Ziņas

Pēdējās ziņas

 • Informācija par Materiālo zaudējumu kompensēšanu no AS “Sadales tīkls”

  Šajās dienās esam saņēmuši vairākas sūdzības no Kocēnu novada iedzīvotājiem par elektroapgādes traucējumiem 19. jūlijā ap plkst. 7:00 - 9:00 no rīta, kuru rezultātā bojātas vairākas elektroierīces.

  Sazinoties ar AS “Sadales tīkls” esam saņēmuši apstiprinājumu par elektroapgādes traucējumiem šajā laikā. 

  AS “Sadales tīkls” aicina mājsaimniecības un uzņēmumus, kuri saskārušies ar elektroapgādes traucējumiem vai cietuši zaudējumus zvanīt uz Sadales tīkls Klientu servisa informatīvo tālruni 8403(darbadienās no plkst. 8.00 līdz 20.00)
  Bojājumu pieteikšanas tālrunis: 8404 (24h)
  E-pasts: st@sadalestikls.lv

  Vairāk par materiālo zaudējumu kompensēšanu šeit: https://www.sadalestikls.lv/klientiem/klientu-apkalposana/zaudejumi/

  Publicēja plkst. Kristers Blūms
 • Kocēnu novadā – Bērzainē, Rubenē un Kocēnos sākti vides objektu uzstādīšanas darbi
  Visi vides objekti atradīsies ciemata centros(Bērzaine,Rubene,Kocēni) un, tie pildīs velo novietnes un atpūtas soliņu funkciju. Tā pat, pie vides objektiem būs atrodamas arī atkritumu urnas. Objektu dizainā ietverts Kocēnu novada logo – koks, kura lapotne veido Kocēnu novada karti – attēlojot visus piecus novada pagastus.

  Pavisam drīz mūsu novadā būs vēl par trim sakoptām vietām vairāk. Jau iepriekš atvainojamies par būvdarbu laikā sagādātajām neērtībām!

  Publicēja plkst. Kristers Blūms
 • Aicinām uz nakts koncertu Rubenes ciema svētku ietvaros

  Jau esam informējuši,ka no 24. - 29. jūlijam tiks atzīmēti 6. Rubenes ciema svētki, par tiem vairāk ŠEIT

  Svētku ietvaros, 26. jūlijā aicinām uz nakts koncertu plkst. 21:30 Rubenes baznīcas dārzā. Uzstāsies Aija Vītoliņa un 'Tango Sin Quinto'.

  Tango Sin Quinto ir seši aizrautīgi cilvēki mūzikā, kuri kopā spēlē, dzied, smejas, līdzpārdzīvo un rada. Grupas 10 gadu pastāvēšanas laikā, izpildot un iedvesmojoties no dažādu valstu un kultūru mūziku, šogad radušās arī dziesmas latviešu valodā un izdotas albumā “Klusums”. Koncertā skanēs ne tikai jaunie albuma skaņu stāsti, bet arī grupas vismīļākie skaņdarbi, kas veidojuši tās īpašo skanējumu.
  Publicēja 2018. gada 17. jūl. 23:49 plkst. Kristers Blūms
 • Kocēnu nakts florbols turpinās 20. jūlijā - Bērzainē

  Jūlija sākumā veiksmīgi aizvadījām pirmo Kocēnu nakts florbola turnīru pie Kocēnu sporta nama.
  Šajā nedēļa turpinām jau aizsākto tradīciju ar Kocēnu nakts florbola turnīru Bērzainē. Sacensības norisināsies 20. jūlijā no plkst. 19.00 (Sacensību sākums var tikt precizēts atkarībā no pieteikto komandu skaita), Bērzaines sporta laukumā. Turnīrs, kā ierasts, tiks izspēlēts bērnu/jauniešu, kā arī pieaugušo konkurencē.

  Pieteikšanās līdz 2018.gada 19.jūlijam plkst. 16.00, rakstot uz mikus.krisans@kocenunovads.lv

  Plašāku informāciju par sacensību kārtību meklē Kocēnu nakts florbola Bērzaines posma nolikumā ŠEIT
  Publicēja 2018. gada 16. jūl. 22:36 plkst. Kristers Blūms
 • Aizvadīts jau trešais Kocēnu sporta spēļu posms
  Aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās trešais Kocēnu novada sporta spēļu posms. Pirmie divi sacensību posmi tika aizvadīti vasaras sākumā - Jūnijā, savukārt trešais posms iezīmēja Jūlija sacensību posmu sākumu. 

