Ziņas

Pēdējās ziņas

 • Kocēnu novada florbolisti kvalificējas Latvijas Jaunatnes Olimpiādes finālam
  Aizvadītajā nedēļas nogalē, 27.-28.maijā, Kocēnu sporta namā tika aizvadītas florbola kvalifikācijas spēles šovasar Cēsīs notiekošajai VII Latvijas Jaunatnes Olimpiādei.

  Kocēnu novada florbola komanda spēlēja D grupā kopā ar Ķekavas novada, Valmieras pilsētas, Viļānu novada un Līgatnes novada komandām un kvalificējās finālam. No D grupas finālā spēlēs vēl Ķekavas novada komanda.

  Jau ziņots, ka Latvijas Jaunatnes Olimpiāde notiks 7., 8. un 9. jūlijā Cēsīs. Olimpiādē sacensībās florbolā piedalīsies 8 pašvaldību komandas (2000.- 2002.g.dzimušie).

  Atlases sacensībās jauniešiem startē 12 komandas, kas grupās tika sarindotas pēc Latvijas Bērnu un jauniešu čempionāta florbolā 2016./2017. gada rezultātiem (Talsu novads, Lielvārdes novads, Stopiņu novads, Ķekavas novads, Kocēnu novads, Cēsu novads, Ogres novads, Bauskas novads, Liepāja, Babītes novads, Ādažu novads un Valmiera), kā arī sešas komandas, kas tika izlozētas (Grobiņas novads, Gulbenes novads, Līgatnes novads, Rēzeknes novads, Salaspils novads un Viļānu novads).
  Publicēja plkst. Inese Pabērza
 • Aizvadīts novada tautas deju kolektīvu lielkoncerts “Cauri gadalaikiem”
  Piektdien, 26.maijā Kocēnu estrādē notika tautas deju kolektīvu lielkoncerts “Cauri gadalaikiem”. Tā laikā, satikoties gan maziem, gan lieliem dejotājiem, tika izdejotas novada kolektīvu skaistākās repertuāra dejas.

  Pasākums sākas ar kopīgu gājienu no Kocēnu pamatskolas pa jaunizveidoto promenādi Kokmuižas parkā, kurā piedalījās vairāk nekā 230 novada dejotāju - Kocēnu pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” tautisko deju pulciņš, Kocēnu pamatskolas deju kolektīva "Saulīte" grupas, Jaunburtnieku pamatskolas deju kolektīva "Kukulītis" grupas, Dikļu pamatskolas deju kolektīvs, Rubenes pamatskolas deju kolektīvs, Bērzaines tautas nama jauniešu deju kolektīvs "Akcents", kā arī Kocēnu Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Savieši".

  Pēc lielkoncerta tika sveikti arī novada deju kolektīvu vadītāji - Artis Mellups, Evija Kokorīte, Sarmīte Freimane, Arita Aldiņa-Psjuka, Sanita Maniņa, Ilze Zariņa, Ilona Migla, Larisa Stivriņa un Līga Preise. Tāpat tika sveikti arī koncertmeistari - Anita Laicāne, Kristīne Freimane-Semjonova, Gunta Zvirbule, Biruta Zviedrāne, Renārs Veličko.

  Pasākuma izskaņā ar dziesmām uzstājās grupa “Transleiteris”.

  Pasākumu organizēja Kocēnu novada dome sadarbībā ar Kocēnu novada izglītības iestādēm.

  Publicēja plkst. Krista Gromova
 • Autovadītāju ievērībai: turpinās remontdarbi ceļa posmā no Rubenes līdz Mellupes tiltam
  Visā valsts teritorijā rit aktīva ceļu būvniecības sezona, būvdarbi notiek jau 60 autoceļu posmos, informē VAS "Latvijas Valsts ceļi".
  Darbi aktīvi turpinās arī uz Valmieras šosejas (A3) posmā no Rubenes līdz Mellupes tiltam.
  Aicinām autovadītājus rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem un iespējamo palēnināto satiksmi!
  Publicēja plkst. Inese Pabērza
 • Novada gada ģimenes lauku sēta "Mežiņi" piedalās akcijā "Atvērtās dienas laukos" - pavasaris 2017
  No 2017.gada 27. - 28. maijam "Lauku ceļotājs" sadarbībā ar Lietuvas lauku tūrisma asociāciju "Atostogos kaime" organizē akciju "Atvērtās dienas laukos", kurā piedalās 180 lauku tūrisma saimniecības, tostarp Kocēnu novada trušu audzētavas saimniecība "Mežiņi", kas šajās dienās apmeklētājiem sarūpējusi īpašus pārsteigumus un akcijas piedāvājumus. 


  Tāpat kā ikdienā, saimniecībā būs iespējams iepazīties ar vairāk kā 15 trušu šķirnēm, apskatīt majestātiskos Angoras trušus un piedalīties Angoras vilnas vērpšanā, kā arī apskatīt un iegādāties izstrādājumus no trušu vilnas un ādām.

