Ziņas

Pēdējās ziņas

 • Aizvadīts skriešanas seriāla "Vaidavas cilpas" 3. posms
  Ceturtdien, 2017.gada 19. oktobrī Vaidavā, Vaidavas ezera pludmalē tika aizvadīts skriešanas seriāla "Vaidavas cilpas" 3. posms, kurā piedalījās vairāk kā 50 dalībnieki. Skriešanas seriāla 4. posms norisināsies 26. oktobrī ar brīvo staru no plkst. 18.00 līdz 19.00, turpat Vaidavas ezera pludmalē. 

  Katrā posmā dalībniekiem ir iespēja skriet vai nūjot distanci ar cilpas garumu 1,20 km laika limita ietvaros, kas noteikts atbilstoši vecuma grupai. Tiek fiksēti pilnie noskrietie apļi un to uzskaite notiek ar SPORTident atzīmēšanas sistēmu, ar kuru atzīmējas pēc katras cilpas veikšanas. 

  Distance ir marķēta ar gaismu atstarojošiem elementiem un skriešana norisinās pa takām ar grants, grunts, koku sakņu atklājumiem vai dabīgiem šķēršļiem. Ar distances attēlojumu kartē var iepazīties Kocēnu novada domes mājaslapā ne vēlāk kā divas dienas pirms pirmā sacensību posma. 

  Skriešanas seriālā piedalīties aicināti gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie, kā arī nūjotāji.

  Pasākumu organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar Kocēnu sporta skolu un Ziemeļvidzemes orientēšanas centru. Atbalsta ilgstošs sadarbības partneris aktivitāšu organizēšanā aktīvā tūrisma centrs “Eži”, kā arī Latvijas garškopju kustība “Gardu muti”. 

  Distances veikšanai dalībnieks izmanto personīgo rokas bateriju vai pieres lukturīti. Organizatori gaismas lukturīšus neizsniedz! 


  "Vaidavas cilpas" 3. posma rezultāti un kopvērtējums pieejams ŠEIT.
  Foto galerija pieejama ŠEIT.
  Publicēja plkst. Krista Gromova
 • Gaujas Nacionālo parku popularizē Polijā
  Ar dalību starptautiskajā tūrisma gadatirgū “World Travel Show 2017” Varšavā, Polijā noslēdzas 2017. gada tūrisma izstāžu sezona. Šogad ar dalību nacionālajā stendā kopumā astoņos starptautiskos tūrisma gadatirgos pārstāvētas Gaujas Nacionālā parka (turpmāk – Gaujas NP) pašvaldības, izceļot “Enter Gauja” plašo tūrisma piedāvājumu un Rīgas - Gaujas reģionu ar titulu “Eiropas gastronomijas reģions” 2017.gadā.

  “World Travel Show 2017” norisināsies no 20. līdz 22. oktobrim Polijas galvaspilsētā Varšavā un Gaujas NP kā galamērķis tajā tiks pārstāvēts pirmo reizi. Ceļotāju skaits no Polijas uz Latviju ar katru gadu pieaug, izrādot interesi par mūsu dabas vērtībām un vēsturi.

  Šogad galvenā loma Gaujas NP piedāvājumā piešķirta gastronomiskā tūrisma piedāvājumam, ņemot vērā Rīgas – Gaujas reģiona izcīnīto “Eiropas gastronomijas reģiona” titulu 2017.gadā un programmas konceptu “Ar dabu šķīvī’”. Izstāžu apmeklētāji varēs iepazīties ar jau gada sākumā tapušo “Gardēžu ceļvedi”, kā arī jauno drukāto materiālu – “Ar dabu šķīvī” restorānu piedāvājumu Rīgas – Gaujas reģionā.

  Jau iepriekš ziņots, ka Gaujas NP teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna – kopš 2012.gada īsteno stratēģiju Gaujas NP kā vienota tūrisma galamērķa veicināšanai.

  Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar LIAA un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.
  Publicēja plkst. Krista Gromova
 • Kocēnu novada dome aicina darbā sabiedrisko attiecību speciālistu
  Kocēnu novada dome aicina darbā 
  Attīstības nodaļas sabiedrisko attiecību speciālistu uz NOTEIKTU laiku ar darba vietu Alejas ielā 8, Kocēnos, Kocēnu novadā.