  Sacensības aizvadot saulainos laika apstākļos un lielā svelmē uz starta stājās sešas komandas. Visas komandas aizvadīja sacensības ieskaites disciplīnās - strītbolā, futbolā, volejbolā un vieglatlētikā, papildus šiem sporta veidiem komandām bija iespēja pārbaudīt savus spēkus orientēšanās labirintā un ugunsdzēsēju stafetē. 

  Dienas sākumā tika aizvadītas sacensības futbolā un volejbolā, kur visstabilāko sniegumu nodemonstrēja komanda "Ozoli" abos sporta veidos ierindojoties otrajā vietā. Par futbola sacensību uzvarētājiem kļuva mājinieki "Dikļu" komanda, trešajā vietā ierindojās komanda "Rītdienas klaidoņi", savukārt volejbola sacensībās par uzvarētājiem kļuva komanda "Rītdienas klaidoņi", trešo vietu atvēlot komandai "Ķažimejie". 

  Paralēli sacensībām futbolā un volejbolā norisinājās sacensības orientēšanās labirintā un vieglatlētikā, vieglatlētikas sacensību komandu kopvērtējumā augstāko rezultātu un pirmo vietu ieguva komanda "Vaidava", otro vietu ieguva komanda "Ķažimējie", bet trešo vietu vieglatlētikas sacensībās ieguva komanda "Ozoli".

  Ap plkst.15.15 sacensību norises vietā tika sagaidīti Pasaules miera skrējiena dalībnieki. Kopā ar šiem skrējiējiem vienu goda apli Jura Neikena pamatskolas stadionā veica arī katras komandas pārstāvji, tādā veidā apliecinot Kocēnu novada atbalstu šim nozīmīgajam skrējienam. Papildus tam Kocēnu novada vārdā skrējējiem tika pasniegta Kocēnu novada spēka dāvana, kas ļāva skrējiena dalībniekiem smelties spēku Kocēnu novada uzņēmēju produkcijā!

  Dienas otrajā pusē tika noskaidrotas labākās komandas strītbola sacensībās - 1.vietu ieguva komanda "Dikļi", otrajā vietā ierindojās komanda "Čiekuri", bet trešo vietu izcīnīja komanda "Rītdienas klaidoņi". Sporta spēļu noslēgumā tika aizvadītas sacensības ugunsdzēsēju stafetē, kur uz starta stājās 7 komandas, pirmo vietu izcīnot komandai "Čiekuri", aiz sevis atstājot komandu "Dikļu jaunie BUK", bet trešo ātrāko laiku uzstādīja komanda "Rītdienas klaidoņi".

  Komandu kopvērtējumā pārliecinoši pirmo vietu ieguva komanda "Dikļi", savukārt cīņa par otro vietu izrādījās ļoti sīva, četros kopvērtējuma ieskaites sporta veidos komanda "Rītdienas klaidoņi" un "Ozoli" uzrādīja pilnīgi vienādu punktu skaita summu, kas jau otro reizi Kocēnu novada sporta spēļu laikā lika ievērot sacensību nolikuma 7.5. punktu "Vienāda punktu skaita gadījumā, kopvērtējumā tiek ņemti vērā rezultāti, kas sasniegti pārējās disciplīnās", arī abās pārējās disciplīnās komandas bija startējušas līdzvērtīgi, taču nedaudz veiksmīgāki izrādījās komanda "Rītdienas klaidoņi", izcīnot 2.vietu, bet komanda "Ozoli" ieguva 3.vietu sacensību kopvērtējumā.

  Kopvērtējuma rezultāti:

  Kocēnu novada Sporta spēļu Dikļu posma foto galerija ŠEIT

  Nākamais Kocēnu novada sporta spēļu posms 28. jūlijā - Rubenē!

