšanās NVA mājaslapā.

  Ja skolēns vēlas strādāt kādā no Kocēnu novada pašvaldības piedāvātajām 27 darba vietām, papildus reģistrācijai NVA mājaslapā jāaizpilda arī Kocēnu novada pašvaldības sagatavotā pieteikuma veidlapa, kas elektroniskā formātā pieejama ŠEIT vai tā jāaizpilda rakstiski un jāiesniedz Kocēnu novada pašvaldības administrācijas klientu apkalpošanas centrā Alejas ielā 8, Kocēnos. Pieteikšanās no 12. maija līdz 20. maijam.

  Kocēnu novada pašvaldības piedāvātās darba vietas:
  • Jaunākā skolotāja palīgs Kocēnu, Rubenes un Zilākalna pirmskolas izglītības iestādēs;
  • Palīgstrādnieks – Vaidavā, Rubenē, Bērzainē, Dikļos un Zilākalnā.

  Kur varēšu strādāt?
  Pasākuma organizēšanas noteikumi paredz, ka skolēns jau pirms reģistrācijas pasākumā var vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un laiku. Ja skolēns nav vienojies ne ar vienu darba devēju, tad pieteikuma reģistrācijas secībā saņems informāciju telefoniski vai ar e-pasta starpniecību par iespēju pretendēt uz brīvajām darba vietām. Pirms dalības pasākumā uzsākšanas saņemsi uzaicinājumu ierasties NVA filiālē.


  Ierodoties NVA filiālē Tev vajadzēs uzrādīt:
  • Personu apliecinošu dokumentu (pase vai identifikācijas karte);
  • Ja skolēns ir jaunāks par 18 gadiem – ārsta izziņu par medicīnisko apskati (ārsta izziņa iesniedzama darba devējam, uzsākot darba attiecības);
  • Skolēnam ar invaliditāti – ģimenes vai ārstējošā ārsta izziņa, kurā ir norādīts kādus darba pienākumus aizliegts veikt.

  Cik varēšu nopelnīt?
  Atbilstoši darba līgumā nolīgtajam, bet vismaz valstī noteiktās minimālās darba samaksas apmērā par pilnu nostrādāto darba laiku mēnesi, ievērojot, ka skolēns vecumā no 15 līdz 18 gadiem tiek nodarbināts ne ilgāk kā 7 stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā, bet skolēns vecumā no 18 līdz 20 gadiem (ieskaitot) tiek nodarbināts 8 stundas dienā, 40 stundas nedēļā.
  Darba devējs darba laikā nodrošinās darba vadītāju un normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos - apmaksātās obligātās veselības pārbaudes.
  NVA pasākuma dalībniekus apdrošina pret nelaimes gadījumiem darba vietā.
  Strādājot ir svarīgi zināt savas un darba devēja tiesības un pienākumus.

  Informācija skolēnu vecākiem:
  Vienam no vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu par vasaras brīvlaikā strādājošu skolēnu. Plašāka informācija ŠEIT.

  Ja rodas papildus jautājumi, zvaniet kontaktpersonai, kas filiālē atbild par pasākumu - NVA filiāļu kontaktpersonas.
  Publicēja 2021. gada 12. maijs 23:02 plkst. Elīna Upīte
 • Rubenes baznīcas multimediālā ekspozīcija izvirzīta Latvijas Dizaina gada balvai
  Rubenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā izveidotā multimediālā ekspozīcija pretendē uz Latvijas Dizaina gada balvu kategorijā “Vides un interjera dizains”.

  Kopumā 2021. gada konkursā tika saņemts 150 pieteikumu, kas ir līdz šim vislielākais iesniegto darbu skaits, un no tiem starptautiska žūrija dalībai konkursa 2. kārtā izvirzīja 30 darbus.

