Ziņas

Pēdējās ziņas

 • Valsts svētkos izmaiņas VTU autobusu kustībā
  SIA “VTU Valmiera” informē, ka Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadienā, 18.novembrī, braukšana ar Valmieras pilsētas maršrutu autobusiem būs bez maksas. 18. un 19.novembrī pilsētas autobusi kursēs kā svētdienā.

  Izmaiņas gaidāmas arī starppilsētu un vietējās nozīmes maršrutu autobusu kustībā. Daži reisi būs atcelti, savukārt citos maršrutos tiks veikti papildu braucieni. Izmaiņu saraksts skatāms uzņēmuma mājaslapas vtu-valmiera.lv sadaļā “Pasažieru pārvadājumi”, “Izmaiņas kustību sarakstos”.

  Lai svētki aizvadīti bez starpgadījumiem, SIA “VTU Valmiera” aicina būt atbildīgiem satiksmes dalībniekiem un nesēsties pie stūres alkohola reibumā. Uzņēmums atgādina par iespēju veikt alkohola koncentrācijas izelpā mērījumus SIA “VTU Valmiera” caurlaides punktā (Kocēnu novads, Kocēnu pagasts, “Brandeļi”) no plkst.5.00 līdz 24.00, kā arī Valmieras pilsētas, Valkas, Rūjienas un Smiltenes autoostā iestāžu darba laikā. Arī svētku dienā darbalaiks minētajās vietās nemainīsies un pārbaudes ar alkometru būs pieejamas (maksas pakalpojums). 

  Sveicam Latvijas dzimšanas dienā un vēlam drošu mājupceļu!

  Publicēja plkst. Kristers Blūms
 • Dainai Sirmajai pasniegta Ojāra Vācieša literārā prēmija dzejā
  13. novembrī, dzejnieka Ojāra Vācieša 85. dzimšanas dienā, jau 16. reizi Carnikavas novada pašvaldība pasniedza O. Vācieša literāro prēmiju dzejā. Šogad par prēmijas laureāti kļuva dzejniece Daina Sirmā, kura naudas balvu – 1000 eiro (pēc normatīvajos aktos paredzēto nodokļu atskaitīšanas) – saņem par savu dzejas krājumu “Dievaines”, ko izdevis apgāds "Pētergailis".

  Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Mieriņa atzina, ka žūrijas uzdevums nav bijis viegls, jo šogad bijis jāizšķiras starp desmit krājumiem, tomēr D. Sirmās dzeja uzrunājusi ar netradicionālu skatījumu. “Mēs turpinām literārās balvas tradīciju, lai rosinātu dzejniekus sasniegt Ojāra Vācieša dzejas virsotnes,” atzina D. Mieriņa.

  Šogad balva īpaši skaisti un svinīgi tika pasniegta Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā, klātesošos iepriecinot ar dzejniekam veltīto koncertuzvedumu “Būs pali”. Video formātā izskanēja gan paša Ojāra Vācieša lasītās dzejas rindas, gan dzejoļi no visiem balvai pieteiktajiem dzejas krājumiem, ko lasīja gan paši autori, gan aktieris Jānis Kronis.

  Šogad balvai tika iesniegti 10 pagājušajā literārajā gadā izdotie dzejoļu krājumi: Daina Sirmā “Dievaines” (Pētergailis, 2018), Liāna Langa “Velēnu kleita” (Neputns, 2018), Semjons Haņins “Bet ne ar to” (Neputns, 2017 (ar atdzejojumu)), Iveta Ratinīka “Tikko & tikai” (Zvaigzne, 2018), Inga Gaile “Lieldienas” (Neputns, 2018), Gunta Šnipke “Ceļi” (Mansards, 2018), Madara Gruntmane “Dzērājmeitiņa” (Neputns, 2018), Voldemārs Zariņš “Jāizdomā brīvība” (Pētergailis, 2018), Jānis Peters “Rudenskura spogulī” (Jumava, 2017), Uldis Bērziņš “Idilles” (Neputns, 2018).

  O. Vācieša prēmija pirmoreiz tika pasniegta 1984. gadā, kad par tās laureātiem kļuva dzejnieki Jānis Peters, Vitauts Ļūdēns un Ivans Dračs, 1988. gadā prēmiju saņēma Vizma Belševica, Māra Zālīte, Jānis Baltvilks un Juris Kronbergs, bet 1993. gadā – Imants Ziedonis, Māra Mellēna, Ernests Spīčs, Valdis Muktupāvels un Guntars Godiņš.