  Publicēja 2018. gada 16. jūl. 07:24 plkst. Kristers Blūms
 • Kocēnu novadā aizvadīts velobrauciens “Aizmin pie trušiem”
  14.jūlijā aizvadīts velobrauciens “Aizmin pie trušiem”, kas sākās Rubenes ciemā, pie BMX trases un veda pa Kocēnu novada mazākiem un ainaviskiem ceļiem piestājot truškopības saimniecībā “Mežiņi”, kā arī pārsteidzot 23 velobraucējus ar interesantiem apskates objektiem un sasniedzot 37km garumu. 

  Rubenē, 14 jūlija rītā, pie BMX trases pulcējas velo entuziasti, kuri gatavojās aizvadīts Kocēnu novada šīs vasaras pirmo velo braucienu “Aizmin pie trušiem”. Šajā reizē arī velobraucēji – bērni bija sabraukuši gana lielā skaitā. No 23 velobraucējiem 5 bija bērni, kas dažubrīd mīna pedāļu pat ātrāk par Kocēnu novada projektu un tūrisma speciālistu – šī brauciena gidu Tomu Treimani. 

  Velobrauciens veda pa ļoti ainaviskām vietām, sākuma posmā gar Lielā un Mazā Anša ūdenstilpnēm, caur Ķieģeļu muižas teritoriju un tālāk jau pa meža takām un mazākiem lauku celiņiem līdz  lielākajam pieturas punktam, kurā braucēji piestāja uz ilgāku laiku -  Šķirnes trušu saimniecību “Mežiņi”. Saimniecībā dalībniekus uzņēma Saimnieki Ingūna un Andris Valdmaņi ar meitu Justīni Valdmani. Dalībnieki sākumā iepazina saimniecībā esošos trušus, papagaiļus, kā arī citus lauku dzīvniekus, kas tiek audzēti “Mežiņos”. Mazākajiem velobraucējiem bija iespēja barot un mīļot dzīvniekus. Savukārt ikvienam bija iespēja pamēģināt apcirpt Angoru un iepīt vilnu diega pavedienā. Tika noskaidrots fakts, ka Angoru vilna ir vispatīkamākā vilnas zeķē, jo tā nekož. 

  Pēc ekskursijas saimniecībā sekoja pusdienu pauze, kurā Kocēnu novads bija sarūpējis zupu. Lai arī laikapstākļi bija ļoti karsti, arī siltā zupa bija patīkama jo bija jau nobraukta puse no plānotajiem kilometriem un līdz ar to ēst gribējās ikvienam. Pēc garākas atpūtas un pusdienu pauzes velo brauciens turpinājās, uzbraucot uz senās šaursliežu dzelzceļa līnijas “Valmiera – Ainaži”, kurš pašlaik projekta “Green Railways” (“Zaļais dzelzceļš”) laikā tiek atjaunots, lai to pilnā garumā varētu izmantot velotūristi un kājāmgājēji. Velobraucējiem ari nācās braukt pa vel neattīrīto ceļa posmu aptuveni 500 metru garumā, kā arī piedzīvojot Briedes upes šķērsošanu pa pagaidu tiltiņu, kurš tika speciāli šim braucienam restaurēts tā lai ātrāk tiktu pāri, taču drīzumā šajā vietā jau būs nopietnāks tilts, ko uzstādīs iepriekš minētā projekta ietvaros.  Pēc Briedes upes veiksmīgas šķērsošanas, ceļš vel arvien turpinājās pa “Zaļo dzelzceļu” un nonāca “Astoņjāņu ciemā”. Šāds ciema nosaukums neoficiāli radies, jo katrā no mājām dzīvo vismaz viens Jānis, līdz ar to saskaitot mājas sanācis “Astoņjāņu ciems”. Ņemot vērā, ka visa diena tika pavadīta braucot pa zemes ceļiem un meža takām, tad pēdējais posms līdz Rubenes ciemam, kurš veda pa asfaltu dalībniekiem bija ļoti patīkams. Iebraucot Rubenes ciemā vel tika piestāts pie Rubenes baznīcas un noskaidrota baznīcas un ciema vārda rašanās leģenda. Brauciens noslēdzās tur pat, kur sākās, bet kādiem no dalībniekiem tas noslēdzās tuvējā “Lielā Anša” ūdenstilpnē, lai veldzētos, jo karstums tiešām bija liels. 