  Darba pienākumi:

  • iesaistīties sabiedrisko attiecību stratēģijas plānošanā, ieviešanā;
  • veidot un uzturēt attiecības, komunikāciju sociālajos un pašvaldības medijos un nodrošināt pašvaldības informatīvā izdevuma "Kocēnu novada vēstis" satura sagatavošanu (2 reizes mēnesī);
  • nodrošināt un pilnveidot saturu Kocēnu novada domes mājas lapā;
  • veidot, īstenot un sekmēt pašvaldības komunikāciju ar sabiedrību un iedzīvotājiem sociālajos tīklos;
  • veidot un uzturēt attiecības ar pašvaldības ārējiem sadarbības partneriem;
  • līdzdalība novada pasākumu organizācijā, kā arī līdzdalība sabiedrisko attiecību un ārējo sakaru komunikācijas projektu ieviešanā, nodrošinot gan organizatorisko, gan tehnisko atbalstu;
  • veikt aptaujas un pētījumus par pašvaldībai svarīgiem jautājumiem;
  • dalība mārketinga projektu izstrādē - veidot informatīvos un prezentācijas materiālus, fotoreportāžas, reklāmas materiālus, vizuālo materiālu dizaina izstrāde par domes darbu;
  • piedalīties pašvaldības un tās pakļautībā esošo iestāžu organizētajos pasākumos, darba grupās, preses konferencēs, prezentācijās un atspoguļot to darbu;
  • nodrošināt fotoreportāžas no pašvaldības un tās pakļautībā esošo iestāžu organizētajiem pasākumiem;
  • sekmēt sabiedrības līdzdalību pašvaldības darbā;
  • organizēt pašvaldības vizuālā tēla veidošanos, veikt reprezentācijas materiālu izstrādi, piemēram, vizītkartes un suvenīrus.

  Prasības pretendentiem/ēm:

  • augstākā izglītība sabiedrisko attiecību jomā, sociālo zinātņu vai komunikāciju jomā;
  • vēlama vismaz 2 gadu pieredze sabiedriskajās attiecībās (žurnālistikā);
  • izpratne par pašvaldības darbu un procesiem un/vai pieredze valsts pārvaldē;
  • zināšanas mārketingā,
  • zināšanas tirgzinībās vai ekonomikā;
  • iniciatīva un orientācija uz rezultātu;
  • izcilas komunikācijas un organizatora prasmes, būt precīzam darbu izpildē;
  • pārliecinātība par zināšanām virtuālās vides un sociālo tīklu attīstībā;
  • teicamas iemaņas darbā ar ";Microsoft Office";, ”Open Office” programmām;
  • teicamas latviešu valodas zināšanas (gramatika, interpunkcija);
  • labas svešvalodu (angļu, krievu) zināšanas;
  • pieredze foto/video materiālu sagatavošanā un apstrādē;
  • prasmes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pielietošanā, kā arī sociālo tīklu komunikācijā;
  • izcilas sadarbības un organizatora prasmes, izteikta analītiskā domāšana, pašiniciatīva, precizitāte un augsta atbildības sajūta;
  • spēja strādāt ātri un operatīvi gan patstāvīgi, gan komandā, prasme racionāli organizēt savu darbu;
  • B kategorijas autovadītāja apliecība.

  Piedāvājam:
  • dinamisku, atbildīgu un interesantu pilna laika darbu;
  • iespēju strādāt radoši un inovatīvi;
  • draudzīgu, saprotošu kolektīvu;
  • mūsdienu prasībām atbilstošus darba apstākļus,
  • sociālās garantijas;
  • karjeras iespējas.


  Informācija amata kandidātiem:

  Pieteikuma (motivācijas) vēstuli un CV (dzīves apraksts) ar izglītību apliecinošo dokumentu kopijām līdz 2017.gada 3.novembrim plkst. 16.00 iesniegt Kocēnu novada domes Dokumentu pārvaldības un informācijas nodaļā Alejas ielā 8 (1. stāvā) Kocēnos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, vai sūtot uz e-pastu: info@kocenunovads.lv (ar norādi "Pieteikums vakantajam Attīstības nodaļas sabiedrisko attiecību speciālista amatam").

  Papildu informācija, zvanot pa tālruni 27222202 (Armands Broks, Attīstības nodaļas vadītājs)

  Pretendenti, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai, tiks informēti individuāli.
  Publicēja plkst. Krista Gromova
 • Kocēnu novadā tiek organizētas iedzīvotāju veselības veicinošas nodarbības
  Lai veicinātu veselīga dzīves veida pamatprincipus visā Kocēnu novadā, laikā no 2017. gada oktobra līdz decembrim ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu projektā “Veselības veicināšanas pakalpojumu pieejamība Kocēnu novada iedzīvotājiem” tiek organizētas vairākas veselības veicinošas nodarbības novada iedzīvotājiem bez maksas.