  Ojāra Vācieša literārā prēmija dzejā tiek pasniegta reizi gadā par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu. 2003. gadā Ādažu novada dome kopā ar Carnikavas novada domi atjaunoja O. Vācieša prēmiju, bet kopš 2011. gada prēmiju piešķir Carnikavas novada dome, pasākumu organizējot sadarbībā ar Ojāra Vācieša muzeju un Ojāra Vācieša biedrību.
  Publicēja plkst. Elīna Upīte
 • Valsts prezidents sveiks Kocēnu novada iedzīvotājus
  Par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai Valsts prezidents Raimonds Vējonis šīs nedēļas izskaņā rīkos svinīgus pasākumus, kuru mērķis ir pateikties Latvijas cilvēkiem, kuri ar savu darbu ir veidojuši un stiprinājuši mūsu valsti. 

  Lai paustu atzinību vietējo uzņēmēju ieguldījumam Latvijas reģionu attīstībā, 16. novembrī plkst. 12.00 Valsts prezidents Rīgas pilī rīkos jau par tradīciju kļuvušu svinīgu pieņemšanu Latvijas pašvaldību vadītājiem un uzņēmumu pārstāvjiem. Kocēnu novada pašvaldību tajā pārstāvēs Domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis un SIA “Skārda serviss” valdes priekšsēdētājs un līdzīpašnieks Gatis Builis.

  Savukārt 18. novembrī plkst. 16.30 Latvijas Nacionālajā teātrī notiks Valsts prezidenta rīkots svinīgs svētku koncerts, kurā pulcēsies Latvijas pašvaldību pārstāvji un personas no visiem Latvijas novadiem, kas ar savu darbu un devumu ir iedvesmojuši citus un veicinājuši pašvaldības attīstības izaugsmi. Kocēnu novada pašvaldību pasākumā pārstāvēs Domes priekšsēdētāja vietniece Evija Nagle un rakstnieks Viks (Viktors Kalniņš).
  Publicēja plkst. Elīna Upīte
 • Valsts svētkos Rubeni izgaismos 100 laternas
  18. novembrī Rubenes ciema centrā tiks iedegtas 100 laternas, kas būs rubenietes un Rubenes pamatskolas absolventes Ineta Bureņas veltījums savai skolai Latvijas valsts simtgadē.

  Ineta šobrīd dzīvo un strādā Norvēģijā, brīvajā laikā savu radošo domu pārvēršot brīnišķīgos floristikas darbos.

  Kā iepriekš vēstīts, šovasar Ineta Bureņa kopā ar Lindu Gaili nopina 100 vainagu, kā veltījumu Latvijas simtgadei.

  Attēlā: viens no Inetas Bureņas floristikas darbiem
  Publicēja plkst. Elīna Upīte
 • Kocēnu novada pašvaldība aicina dāvināt Ziemassvētku egli
  Straujiem soļiem tuvojas gada gaišākie svētki – Ziemassvētki, kad tumsu izkliedēs svētku eglēs iedegtās gaismiņas.

  Tā kā šogad Kocēnu ciemā ierastajā Ziemassvētku egles iedegšanas pasākuma norises vietā notiek stāvlaukuma pārbūves darbi, pašvaldība pieņēmusi lēmumu, ka ciema galvenā Ziemassvētku egle rotās Kokmuižas pils parteru.

  Kocēnu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus palīdzēt atrast Ziemassvētku egli – dāvinot savā īpašumā izaugušo skaistuli pašvaldībai, lai tā priecētu gan mazus, gan lielus kocēniešus.

  Eglei jābūt piecus līdz sešus metru augstai un gana kuplai. Pašvaldības speciālisti organizēs egles transportēšanu uz Kokmuižas pils parteru un segs maksu par koka nozāģēšanu, saskaņā ar noteikumiem par koku ciršanu ārpus meža. Sīkāka informācija pieejama, sazinoties ar Kocēnu kultūras nama vadītāju Ilonu Miglu (tālr. 22005508).