  Akcijas laikā viesiem būs iespēja apskatīt visus saimniecībā dzīvojošos trušus, kas ir vairāk kā 300.  Tāpat apmeklētājiem būs iespēja piedalīties izaicinājumā "Katram trusim savu draugu, katram trusim pilnu vēderu!", kura laikā būs iespēja izvēlēties savu mīluli un saņemt truša ēdienkarti, doties pļavā sameklēt truša iecienītos augus un tad to pabarot. Tāpat tiks sarūpēta arī sportiska aktivitāte - trušu šķirnes labirints.

  Ieejas maksa saimniecībā 2.00 € no personas. Bērniem, kas jaunāki par 5 gadiem ieeja ir bez maksas. Ieejas maksā iekļauta arī dalība piedāvātajās aktivitātēs un trušu ēdināšanā.


  "Atvērtās dienas laukos" ir gadskārtēja akcija ar kuru tiek uzsākta vasaras tūrisma sezona laukos, ar plaši atvērtām durvīm aicinot visus interesentus, klientus, kaimiņus un vienkārši zinātkāros doties uz lauku saimniecībām un iepazīties ar bagātīgo piedāvājumu - ieraudzīt, nogaršot, izmēģināt, iegādāties! Šogad akcents likts uz saimniecībām, kurās var iepazīt un pieredzēt lauksaimnieciskos procesus no pirmsākumiem līdz mūsdienīgai ražošanai. 


  “Atvērto dienu” akcijas mājas lapā www.celotajs.lv/atvertasdienas ir iespējams atrast karti un visu saimniecību aprakstus ar īpašajiem piedāvājumiem un ieteikumiem, kā arī tā dod iespēju veiksmīgāk plānot vienas vai divu dienu braucienu. Papildus informācija par Lietuvas saimniecībām atrodama šeit: http://www.atostogoskaime.lt/akcijos-dalyviai .
  Publicēja 2017. gada 26. maijs 03:58 plkst. Krista Gromova
 • 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība pateiksies Kocēnu novada barikāžu dalībniekiem
  Lai izteiktu pateicību par piedalīšanos 1991.gada barikādēs, 1991.gada barikāžu daībnieku biedrība ielūdz uz Pateicību raksa saņemšanu Kocēnu novada barikāžu dalībniekus. Pasākums norisināsies 2017.gada 29.maijā pl. 15.00 Kocēnu kultūras namā.

  Pasākumu atklās ar Valsts himnu, pateiksies Kocēnu novada barikāžu dalībniekiem Kocēnu novada pašvaldības pārstāvji, 1991.gada barikāžu dalībnieku Apbalvošanas komisijas priekšsēdētājs un barikāžu laika Tautas Frontes priekšsēdētājs Romualds Ražuks, kā arī 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības prezidents un Barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais.

  Pateicības raksti tiks pasniegti 13 Kocēnu novada iedzīvotājiem - Aigaram Barvikam, Ilgonim Bērziņam, Aigaram Burbo, Rutai Čakstēnai, Ansim Gailītim, Agitai Kauliņai, Andrim Krēsliņam, Raitim Lērmem, Zigurdam Meļķim, Ivaram Rečam, Jānim Skultem, Dzintaram Vahitovam un Jānim Zvirgzdam.

  Publicēja 2017. gada 26. maijs 03:57 plkst. Krista Gromova
 • Informācija par pašvaldību vēlēšanām: Balsošanas kārtība un vēlēšanu komisijas darba laiki
  Atgādinām, ka 2017.gada jūnija pirmajā sestdienā, 3. jūnijā visā Latvijā notiks pašvaldību vēlēšanas. 

  Iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā, 3.jūnijā, ir no plkst. 7.00 līdz 22.00. Trīs dienas pirms vēlēšanām dažas stundas dienā var nobalsot arī iepriekš:

  31. maijā: no plkst. 17.00 līdz 20.00,
  1. jūnijā: no plkst. 9.00 līdz 12.00,
  2. jūnijā: no plkst. 10.00 līdz 16.00.


  Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt iecirknī, no 29.maija var pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Šo iespēju var izmantot, ja vēlētājs vēlēšanu dienā atradīsies sava iecirkņa teritorijā.

  Lai pieteiktu balsošanu dzīvesvietā jāuzraksta iesniegums (iesnieguma veidlapa (pdf.)) kurā jānorāda:
  • vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods,
  • adrese, kur jāierodas vēlēšanu komisijai, ēkas ārdurvju kods, ja tāds ir, un kontakttālrunis.

  Iesniegums jānogādā iecirknī, kurā vēlētājs reģistrēts. Iesniegumu iecirknī drīkst nogādāt jebkura vēlētāja uzticības persona. Vēlētāja uzticības persona iesniegumu vēlētāja vārdā var aizpildīt arī uz vietas vēlēšanu iecirknī.