  Projekta īstenošanas laikā, no 2017.gada līdz 2019. gadam, vairākām iedzīvotāju grupām būs pieejamas dažādas veselības veicinošas aktivitātes visā Kocēnu novadā. Šogad būs iespēja apmeklēt vingrošanas, fizioterapeita, uztura speciālista, narkologa un atkarību psihiatra nodarbības, kā arī izglītojošas nodarbības topošajiem vecākiem un jaunajām māmiņām. Tāpat projekts paredz papildus vingrošanas nodarbības, kas būs pieejamas Kocēnu novada izglītības iestāžu 1.-4. klašu audzēkņiem un jauniešu seksuālās veselības veicināšanas nodarbības 7.-9. klašu audzēkņiem.

  Projekta aktivitātēs īpaši tiek aicinātas piedalīties sociāli mazaizsargātās iedzīvotāju grupas – ģimenes, kurās audzina trīs un vairāk bērnus, nepilnās ģimenes, invalīdus, personas virs darbaspējas vecuma, 15-15 gadus vecus jauniešus, bērnus u.c. (ar pilnu sarakstu iespējams iepazīties https://likumi.lv/doc.php?id=99488). Tāpat nodarbības būs pieejamas arī pārējiem novada iedzīvotājiem.

  Lai attīstītu fizisko izturību un uzzinātu par metodēm, kā ikdienā praktizēt veselīgu dzīvesveidu, Bērzaines, Dikļu, Zilākalna, Kocēnu un Vaidavas pagastos tiks orgaizētas stundu garas vingrošanas nodarbības, kurās vienu reizi nedēļā varēs piedalīties ikviens interesents . Tās norisināsies Bērzaines tautas namā, Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā, Zilākalna pagasta kultūras namā, Ziemeļvidzemes internātpamatskolas zālē Dauguļos, Kocēnu kultūras namā, Rubenes pamatskolas tradīciju zālē, kā arī Vaidavas kultūras un amatniecības centrā.

  Savukārt fizioterapeita nodarbībās būs iespēja iepazīties ar veselīgiem, profilaktiskiem vingrinājumiem un sadzīves risinājumiem, kā veselīgi kustēties, strādāt un atpūsties, nenodarot sev kaitējumu. Tāpat profesionāli uztura speciālisti informēs par veselīga uztura nepieciešamību, kā arī nodarbību dalībniekiem būs iespēja praktiski pagatavot veselīgu maltīti profesionālā uztura speciālista klātbūtnē un degustēt dažādas veselīgas uzkodas un kokteiļus. Nodarbības būs pieejamas Bērzaines tautas namā, Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā, Kocēnu kultūras namā, Vaidavas un amatniecības centrā, kā arī Zilākalna pagasta kultūras namā.

  Projekta laikā tiks organizētas lekcijas un nodarbību kursi arī jaunajiem un topošajiem vecākiem. Būs iespēja uzzināt par veselīgu uzturu jaundzimušajiem, kā arī par dažādiem veselības veicināšanas pasākumiem bērniņa gaidīšanas laikā un pēcdzemdību periodā. Tiks aplūkota tēma arī par tēva lomu jaundzimušā un ģimenes veselības veicināšanā. Nodarbības norisināsies Kocēnu novada kultūras namā.

  Tāpat būs pieejamas nodarbības, kurās iedzīvotājus informēs par atkarību izraisošu vielu ietekmi un sekām.

  Jāpiebilst, ka visas iepriekšminētās nodarbības ir pieejamas bez maksas.

  Ar precīzu nodarbību grafiku iespējams iepazīties Kocēnu novada mājas lapā, sadaļā Sociālais dienests.

  Iedzīvotāji, kuri vēlas piedalīties nodarbībās, norādītajos datumos var doties uz nodarbību norises vietām. Ja nepieciešama plašāka informācija, interesēties Kocēnu novada domes Sociālajā dienestā – zvanot 27891673 vai 28685852. 

  Iedzīvotāji pastāvīgi tiks informēti par projekta gaitu, tāpat tiks nodrošināta informācija par katru aktivitātes norisi, tās laiku un vietu katrā pagastā. Visu informāciju varēs uzzināt Kocēnu novada pašvaldības informatīvaā izdevumā “Kocēnu Novada Vēstis” un mājas lapā www.kocenunovads.lv.


