Ziņas

Pēdējās ziņas

 • Vēlētāju aktivitāte Eiropas Parlamenta iepriekšējās balsošanas 1. dienā
  Šodien, 22. maijā, sākās iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta vēlēšanās, un no plkst. 17.00 līdz plkst. 20.00 sešos vēlēšanu iecirkņos Kocēnu novadā savu izvēli izdarīja 78 vēlētāji:
       • iecirknī Nr. 919 Bērzaines pagasta pārvaldē - 3;
       • iecirknī Nr. 922 Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā - 8;
       • iecirknī Nr. 926 Kocēnu kultūras namā - 24;
       • iecirknī Nr. 927 Rubenes sporta namā - 21;
       • iecirknī Nr. 936 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā - 17;
       • iecirknī Nr. 940 Zilākalna kultūras namā - 5.
  Iepriekšējā balsošana turpināsies arī rīt, 23. maijā, plkst. 9.00 – 12.00 un piektdien, 24. maijā, plkst. 10.00 – 16.00. Iepriekšējās balsošanas dienās vēlētāji var balsot arī citā vēlēšanu iecirknī. Tomēr vēlētājiem jāņem vērā, ka, balsojot citā iecirknī, jāieplāno ilgāks laiks, kas jāpavada vēlēšanu iecirknī, jo balsošanas laikā tiks veikta iecirkņa maiņas procedūra. Vēlētājam atnākot uz iecirkni, vēlēšanu komisija elektroniski, tiešsaistes sistēmā, sazināsies ar vēlētāja iecirkni, lai pārliecinātos, ka vēlētājs jau nav nobalsojis. Vēlētājs tiks izkļauts no sava iecirkņa vēlētāju saraksta un ierakstīts tā iecirkņa vēlētāju sarakstā, uz kuru būs atnācis balsot. Pēc sekmīgas iecirkņa maiņas vēlētājam tiks izsniegti balsošanas dokumenti, un vēlētājs varēs nobalsot attiecīgajā iecirknī.

  Vēlēšanu dienā, 25. maijā, kad iecirkņi būs atvērti no plkst. 7.00 līdz plkst. 20.00, balsot varēs tikai savā iecirknī. Noskaidrot savu EP vēlēšanu iecirkni var Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”, pakalpojums pieejams www.pmlp.gov.lv vai www.cvk.lv, vai pa tālruni 67049999. Tālruņa darba laiks no plkst. 8.00 līdz 20.00, 24. un 25. maijā no plkst. 7.00 līdz 24.00.

  Atgādinām, ka no 20. maija līdz vēlēšanu dienai, 25. maijam, vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī, var pieteikt balsošanu savā dzīvesvietā.  Vairāk par šo iespēju lasiet ŠEIT.

  Plašāka informācija par Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi Kocēnu novadā lasiet ŠEIT.
  Publicēja plkst. Elīna Upīte
 • Izmaiņas autobusu kustībā skolēnu brīvlaikā
  SIA “VTU Valmiera” informē par izmaiņām maršrutu autobusu kustības sarakstos skolēnu brīvlaikā no 2019. gada 1. jūnija līdz 31. augustam (ieskaitot).

  Slēgto un atjaunoto maršrutu saraksts publicēts ŠEIT


  Publicēja plkst. Elīna Upīte
 • Kocēnu novadā izbūvēs trīs jaunas katlumājas
  Kocēnu novada domes kapitālsabiedrība SIA “Kocēnu komunālā saimniecība” noslēgusi līgumus par trīs jaunu katlumāju būvniecību Kocēnu novada Rubenē, Vaidavā un Zilākalnā.

  SIA “Kocēnu komunālā saimniecība” izsludinātās iepirkuma procedūras rezultātā noslēgts līgums ar SIA “INOS”, kas Kocēnu novada Rubenes un Zilākalna ciemos veiks katlumāju būvprojektu izstrādi, autoruzraudzību un būvdarbus, savukārt Vaidavas ciema katlumājas būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību, demontāžu un būvdarbus.

  Projektu īstenošanas rezultātā Kocēnu novada Rubenes, Vaidavas un Zilākalna ciemā tiks nodrošināta efektīvāka siltumenerģijas ražošana centralizētās siltumenerģijas lietotājiem – katlumāju darbība tiks pilnībā automatizēta, bez operatora pastāvīgas klātbūtnes, esošajiem un potenciāli jaunajiem patērētājiem tiks nodrošināta nepārtraukta un stabila siltumenerģijas piegāde, kā arī Rubenes un Vaidavas katlumājās malkas vietā turpmāk kā kurināmais materiāls tiks izmantota šķelda.

  Katlumāju būvniecība Rubenē, Vaidavā un Zilākalnā tiek īstenota, ieviešot trīs Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētus projektus - “Siltumapgādes ražošanas avota jaunbūve Kocēnu novada Rubenē”, “Siltumapgādes ražošanas avota jaunbūve Kocēnu novada Vaidavā” un “Siltumapgādes ražošanas avota jaunbūve Kocēnu novada Zilākalnā”.