  Vēlēšanu iecirkņi Kocēnu novadā:
  • 919. BĒRZAINES PAGASTA PĀRVALDE "Pīlādži", Bērzaine, Bērzaines pag., Kocēnu nov. 
  • 922. DIKĻU PAGASTA KULTŪRAS NAMS "Straumes", Dikļi, Dikļu pag., Kocēnu nov. 
  • 926. KOCĒNU NOVADA DOME Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Kocēnu nov. 
  • 927. RUBENES PAMATSKOLA Valmieras iela 1, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov. 
  • 936. KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS VAIDAVA Skolas iela 1, Vaidava, Vaidavas pag., Kocēnu nov. 
  • 940. ZILĀKALNA PAGASTA PĀRVALDE Imanta iela 7, Zilaiskalns, Zilākalna pag., Kocēnu nov. 
  Kontakttālruņi : 
  • Kocēnu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Svetlana Greka – 28303465 
  • Kocēnu novada vēlēšanu komisijas sekretāre Dace Lizuma - 26460313 
  Vēlēšanu iecirkņi iesniegumus pieņems šādos laikos:
  • pirmdien, 29.maijā: no plkst.16.00 līdz 20.00, 
  • otrdien, 30.maijā: no plkst. 9.00 līdz 13.00,
  • trešdien, 31.maijā: no plkst. 17.00 – 20.00,
  • ceturtdien, 1.jūnijā: no plkst. 9.00 – 12.00,
  • piektdien, 2.jūnijā: no plkst. 10.00 – 16.00,
  • sestdien, 3.jūnijā: no plkst.7.00 - 12.00.

  Pieteikt balsošanu vēlētāja atrašanās vietā var arī vēlēšanu dienā pēc pulksten 12.00, taču jāņem vērā, ka šajā gadījumā vēlēšanu komisija izbrauks pie vēlētāja, ja varēs paspēt ierasties vēlētāja atrašanās vietā līdz balsošanas beigām, pulksten 22.00.

  Pieteikt balsošana vēlētāja atrašanās vietā var arī vēlētāja aprūpētājs. Lai izmantotu šo iespēju, aprūpētājam jābūt iekļautam aprūpējamā vēlēšanu iecirkņa sarakstā.

  Nobalsot, uzturoties ārvalstīs, pašvaldību vēlēšanās nav iespējams.

  Balsošanas kārtība vēlēšanu iecirknī:

  1. Balsot jādodas uz iecirkni, kura sarakstā vēlētājs iekļauts.
  2. Balsošanas dokuments ir derīga pilsoņa pase vai personas apliecība (eID).
  3. Vēlēšanu iecirknī jādodas pie reģistrācijas galda, uz kura ir norāde ar jūsu kārtas numuru vēlētāju sarakstā. Ja kārtas numurs nav zināms, to var noskaidrot pie vēlēšanu iecirkņa komisijas darbinieka vai alfabētiskajā sarakstā.
  4. Uzrādiet pasi vai personas apliecību un parakstieties vēlētāju sarakstā.
  5. Saņemiet vēlēšanu aploksni un vēlēšanu zīmju komplektu.
  6. Saņemot balsošanas materiālus, jāpārliecinās, vai uz vēlēšanu aploksnes ir attiecīgā iecirkņa zīmogs un vai jums ir izsniegtas visas pašvaldībā pieteikto kandidātu sarakstu zīmes.
  7. Balsot dodieties uz vēlēšanu kabīni vai nodalījumu.
  8. Lai nobalsotu, no visām zīmēm jāizvēlas viena – ar to kandidātu sarakstu, par kuru vēlaties balsot.
  9. Vēlēšanu zīmē var izdarīt šādas atzīmes:
   1. ar “+” atzīmēt tos kandidātus, kuru ievēlēšanu īpaši atbalstāt,
   2. izsvītrot to kandidātu vārdus un uzvārdus, kuru ievēlēšanu neatbalstāt.
  10. Vēlēšanu zīmi var atstāt arī negrozītu, neizdarot tajā nekādas atzīmes.
  11. Vēlēšanu zīme jāievieto aploksnē, aploksne jāizlīmē un jāiemet vēlēšanu kastē.
  12. Neizmantotās vēlēšanu zīmes ieteicams izmest vēlēšanu iecirknī vai pie izejas paņemt tā saraksta zīmi, par kuru balsojāt, lai izejot no iecirkņa, jums rokās būtu pilns zīmju koplekts un neviens nevarētu uzzināt, kā esat balsojis.
  13. Ja gadās sabojāt vēlēšanu zīmi:
  Ja vēlēšanu zīme sabojāta, bet nav ievietota aploksnē un aploksne nav aizlīmēta, vēlētājs drīkst lūgt izsniegt jaunu vēlēšanu zīmju komplektu.

  Ja gadās sabojāt vēlēšanu aploksni

  Ja vēlēšanu aploksne ir sabojāta, pirms tā ir aizlīmēta, vēlētājam ir tiesības saņemt jaunu vēlēšanu aploksni. Sabojātā vēlēšanu aploksne jāatdod vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklim un par jaunas vēlēšanu aploksnes saņemšanu atkārtoti jāparakstās balsotāju sarakstā.