  Ziemassvētku egli Kocēnos šogad iedegs Kokmuižas pils parterā 6. decembrī plkst. 17.30.
  Publicēja plkst. Elīna Upīte
 • Bērzaines pagasta brīvprātīgie ugunsdzēsēji saņem VUGD Goda rakstu
  12. novembrī Vidzemes reģiona brigādes Alūksnes daļas Apes postenī notika Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltīts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes svinīgais apbalvošanas pasākums.

  Svinīgā apbalvošanas pasākuma laikā VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš un VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris pulkvedis Jānis Skrastiņš pasniedza Bērzaines pagasta brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandai VUGD Goda rakstu par veiksmīgu sadarbību ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un sakarā ar Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu. Īpaši tika akcentēta Bērzaines pagasta brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas līdzdalība šovasar Mazsalacas novadā notikušā meža ugunsgrēka dzēšanas darbos.

  Bērzaines pagasta brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandā Ata Kezika vadībā vairāku gadu garumā aktīvi darbojas Edijs Laiviņš, Ingus Līdaka, Jānis Līcis seniors, Ivo Rudzītis, Māris Keziks, Gatis Keziks, Ivars Švēde, Jānis Fišers, Jānis Līcis juniors, Andris Garselis, Gatis Vilnis.

  Kocēnu novada dome ar lepnumu un gandarījumu apsveic Bērzaines pagasta brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandu!

      
              Bērzaines pagasta brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas vadītājs Atis Keziks, saņemot VUGD Goda rakstu
  Publicēja plkst. Elīna Upīte
 • Aicinām piedalīties Kocēnu novada kultūras pasākumu apmeklētāju aptaujā
  Kocēnu novada pašvaldība aicina ikvienu Kocēnu novada iedzīvotāju un viesi, kurš ir apmeklējis pašvaldības organizētos pasākumus, piedalīties Kocēnu novada kultūras pasākumu apmeklētāju aptaujā, ko sagatavojusi Kultūras, sporta un jaunatnes lietu nodaļa.

  Aptaujas mērķis ir uzzināt respondentu viedokli par kultūras pasākumiem Kocēnu novadā - kāda veida kultūras pasākumi tiem šķiet saistoši, kā tiek vērtēts padarītais darbs kultūras jomā un saņemt priekšlikumus turpmākā darba pilnveidošanai.

  Aptaujas anketu iespējams aizpildīt divos veidos - elektroniskā veidā un drukātā veidā – anketa publicēta Kocēnu novada pašvaldības informatīvajā izdevumā “Kocēnu Novada Vēstis” Nr. 135.

  Drukātā formātā aizpildītās anketas iespējams iesniegt Kocēnu novada pagastu pārvaldēs vai Kocēnu novada pašvaldības apmeklētāju pieņemšanas centrā Alejas ielā 8, Kocēnos darba laikā.

  Aptauja ir anonīma, un tās rezultāti tiks publicēti apkopotā veidā Kocēnu novada pašvaldības interneta mājaslapā www.kocenunovads.lv.

  Aptauja norisināsies līdz 2018. gada 30. novembrim.

  Jau iepriekš pateicamies par ieguldīto laiku anketas aizpildīšanā!
  Publicēja 2018. gada 13. nov. 02:24 plkst. Elīna Upīte
 • Kocēnu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus iesaistīties brīvprātīgajā darbā
  Sadarbojoties Kocēnu novada domes Kultūras, sporta un jaunatnes lietu nodaļai, Kocēnu novada pašvaldības policijai un Sociālajam dienestam, izveidots Brīvprātīgā darba plāns Kocēnu novadā.

  Kocēnu novada dome aicina iedzīvotājus iepazīties ar jomām, kurās plānota brīvprātīgo palīgu iesaiste, un sazināties ar konkrētās jomas koordinatoriem, lai pārrunātu iespējas kļūt par brīvprātīgo palīgu.

  Brīvprātīgo darbs tiks uzskaitīts brīvprātīgo darba uzskaites grāmatās, kuras parakstīs un apstiprinās atbildīgās jomas pārstāvis. Aktīvākajiem brīvprātīgā darba veicējiem gada noslēgumā tiks pasniegts Kocēnu novada domes apstiprināts brīvprātīgā darba sertifikāts un pateicības dāvana no Kocēnu novada domes.