  Projektu izmaksas, pamatojoties uz noslēgtiem līgumiem ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru: 
  • Nr.4.3.1.0/17/A/062 “Siltumapgādes ražošanas avota jaunbūve Kocēnu novada Rubenē” - projekta attiecināmās izmaksas ir 606 049,59 eiro, tajā skaitā Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums ir 242 419,84 eiro; 
  • Nr.4.3.1.0/17/A/063 “Siltumapgādes ražošanas avota jaunbūve Kocēnu novada Zilākalnā” - projekta attiecināmās izmaksas ir 732 058,78 eiro, tajā skaitā Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums 292 823,51 eiro; 
  • Nr.4.3.1.0/17/A/064 “Siltumapgādes ražošanas avota jaunbūve Kocēnu novada Vaidavā” projekta attiecināmās izmaksas ir 692 283,36 eiro, tajā skaitā Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums 276 913,34 eiro.
  Projekti tiek īstenoti Eiropas Savienības Kohēzijas fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 4.3.1. specifiskā atbalsta mērķa “Veicināt energoefektivitāti un vietējo AER izmantošanu centralizētajā siltumapgādē” ietvaros.

  Publicēja 2019. gada 22. maijs 01:20 plkst. Elīna Upīte
 • Kocēnu novadā sākusies ikgadējā lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija
  No 21. maija līdz 2. jūnijam Kocēnu novadā norisinās ikgadējā lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija. 

  CiemsKonteinera atrašanās vietaDatums
  Bērzaine Laukumā pie vecās ēdnīcas21. – 26. maijs
  Dikļi Laukumā pie pienotavas21. – 26. maijs
  Dauguļi Pie mājām “Sauleskalni” 21. – 26. maijs
  ZilākalnāKultūras ielā 11 (pie lielās skolas)21. – 26. maijs
  BrandeļiPie mājām “Cerības”, “Ratnieki”, “Rozītes”29. maijs – 2. jūnijs 
  KocēniAlejas ielā 7 (laukumā pie ēdnīcas)29. maijs – 2. jūnijs 
  RubeneKalna ielā 6 (daudzdzīvokļu māju iekšpagalmā)29. maijs – 2. jūnijs 
  TožasLaukumā pie autobusu pieturas29. maijs – 2. jūnijs 
  VaidavaEzera ielā 4 (pie katlu mājas)29. maijs – 2. jūnijs 

  Konteineros DRĪKST ievietot mēbeles, matračus, paklājus, izjauktas elekrotehnikas ierīces, metāllūžņus, santehniku un citus lielus sadzīves priekšmetus, ko izmēru un svara dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā. 

  Konteineros NEDRĪKST mest nešķirotus sadzīves atkritumus, būvgružus, dažāda veida traukus ar šķidrumiem un pulverveida ķīmiskām vielām, kā arī šīferi un automašīnu riepas. 

  Azbestu saturošu šīferu un būvgružu savākšana ir maksas pakalpojums, kas jāpiesaka SIA ZAAO pa tālr. 29225862.
  Publicēja 2019. gada 22. maijs 00:33 plkst. Elīna Upīte
 • Latvijas vēlēšanu iecirkņos sāksies iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta vēlēšanās
  Šodien, 22. maijā, plkst. 17.00 visos 954 Latvijas vēlēšanu iecirkņos sāksies iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā iecirkņi balsotājiem būs atvērti trīs stundas - līdz plkst. 20.00. Nobalsot iepriekš būs iespējams arī ceturtdien, 23. maijā, no plkst. 9.00 līdz 12.00 un piektdien, 24. maijā, no plkst. 10.00 līdz 16.00.

  Iepriekšējās balsošanas dienās pirmo reizi vēlētāji varēs balsot arī citā vēlēšanu iecirknī. Tomēr vēlētājiem jāņem vērā, ka, balsojot citā iecirknī, jāieplāno ilgāks laiks, kas jāpavada vēlēšanu iecirknī, jo balsošanas laikā tiks veikta iecirkņa maiņas procedūra. Vēlētājam atnākot uz iecirkni, vēlēšanu komisija elektroniski, tiešsaistes sistēmā, sazināsies ar vēlētāja iecirkni, lai pārliecinātos, ka vēlētājs jau nav nobalsojis. Vēlētājs tiks izkļauts no sava iecirkņa vēlētāju saraksta un ierakstīts tā iecirkņa vēlētāju sarakstā, uz kuru būs atnācis balsot. Pēc sekmīgas iecirkņa maiņas vēlētājam tiks izsniegti balsošanas dokumenti, un vēlētājs varēs nobalsot attiecīgajā iecirknī.

  Iespēju nobalsot iepriekš drīkst izmantot jebkurš vēlētājs, kurš kādu iemeslu dēļ nevarēs nobalsot savā vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā, 25. maijā. Vienlaikus jāņem vērā, ka vēlēšanu dienā balsot varēs tikai savā vēlēšanu iecirknī.

  Dodoties balsot, līdzi jāņem arī pase vai personas apliecība (eID). Spiedogu pasē EP vēlēšanās neliek, jo vēlētāju uzskaitei un principa “viens vēlētājs – viena balss” nodrošināšanai izmanto vēlētāju reģistru un iecirkņu vēlētāju sarakstus.

  Noskaidrot savu EP vēlēšanu iecirkni var Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”, pakalpojums pieejams www.pmlp.gov.lv vai www.cvk.lv, vai pa tālruni 67049999. Tālruņa darba laiks no plkst. 8.00 līdz 20.00, 24. un 25. maijā no plkst. 7.00 līdz 24.00.

  Vēlēšanu dienā, 25. maijā, vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 20.00.