  Ja vēlētājs fizisku trūkumu dēļ nespēj parakstīties balsotāju sarakstā vai izdarīt atzīmes vēlēšanu zīmē

  Šajā gadījumā vēlētāja klātbūtnē pēc viņa norādījumiem atzīmes vēlēšanu zīmē izdara vai balsotāju sarakstā parakstās vēlētāja ģimenes loceklis vai kāda cita persona, kurai vēlētājs uzticas. Par to balsotāju sarakstā izdara atzīmi. Vēlētāja uzticības persona nedrīkst būt attiecīgā vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklis.
  Vēlēšanu zīmes pie iecirkņa izejas

  Pie izejas no vēlēšanu iecirkņa ir pieejamas visu kandidātu sarakstu vēlēšanu zīmes. Šīs zīmes paredzētas, lai vēlētājs nepieciešamības gadījumā varētu paņemt tā saraksta zīmi, par kuru balsoja, un izveidot pilnu vēlēšanu zīmju komplektu. Šādi tiek aizsargātas vēlētāja tiesības balsot aizklāti, un neviens nevar uzzināt, kā vēlētājs balsojis, ja viņš nevēlas to atklāt.

  Kur ziņot par vēlēšanu pārkāpumiem?


  Ja kāds prettiesiskā veidā vēlas ietekmēt Jūsu balsojumu, zvaniet Valsts policijai pa tālruni 110 vai nododiet Jūsu rīcībā esošo informāciju Drošības policijai pa tālruni 67208964 vai e-pastu dpdd@dp.gov.lv.

  Krimināllikumā paredzētais sods par apzinātu kavēšanu brīvi realizēt tiesības vēlēt, lietojot vardarbību, viltu, draudus, uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā, ir brīvības atņemšana līdz trim gadiem, piespiedu darbs vai naudassods līdz 60 minimālajām mēnešalgām.

  Par pamanītajiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, tai skaitā, iespējamo slēpto aģitāciju, jāinformē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, sūtot e-pastu knab@knab.gov.lv vai zvanot uz tālruni 80002070.

  Par aģitācijas pārkāpumiem vēlēšanu iecirkņos vai 50 m no iecirkņa ieejas jāinformē attiecīgās vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs vai jāzvana uz Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni 67049999.
  Publicēja 2017. gada 26. maijs 01:45 plkst. Krista Gromova
 • Informācija par pašvaldību vēlēšanām: Vēlēšanu iecirkņi
  Atgādinām, ka 2017.gada jūnija pirmajā sestdienā, 3. jūnijā visā Latvijā notiks pašvaldību vēlēšanas. 
  Pašvaldību vēlēšanās vēlētāju uzskaitei lieto Vēlētāju reģistru. 3.jūnija vēlēšanām katrs vēlētājs ir reģistrēts savā vēlēšanu iecirknī atbilstoši reģistrētajai dzīvesvietai 90 dienas pirms vēlēšanu dienas (š.g. 5.martā).

  No 22. līdz 24.martam Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sagatvoja un vēlētājiem uz deklarētās dzīvesvietas adresi izsūtīja vēstuli ar informāciju, kurā iecirknī vēlētājs reģistrēts vēlēšanām. Vēstulei ir tikai informatīva nozīme - vēstule nav balsošanas dokuments.

  Savu vēlēšanu iecirkni ir iespējams noskaidrot arī internetā (SPIED ŠEIT) vai pa tālruni 67049999.


  Vēlēšanu iecirkņi:
  • 919. BĒRZAINES PAGASTA PĀRVALDE "Pīlādži", Bērzaine, Bērzaines pag., Kocēnu nov. 
  • 922. DIKĻU PAGASTA KULTŪRAS NAMS "Straumes", Dikļi, Dikļu pag., Kocēnu nov. 
  • 926. KOCĒNU NOVADA DOME Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Kocēnu nov. 
  • 927. RUBENES PAMATSKOLA Valmieras iela 1, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov. 
  • 936. KULTŪRAS UN SPORTA CENTRS VAIDAVA Skolas iela 1, Vaidava, Vaidavas pag., Kocēnu nov. 
  • 940. ZILĀKALNA PAGASTA PĀRVALDE Imanta iela 7, Zilaiskalns, Zilākalna pag., Kocēnu nov. 
  Kontakttālruņi : 
  • Kocēnu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Svetlana Greka – 28303465 
  • Kocēnu novada vēlēšanu komisijas sekretāre Dace Lizuma - 26460313 
  Publicēja 2017. gada 26. maijs 01:36 plkst. Krista Gromova
 • Baznīcu nakts pasākums Rubenes baznīcā
  2017.gada 2.jūnijā visā Latvijā norisināsies “Baznīcu nakts”, kurā jau trešo gadu piedalīsies arī Kocēnu novada Rubenes baznīca. Dievnams apmeklētājiem būs atvērts līdz pat pusnaktij, aicinot uz tikšanos ar Rubenes baznīcas kultūras un mākslas mantojumu.