                                                                                          

  Publicēja plkst. Krista Gromova
 • "Rubene" pārspēj polietes un uzvar savā apakšgrupā
  Valmierā notiekošajā "EuroFloorball" kausa izcīņas turnīrā par sieviešu komandu B apakšgrupas uzvarētāju kļuva Kocēnu komanda "Rubene", kas šovakar ar 6:1 pieveica Polijas klubu "Interplastic Olimpia Osowa Gdansk". Labākās spēlētājas balvu saņēma komandas kapteine Lība Daija Mikova.

  Publicēja 2017. gada 19. okt. 09:50 plkst. Krista Gromova
 • Pirmo reizi Latvijā var salīdzināt pašvaldību sniegtos pakalpojumus ģimenēm
  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) tīmekļa vietnē www.vietagimenei.lv ir apkopojusi informāciju par pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm - ne tikai pabalstiem, sabiedrisko transportu skolēniem, ēdināšanu skolās, bet arī interešu izglītību, rotaļu laukumiem, pasākumiem ģimenēm pašvaldībās, ēku pieejamību un citām pašvaldību iniciatīvām ģimeņu atbalstam.

  Pašvaldības sniegtais atbalsts ģimenēm var būt viens no kritērijiem izvēloties dzīves vietu. Vieta bērnudārzā, bērna piedzimšanas pabalsts, pusdienas skolā, pulciņi, atbalsts mācību līdzekļu iegādei, šīs un citas lietas katra pašvaldība nodrošina dažādos apmēros. Tīmekļa vietnē www.vietagimenei.lv apkopotā pašvaldību informācija rāda, ka sniegtais atbalsts var ievērojami atšķirties arī tādām pašvaldībām, kas atrodas kaimiņos un vienādā ekonomiskā situācijā, piemēram, vienā pašvaldībā bērna piedzimšanas pabalsts ir 300,00 eiro (ja abi vecāki deklarējušies pašvaldībā), bet kaimiņu pašvaldībās vidēji 150,00 eiro par bērnu. Šī vietne dod iespēju ģimenēm izvērtēt pašvaldību piedāvājumu dažādās jomās.

  Lapa ir ērts rīks ģimenēm, lai plānotu arī kopīgu atpūtu. Kalendārā ir iespēja uzzināt, kādi pasākumi ģimenēm plānoti pašvaldībās, kā arī pirmo reizi vienkopus ir apkopota informācija par katrā pašvaldībā pieejamiem bērnu rotaļu laukumiem un brīvā laika pavadīšanas vietām, kuras ērti atrast Latvijas kartē katrā interesējošā pašvaldībā.

  Šobrīd tīmekļa vietnē ir pieejama informācija par 90 pašvaldībām, kas ir iesniegušas datus, tomēr informācija tiek regulāri papildināta.

  Līdz 2017. gada 31. oktobrim ikviens iedzīvotājs un interesents vietnē www.vietagimenei.lv var novērtēt vienas, divu vai pat trīs pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm dažādās jomās. Katrs, kas sniegs vērtējumu kaut vai par vienu pašvaldību, piedalās izlozē, kurā katru nedēļu var laimēt dāvanu karti 50,00 eiro vērtībā ģimenes izklaidei un citas jaukas balvas. Jāatzīmē, ka cilvēki jau aktīvi izmanto iespēju novērtēt pašvaldību sniegumu, kā arī iespēju sniegt savu priekšlikumu, ko vajadzētu uzlabot pašvaldībā, lai tā kļūtu ģimenēm vēl draudzīgāka. Kopš 2.oktobra, kad sākās balsošana, saņemti gandrīz 9000 balsojumi, novērtējot dažādus pašvaldību pakalpojumus ģimenēm. Tāpat saņemti 630 komentāri un ieteikumi pašvaldībām pakalpojumu ģimenēm pilnveidošanai.

  Balsojums ir viens no VARAM organizēta konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” etapiem. Konkursā 2017. gadā piedalās 55 pašvaldības, kas tiek vērtētas trīs pašvaldību grupās – republikas nozīmes pilsētas, reģionālas nozīmes attīstības centri un pārējās pašvaldības. Pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm vērtē gan konkursa komisija, pamatojoties uz pašvaldību iesniegto informāciju, gan ikviens Latvijas iedzīvotājs balsojot. Informāciju par pakalpojumiem ģimenēm pašvaldības iesniedza vasaras sākumā, oktobrī norisinās iedzīvotāju balsojums, bet novembrī konkursa žūrija apmeklēs deviņas pašvaldības – konkursa finālistes (trīs katrā grupā), kas tiks izvēlētas pamatojoties uz iesniegtajiem datiem un iedzīvotāju balsojumu. Konkursa uzvarētājas tiks paziņotas decembra vidū, svinīga pasākuma laikā.