  No 20. maija līdz vēlēšanu dienai, 25. maijam, vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī, var pieteikt balsošanu savā dzīvesvietā.  Vairāk par šo iespēju lasiet ŠEIT.

  Vēlēšanu iecirkņi Kocēnu novada administratīvajā teritorijā:

  Iecirkņa nr.Iecirkņa nosaukumsIecirkņa adrese
  919.Bērzaines pagasta pārvalde"Pīlādži", Bērzaine, Bērzaines pagasts, Kocēnu novads, LV-4208
  922.Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrs"Straumes", Dikļi, Dikļu pagasts, Kocēnu novads, LV-4223
  926.Kocēnu kultūras namsAlejas iela 3, Kocēni, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220
  927.Kocēnu sporta skolas Rubenes sporta namsNākotnes iela 2, Rubene, Kocēnu pagsts, Kocēnu novads, LV-4227
  936.Vaidavas kultūras un amatniecības centrsSkolas iela 1A, Vaidava, Vaidavas pagasts, Kocēnu novads, LV-4228
  940.Zilākalna kultūras namsKultūras iela 1, Zilaiskalns, Zilākalna pagsts, Kocēnu novads, LV-4222

  Kocēnu novada Vēlēšanu komisijas kontaktinformācija:
  • Komisijas priekšsēdētāja Svetlana Greka, tālr. 28303465, e-pasts: svetlana.greka@kocenunovads.lv;
  • Komisijas sekretāre Dace Lizuma, tālr. 26460313, e-pasts: dace.lizuma@kocenunovads.lv.
  Publicēja plkst. Elīna Upīte
 • Tuvojas Kocēnu novada sporta spēles 2019
  2018.gada vasarā Kocēnu novadā tika aizsākta jauna sportiska aktivitāte, norisinājās Kocēnu novada sporta spēles. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, sporta spēles tika aizvadītas sešos sacensību posmos, aizvadot sacensības visdažādākajos sporta veidos, tradicionālajos - strītbols, futbols, florbols, volejbols, orientēšanās, vieglatlētika un mazāk ierastos - disku golfs, zolīte, ugunsdzēsēju stafete, skrējienā "Kalna karalis" u.c. sporta veidos.

  Arī 2019. gads neizpaliks bez Kocēnu novada sporta spēlēm. Šogad Kocēnu novada sporta spēles tiks aizvadītas 4 posmos:
  8.jūnijs - Bērzaines pagasts, Bērzaine;
  15.jūnijs - Zilākalna pagasts, Zilaiskalns;
  13.jūlijs - Dikļu pagasts, Dikļi;
  17.augusts - Kocēnu pagasts, Kocēni.

  2018. gadā piedaloties pilnīgi visos sacensību posmos (trīs posmos izcīnot uzvaru) par pirmajiem Kocēnu novada sporta spēļu uzvarētājiem kļuva komanda "Vaidava", otrajā vietā atstājot komandu "Kocēni", kas piedalījās četros posmos no sešiem (divos posmos izcīnot uzvaru), savukārt godpilno trešo vietu, arī piedaloties pilnīgi visos sacensību posmos ieguva komanda "Ozoli". Jāpiemin, ka arī ceturtās vietas ieguvēji, komanda "Ķažimējie", piedalījās pilnīgi visos sešos sacensību posmos!

  Plašāk informācija par Kocēnu novada sporta spēlēm 2019. gadā sekos!  Publicēja 2019. gada 21. maijs 04:06 plkst. Kristers Blūms
 • Mežā Kocēnu pagastā neapdomīgi rīkojas ar uguni
  Svētdien, 19. maijā, Kocēnu pagastā, pateicoties garāmbraucēju vērībai, tika novērsts meža ugunsgrēks.

  Nenoskaidrota persona 19. maija pēcpusdienā mežā, kas atrodas pie autoceļa Inčukalns—Valmiera—Igaunijas robeža, netālu no autobusu pieturas “Mušas” bija bezatbildīgi rīkojusies, dedzinot atkritumus un atstājot notikuma vietu.

  Pateicoties veiksmīgai apstākļu sakritībai un garāmbraucošo cilvēku vērībai, tika izsaukti ugunsdzēsēji, kas liesmas nodzēsa. Pretējā gadījumā šim notikumam būtu krietni bēdīgākas sekas, jo īpaši ņemot vērā laikapstākļus, kā ietekmē Vidzemes ziemeļu daļas mežos ir izsludināta augsta ugunsbīstamība.

  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos postošs ugunsgrēks. Gadījumā, ja ir izcēlies ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

  Pateicamies personām, kas nebija vienaldzīgas un izsauca ugunsdzēsējus!
  Publicēja 2019. gada 20. maijs 07:11 plkst. Elīna Upīte
 • Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas vadības grupas sanāksme
  Projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros 14. maijā notika Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas (turpmāk- DI) vadības grupas sanāksme, kurā piedalījās arī tās Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldības, tajā skaitā Kocēnu novada pašvaldība, kuras projekta ietvaros veido infrastruktūru, lai nodrošinātu sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus.

  Projekta “Vidzeme iekļauj” vadītāja Ina Miķelsone informēja sanāksmes dalībniekus par projekta progresu, problēmām un turpmākajām darbībām, kas saistītas ar DI ieviešanu Vidzemes plānošanas reģionā.