  Vakara gaitā ar interesantu lekciju par sakrālās arhitektūras mantojumu uzstāsies Vidzemes Augstskolas prof. Dr. art. Jānis Kalnačs, bet pēc vakara lūgšanas pl. 21.00 ar dziesmām priecēs un uzstāsies dziedātāja Ginta Krievkalna.

  Latvijas baznīcas sevī glabā ļoti skaistas un īpašas vērtības – gan arhitektūru un mākslu, gan arī baznīcu un cilvēku stāstus par vēsturi un šodienu.

  2016.gadā pasākumā kopumā piedalījās 190 baznīcas visā Latvijā, pulcējot vairāk nekā 26 000 apmeklētāju. Baznīcu nakts laikā bija iespēja atklāt dievnamus citādāk - klausīties koncertus, apskatīt baznīcu mākslas vērtības, uzkavēties lūgšanā un uzzināt vairāk par draudzi sarunās ar draudzes cilvēkiem.

  Pasākums ir bez maksas, visi mīļi aicināti.
  Publicēja 2017. gada 26. maijs 00:44 plkst. Krista Gromova
 • Šodien tautas deju kolektīvu lielkoncerts “Cauri gadalaikiem”
  Šodien, 2017.gada 26. maijā Kocēnu estrādē notiks novada tautas deju kolektīvu lielkoncerts “Cauri gadalaikiem”, kura laikā tiks izdejotas kolektīvu skaistākās repertuāra dejas. 

  Pasākums sāksies ar kopīgu gājienu no Kocēnu pamatskolas pl.17:30. To bagātinās Kocēnu kultūras nama pūtēju kvinteta muzikālais noformējums. 

  Savukārt pl.18:00 Kocēnu estrādē sāksies deju kolektīvu koncerts. Tajā piedalīsies Kocēnu pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” tautisko deju pulciņš, Kocēnu pamatskolas deju kolektīva "Saulīte" grupas, Jaunburtnieku pamatskolas deju 
  kolektīva "Kukulītis" grupas, Dikļu pamatskolas deju kolektīvs, Rubenes pamatskolas deju kolektīvs, Bērzaines tautas 
  nama jauniešu deju kolektīvs "Akcents", kā arī Kocēnu Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Savieši"

  Tāpat pasākuma izskaņās uzstāsies grupa “Transleiteris”. 

  Ieeja koncertā bez maksas. 

  Pasākumu organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar Kocēnu novada izglītības iestādēm.
  Publicēja 2017. gada 25. maijs 22:55 plkst. Krista Gromova
 • Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra organizē festivālu "Projektu nakts 2017"
  Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra jau trešo gadu pēc kārtas organizē tematisku vasaras festivālu “Projektu nakts”. Festivāla mērķis ir palīdzēt pārvērst jauniešu idejas realitātē! Festivāla laikā atbalstīsim organizāciju pārstāvjus programmas “Erasmus+” projektu sagatavošanā. "Projektu nakts 2017" laikā būs iespējas iepazīt “Erasmus+: Jaunatne darbībā” - Jauniešu apmaiņas, Eiropas Brīvprātīgā darba un Jaunatnes darbinieku mobilitātes projektu būtību un, protams, strādāt pie sava projekta pieteikuma.

  “Projektu nakts 2017” notiks 2017. gada 19. - 20. augustā, viesu namā “Turbas” (40 km attālumā no Rīgas un 5 km attālumā no Ogres, Suntažu virzienā). Viesu nams nodrošinās nokļūšanu no Ogres līdz viesu namam un atpakaļ.

  Kādēļ būtu vērts pieteikties? 
          • Zināsi, kas ir „Erasmus+” jaunatnes jomas projekts un kā savu ideju pārvērst labā projektā 
          • Radīsi un attīsi pats savu projekta ideju 
          • Saņemsi konsultācijas no labākajiem neformālās izglītības ekspertiem Latvijā 
          • Malkosi tēju vai kafiju kopā ar reāliem projektu īstenotājiem 
          • Iegūsi milzum daudz informācijas par Erasmus+ projektiem, dažādiem kvalitātes kritērijiem, nākotnes apmācību iespējām u.c. 
          • Tiksies ar Latvijā populāriem cilvēkiem (saglabājam intrigu, atklāsim vēlāk) 
          • Piedzīvosi vērtīgas meistarklases 
          • Iegūsi jaunus draugus un domubiedrus no visas Latvijas (vairāk kā 100 dalībnieki) 
          • Piedzīvosi radošāko un pozitīvāko vidi, kāda līdz šim redzēta– gaismas instalācijas nakts garumā, bilžu izstādes no projektiem, foto iespējas, telšu pilsētiņa, motivējošas sarunas, ugunskurs un vēl un vēl un vēl. 
          • Šis ir, iespējams, vienīgais bezmaksas tematiskais festivāls vasarā. 
  Esi pieredzējis projektu īstenotājs, bet šaubies vai pieteikties? Nesatraucies, Tev būs iespēja saņemt īpaši padziļinātu informāciju un konsultācijas. 