  Aicinām sekot konkursa jaunumiem sociālajos tīklos Facebook, Draugiem.lv un Twitter un rakstot ziņas izmantot #vietagimenei.

  Konkursa norisi atbalsta: Konkursa lieldraugs - SIA “Jūrmalas Mežaparki”, mobilo sakaru operators laimīgām ģimenēm Amigo, SIA “Rimi Latvia”, SIA “ZAAO”, starptautiskā izstāde Baltic Beauty, “Māmiņu klubs”, Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv”.
  Publicēja 2017. gada 19. okt. 03:58 plkst. Krista Gromova
 • Biedrība "No Salacas līdz Rūjai" aicina uz informatīvu semināru
  Vietējās rīcības grupa, biedrība "No Salacas līdz Rūjai" aicina uz informatīvu semināru projektu iesniedzējus Kocēnu kultūras namā 24. oktobrī plkst. 14.00- 16.00. 

  Darba kārtībā:
  • Trešajā konkursa kārtā iekļautās rīcības un pieejamais finansējums. Galvenie nosacījumi projektu izstrādei aktivitātē "Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas". Mk noteikumu nr. 590 grozījumi.
  • Cenu salīdzināšanas vai iepirkuma procedūras veikšana.
  • Projekta sagatavošanas darbs, konsultāciju pieejamība un sadarbība.
  Lektori:
  Daiga Siliņa - biedrības vadītāja,
  Vizma Vasere - biedrības administratīvā vadītāja, tālr. 29148024.
  Publicēja 2017. gada 19. okt. 03:51 plkst. Krista Gromova
 • "EuroFloorball" kausa izcīņas turnīrs
  Otrdien, 2017.gada 17. oktobrī Vidzemes Olimpiskajā centrā, Valmierā, sākās "EuroFloorball" kausa izcīņas turnīrs. No latviešiem kā pirmās laukumā devās Kocēnu novada "Rubenes" florbolistes, kuras apakšgrupas pirmajā spēlē ar 6:1 pārspēja Spānijas labāko klubu "CDE El Valle". Pa trim rezultativitātes punktiem kocēniešu labā guva māsas Zeltīte un Edīte Bankavas, kā arī Rebeka Laure. A
  pakšgrupas otrā spēle tiks aizvadīta šodien, 19. oktobrī, kad novada florbolistes krustos nūjas ar Polijas čempioni "Olimpia Osowa Gdansk", spēles sākums pulksten 17.00.

  Sieviešu turnīra B apakšgrupas spēlē starp desmitkārtējo Latvijas čempioni "Rubene" (Kocēni) un "CDE El Valle" (Spānija), latvietēm, lai atklātu rezultātu, vajadzēja nepilnas piecas minūtes - Edīte Bankava pretinieču laukuma pusē pārtvēra bumbiņu un droši to raidīja spāniešu vārtos (1:0). Pirmā perioda vidū Laura Gaugere "Rubenes" pārsvaru jau dubultoja - 2:0. 17. minūtē iemesls gavilēm bija viešņām, kurām izdevās realizēt savu skaitlisko vairākumu - 1:2, vārtu guvums Marijas Alonso Lopezas-Zuazo kontā. Otrajā periodā spāņu komandas vārtsardzi pa reizei sarūgtināja māsas Bankavas - vispirms Zeltīte, bet pēc tam arī Edīte - 4:1. Pēdējā trešdaļā kocēnietes ne vien nosargāja savus vārtus neskartus, bet arī iemeta vēl divus golus, panākot iespaidīgu pārsvaru - 6:1. Abi rezultatīvie metieni Rebekas Laures kontā.

  Par labāko spēlētāju "Rubenes" rindās tika atzīta spēlējošā trenere Zeltīte Bankava, kuras kontā 3 (1+2) punkti. Pa 3 (2+1) punktiem guva Edīte Bankava un Rebeka Laure.

  Avots: www.floorball.lv
  Publicēja 2017. gada 19. okt. 02:06 plkst. Krista Gromova
 • Šovakar norisināsies skriešanas seriāla "Vaidavas cilpas" 3. posms
  Šovakar, 2017.gada 19. oktobrī ar brīvo startu no plkst. 18.00 līdz 19.00 Vaidavas ezera pludmalē, Vaidavā norisināsies skriešanas seriāla "Vaidavas cilpas" 3. posms. 