  Šogad projektā tika veikta Centrālās finanšu un līguma aģentūras pārbaude, kuras laikā saņemts pozitīvs novērtējums par dokumentu un procesu kārtību projektā “Vidzeme iekļauj”. Vidzemes plānošanas reģions pateicas visiem sadarbības partneriem par precīzu un kvalitatīvu darbu.

  Atskatoties uz projektā “Vidzeme iekļauj” līdz šim paveikto, secināts, ka viena no lielākajām problēmām ir kritisks sociālo pakalpojumu sniedzēju trūkums Vidzemes plānošanas reģionā. Šāda situācija veicina sociālo pakalpojumu cenu kāpumu un nenodrošina veselīgu konkurenci starp pakalpojuma sniedzējiem.

  2019. gadā projekta komanda kā prioritāti izvirzījusi cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem, kuri atrodas valsts sociālās aprūpes centrā, pāreju uz dzīvi sabiedrībā. Šobrīd Vidzemes pašvaldības aktīvi strādā pie pakalpojumu sniegšanai nepieciešamās infrastruktūras izveides, vairākās pašvaldībās pakalpojumi būs pieejami jau šogad. Projektā “Vidzeme iekļauj” plānots apmācīt un nodrošināt sociālā mentora pakalpojumu cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, kuri vēlas pāriet no valsts sociālās aprūpes iestādes uz dzīvi sabiedrībā. Sociālais mentors atbalstu sniegs viena gada garumā, uzsākot atbalsta sniegšanu jau tad, kad cilvēks vēl atrodas sociālās aprūpes centrā. Sociālā mentora galvenais uzdevums būs būt blakus cilvēkam, kopā apmeklēt tuvākos veikalus, aptiekas, palīdzēt atrast ģimenes ārstu, sociālo dienestu u.c. ikdienā nepieciešamas vietas, lai cilvēkam, pārejot uz dzīvi sabiedrībā, apkārtējā vide ir zināma un viņš tajā nejūtas apjucis. Šāds atbalsts samazinās risku slimības saasinājumiem un sociālai atstumtībai, veicinās vēlmi integrēties sabiedrībā un veicinās iespēju cilvēkam uzsākt patstāvīgu dzīvi.

  Lai nodrošinātu kvalitatīvu pakalpojuma ieviešanu, Vidzemes plānošanas reģions piedāvā veikt kopīgu iepirkumu sociālā mentora pakalpojumam visu Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību vajadzībām. Vidzemes plānošanas reģiona DI vadības grupa vienojās par atbalstu šādai pieejai, jo kopīgs sociālā mentora pakalpojuma iepirkums taupītu pašvaldību administratīvos resursus, nodrošinātu vienmērīgu pakalpojuma pārklājumu reģionā un sekmētu iespēju atrast katram cilvēkam atbilstošāko mentoru.

  Sanāksmes laikā vadības grupa tika informēta, ka Apes novads atteicies veidot infrastruktūru DI projektā. DI vadības grupa vienojās par Apes novadam paredzēto finanšu pārdali starp Smiltenes un Alūksnes pašvaldībām, jo indikatīvi tās būs pašvaldības, uz kurām pakalpojumu saņemt dosies Apes novada iedzīvotāji.

  Vidzemes plānošanas reģiona DI vadības grupas priekšsēdētāja vietnieks un Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja vietnieks Gints Kukainis vērsa pašvaldību pārstāvju un projekta komandas uzmanību uz šī brīža situāciju Valsts kasē, norādot, ka izveidojusies rinda uz aizdevumiem pašvaldību investīciju projektiem, taču finanšu līdzekļi Valsts kasē ir izsmelti. Tas rada risku vairākām pašvaldībās nespēt izveidot plānoto infrastruktūru DI projekta ietvaros, jo pašvaldību budžetos nepieciešamo līdzekļu nav. DI vadības grupa un Vidzemes plānošanas reģions vienojās sagatavot un nosūtīt vēstuli atbildīgajām iestādēm, lai vērstu uzmanību uz šī brīža situāciju Valsts kasē un to, ka aizdevuma atteikumu gadījumā vairākas Vidzemes pašvaldības nespēs īstenot projektā plānoto.

  Neskatoties uz grūtībām, kas saistītas ar DI procesa ieviešanu, pašvaldības tomēr ir apņēmības pilnas veidot plānotos pakalpojumus, apzinoties projekta mērķa grupas vajadzības un atbalsta nepieciešamību. Jāpatur prātā, ka nākotnē tie pakalpojumi, kas šobrīd tiek veidoti pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem, būs nepieciešami arī daļai bērnu ar funkcionāliem traucējumiem.

  Plašāka informācija par projektu ŠEIT

  Publicēja 2019. gada 20. maijs 03:37 plkst. Elīna Upīte
 • Aizvadītas Velo sacensības Vaidava 2019
  2019. gada 18. maijā Vaidavā (sporta laukumā Nākotnes ielā 1, Vaidavā, Vaidavas pagasta, Kocēnu novadā) norisinājās riteņbraukšanas sacensības "Vaidava 2019" pulcējot vairāk nekā dažādu vecumu 40 dalībnieku no Kocēnu novada un apkārtējām pilsētām.

  Ar sacensību rezultātiem iespējams iepazīties ŠEIT.