  Rubenes baznīcas atjaunošanas darbu ietvaros “Dd studio” (Jānis Mitrēvics, Ilze Zigerte, Laura Pumpure) radījusi multimediju ekspozīciju “Pa hronikas pēdām”, kas baznīcas apmeklētājus iepazīstina ar apkārtnes vēsturi no 13. gs. līdz mūsdienām, īpaši akcentējot Livonijas Indriķa ieguldījumu. Ekspozīcija Rubenes baznīcā veidota tā, lai organiski iekļautos atjaunotās baznīcas vidē un netraucētu tās pamatfunkcijai – dievkalpojumiem. Daļa baznīcas ir atvērta apmeklētājiem visu diennakti, līdz ar to ekspozīcija ir apskatāma jebkurā laikā. Tās galvenais elements ir interaktīva projekcija, kuru var vadīt no skārienekrāna. Projekcija dod tēlainu ieskatu baznīcas vēsturē ar video palīdzību, kā arī izgaismo nozīmīgākos interjera elementus. Plašāku informāciju par baznīcu var iegūt skārienekrānā , vērojot multimediālu projekciju uz lūgšanu telpas sienas, kā arī planšetēs, kas izvietotas uz stikla sienas un atdala altāra daļu no ekspozīcijas. Papildus izveidots vēsturisks ekspozīcijas skapis, kas glabā nozīmīgākos vēsturiskos Rubenes baznīcas mākslas priekšmetus.

  Ekspozīcija tapusi, Rubenes evaņģēliski luteriskajai draudzei ar Kocēnu novada pašvaldības atbalstu īstenojot projektu “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos”. Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, valsts budžeta līdzekļi, Kocēnu novada pašvaldības līdzfinansējums un Rubenes evaņģēliski luteriskās draudzes līdzfinansējums, kas iegūts, pateicoties sabiedrības ziedojumiem.

  Latvijas Dizaina gada balvas apbalvošanas ceremonija notiks 28. maijā plkst. 19.00 Rīgā, Āgenskalna tirgus paviljonā. Ceremonija būs redzama arī tiešraidē Latvijas Dizaina gada balvas "Facebook" kontā un mājaslapā www.dizainabalva.lv, kā arī www.delfi.lv.

  2021. gada Latvijas Dizaina gada balvas žūrijā darbojas astoņi locekļi no sešām valstīm. Žūrijas priekšsēdētājs – Martins Fosleitners (Austrija), žūrijas locekļi: Anete Žukova (Latvija), Egle Opeikiene (Lietuva), Pjotrs Svjateks (Lielbritānija), Bars Davidoviči (Izraēla), Patriks Abatista (Itālija), Rikardo Kapuco (Itālija) un Pēteris Bajārs (Latvija).

  Apmeklējot Rubenes baznīcu, aicinām ievērot epidemioloģiskās drošības prasības!

   
   
   

  Publicēja 2021. gada 12. maijs 00:16 plkst. Elīna Upīte
 • Paziņojums par lokālplānojuma nekustamajam īpašumam “Kapteiņi”, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā redakcijas publisko apspriešanu
  Saskaņā ar Kocēnu novada domes 29.04.2021. lēmumu Nr. 103 (protokols Nr. 5,21.§)“Par lokālplānojuma nekustamajam īpašumam “Kapteiņi”, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, kas groza Kocēnu novada teritorijas plānojumu, redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”, tiek nodots publiskai apspriešanai lokālplānojums nekustamajam īpašumam “Kapteiņi”, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā.

  Lokālplānojuma izstrādes mērķis ir grozīt Kocēnu novada teritorijas plānojumā noteikto funkcionālo zonu zemes vienībai „Kapteiņi” dzīvojamās apbūves veidošanai. Plānotā iecere nav pretrunā ar Kocēnu novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijā definētajiem stratēģiskajiem uzstādījumiem, jo tas veicinās tālāko apdzīvotās teritorijas (Kocēnu ciema) attīstību.

  Publiskā apspriešana sāksies 17.05.2021. un norisināsies līdz 14.06.2021.

  Publiskās apspriešanas sanāksme notiks MSTEAM platformā 03.06.2021. plkst. 16:00.

  Lai pieteiktos dalībai sanāksmē, līdz 01.06.2021. plkst. 17:00 var nosūtīt pieteikumu uz e-pastu - daiga.petersone@kocenunovads.lv, norādot vārdu, uzvārdu, tālruņa numuru un e-pasta adresi, uz kuru nosūtīt sanāksmes ielūgumu.


  Ar lokālplānojuma redakciju var iepazīties:

  • Kocēnu novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.koceni.lv, sadaļā “Novads – Lokālplānojumi”;

  • Valsts vienotās ģeotelpiskās informācijas portālā geolatvija.lv/geo/tapis#document_19408.