  Arī šogad skriešanas seriāla rudens sezonas dalībniekiem ir iespēja skriet vai nūjot distanci ar cilpas garumu 1,20 km laika limita ietvaros, kas noteikts atbilstoši vecuma grupai. Tiek fiksēti pilnie noskrietie apļi un to uzskaite notiek ar SPORTident atzīmēšanas sistēmu, ar kuru atzīmējas pēc katras cilpas veikšanas. 

  Distance ir marķēta ar gaismu atstarojošiem elementiem un skriešana norisinās pa takām ar grants, grunts, koku sakņu atklājumiem vai dabīgiem šķēršļiem. Ar distances attēlojumu kartē var iepazīties Kocēnu novada domes mājaslapā ne vēlāk kā divas dienas pirms pirmā sacensību posma. 

  Skriešanas seriālā piedalīties aicināti gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie, kā arī nūjotāji. 

  Rezultāti tiek publicēti Kocēnu novada mājas lapā. Noslēgumā 1. - 3. vietas ieguvēji kopvērtējumā katrā vecuma grupā tiks apbalvoti ar medaļām. 

  Pasākumu organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar Kocēnu sporta skolu un Ziemeļvidzemes orientēšanas centru. Atbalsta ilgstošs sadarbības partneris aktivitāšu organizēšanā aktīvā tūrisma centrs “Eži”, kā arī Latvijas garškopju kustība “Gardu muti”. 

  Distances veikšanai dalībnieks izmanto personīgo rokas bateriju vai pieres lukturīti. Organizatori gaismas lukturīšus neizsniedz! 


  Skrējiena 2. posma rezultāti pieejami ŠEIT
  Publicēja 2017. gada 19. okt. 01:49 plkst. Krista Gromova
 • Tūrisma klastera “Enter Gauja” biedri iepazīst Kocēnu novadu
  Turpinot aizsākto tradīciju, otrdien, 2017.gada 17. oktobrī Kocēnu novadā viesojās Gaujas Nacionālā parka tūrisma klastera “Enter Gauja” biedri – pašvaldību tūrisma informācijas centra darbinieki un tūrisma speciālisti no Inčukalna, Pārgaujas, Amatas, Līgatnes un Priekuļu novadiem.

  Vizītes laikā Kocēnu novada domes pārstāvji kopā ar pārējo pašvaldību pārstāvjiem, kā arī “Enter Gauja” koordinatori Ievu Svili apmeklēja tādas tūrisma piesaistes vietas un objektus kā mucu muzeju “Liela muiža”, Caurumkrogu, Dikļu pili, Kokmuižu, kā arī Vaidavas keramikas ražotni un Vaidavas ezeru. Kā atzīst Ieva Svile, tad šīs vietas ir tikai akcenti no Kocēnu novada kopējām tūrisma “pērlēm”, ir vēl daudz citas vietas un objekti, kurus iespējams apmeklēt Kocēnu novadā, kā piemēram, Zilākalna svētvieta, Sietiņiezis, Rubenes baznīca u.c.

  2017.gada vasaras tūrisma sezonā tika aizsāktas tūrisma klastera “Enter Gauja” biedru vizītes desmit novados, lai iepazītos ar katra novada tūrisma piedāvājumu. Pēdējā vizīte šajā gadā notika Kocēnu novadā.
  Publicēja 2017. gada 18. okt. 01:53 plkst. Krista Gromova
 • Iespēja jauniešiem - fotokonkurss "Mūsu karogs"
  Gatavojoties Lāčplēša dienai un Latvijas valsts simtgadei, kā arī veicinot patriotismu un nacionālo apziņu, jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem aicināti piedalīties fotokonkursā “Mūsu karogs”. Konkursa uzvarētāji dosies braucienā ar patruļkuģi, kā arī saņems pārsteiguma balvas. Fotokonkursu organizē Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) un Jaunsardzes un informācijas centru.

  Konkursam var iesūtīt fotogrāfijas, kurās attēlotas Latvijas karoga lietošanas tradīcijas ģimenē, skolā, pagastā, pilsētā, svinīgos pasākumos un valsts svētkos. Katrs konkursa dalībnieks var iesniegt ne vairāk kā trīs digitālas fotogrāfijas. Darbam jānorāda nosaukums, un, ja autors vēlas, var pievienot arī idejas aprakstu, kas nepārsniedz 300 zīmes.