  Paldies visiem,kuri izrādīja interesi un piedalījās sacensībās - nākamās sporta sacensības Kocēnu novadā jau šajā nedēļas nogalē - 25.maijā KOCĒNU NOVADA ROGAININGS. Vairāk par Rogainingu uzzini ŠEIT  Publicēja 2019. gada 20. maijs 01:32 plkst. Kristers Blūms
 • «Mežs ir tavs stadions» — lieliska iniciatīva fizisko aktivitāšu un dabas mīļotājiem!
  Patīkams jaunums ikvienam, kurš vēlas nodarboties ar fiziskām aktivitātēm dabā, izmēģināt orientēšanās sporta burvību un iepazīt Latvijas dabu — Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar akciju sabiedrību «Latvijas Valsts meži» uzsākusi projektu «Mežs ir tavs stadions».

  Projekta «Mežs ir tavs stadions» mērķis ir attīstīt orientēšanās dzīvi un kultūru visos Latvijas reģionos. Un jau šogad projekta ietvaros vairākos Latvijas orientēšanās seriālos ikviens interesents varēs apgūt orientēšanās pamatus, jo šajos posmos dalībniekiem būs pieejamas bezmaksas apmācības, kā arī īpaša LVM distance, kas paredzēta iesācējiem.

  Arī piecās Valmieras Magnēta kārtās būs pieejamas bezmaksas apmācības un speciāli sagatavota distance:
  23.05. — Pūpoli R (Marķējums no Brenguļiem)
  13.06. — Bērzi (Marķējums no Strenču-Valkas šosejas)
  04.07. — Slāži (Marķējums no Gaujas tilta Strenčos)
  11.07. — Dauguļi D (Marķējums Dauguļiem)
  18.07. — Zvejnieki R (Marķējums no Brenguļiem)
  Starts ceturtdienās no 17.00 līdz 19.00.

  Informācija par sacensībām: www.zvoc.lv 

  «Akciju sabiedrība «Latvijas Valsts meži» ir sociāli atbildīgs uzņēmums, kura pārziņā ir valstij piederošā meža kapitāla ilgtspējīga apsaimniekošana. Šis kapitāls nav tikai koki vien. Tie ir meža ekosistēmas sniegtie produkti un pakalpojumi, kādus saņemam visdažādākajos veidos. Piemēram, ieelpojot svaigu gaisu, klausoties putnu balsīs, lietojot koksni, lasot sēnes, medījot, izzinot, un protams, orientējoties mežā... Esam cieši saistīti ar dabas procesiem, lai gan, aizvien vairāk pavadot laiku virtuālajā vidē, šo saikni ir tik viegli pazaudēt. Tāpēc orientēšanās sports var būt tilts starp moderno pasauli un dabu. Projekta «Mežs ir tavs stadions» mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu dabā, aicinot interesentus iepazīties ar orientēšanās sportu. Veicināt iedzīvotāju, ģimeņu došanos mežā aktīvi atpūsties un justies droši mežā un apmeklēt LVM iekoptās atpūtas vietas,» par projektu teic Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents Dagnis Dubrovskis.

  Projekts «Mežs ir tavs stadions» šosezon tiks īstenots kopā 30 orientēšanās sporta sacensībās ne tikai Valmierā, bet arī Siguldā «Siguldas Kompass», Saldū «Saldus ABC», Jelgavā «Jelgavas Alnis», Daugavpilī «Daugavpils Orientieris» un Madonā «Madonas kausi».
  Tiekamies mežā!

  Publicēja 2019. gada 19. maijs 22:51 plkst. Kristers Blūms
 • 100 izglītības iestādes iesaistījušās vides zinību padziļinātā apguvē
  16.maijā Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA” notika SIA “ZAAO” (ZAAO) vides izglītības mācību gada noslēguma pasākums. Godināti skolēni un viņu pedagogi no gandrīz 100 mācību iestādēm, kuri mācību gada laikā aktīvi piedalījušies vides izglītības konkursos, kā arī apguvuši licencētu vides izglītības programmu, tostarp veikuši eksperimentus laboratorijā, darbojušies dabas takās un devušies ekskursijā, iepazīstot Reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe” notiekošos atkritumu apsaimniekošanas procesus.

  ZAAO vides izglītības projektu vadītāja Ieva Freimane-Mihailova:

  "Šis ir mūsu mācību gada vērienīgākais pasākums. Suminām tajā visus, kuri izrāda interesi par vides un dabas jautājumiem, iesaistoties mūsu piedāvātajās aktivitātēs - nodarbībās un konkursos.
  Gan skolēni, gan pedagogi šogad ir bijuši īpaši aktīvi - makulatūras un PET pudeļu vākšanas akcijā ir savāktas vairāk nekā 260 t makulatūras un apmēram 350 m3 PET pudeļu, kas aizceļos uz otrreizējo pārstrādi. Šī akcija nebūtu iedomājama arī bez vecāku un vecvecāku līdzdalības.

  Konkursā "Skudras Urdas gudrā māja" pirmsskolās un skolās, iesaistās visi - pieaugušie un bērni. Tiek aktualizēti ikdienā svarīgi jautājumi - resursu taupīšana, lieku atkritumu neradīšana, lietu otrreizēja izmantošana. No izlietotiem iepakojumiem radītas lietas, mājas maketi, kas ir kā rotaļlieta un arī mācību līdzeklis, caur kuru bērni apgūst jautājumus par vidi.