  Kas var pieteikties „Projektu naktij 2017”?
  • Organizācijas/institūcijas (Jauniešu centri, nevalstiskas organizācijas, skolas, pašvaldības u.c.) izvēlas cik un kurus cilvēkus tās vēlas sūtīt uz festivālu;
  • Dalībnieki piesakās 2 cilvēku grupā ar vienu projekta ideju, kura atbilst kādai no programmas „Erasmus +” mobilitātes aktivitātei http://jaunatne.gov.lv/lv/erasmus/par-erasmus-jaunatnes-jomu
  • Organizācijas/institūcijas var pieteikt vairākas grupas, līdz ar to uzņemoties atbildību par vairāku projekta ideju izstrādi; 
  • Dalībnieku vecums ir sākot no 15 gadiem ar nosacījumu, ka otra persona grupā ir pilngadīga. 
  • Dalībnieki var būt ar vai bez pieredzes jaunatnes jomas projektos.
  • Priekšroka tiks dota tiem dalībniekiem, kuri: 
   • būs skaidri definējuši savu ideju, kuru būtu iespējams pārvērst Erasmus+ mobilitātes projektā;
   • būs motivēti un atbildīgi;
   • pārstāvēs organizāciju, kura ir motivēta atbalstīt savus jauniešus un viņu izstrādāto ideju arī pēc Projektu nakts;
   • pārstāvēs organizāciju, kura līdz šim nav bijusi aktīva sadarbībā ar aģentūru (JSPA).

  Kā var pieteikties?


  Pieteikšanās Projektu naktij plānota 2 kārtās elektroniski aizpildot pieteikuma anketu: http://ej.uz/projektunakts2017

  1. kārta: līdz š.g. 20.jūnijam
  2. kārta: līdz š.g. 30. jūlijam

  Uzmanību! Šis ir viens no populārākajiem aģentūras rīkotajiem pasākumiem un vietu skaits ir ierobežots. Ja pirmajā kārtā pieteiksies un tiks apstiprināts maksimālais dalībnieku skaits, 2.karta netiks atvērta! Tādēļ nekavējies, dodies uz savu organizāciju un piesakies jau tagad!

  Praktiska informācija

  Dalība “Projektu naktī 2017” ir bez maksas. Dalībniekiem tiks nodrošināta ēdināšana, bet pašiem jāparūpējas par nokļūšanu līdz Ogrei, kā arī jānodrošinās ar telti un gulēšanai nepieciešamo (dažas stundas miegam noteikti izdosies atvēlēt). Pasākuma laikā dzīvošana paredzēta savās teltīs (būs izveidota īpaša telšu pilsētiņa). Atsevišķos gadījumos tiks nodrošināta izmitināšana iekštelpās. 

  Pasākuma detalizētāka programma būs zināma vēlāk, taču dalībnieka ierašanās plānota 19.augustā no plkst. 10:00. Pasākums noslēgsies 20.augustā plkst.13:00

  Programma “Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā. 

  “Projektu nakti 2017” organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra www.jaunatne.gov.lv
  Publicēja 2017. gada 24. maijs 06:43 plkst. Krista Gromova
 • “Caurumkrogā” atklāta brīvdabas gleznu galerija
  Sestdien, 2017.gada 20.maijā Kocēnu novada “Caurumkrogā” (“Kocēnu pagasta “Saulītes”) tika atklāta unikāla brīvdabas gleznu galerija, kurā pastāvīgi būs skatāma novadnieka, mākslinieka JāņaStaņislava Rozes darbi. 

  Novadnieks, mākslinieks Jānis Staņislavs Roze (1823-1897) ir pirmais ievērojamākais latviešu portretists. Viņš dzimis Kocēnu novada “Caurumkrogā”, tagadējās “Saulītēs”. Mākslinieks savus nozīmīgākos darba gadus pavadīja Rīgā, būdams atzīts mākslinieks. 1854. gadā J. Rozem Pēterburgas Mākslas akadēmija piešķīra mākslinieka grādu, bet sešus gadus vēlāk - akadēmiķa grādu. Viņš ir pirmais latviešu mākslinieks, kurš ieguvis šo augsto atzinību. 

  Mākslinieka piemiņas saglabāšana aktīvi iesaistījusies Kocēnu novada iedzīvotāju iniciatīvas grupa “Mēs savam novadam”, Kocēnu novada pašvaldība u.c. interesenti. Kopīgiem spēkiem pēdējos gados labiekārtota “Caurumkroga” teritorija, kā arī izveidota vide brīvdabas mākslas baudīšanai un novada vēstures izzināšanai. 

  J.S.Rozes dzimtajās mājās izveidotā brīvdabas galerija vienlaikus būs ne vien mākslinieka darbu ekspozīcija, bet arī jauns objekts Kocēnu novada tūrisma kartē, kas turklāt viegli sasniedzams ar velo vai auto, jo iekļaujas esošos maršrutu tīklos.   Publicēja 2017. gada 24. maijs 05:49 plkst. Krista Gromova
 • Balsot par Kocēnu novada iedzīvotāju iniciatīvu projektiem ir iespējams līdz piektdienai
  Atgādinām, ka Kocēnu novada domes izsludinātajā iedzīvotāju iniciatīvu projektu konkursā saņemti 13 pieteikumi. 