  Lokālplānojuma materiāli izdrukas veidā pieejami Kocēnu novada pašvaldībā (Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads). Informācija pieejama arī publiskajā ārtelpā un ir apskatāma Kocēnos.

  Rakstiskie viedokļi un priekšlikumi lokālplānojuma publiskās apspriešanas laikā sūtāmi pa pastu vai iesniedzami Kocēnu novada pašvaldībai, ievietojot iesniegumu pašvaldības pastkastē pie Kocēnu novada pašvaldības administrācijas ēkas centrālajām durvīm (Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4200),Valsts vienotās ģeotelpiskās informācijas portālā geolatvija.lv/geo/tapis#document_19408 vai uz pašvaldības e-pastu info@kocenunovads.lv, norādot “Lokālplānojums “Kapteiņi”

  Kontaktinformācija konsultācijām attālināti, kā arī, iepriekš piesakoties, klātienē – Nekustamā īpašuma speciāliste Daiga Pētersone, tālr. 27891659, e-pasts:daiga.petersone@kocenunovads.lv

  Pielikumi:
  Publicēja 2021. gada 11. maijs 05:05 plkst. Kristers Blūms
 • Kocēnu novada dome aicina skolēnus pieteikties vasaras nodarbinātības pasākumiem
  Veicinot Kocēnu novada jauniešu brīvā laika pavadīšanu, radot iespēju iegūt darba pieredzi un uzlabojot Kocēnu novada teritorijas sakopšanu Kocēnu novada dome arī 2021. gada vasarā organizēs skolēnu nodarbinātības pasākumus.

  Tāpat kā iepriekš, Kocēnu novada pašvaldības finansētā vasaras nodarbinātības programma paredzēta 13 līdz 15 gadus veciem skolēniem, kuru deklarētā dzīvesvieta atrodas Kocēnu novada administratīvajā teritorijā, kā arī jauniešiem līdz 18 gadu vecumam, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Kocēnu novada administratīvajā teritorijā un kuri mācās Ziemeļvidzemes pamatskolā. Ikviens jaunietis varēs pieteikties sev vēlamam divu nedēļu garam darba ciklam (kopā nostrādājot 40 darba stundas, ne vairāk kā 20 stundas vienā nedēļā).

  Pieteikties darbam vasaras brīvlaikā skolēni var vienā no diviem veidiem - aizpildot elektronisko pieteikuma anketu Kocēnu novada pašvaldības interneta mājaslapā www.kocenunovads.lv vai rakstiski aizpildot pieteikuma veidlapu, kas pieejama pašvaldības mājaslapā, un iesniedzot to Kocēnu novada pašvaldības administrācijas klientu apkalpošanas centrā Alejas ielā 8, Kocēnos. Pieteikumu iesniegšanas termiņš: no 23. aprīļa līdz 16. maijam.

  Plašāka informācija sazinoties ar Kocēnu novada domes Kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas vadītāju Gati Akūlovu - mob.t. 27760657, e-pasts: gatis.akulovs@kocenunovads.lv

  • Elektroniskā pieteikuma anketa ŠEIT 
  • Pieteikuma veidlapa iesniegšanai Kocēnu novada pašvaldībā ŠEIT
  Publicēja 2021. gada 11. maijs 03:36 plkst. Kristers Blūms
 • Pēcpusdienas saruna par atbalstu cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem deinstitucionalizācijas projektā “Vidzeme iekļauj”
  Informējot sabiedrību par projekta “Vidzeme iekļauj” norisi un projektā pieejamo atbalstu pilngadīgiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, 2021. gada 13. maijā plkst. 16.00 Zoom platformā norisināsies jau otrā pēcpusdienas saruna ar Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” vadītāju Inu Miķelsoni un sociālo pakalpojumu eksperti Laini Zālīti.

  Pēcpusdienas sarunas laikā projekta pārstāves informēs sarunas dalībniekus par pieejamo atbalstu pilngadīgiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros, atbildēs uz dalībnieku jautājumiem un skaidros sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu nepieciešamību, saturu un informēs par Vidzemes pašvaldībās esošajiem un topošajiem pakalpojumiem.