  Ļoti novērtējam pedagogu izstrādātos metodiskos materiālus, no kuriem daudzas idejas realizēsim turpmākā darbā.

  Svinīgais pasākums ir mūsu iespēja pateikt paldies ikvienam par paveikto šajā mācību gadā. Mūsu mācību un ekskursiju piedāvājumu šajā mācību gadā izmantoja gandrīz 3500 skolu pārstāvji. Dalība vides izglītības aktivitātēs vairo cilvēka vides apziņu, veicina saprātīga rīcība, kas pašiem un līdzcilvēkiem rada vidi, kurā ir patīkami dzīvot, strādāt, mācīties. Lielāko paldies visiem saka dabas vide pati, ļaujot mums tajā uzturēties!"

  Balvu fonds šogad pārsniedza 8500 eiro. Skolēni un skolotāji saņēma dāvanu kartes izzinošām ekskursijām, kultūras pasākumu apmeklēšanai, saimniecības preču iegādei, kā arī dāvanas radošām aktivitātēm – bumbu baseinus, gaismas galdus, gaismas molbertus, metāla krūzītes un citas noderīgas balvas. Speciālbalvas par vides zinību aktualizēšanu mācību iestādēs savu skolu un pirmsskolu pārstāvjiem pasniedza arī vairākas Ziemeļvidzemes pašvaldības.


  Konkursu laureāti:

  “Skudras Urdas gudrā māja”

  1.5-3 gadus vecuma kategorijā galvenā balva Straupes pamatskolas pirmsskolas grupai “Pumpuriņi”;

  3-5 gadus vecuma kategorijā labākie Cēsu 3.pirmsskolas izglītības iestādes grupiņa “Rūķīši”;

  5-7 gadus vecuma kategorijā labākie Valkas pirmsskolas izglītības iestādes grupiņa “Peļuki”.

  1.- 3. klašu kategorijā uzvar Limbažu sākumskolas 3.a klase;

  4.-6. klašu kategorijā uzvara Zaubes pamatskolas 6.klasei;

  7.-9. klašu kategorijā uzvara Limbažu 3.vidusskolas 8.b klasei.


  Augstāko novērtējumu mācību materiālu un uzskates līdzekļu sagatavošanā saņēma Salacgrīvas pirmsskolas izglītība iestādes “Vilnītis” filiāles Korģenē pedagoģe Ilga Ūdre.


  Makulatūras un PET pudeļu vākšanas konkursa “Dabai labu darīt” laureāti:

  Pirmsskolu kategorija

  – lielākais savāktais apjoms uz vienu izglītojamo:

  1.vieta Vecpiebalgas novada pamatskolas pirmskolas grupa Dzērbenē;

  2.vieta Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde Ramatā;

  3.vieta Salacgrīvas pirmsskolas izglītības iestāde “Vilnītis” filiāle Korģenē


  - lielākais savāktais apjoms kopā:

  1.vieta Valkas pilsētas speciālās pirmsskolas izglītības iestāde “Pumpuriņš”;

  2.vieta Kocēnu novad pirmsskolas izglītības iestāde “Auseklītis”;

  3.vieta Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde.  Skolu kategorija

  – lielākais savāktais apjoms uz vienu izglītojamo:

  1.vieta Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas mācību punkts Vidagā;

  2.vieta Drabešu Jaunā pamatskola;

  3.vieta Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola.


  - lielākais savāktais apjoms kopā:

  1.vieta Valmieras Viestura vidusskola;

  2.vieta Smiltenes vidusskola;

  3.vieta Limbažu sākumskola.  Atgādinām, ka pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums ZAAO jau gandrīz 20 gadus realizē vides izglītības aktivitātes, lai dažādām interešu grupām dotu iespēju caur radošām un izzinošām aktivitātēm izprast cilvēka un vides mijiedarbību, kā arī uzrunātu līdzdalībai vides kvalitātes uzlabošanā.


  Informāciju sagatavoja:
  Zane Leimane
  SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste
  Publicēja 2019. gada 17. maijs 04:51 plkst. Jānis Pāže
 • Informācija Bērzaines ciema iedzīvotājiem
  SIA "Kocēnu komunālā saimniecība" informē, ka 20. maijā no plkst. 15.30 līdz plkst. 18.00 Bērzaines ciema ūdens ieguvē tiks veikti remontdarbi.

  Norādītajā laikā iespējami ūdens padeves pārtraukumi, spiediena svārstības un ūdens duļķainības palielināšanās. Aicinām sagatavot ūdens rezerves! Pēc padeves atjaunošanas iespējama īslaicīga ūdens duļķainība.

  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

  Tālr. uzziņām: 26662735.
  Publicēja 2019. gada 16. maijs 01:22 plkst. Elīna Upīte
 • Siltumenerģijas izmaksas aprīlī daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās
  SIA "Kocēnu komunālā saimniecība" apkopojusi informāciju par siltumenerģijas izmaksām aprīlī daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās Kocēnu novadā.

  Informācija publicēta ŠEIT.
  Publicēja 2019. gada 14. maijs 03:40 plkst. Elīna Upīte
 • Kocēnu novads Vidzemes Uzņēmēju dienās 2019
  Jau šajā nedēļas nogalē – 17. un 18. maijā,  Valmierā norisināsies „Vidzemes Uzņēmēju dienas 2019”, kas jau 22.gadu pulcēs dažādu jomu un lieluma uzņēmumus no visas Latvijas, lai ar saviem piedāvājumiem iepazīstinātu vairākus tūkstošus reģiona, citu novadu, kā arī ārvalstu viesus. 