  Kopumā tika aizvadīta patīkama, skaista, karsta un interesanta diena ar nomītiem 37km. Kocēnu novada projektu un tūrisma speciālists - gids Toms Treimanis aicina sekot līdzi informācijai, jo jau augustā plānots nākamais Kocēnu novada velobrauciens. 

  Velo brauciena foto galerija ŠEIT 

  Informāciju sagatavoja:
  Toms Treimanis
  Kocēnu novada domes
  Attīstības nodaļas
  Projektu un tūrisma speciālists
  Mob.tel.: 28644530
  E-pasts:turisms@kocenunovads.lv

  Publicēja 2018. gada 16. jūl. 06:36 plkst. Kristers Blūms
 • Kocēnu novadā viesojas Vācijas Giterslo apriņķa delegācija

  Kocēnu novada Izglītības iestādes “Auseklītis” bērniem spilgtā atmiņā palikusi Vācijas Giterslo apriņķa padomes deputāta Dirka Holtkampa (Dirk Holtkamp) vizīte Kocēnos šī gada maijā ar dāvanām “Auseklīša” bērniem un, pats galvenais – vizināšanos ugunsdzēsēju auto, kas pēcāk nonāca dāvinājumā Kocēnu novadam un nu jau kalpo Kocēnu novada brīvprātīgo ugunsdzēsēju vajadzībām.

  Aizvadītās nedēļas nogalē, 13. jūlijā, Holtkampa kungs jau atkal bija ieradies Kocēnu novadā, šoreiz bērniem Rubenē sagādājot brīnišķīgu pārsteigumu - spēles, rakstāmpiederumus un kopā rotaļāšanās prieku. 

  Arī šī vizīte, protams, nenozīmēja tikai novada bērnu iepriecināšanu – vizītes dienas pirmajā pusē Vācijas Giterslo delegācijas pārstāvji un uzņēmēji diskutēja par sadarbību uzņēmējdarbības attīstībai starp Latvijas un Vācijas uzņēmējiem, savukārt Kocēnu novada domes priekšsēdētāja vietniece Evija Nagle prezentēja uzņēmējdarbības attīstības modeli Kocēnu novadā.

  Pēcpusdienā Vācijas viesu delegācija Evijas Nagles pavadībā devās uz Ziemeļvidzemes internātpamatskolu Vaidavā, kur tika iepazīstināti ar izglītības iestādi, tās darbību un iecerēto pašvaldības sociālā uzņēmuma izveides un attīstības jomā Vaidavā.

  Publicēja 2018. gada 16. jūl. 00:09 plkst. Kristers Blūms
 • Kocēnu novadā notiks veloseriāls "Kocēnu velo cilpas 2018"

  Turpinot nodrošināt brīvā laika fiziskās aktivitātes ar seriālu "Cilpas", sākot ar 26.jūliju, notiks 3 veloseriāli ''Kocēnu velo cilpas 2018". 

  Trase vedīs pa meža apvidu, ar interesantiem kāpumiem un straujiem nobraucieniem. 

  Bērniem būs atvieglota 0,5km un 1,6km gara trase, savukārt, pieaugušajiem tiks piedāvāta 3,3km distance. Lai pieaugušie atgūtu spēkus distancē, trasē iekļauts arī asfalta posms 15 metru garumā.

  Dalībnieku grupu sadalījums netiks veidots pēc vecuma. 

  Plašāka informācija sekos! 

  Publicēja 2018. gada 16. jūl. 04:56 plkst. Kristers Blūms
 • Kocēnu novadā Augustā uzstāsies AKUSTISKO ĢITĀRU TRIO AG 3’o
  Latvijā pazīstamākie vairāku paaudžu ģitāristi – Mārcis Auziņš, Kaspars Zemītis un Aivars Hermanis iedvesmojoties no pasaulslaveno ģitāras virtuozu Al Di Meola, John McLaughlin and Paco De Lucia apvienojās akustisko ģitāru trio ar mērķi 2011.gada vasarā piedalīties Siguldas džeza festivālā.
  Trio atskaņo pasaulē populāru autoru, kā arī pašu kompozīcijas savos aranžējumos. Neskatoties uz to, ka trio dalībnieki katrs individuāli ir pieprasīti studiju un koncertu mākslinieki, tomēr vairākas reizes gadā AG 3'o rod iespēju vienoties kopējā muzicēšanā par prieku sev un klausītājiem !
  Kocēnu novadā trio uzstāsies 5. augustā.