  Lai piedalītos sarunā, kura norisināsies Zoom platformā, aicinām iepriekš reģistrēties, aizpildot dalības anketu: https://forms.gle/ay1f5W8H24k97mJn8. Sarunai iespējams sekot līdzi arī projekta “Vidzeme iekļauj” Facebook lapā: https://www.facebook.com/vidzemeieklauj .
  Publicēja 2021. gada 11. maijs 00:31 plkst. Elīna Upīte
 • Aicinām apmeklēt bezmaksas vingrošanas nodarbības
  Aicinām iedzīvotājus apmeklēt vingrošanas nodarbības, kas projekta "Veselības veicināšanas pakalpojumu pieejamība Kocēnu novada iedzīvotājiem" ietvaros norisinās visos Kocēnu novada pagastos. Nodarbību apmeklējums ir bez maksas, tās notiek brīvā dabā.

  Nodarbību grafiks šai nedēļai:
  • Bērzainē (pulcēšanās pie Bērzaines tautas nama) - pirmdien, 10. maijā, plkst. 19.00 - 20.00;
  • Dikļos (pulcēšanās pie Dikļu kultūras centra) - trešdien, 12. maijā, plkst. 19.00 - 20.00;
  • Kocēnos (pulcēšanās pie Kocēnu kultūras nama) - otrdien, 11. maijā, plkst. 19.00 - 20.00;
  • Rubenē (pulcēšanās pie Rubenes pamatskolas) - otrdien, 11. maijā, plkst. 17.30 - 18.30;
  • Vaidavā (pulcēšanās pie Vaidavas kultūras un amatniecības centra) - ceturtdien, 13. maijā, plkst. 18.00 - 19.00;
  • Zilākalnā (pulcēšanās pie Zilākalna kultūras nama) - trešdien, 12. maijā, plkst. 17.30 - 18.30.
  Nodarbības vada treneris Normunds Bucenieks.

  Nodarbībās iekļauti dažādi veselības veicināšanas, fiziskās formas uzlabošanas vingrinājumi, stājas problēmu profilakse un novēršana, izvēloties cilvēka funkcionālajam stāvoklim atbilstošas fizisko aktivitāšu metodes.

  Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta finansēta projekta "Veselības veicināšanas pakalpojumu pieejamība Kocēnu novada iedzīvotājiem" mērķis ir nodrošināt dažādu mērķa grupu dzīves kvalitātes uzlabošanu, veicinot veselīga dzīves veida pamatprincipu ievērošanu, kā arī samazināt sociālajam riskam pakļauto iedzīvotāju skaitu, un uzlabot pakalpojumu pieejamību vispārējās izglītības iestāžu audzēkņiem.

  Projekts tiek īstenots ESF darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautiem iedzīvotājiem” ietvaros.


  Publicēja 2021. gada 10. maijs 06:49 plkst. Elīna Upīte
Parāda ziņas 1 - 15 no 4682. Skatīt vēl »

Kocēnos notiks bezmaksas seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu

Publicēja 2017. gada 17. janv. 07:02Krista Gromova

2017.gada 10. februārī, plkst. 10.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu, meliorācijas ietekmi uz vidi un meža ražību, kā arī par meža sertifikāciju, vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā. 

Pasākumā būs iespēja uzzināt informāciju par:
 • meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanas nepieciešamību;
 • ekonomiskā pamatojuma izstrādi;
 • meža novērtēšanu, meža ekoloģiju un tipoloģiju;
 • meža audzēšanas ietekmi uz meža nākotnes vērtību;
 • meliorācijas pamatojumu, tās nozīmi meža ražības paaugstināšanā;
 • meža meliorācijas sistēmu ierīkošanu;
 • meža meliorācijas sistēmu renovācijas ietekmi uz vidi;
 • meliorācijas ietekmi uz lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras nozari;
 • informāciju par Latvijas hidromelioratīvo būvnieku asociāciju tās mērķiem, uzdevumiem un iespējām;
 • meža sertifikācijas vidi, standartiem un principiem;
 • vides, sociālās un ekonomiskās interešu sabalansēšanu apsaimniekojamā teritorijā;
 • vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā.

Piedalīšanās seminārā ir bez maksas.
Vairāk informācijas var uzzināt, zvanot pa tālr. 25414008.
Semināru organizē LVMI “Silava”.


1-1 of 1