  Atbilstoši nolikumam visi pieteikumi, kas atbilst konkursa administratīvajiem kritērijiem, tiek nodoti sabiedriskam balsojumam elektroniskajā vidē www.kocenunovads.lv. Iedzīvotāji aicināti iesaistīties un paust savu viedokli līdz 2017.gada 26.maijam

  Jau ziņots, ka nolūkā atbalstīt sabiedriski nozīmīgu aktivitāšu, projektu un pasākumu īstenošanu Kocēnu novadā, kā arī, lai veicinātu iedzīvotāju aktivitāti un līdzdalību aktuālu problēmu risināšanā, kā arī sekmētu sadarbību ar neformālām iedzīvotāju iniciatīvu grupām un nevalstiskajām organizācijām, Kocēnu novada dome ik gadu izsludina iedzīvotāju iniciatīvu projektu konkursu. 

  Balsot aicinām šeit
  Publicēja 2017. gada 23. maijs 22:55 plkst. Krista Gromova
 • Četri Vidzemes industriālā mantojuma objekti iesaistās Igaunijas - Latvijas programmas projektā "Industriālais mantojums"
  Veicinot industriālās vēstures liecības saglabāšanu Vidzemē, četri tūrisma objekti no Vidzemes plānošanas reģiona iesaistījušies pārrobežu projektā “Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai”. Kopā ar vēl citiem objektiem Latvijā un Igaunijā, Gulbenes – Alūksnes bānītis, Ķoņu dzirnavas, Līgatnes papīrfabrikas ciemata strādnieku dzīvoklis un Zilākalna ciemā esošais ūdenstornis būs tie Vidzemes tūrisma objekti, kuros projekta ietvaros notiks ievērojami uzlabojumi. Tūrisma piedāvājums tiks papildināts ar pavisam jauniem objektiem, kā arī tiks uzlabota infrastruktūra līdz šim jau labi pazīstamos objektos. Vienlaikus sabiedrība tiks aicināta pievērst uzmanību industriālā mantojuma saglabāšanas nozīmīgumam. Kopumā projektā piedalīsies 25 Latvijas un Igaunijas industriālā mantojuma objekti.

  17. un 18.maijā trīsdesmit projektā iesaistītie partneri tikās vienkopus Dundagā, Latvijā, lai uzsāktu vērienīgā projekta ieviešanu: veicinot izpratni par rūpnieciskā mantojuma vērtību un pilnveidojot tūrisma piedāvājumu reģionos. Projekts ļaus nostiprināt savstarpējo sadarbību starp līdzīgiem iesaistītajiem objektiem Igaunijā un Latvijā un veidot saikni ar Eiropas industriālā mantojuma maršrutiem. Atbilstoši mūsdienu apmeklētāja vajadzībām unvēlmēm tiks attīstītas un uzlabotas ēkas, iekārtas un atraktivitāte – veidojot gan izklaidējošu, gan izzinošu piedāvājumu. Gala rezultātā tiks izstrādāts arī vienots industriālā mantojuma maršruts, popularizējot to gan vietējiem, gan ārvalstu tūristiem.

  Mūsdienu tehnoloģiju straujā attīstība ir ietekmējusi daudzas vēsturiskās ražotnes un ar tām saistīto infrastruktūru pamešanu. Daudzi Eiropas piemēri apliecina, ka industriālā mantojuma uzņēmumi otro elpu gūst tūrismā, ko novērtē apmeklētāji un eksperti, pat iekļaujot tos UNESCO mantojuma sarakstā. To izvērtējuši ir arī 26 šī projekta pārstāvji, kas izcels mantojuma nozīmi un veicinās industriālā mantojuma objektu atpazīstamību tūristu vidū.

  Projekts „Industriālais mantojums” aptvers piecu dažādu tematisko grupu apskates objektus kā dzirnavas un hidroelektrostacijas, vecās ražošanas vietas, dzelzceļa mantojums, bākas un ūdenstorņi.

  Projekta „Industriālais mantojums” ilgums ir divi gadi. Projekta īstenošana ir uzsākta ar šī gada maiju, Kurzemes, Vidzemes un Rīgas plānošanas reģioniem, tūrisma objektiem sadarbojoties ar Rietumigaunijas un Dienvidigaunijas tūrisma asociācijām un apskates vietām. Kopējais projektā plānotais ieguldījums ir 1 143 135 EUR, kas tiek finansēti no INTERREG Igaunijas - Latvijas programmas līdzekļiem, piesaistot arī pašvaldību, pašu objektu un valsts līdzfinansējumu.
  Publicēja 2017. gada 23. maijs 06:17 plkst. Krista Gromova
 • Airēšanas slalomista Emīla Putniņa panākumi Kurzemē
  Ar teicamu sniegumu Kurzemē priecē kluba „Vidzemes sporta asociācija - Valmiera” airēšanas slalomists Emīls Putniņš. Konkurējot ar Latvijas un Lietuvas atlētiem, Kocēnu novada sportists godalgoti cīnījies Nīcas kausā un sporta kluba “Atvars” kausā. 
  Sestdien, 20.maijā Nīcas kausā airēšanas slalomā, līdzīgi kā gadu iepriekš, Bārtas upes trasē Emīls Putniņš paļāvās nelielam apjukumam, un ar to pietika, lai C1 laivu klasē gan U18 vecuma grupā, gan absolūtajā konkurencē būtu jāsamierinās ar 2.vietu. Savukārt svētdien, 21.maijā sporta kluba “Atvars” kausā Kocēnu novada airēšanas slalomists ar uzviju reabilitējās. Liepājas stadiona “Olimpija” ūdeņos viņš pārliecinoši un stabili triumfēja junioru un pieaugušo kanoe kategorijā.