  15:00 Bērzaines tautas namā;
  18:00  Zilākalna estrādē (lietus gadījumā kultūras namā);
  21:00 Vaidavas ezermalas estrādē (lietus gadījumā kultūras un amatniecības centrā).

  Trio AG 3'o kontakti: Anda Zemīte:  e-mail: anda.zemite@inbox.lv / mob. +371 2 6529037
  Publicēja 2018. gada 12. jūl. 23:44 plkst. Kristers Blūms
 • Tiek meklēts Latvijas Labākais tirgotājs 2018
  Latvijas Tirgotāju asociācija sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību tradicionāli rīko ikgadējo konkursu “Latvijas Labākais tirgotājs 2018”.
  Konkurss ir demokrātisks bezpeļņas pasākums, kura galvenie mērķi ir panākt pircēju un apmeklētāju apkalpošanas kultūras paaugstināšanu, tirgotāju un krodzinieku profesionalitātes pieaugumu, kā arī popularizēt labākos tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu uzņēmumus un to darbiniekus. Konkurss noris divās kārtās.

  Pirmā konkursa kārta norisinās līdz līdz 2018. gada 2.augustam. (preterndentu iesūtīšanas termiņš -  30. jūlijs)
  Tajā aicinām iesūtīt Jūsuprāt labāko apkalpošanas sfēras uzņēmumu Kocēnu novadā.  Savus ieteikumus iesūtīt rakstot uz epastu armands.broks@kocenunovads.lv


  Konkursa dalībnieks var būt jebkurš Latvijas tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu uzņēmums. Vērtēšana notiek atbilstoši konkursa dalībnieku specifikai. Galvenās kritēriju grupas ir apkalpošanas kultūra, iekārtojums, preču klāsts, kārtība un tīrība, speciālie piedāvājumi un informācija. Labākos objektus pašvaldības izvirza konkursa otrai kārtai.


  Otro kārtu organizē Latvijas Tirgotāju asociācija. Tajā piedalās:
  a) novadu un pilsētu konkursu 1.kārtas uzvarētāji;
  b) novadu un pilsētu pašvaldību izvirzītie labākie objekti;
  c) individuāli pieteiktie objekti.

  Konkursa dalībnieki iegūst:
  a) ekspertu vērtējumu un rekomendācijas;
  b) reģiona un valsts mēroga popularizēšanu;
  c) diplomu un tiesības izmantot konkursa atribūtiku sava uzņēmuma reklāmās;
  d) reklāmu žurnālā „SPENDit” („Latvijas Tirgotājs”) un LTA mājās lapā.

  1. Kārtas nolikums ŠEIT

  Aptaujas mērķis ir noskaidrot Kocēnu novada labākos tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu sniedzēju uzņēmumus vietējo iedzīvotāju un novada viesu skatījumā.   Publicēja 2018. gada 12. jūl. 05:31 plkst. Kristers Blūms
 • Kocēnu Kapusvētku laikā būs papildu autobusu reisi
  Kapusvētku laikā Kocēnu kapos, kas notiks 15.jūlijā, būs nodrošināti papildu SIA “VTU Valmiera” pilsētas maršrutu autobusu reisi. Jau esošie sabiedriskā transporta kursēšanas laiki nemainīsies.


  3.maršruta un 8.maršruta papildu reisi kursēs maršrutā “Valmiermuiža1” – “Kocēni”, “Kocēni” – “Valmiermuiža1”, “Kocēni” – “Stacija”, “Stacija” – “Kocēni”.
  Papildu reisu saraksts skatāms SIA “VTU Valmiera” mājaslapā vtu-valmiera.lv sadaļā “Pasažieru pārvadājumi”, “Izmaiņas kustību sarakstos”.
  Papildu reisu ieviešana Kocēnu kapusvētku dienā, ņemot vērā iedzīvotāju ierosinājumus, nodrošināta jau vairākus gadus.