  Desmit labākie konkursa darbi tiks izstādīti Saeimas namā, atzīmējot Lāčplēša dienu. Uzvarētāju fotogrāfijas publicēs arī Saeimas, NBS, Jaunsardzes un informācijas centra tīmekļa vietnēs un sociālajos tīklos.

  Līdz ar iespēju doties izbraucienā ar patruļkuģi, konkursa uzvarētāji varēs apmeklēt Saeimas namu, kā arī viesoties Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā. Pārsteiguma balvas saņems arī skolotāji, kuri mudinājuši savus audzēkņus piedalīties konkursā.

  Darbi līdz 26.oktobrim jāsūta uz e-pastu konkurss@saeima.lv vai pa pastu (adrese – Jēkaba iela 11, Rīga, LV-1811), norādot autora vārdu, uzvārdu, vecumu, mācību iestādi un kontaktinformāciju (e-pasts, tālruņa numurs). Tāpat darbus datu nesējā iespējams iesniegt klātienē Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā Jēkaba ielā 16, Rīgā.

  Rezultāti tiks paziņoti 3.novembrī Saeimas, NBS un Jaunsardzes un informācijas centra mājaslapās.

  Konkursa nolikums

  Avots: www.saeima.lv
  Publicēja 2017. gada 17. okt. 22:55 plkst. Krista Gromova
 • Izbūvēs ielu apgaismojumu Zemeņu ielā, Kocēnos
  Plānots, ka 2017. gada 23. oktobrī tiks uzsākti darbi pie ielu apgaismoja izbūves Zemeņu ielā, Kocēnos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā.

  Būvdarbi tiks realizēti saskaņā ar SIA “Energi effect” izstrādāto vienkāršoto tehnisko projektu un specifikāciju. Tiks izbūvēti 10 apgaismojuma stabi ar 48W LED laternām, kas izgaismos ielu diennakts tumšajā laikā.

  Saskaņā ar Kocēnu novada domes iepirkumu komisijas lēmumu, būvdarbu izpilde uzticēta SIA "Woltec" par līguma summu 8 541,01 EUR bez PVN. Darbus plānots pabeigt 4 nedēļu laikā pēc to uzsākšanas.
  Publicēja 2017. gada 17. okt. 22:38 plkst. Krista Gromova
 • Notiks Kocēnu novada domes pastāvīgo komiteju sēdes un domes sēde
  Ceturtdien, 2017.gada 19. oktobrī notiks Kocēnu novada domes pastāvīgo komiteju sēdes:

  Plkst. 10.00 apvienoto komiteju sēde Dikļu pagastā;
  Plkst. 15.00 Finanšu komitejas sēde.

  Domes sēde notiks ceturtdien, 2017.gada 26. oktobrī plkst. 15.00
  Publicēja 2017. gada 16. okt. 03:42 plkst. Krista Gromova
 • Leģendu nakts pasākumi Kokmuižā
  Leģendu nakts laikā, 2017.gada 28. oktobrī plkst. 17.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies Ermoņiku mūzikas svētku koncerts “Zem jaukām ermoņikas skaņām”. Savukārt no plkst. 19.30 – 22.00 ikviens ir laipni aicināts baudīt romantisku vakaru Kokmuižas pilī.

  Arī šogad Tautas mūzikas festivāls pievērsies ermoņiku spēlei, akcentējot ermoņiku spēles tradīcijas Latvijā. Jau kopš 19. gadsimta šie parocīgie un skanīgie instrumenti ieņem nozīmīgu vietu latviešu un kaimiņu tautu muzicēšanas tradīcijās. Ermoņikas spēlmanis ir neiztrūkstošs ģimenes godu, tirgu, talku, ballīšu un vakarēšanu dalībnieks. Instruments kā lielākā bagātība un labākais draugs pavadīja spēlmani līksmībā, ikdienas darbos un svešumā klīstot.

  Latvijā spēlēto Vidzemes Ieviņu, krievu hromku, Pēterburgas un Vīnes ermoņiku skaņas būs iespēja dzirdēt gan muzikantu vecmeistaru, gan jauno tautas mūzikas draugu sniegumā. Izcili mūziķi un tradīciju pārzinātāji stāstīs par ermoņiku spēli Dienvideiropas mūzikas kultūrā. Koncertā piedalīsies tādi ermoņiku spēlmaņi kā Laurent Geoffroy (Francija), Heino Tartes Ja Sbrand (Igaunija), Kauno Bandonija (Lietuva), Alberts Mednis (Līvbērze), Valdis Andersons un kapela ''Ieviņa'' (Salacgrīvas novads), Oskars Patjanko un ''Kaktuballes muzikanti'', Līga Tīsiņa un Ķekavas muzikanti, kā arī ''Skaņumājas muzikanti''.