  Pateicībā par ieguldīto laiku un darbu Kocēnu novada dome brīvprātīgajiem piedāvās: 
  • apmācību vai profesionālās attīstības iespējas (jauniešiem – priekšroka nodarbinātības programmās, prakses iespējas novada domē u.tml.); 
  • Kocēnu novada uzņēmēju balvu pasniegšanas pasākumā – īpaši izcels aktīvākos brīvprātīgā darba veicējus, it īpaši jauniešus; 
  • sagatavos ieteikuma rakstus novada uzņēmējiem par aktīvākajiem, labākajiem brīvprātīgā darba veicējiem; 
  • brīvprātīgo apbalvošanas ceremonija – apbalvojums, sertifikāts (5. decembris – starptautiskā brīvprātīgo diena); 
  • cita veida pateicības. 

  BRĪVPRĀTĪGĀ DARBA JOMAS

  • Brīvprātīgā darba iespējas pasākumu organizēšanā 
  Galvenie brīvprātīgo darba pienākumi pasākumos – satiksmes kustības virzīšana, dzirdināšanas punktu nodrošinājums, sacensību/pasākumu informācijas pasniegšana, sekretariāta pakalpojuma nodrošinājums (rezultātu fiksēšana, apkopošana), pasākuma norises vietas iekārtošana un citi uzdevumi.

  Plānotie pasākumi 2019. gadā, kuros būs nepieciešama brīvprātīgo palīdzība, - skrējiens “Apkārt Vaidavas ezeram”, Vaidavas triatlons, SEB MTB velomaratons, Kocēnu novada sporta spēles, Kocēnu novada florbola nakts turnīrs, Kokmuižas svētki, Kocēnu kultūras namu organizētie kultūras pasākumi u.c.

  Kontaktpersona: Kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas vadītājs Mikus Krišāns (mob. Tālr. 26351384, e-pasts: mikus.krisans@kocenunovads.lv)

  • Brīvprātīgā darba iespējas sadarbībā ar Kocēnu novada pašvaldības policiju 
  Galvenie brīvprātīgo darba pienākumi sadarbībā ar pašvaldības policiju – teritorijas novērošana un ziņošana par likumpārkāpumiem.

  “Kaimiņu sardze” - sadarbības metode un pasākumu komplekss, kas ļautu attīstīt ciešas saites starp kaimiņos dzīvojošiem cilvēkiem, pašvaldības policiju, Valsts policiju un Kocēnu novada pagastu pārvaldēm. “Kaimiņu sardzes” mērķis ir palīdzības sniegšana cilvēkiem personiskās drošības jautājumos, īpašuma aizsardzības un dzīves vides uzlabošanai. “Kaimiņu sardze” nenozīmē iedzīvotāju tiešu iesaisti pārkāpēju notveršanā, bet gan aktīvu sadarbību ar policiju un profilakses pasākumu veikšanu.

  Papildus “Kaimiņu sardzes” aktivitātēm plānots sabiedriskās kārtības nodrošinājums Kocēnu novada pašvaldības organizētajos pasākumos (novērošana un ziņošana).

  Kontaktpersona: Kocēnu novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Jānis Kaibe (mob. Tālr. 26446790, e-pasts: janis.kaibe@kocenunovads.lv).

  • Brīvprātīgā darba iespējas Sociālajā dienestā 
  Galvenie brīvprātīgo darba pienākumi sociālo lietu jomā – palīdzība Kocēnu novada senioriem – atbalsts vientuļo senioru ikdienas gaitās un darbos (pagalmu sakopšana un citi saimnieciski darbi, kurus seniori dažādu iemeslu dēļ paši nevar veikt), brīvā laika pavadīšanas iespējas ar senioriem (galda spēļu spēlēšana, kopīga pastaiga, sarunas u.tml.).

  Kontaktpersona: Kocēnu novada domes Sociālā dienesta vadītāja Solvita Rumba (mob. tālr. 27891673, e-pasts: solvita.rumba@kocenunovads.lv).

  • Brīvprātīgo personīgā iniciatīva
  Brīvprātīgo darbu Kocēnu novada iedzīvotāji var veikt arī pēc savas iniciatīvas Kocēnu novadam nozīmīgā jomā, brīvprātīgo darbu iepriekš saskaņojot ar Kocēnu novada domi. Darbības jomas – interešu pulciņi, neformālā izglītība, sociālā joma, tūrisms un citas brīvprātīgo darbības).