  Pilnu papildreisu sarakstu var aplūkot ŠEIT
  Informāciju sagatavoja:
  Zane Bulmeistare
  SIA „VTU Valmiera”
  Sabiedrisko attiecību speciāliste
  E-pasts: pr@vtu-valmiera.lv
  Mob. tel.: 26443410

  Publicēja 2018. gada 12. jūl. 00:12 plkst. Kristers Blūms
 • Vaidavā startēs orientēšanās sacensību seriāla "Valmieras Magnēts" 13. kārta


  Šodien Vaidavā norisināsies orientēšanās sacensību seriāla "Valmieras Magnēts" 13. kārta.

  Brīvais starts no plkst. 17.00 līdz plkst. 20.00.

  Plašāka informācija: www.zvoc.lv

  Publicēja 2018. gada 11. jūl. 23:52 plkst. Kristers Blūms
 • Klusuma pārgājiens ar Gaujas un akustiskas mūzikas klausīšanos arī Kocēnos

  Pagājušā gadā  biedrība “Ozollīči” sadarbībā ar astoņām Gaujas krastu pašvaldībām un Dabas aizsardzības pārvaldi atjaunoja 20.gs.70-to gadu tradīciju – akustisku muzicēšanu uz Gaujas vasaras piektdienu vakaros saulrietā. 
  Tā notika visas Gaujas tecējumā īpašās dabas un kultūrvēstures vietās. Šogad projekts turpinās, Gaujas klausīšanās īpaša klusuma gida pavadībā jau notikusi Taurenē, Lejasciemā un Vidagā, bet šo piektdien, 13.jūlijā būs piedzīvojama Kocēnu novadā pie Sietiņieža. Pulcēšanās līdz plkst. 21.00 stāvlaukumā pie Sietiņieža. Tad klusuma gida pavadībā dosimies uz klausīšanās vietu, lai dzirdētu, kā Gauja saspēlējas ar mežraga skaņām. Muzicēs mežradznieks Dainis Tarasovs. 
  Norises laikā lūdzam ievērot klusumu un aicināt to darīt arī citiem, kuri nejauši būs tajā vietā un laikā.

  Projekts notiek ar Latvijas valsts mežu atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2018 finansiālu atbalstu un sadarbībā ar Kocēnu novada pašvaldību.

  Informāciju sagatavoja:
  Inga Krišāne
  Projekta “Klausies Gauju 2018” vadītāja

  Publicēja 2018. gada 11. jūl. 22:26 plkst. Kristers Blūms
 • Iedzīvotājiem pieejams ērts rīks medicīnas pakalpojumu rindu garumu noskaidrošanai
  Šodien, 11. jūlijā, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tika rīkota preses konference, lai informētu mediju pārstāvjus par vietnē www.rindapiearsta.lv izveidoto medicīnas pakalpojumu meklētāju.
  Ar šāda meklētāja palīdzību var noskaidrot informāciju gan par visām ārstniecības iestādēm, kurās sniedz valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus, gan par īsākajām gaidīšanas rindām attiecīgā pakalpojuma saņemšanai.

  Veselības ministre Anda Čakša: “Radīts jauns, parocīgs rīks, kurā iedzīvotājiem ir redzams gaidīšanas laiks medicīnas pakalpojumu saņemšanai, sākot no īsākās rindas uz garāko. Turklāt tas ir ērti lietojams arī mobilajās ierīcēs, ļaujot apskatīt izvēlētās ārstniecības iestādes atrašanos kartē un nospiest uz tālruņa numuru, lai uzreiz sazinātos ar reģistratūru.”

  Šobrīd meklētājs atspoguļo datus par valsts apmaksātu ambulatoro pakalpojumu rindu garumiem – ārstu-speciālistu konsultāciju, diagnostisko izmeklējumu, dienas stacionāra un zobārstniecības pakalpojumu saņemšanai. Šos datus ārstniecības iestādes apkopo un nosūta Nacionālajam veselības dienestam (NVD) reizi mēnesī, tādēļ tiem ir informatīvs raksturs. Lai noskaidrotu aktuālo rindas garumu un veiktu pierakstu, iedzīvotājam ir jāsazinās ar izvēlētās ārstniecības iestādes reģistratūru.