  Tautas mūzikas festivālu “Dzīvā mūzika 2017. Ermoņiku mūzikas svētki” rīko biedrība ''Skaņumāja'' un Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kocēnu novada dome.

  Tāpat Leģendu nakts laikā ikviens ir laipni aicināts viesoties Kokmuižas pilī, kur no plkst. 19.30 – 22.00 apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt romantisku vakaru, iepazīstoties ar senās Kokmuižas leģendām dažādos laikos, kā arī vērojot mākslinieka Vitālija Jermolajeva mirdzošo gleznu teātra izrādi “Inner Light”.
  Publicēja 2017. gada 15. okt. 23:50 plkst. Krista Gromova
 • Aizvadīts skriešanas seriāla "Vaidavas cilpas" 2. posms
  2017.gada 12. oktobrī Vaidavā, Vaidavas ezera pludmalē tika aizvadīts skriešanas seriāla "Vaidavas cilpas" 2. posms, kurā piedalījās 116 dalībnieki. Skriešanas seriāla 3. posms norisināsies 19. oktobrī ar brīvo staru no plkst. 18.00 līdz 19.00, turpat Vaidavas ezera pludmalē. 

  Katrā posmā dalībniekiem ir iespēja skriet vai nūjot distanci ar cilpas garumu 1,20 km laika limita ietvaros, kas noteikts atbilstoši vecuma grupai. Tiek fiksēti pilnie noskrietie apļi un to uzskaite notiek ar SPORTident atzīmēšanas sistēmu, ar kuru atzīmējas pēc katras cilpas veikšanas. 

  Distance ir marķēta ar gaismu atstarojošiem elementiem un skriešana norisinās pa takām ar grants, grunts, koku sakņu atklājumiem vai dabīgiem šķēršļiem. Ar distances attēlojumu kartē var iepazīties Kocēnu novada domes mājaslapā ne vēlāk kā divas dienas pirms pirmā sacensību posma. 

  Skriešanas seriālā piedalīties aicināti gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie, kā arī nūjotāji.

  Pasākumu organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar Kocēnu sporta skolu un Ziemeļvidzemes orientēšanas centru. Atbalsta ilgstošs sadarbības partneris aktivitāšu organizēšanā aktīvā tūrisma centrs “Eži”, kā arī Latvijas garškopju kustība “Gardu muti”. 

  Distances veikšanai dalībnieks izmanto personīgo rokas bateriju vai pieres lukturīti. Organizatori gaismas lukturīšus neizsniedz! 


  "Vaidavas cilpas" 2. posma rezultāti un kopvērtējums pieejams ŠEIT.
  Foto galerija pieejama ŠEIT.
  Elektroniskā reģistrācija skrējiena 3. posmam pieejama ŠEIT.

  Publicēja 2017. gada 13. okt. 04:45 plkst. Krista Gromova
Parāda ziņas 1 - 15 no 2581. Skatīt vēl »

Kocēnos notiks bezmaksas seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu

Publicēja 2017. gada 17. janv. 07:02Krista Gromova

2017.gada 10. februārī, plkst. 10.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu, meliorācijas ietekmi uz vidi un meža ražību, kā arī par meža sertifikāciju, vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā. 

Pasākumā būs iespēja uzzināt informāciju par:
 • meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanas nepieciešamību;
 • ekonomiskā pamatojuma izstrādi;
 • meža novērtēšanu, meža ekoloģiju un tipoloģiju;
 • meža audzēšanas ietekmi uz meža nākotnes vērtību;
 • meliorācijas pamatojumu, tās nozīmi meža ražības paaugstināšanā;
 • meža meliorācijas sistēmu ierīkošanu;
 • meža meliorācijas sistēmu renovācijas ietekmi uz vidi;
 • meliorācijas ietekmi uz lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras nozari;
 • informāciju par Latvijas hidromelioratīvo būvnieku asociāciju tās mērķiem, uzdevumiem un iespējām;
 • meža sertifikācijas vidi, standartiem un principiem;
 • vides, sociālās un ekonomiskās interešu sabalansēšanu apsaimniekojamā teritorijā;
 • vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā.

Piedalīšanās seminārā ir bez maksas.
Vairāk informācijas var uzzināt, zvanot pa tālr. 25414008.
Semināru organizē LVMI “Silava”.


1-1 of 1