  Publicēja 2018. gada 13. nov. 01:21 plkst. Elīna Upīte
 • Dāvana Vaidavai Latvijas simtgadē - video
  Kocēnu novada iedzīvotāja Marika Eglīte Latvijas 100. gadadienā uzdāvinājusi Vaidavai Didža Rijnieka dziesmas "Vaidava - vienīgā" vizuālo noformējumu, kurā redzama gleznainā Vaidavas daba.

  Video pirmizrāde norisinājās 10. novembrī, kad Vaidavas kultūras un amatniecības centrā tika atklāta fotoizstāde “100 mirkļi Latvijai”, kurā apskatāmas Andreja Komarova, Česlava Mazuļa, Vidas Kadiķienes, Marikas Eglītes, Agņa Šmita un Daces Ūdres fotogrāfijas.

  Izstāde apskatāma līdz novembra beigām.
  Publicēja 2018. gada 12. nov. 23:39 plkst. Elīna Upīte
 • Kocēnu novada pašvaldība - projekta "Cult – CreaTE" sadarbības partneris
  Šodien, 13. novembrī, Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā notiks Interreg - Eiropas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Cult – CreaTE”: “Kultūras un radošo nozaru ieguldījums Eiropas kultūras un radošajā tūrismā” atklāšanas pasākums.

  Galvenais projekta “Cult-Create” mērķis ir izvērtēt kultūras un radošo industriju ieguldījumu un tā potenciālu attīstot kultūras un radošo tūrismu.

  Pēdējo gadu laikā arvien biežāk tiek diskutēts par radošo industriju un tūrisma nozīmi ekonomikas veicināšanai. Abas nozares, kopīgi sadarbojoties un papildinot viena otru, veicina savstarpēju attīstību. Radošās industrijas sniedz plašu iespēju mūsdienīgi attīstīt tūrisma piedāvājumu, un tūrisma nozare veicina radošo industriju produktu kvalitāti atbilstoši pieprasījumam. Projekta “Cult-Create” atklāšanas konferencē piedalīsies eksperti gan no radošajām industrijām - Latvijas Republikas Kultūras Ministrijas Kultūrpolitikas departamenta Radošo industriju nodaļas, gan arī Ziemeļvalstu Ministru padomes Latvijā, kas ir izstrādājusi pētījumu, kurā tiek apskatīts kā radošās industrijas varētu veicināt inovācijas tūrisma nozarē ziemeļu reģionā, gan arī eksperti no tūrisma nozares - Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departmenta un Eiropas Kultūras Tūrisma tīkla.

  Projekta ietvaros līdz 2022. gada 30. novembrim paredzēts strādāt, lai izvērstu kultūras un radošās industrijas, un lai veicinātu kultūras un radošā tūrisma produktu veidošanos 8 dažādās Eiropas savienības valstīs, partneru pārstāvētajos reģionos: Vidzemes Tūrisma asociācija no Latvijas (projekta vadošie partneri), Veneto reģions (Itālija), Korkas pilsēta (Īrija), Pécs-Baranya Tirdzniecības un rūpniecības kamera (Ungārija), Nikosijas Tūrisma padome (Kipra), Dundī pilsēta (Lielbritānija), Kujawsko-Pomorskie Reģions (Polija), Naoussas reģions (Grieķija). Nākošo četru gadu laikā tiks novērtēti labākie piemēri no kultūras un radošā tūrisma, kas balstās uz kultūras un radošajām industrijām. Tiks strādāts pie kultūras un radošā tūrisma produkta attīstības un pārvaldības un uzņēmējdarbības modeļu uzlabošanas.

  Projektā no Latvijas iesaistījušies Kocēnu, Ropažu, Ērgļu, Mārupes, Vecpiebalgas, Gulbenes novadi un Daugavas muzejs, Salaspilī.
  Publicēja 2018. gada 12. nov. 23:07 plkst. Elīna Upīte
 • Apkopoti dati par siltumenerģijas izmaksām dzīvojamās mājās Kocēnu novadā.

  Apkopoti dati par siltumenerģijas izmaksām 2018./2019.gada apkures sezonā (aktualizēts ar 2018.gada oktobra mēneša datiem) daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās Kocēnu novadā. 