  NVD direktores vietnieks veselības aprūpes administrēšanas jautājumos Edgars Labsvīrs vērsa uzmanību, ka meklētājs vēl darbojas testa režīmā, līdz ar to iedzīvotāji ir aicināti ziņot, ja atspoguļotais rezultāts nesakrīt ar reģistratūrā saņemto informāciju, rakstot uz e-pastu info@vmnvd.gov.lv vai zvanot pa tālruni 80001234. Piemēram, ja ārstniecības iestāde nesniedz meklētāja uzrādīto pakalpojumu kā valsts apmaksātu vai gaidīšanas laiks pakalpojuma saņemšanai ļoti būtiski atšķiras no uzrādītā.

  Preses konferences otrajā daļā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis informēja par valsts apmaksātu ambulatoro pakalpojumu pieejamības uzlabošanos, kas ir panākta, gan pateicoties šogad piešķirtajam papildu valsts finansējumam rindu mazināšanai, gan pateicoties uzlabojumiem un izmaiņām iestādes darba organizācijā.

  Atbilstoši RAKUS apkopotajiem datiem, vidējais laiks ārsta-speciālista konsultācijas saņemšanai 2018. gadā ir samazinājies par 34 %, savukārt vidējais gaidīšanas laiks diagnostiskā izmeklējuma veikšanai ir samazinājies par 28 %. 

  Tā, piemēram, valsts apmaksātas ginekologa konsultācijas saņemšanai RAKUS jāgaida vidēji četras dienas (rindas samazinājums par 73 %), bet traumatologa-ortopēda konsultāciju var saņemt pēc vidēji septiņām dienām (rindas samazinājums par 41 %). Uzlabojumi ir novērojami arī vairāku izmeklējumu veikšanas jomā – piemēram, rentgena izmeklējuma veikšanai gaidīšanas laiks šobrīd ir tikai no 1 līdz 5 dienām (rindas samazinājums par 100 %). 

  Informāciju sagatavoja:
  Evija Štālberga, 
  Nacionālā veselības dienesta 
  Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
  Tālr.: 67045007, 28383970

  Publicēja 2018. gada 11. jūl. 03:20 plkst. Kristers Blūms
 • Kapu svētki Kocēnu novada kapos
  Kapu svētki Kocēnu novada kapos:

  2018.gada 28. jūlijs, plkst. 15.00 Dikļu kapos;

  2018.gada 29.jūlijs, plkst. 14:00 Rubenes kapos;

  2018.gada 4. augusts, plkst. 14:00 Dauguļu kapos;

  2018.gada 4. augusts, plkst. 15:00 Sprēstiņu kapos;

  2018. gada 11. augusts, plkst. 15:00 Bērzaines (Jaunburtnieku) kapos.
  Publicēja 2018. gada 11. jūl. 01:06 plkst. Kristers Blūms
Parāda ziņas 1 - 15 no 3083. Skatīt vēl »

Kocēnos notiks bezmaksas seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu

Publicēja 2017. gada 17. janv. 07:02Krista Gromova

2017.gada 10. februārī, plkst. 10.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu, meliorācijas ietekmi uz vidi un meža ražību, kā arī par meža sertifikāciju, vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā. 

Pasākumā būs iespēja uzzināt informāciju par:
 • meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanas nepieciešamību;
 • ekonomiskā pamatojuma izstrādi;
 • meža novērtēšanu, meža ekoloģiju un tipoloģiju;
 • meža audzēšanas ietekmi uz meža nākotnes vērtību;
 • meliorācijas pamatojumu, tās nozīmi meža ražības paaugstināšanā;
 • meža meliorācijas sistēmu ierīkošanu;
 • meža meliorācijas sistēmu renovācijas ietekmi uz vidi;
 • meliorācijas ietekmi uz lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras nozari;
 • informāciju par Latvijas hidromelioratīvo būvnieku asociāciju tās mērķiem, uzdevumiem un iespējām;
 • meža sertifikācijas vidi, standartiem un principiem;
 • vides, sociālās un ekonomiskās interešu sabalansēšanu apsaimniekojamā teritorijā;
 • vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā.

Piedalīšanās seminārā ir bez maksas.
Vairāk informācijas var uzzināt, zvanot pa tālr. 25414008.
Semināru organizē LVMI “Silava”.


1-1 of 1