  Uzņēmēju dienās, kā ierasts piedalīsies arī Kocēnu novada uzņēmēji.

  Kocēnu novadu pasākumā „Vidzemes Uzņēmēju dienas 2019” pārstāvēs:

  SIA “Vīna darītava Matilde” 
  „Vīna darītava Matilde” piedāvā vīnus, kas  tiek darīti nelielos tilpumos – 20 litru stikla balonos. Tie tiek nogatavināti dabiskā ceļā, nelietojot sulfītus un dzidrinātājus.
  Darītavas  īpašais produkts – vermuti. Tie iemanto arvien lielāku atzinību mūsu pircēju  vidū. Vermutus var izmantot gan kokteiļos, gan dzert tīrā veidā - ar ledu vai bez, ar citrona daiviņu vai olīvu, jaukt ar citrusaugļu sulu, atspirdzinošu dzērienu vai gāzētu ūdeni.
  Interesentiem ir iespējams apskatīt mājas vīna darītavu  un piedalīties produkcijas degustācijā.'

  Anna Urbāne/ Anna Urban Knitwear
  ''Vienmēr esmu novērtējusi kvalitatīvus adījumus, tomēr vēl pirms neilga laika nevarēju iedomāties, ka tādus varētu radīt es pati. Taču sapņi piepildās un tagad kvalitatīvi, silti un ērti adījumi, kas apņem gluži kā mīļā apskāvienā, top pie gleznainā Vaidavas ezera. Katrs, kurš novērtē individuālu pieeju un iespēju veidot pārdomātu garderobi, atradīs piemērotas, skaistas lietas sev. Mazāk ir vairāk!''

  ZS "Silkalni"- Zeltītes saimniecība "Silkalnos"
  ''Silkalnos audzē, vāc, sagatavo, un piegādā pārstrādātājiem vairāk kā 60 veidu veselības augu drogas. 
  Zeltīte Kaviere māca interesentiem gan "Silkalnos", gan visā Latvijā, ko darīt ar dārza, meža, pļavas, pagalma veselības augiem, lai uzlabotu savu un savas ģimenes veselību, un kā šo aizraušanos pārvērst biznesā. Silkalnos 2x mēnesī notiek Antroposofijas sarunas. Visi laipni aicināti!''

  Z/S “Mežvijas” 
  ''Bioloģiskā zemnieku saimniecība “Mežvijas” Dikļu pagasta Dauguļos nodarbojas ar dārzeņkopību, augļkopību un biškopību. Tiek ražoti dažādi produkti - kaltēti dārzeņi, ogas, augļi, garšvielu maisījumi, sukādes, sulas, sīrupi.''

  SIA ‘’Cooperative’’ 
  ''Profesionāļi augļu un ogu audzēšanā, pārstrādē un izplatīšanā. Specializējoties tieši cidoniju audzēšanā, tepat Kocēnu novada Vaidavā izveidota arī sulu un sukāžu, kā arī citu produktu ražotne. Produkti tiek izplatīti gan Latvijā, gan ārpus tās.''

  Šķirnes trušu audzētava “Mežiņi”  
  ''Saimniecības pamatnodarbošanās ir dažādu šķirņu vaislas trušu audzēšana un tirdzniecība. Darbības dažādošanai piedāvājam ekskursijas ģimenēm un grupām - trušu un dažādu mājputnu apskatei. Interesentiem tiek demonstrēts arī Angoras trušu vilnas ieguves un pārstrādes process.''

  SIA “Simple concept”
  ''Īpašas dizaina mājlietas no koka, virtuves aksesuāri un modulāras mēbeles. Simple Concept pamatā ir formu vienkāršība, funkcionalitāte un izmantoto materiālu kvalitāte. Piedāvājam koka lietu izgatavošanu, personalizētu ideju realizāciju, 3D modelēšanu, CNC frēzēšanas un gravēšanas pakalpojumus pēc individuāla pasūtījuma.''

  SIA “Vaidava Ceramics” 
  ''Vaidava Ceramics ir ģimenes uzņēmums, kas kopš 1980. gada ražo skaistus un funkcionālus dizaina traukus no tīra Latvijas māla. Tie apvieno cieņu pret vēsturisko keramikas veidošanas gaitu un ilglaicīgu dizainu, kas turas pretī laikam un mainīgajām tendencēm. Mūsu traukus veido 15 meistarīgi sava aroda pratēji ar daudzu gadu pieredzi. Viss tiek paveikts ar rokām – no darbietilpīgās Latvijas sarkanā māla sagatavošanas līdz rūpīgai produktu iesaiņošanai. Radīšanas process un tehnika saglabājusies nemainīga gadu desmitiem. Tīras līnijas, niansētas formas, askētiski ziemeļnieciski toņi – mēs radām ilglaicīga dizaina priekšmetus, lai tie kalpotu gadu desmitiem. Trauku vizuālais veidols top lēnām un rūpīgi, līdz niansēm noslīpējot katru ideju, līniju un detaļu.''