  Informācija pieejama ŠEIT


  Plašāku informāciju par Kocēnu komunālās saimniecības aktualitātēm meklē mājaslapā kks.koceni.lv
  Publicēja 2018. gada 12. nov. 22:33 plkst. Kristers Blūms
 • Iznācis izdevuma "Kocēnu Novada Vēstis" jaunākais numurs
  Izdots Kocēnu novada domes informatīvā izdevuma "Kocēnu Novada Vēstis" jaunākais numurs (Nr. 135).

  Izdevumā lasiet:
       • Latvijas simtgades svinīgajā sarīkojumā godinās novadniekus;
       • Rubenē aizvadītas tradicionālās makšķerēšanas sacensības "Rudens spura";
       • Valsts svētkos Rubeni izgaismos 100 laternas;
       • Brīvprātīgo darbs Kocēnu novadā;
       • Novadniekus sveiks Valsts prezidents Raimonds Vējonis;
       • Aicina dāvināt Ziemassvētku egli;
       • Kocēnu novada kultūras pasākumu apmeklētāju aptauja;
       • Pasākumu kalendārs;
       • Un citas tēmas.
  Informatīvais izdevums elektroniski pieejams ŠEIT

  Pašvaldības informatīvais izdevums “Kocēnu Novada Vēstis” iznāk divas reizes mēnesī, un Latvijas Pasts to piegādā līdz katra novada iedzīvotāja pastkastītei.
  Publicēja 2018. gada 12. nov. 08:21 plkst. Elīna Upīte
 • Kocēnu novada iedzīvotājiem godalgotas vietas Rīgas rudens rogainingā
  10. novembrī Lucavsalā Latvijas simtgades svētku ietvaros un skaistos rudenīgos laika apstākļos norisinājās popularitāti ieguvušais un piekto sezonu notiekošais Rīgas rudens rogainings, kas veda pāri četriem Daugavas tiltiem un pa trim Latvijas lielākās upes salām, tajā pašā laikā arī viesojoties Vecrīgā.

  Sacensībās piedalījās vairāk nekā 1200 dalībnieku, kā ierasts, kuplā skaitā pārstāvēts bija arī Kocēnu novads.

  Ģimeņu grupā 6 stundu rogainingā 1. vietu 10 komandu konkurencē izcīnīja komanda “Teampetersoni”, kurā startēja Laura Pētersone, Marta Luīze Pētersone un Kaspars Pētersons. Komanda 5 stundu un 47 minūšu laikā ieguva 100 punktu, kas bija par astoņiem punktiem vairāk nekā 2. vietā esošajai komandai. 

                                                                 "Teampetersoni" - Laura Pētersone, Marta Luīze Pētersone, Kaspars Pētersons

  6 stundu rogainingā sieviešu veterānu (WV) grupā 1. vietu izcīnīja kocēniete Inese Bērziņa kopā ar Ivetu Zāģeri, startējot komandā “Vidzemes ekspresis”. Komanda ieguva 111 punktu, kopvērtējumā 142 komandu konkurencē ierindojoties 43. vietā. Šajā vecuma grupā augsto 4. vietu izcīnīja novadniece Vita Žukovska un Jana Adata (“Piedzīvojumu meklējot”), kuras no 1. vietas šķīra vien pieci punkti. 

   
  "Vidzemes ekspresis" - Iveta Zāģere un Inese Bērziņa                                                     "PIedzīvojumu meklējot" - Vita Žukovska un Jana Adata

  Vīriešu supersenioru (MSV) grupā 1. vietu izcīnīja komanda “Krabji” - vaidavietis Valdis Tilts un Ēriks Melkurts no Zilākalna pagasta, kuri ar iegūtajiem 122 punktiem absolūtajā kopvērtējumā 6h distancē ierindojās augstajā 20. vietā. Šajā pašā vecuma grupā 5. vietā komanda “Privātbūve-Kocēni”, kurā startēja vaidavietis Jānis Dainis un baldonietis Andris Tauvens. “Privātbūve-Kocēni” ieguva 98 punktus. 
   
  "Krabji" - Ēriks Melkurts un Valdis Tilts                                                             Komandas "Privātbūve - Kocēni" dalībnieks Jānis Dainis


  Nākošās Rīgas rogaininga sacensības norisināsies 2019. gada 23. martā. Plašāka informācija un rezultāti: www.rigasrogainings.lv.