  Baltijas pavasara pēdējās airēšanas slaloma sacensības ar Emīla Putniņa piedalīšanos norisināsies sestdien, 27.maijā Ādažos.
  Publicēja 2017. gada 23. maijs 04:23 plkst. Krista Gromova
 • Būs iespējams nodot lielgabarīta atkritumus Kocēnu novadā
  Lai atbalstītu iedzīvotājus sakopšanas darbos un samazinātu vidē nelegāli nonākušo atkritumu daudzumu, arī šogad Kocēnu novada dome sadarbībā ar SIA “ZAAO” organizēs lielgabarīta atkritumu savākšanas akciju. 

  Tās laikā no 2017.gada 25.maija līdz 6.jūnijam novada iedzīvotāji varēs bez maksas nodot lielgabarīta atkritumus, piemēram, mēbeles, matračus, paklājus, elektrotehnikas ierīces, metāllūžņus un citus lielākus sadzīves priekšmetus, ko izmēru dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā. Lūgums ņemt vērā, ka lielgabarīta atkritumi nav nešķiroti sadzīves atkritumi, būvgruži, šīferis un automašīnu riepas. Tāpat lūgums konteineru neievietot nolietotu elektrotehniku. 

  Lielgabarītu konteineru novietošanas vietas un laiki Kocēnu novadā:

  Ciems, pagasts

  Vieta, konteinera tilpums

  Datums

  Bērzaine, Bērzaines pag.

  laukumā pie vecās ēdnīcas

  22.-29.maijs

  Dikļi, Dikļu pag.

  laukumā pie pienotavas

  22.-29.maijs

  Dauguļi, Dikļu pag.

  pie mājām “Sauleskalni”

  22.-29.maijs

  Zilaiskalns, Zilākalna pag.

  Kultūras iela 11 (pie lielās skolas)

  22.-29.maijs

  Brandeļi, Kocēnu pag.

  pie mājām „Cerības”, „Ratnieki”, „Rozītes”

  29.maijs- 5.jūnijs

  Kocēni, Kocēnu pag.

  Alejas iela 7 (laukumā pie ēdnīcas)

  29.maijs- 5.jūnijs

  Rubene, Kocēnu pag.

  Kalna iela 6 (daudzdzīv.māju iekšpagalmā)

  29.maijs- 5.jūnijs

  Tožas, Kocēnu pag.

  Laukumā pie autobusu pieturas

  29.maijs- 5.jūnijs

  Vaidava, Vaidavas pag.

  Ezera iela 4 (pie katlu mājas)

  29.maijs- 5.jūnijs

  Publicēja 2017. gada 23. maijs 04:19 plkst. Krista Gromova
Parāda ziņas 1 - 15 no 2277. Skatīt vēl »

Kocēnos notiks bezmaksas seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu

Publicēja 2017. gada 17. janv. 07:02Krista Gromova

2017.gada 10. februārī, plkst. 10.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu, meliorācijas ietekmi uz vidi un meža ražību, kā arī par meža sertifikāciju, vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā. 

Pasākumā būs iespēja uzzināt informāciju par:
 • meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanas nepieciešamību;
 • ekonomiskā pamatojuma izstrādi;
 • meža novērtēšanu, meža ekoloģiju un tipoloģiju;
 • meža audzēšanas ietekmi uz meža nākotnes vērtību;
 • meliorācijas pamatojumu, tās nozīmi meža ražības paaugstināšanā;
 • meža meliorācijas sistēmu ierīkošanu;
 • meža meliorācijas sistēmu renovācijas ietekmi uz vidi;
 • meliorācijas ietekmi uz lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras nozari;
 • informāciju par Latvijas hidromelioratīvo būvnieku asociāciju tās mērķiem, uzdevumiem un iespējām;
 • meža sertifikācijas vidi, standartiem un principiem;
 • vides, sociālās un ekonomiskās interešu sabalansēšanu apsaimniekojamā teritorijā;
 • vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā.

Piedalīšanās seminārā ir bez maksas.
Vairāk informācijas var uzzināt, zvanot pa tālr. 25414008.
Semināru organizē LVMI “Silava”.


1-1 of 1