  Latvijas putnkopības asociācija, Kocēnu nodaļa
  ''Asociācija apvieno aktīvus mazos putnkopjus. Mūsu novadā asociāciju pārstāv Laura Irbe - olu ražošana, ZS "Māsiņas vistiņas" - putni, kazas, aitas, ZS "Skujas" - olas, šķirņu putni, cāļi, pērļu vistas. Mūs visus vieno putnkopība, kas ir mūsu hobijs.''

  Plašāka informācija par “Vidzemes uzņēmēju dienām 2019” mājaslapā www.vidzemesizstade.lv.  Publicēja 2019. gada 13. maijs 06:15 plkst. Kristers Blūms
 • Aicinām pieteikties nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu saņemšanai
  Kocēnu novada dome atgādina, ka Kocēnu novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem pieejami nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumi.

  Saskaņā ar Kocēnu novada domes saistošajiem noteikumiem Nr. 7/2014 “Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu Kocēnu novada administratīvajā teritorijā”, kas ir spēkā no 2016. gada 18. maija, atsevišķām nodokļu maksātāju kategorijām ir pieejami NĪN atvieglojumi par Kocēnu novada administratīvajā teritorijā esošiem objektiem.

  NĪN atvieglojumi piešķirami šādām personām:
  • personām ar 1. grupas invaliditāti – 50%;
  • personām ar 2. grupas invaliditāti – 25%;
  • nestrādājošām personām ar 3. grupas invaliditāti – 25%;
  • nestrādājošiem vientuļiem pensionāriem, kuriem nav Civillikumā noteikto likumisko apgādnieku – laulātā, 1. pakāpes lejupējo radinieku – 25%;
  • Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidācijas dalībniekiem – 50%;
  Augšminētās personas atvieglojumus var saņemt tikai par deklarēto dzīvesvietu (dzīvoklis/dzīvojamā māja un zeme zem tās), ja dzīvesvieta ir deklarēta vismaz 6 mēnešus un ja īpašums netiek izmantots saimnieciskajā darbībā, t. i. piemēram izīrēts vai iznomāts, nodots lietošanā citām personām, nav NĪN parādu un citu parādu saistību ar Kocēnu novada domi par iepriekšējiem taksācijas gadiem.
  • juridiskajām personām 25% apmērā par ēkām, kurās tiek veikta saimnieciskā darbība;
  • komersantiem 50% apmērā par jaunuzceltām vai rekonstruētām ēkām divus gadus, skaitot no nākamā mēneša kopš to nodošanas ekspluatācijā, ja tajās tiek veikta saimnieciskā darbība;
  • komersantiem, kuri sniedz ēdināšanas pakalpojumus pašvaldībai piederošās izglītības iestādēs – 90%;
  • fiziskām un juridiskām personām, kuru īpašumā vai tiesiskajā valdījumā ir zeme, kura invadēta ar Sosnovska latvāni (Heracelum sasnowskyi Manden), un latvāņi tiek apkaroti, piešķir nodokļa atvieglojumu par zemes vienību 90% apmērā.
  Ja personai ir tiesības saņemt atvieglojumus uz likuma un šo saistošo noteikumu pamata vai uz vairāku saistošajos noteikumos paredzēto nosacījumu pamata, Kocēnu novada Zemes lietu komisija piešķir atvieglojumus atbilstoši vienam, personai vislabvēlīgākajam nosacījumam.

  Nodokļa maksātājiem, kuriem saskaņā ar iepriekšminētajiem nosacījumiem ir tiesības uz nodokļa atvieglojumiem, jāiesniedz Kocēnu novada domē iesniegums, kas noformēts atbilstoši saistošo noteikumu pielikumam.

  Plašāka informācija izlasāma saistošajos noteikumos, kas publicēti ŠEIT

  Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar speciālisti nekustamo īpašumu un nodokļu jautājumos Guntu Liepiņu (tālr.: 29218297, e-pasts: gunta.liepina@kocenunovads.lv).
  Publicēja 2019. gada 13. maijs 03:04 plkst. Elīna Upīte
Parāda ziņas 1 - 15 no 3543. Skatīt vēl »

Kocēnos notiks bezmaksas seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu

Publicēja 2017. gada 17. janv. 07:02Krista Gromova

2017.gada 10. februārī, plkst. 10.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu, meliorācijas ietekmi uz vidi un meža ražību, kā arī par meža sertifikāciju, vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā. 

Pasākumā būs iespēja uzzināt informāciju par:
 • meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanas nepieciešamību;
 • ekonomiskā pamatojuma izstrādi;
 • meža novērtēšanu, meža ekoloģiju un tipoloģiju;
 • meža audzēšanas ietekmi uz meža nākotnes vērtību;
 • meliorācijas pamatojumu, tās nozīmi meža ražības paaugstināšanā;
 • meža meliorācijas sistēmu ierīkošanu;
 • meža meliorācijas sistēmu renovācijas ietekmi uz vidi;
 • meliorācijas ietekmi uz lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras nozari;
 • informāciju par Latvijas hidromelioratīvo būvnieku asociāciju tās mērķiem, uzdevumiem un iespējām;
 • meža sertifikācijas vidi, standartiem un principiem;
 • vides, sociālās un ekonomiskās interešu sabalansēšanu apsaimniekojamā teritorijā;
 • vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā.

Piedalīšanās seminārā ir bez maksas.
Vairāk informācijas var uzzināt, zvanot pa tālr. 25414008.
Semināru organizē LVMI “Silava”.


1-1 of 1