  Publicēja 2018. gada 13. nov. 04:49 plkst. Elīna Upīte
 • Dikļos piemin Lāčplēša kara ordeņa kavalierus
  Kā ik gadu, arī šogad, atzīmējot Lāčplēša dienu, šodien, 9. novembrī, Dikļu kapos notika piemiņas brīdis, kurā godināja Dikļu pagastā dzimušos Lāčplēša kara ordeņa kavalierus - Jāni Goltiņu, Augustu Cini, Vili Viljamu Spandegu un Albertu Rihardu Bielaju

  Jura Neikena Dikļu pamatskolas skolotāja stāstīja par cīņu ar Bermonta armiju, latviešu varonību, neatlaidību un cīņas sparu, kā arī diklēnieti Jāni Goltiņu. Jura Neikena Dikļu pamatskolas skolas skolēni lasīja dzeju. Ar klusuma brīdi tika godināti latviešu karavīri, kuri nepārnāca no kaujas lauka.

  Pēc pasākuma skolēni devās uz Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centru, kur notika demonstrēta filma "Baltu cilts".

  Publicēja 2018. gada 9. nov. 06:07 plkst. Elīna Upīte
 • Aizvadīts tradicionālais Lāčplēša dienas šķēršļu pārgājiens
  Šodien, 9. novembrī, Kocēnu pamatskolā norisinājās tradicionālais Lāčplēša dienas pārgājiens, ko jau kopš 1994. gada organizē Kocēnu 38. skautu vienība.

  Šķēršļu pārgājienā, kas veltīts Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņai, piedalījās visu klašu komandas, sākot no pašiem mazākajiem līdz pat 9. klases skolēniem.

  Pārgājiens sākās ar stāšanos līnijā un noteikumu iepazīšanu, ko skolēniem pastāstīja Kocēnu skautu vadītājs Viesturs Laimīte. Pirmais uzdevums bija Latvijas vēstures zināšanu pārbaude, ko Kocēnu skautu mājā bija sagatavojusi vēstures skolotāja Elga Olmane. Tālāk skolēni devās trasē, kur dažādos kontrolpunktos viņus sagaidīja Kocēnu skautu vienības pārstāvji – skolēniem bija jāapliecina sava spēja strādāt vienotā komandā, jāpilda gan atjautības uzdevumi, gan fiziski pārbaudījumi, kā arī jāpielieto loģiskā domāšana, lai uzzinātu, kā nokļūt no viena pārbaudījumu punkta uz nākamo.

  Kā ierasts, pārgājiena noslēgumā Cimpēnu pilskalnā skolēnus sagaidīja ar siltu tēju un ugunskuru, uz kura cept desiņas, kas pēc pastaigas svaigā gaisā un pārbaudījumu veikšanas bija jo īpaši gardas.

  Publicēja 2018. gada 9. nov. 05:04 plkst. Elīna Upīte
Parāda ziņas 1 - 15 no 3247. Skatīt vēl »

Kocēnos notiks bezmaksas seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu

Publicēja 2017. gada 17. janv. 07:02Krista Gromova

2017.gada 10. februārī, plkst. 10.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu, meliorācijas ietekmi uz vidi un meža ražību, kā arī par meža sertifikāciju, vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā. 

Pasākumā būs iespēja uzzināt informāciju par:
 • meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanas nepieciešamību;
 • ekonomiskā pamatojuma izstrādi;
 • meža novērtēšanu, meža ekoloģiju un tipoloģiju;
 • meža audzēšanas ietekmi uz meža nākotnes vērtību;
 • meliorācijas pamatojumu, tās nozīmi meža ražības paaugstināšanā;
 • meža meliorācijas sistēmu ierīkošanu;
 • meža meliorācijas sistēmu renovācijas ietekmi uz vidi;
 • meliorācijas ietekmi uz lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras nozari;
 • informāciju par Latvijas hidromelioratīvo būvnieku asociāciju tās mērķiem, uzdevumiem un iespējām;
 • meža sertifikācijas vidi, standartiem un principiem;
 • vides, sociālās un ekonomiskās interešu sabalansēšanu apsaimniekojamā teritorijā;
 • vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā.

Piedalīšanās seminārā ir bez maksas.
Vairāk informācijas var uzzināt, zvanot pa tālr. 25414008.
Semināru organizē LVMI “Silava”.


1-1 of 1