Ziņas

Pēdējās ziņas

 • Kokmuižas svētkos uzstāsies radošo mūziķu apvienība “IN-visible music”
  2017.gada 9. septembrī Kocēnu novada Kocēnos, kādreizējā Kokmuižas teritorijā norisināsies jau trešie Kokmuižas svētki. Pasākuma vakara daļā, plkst. 18.00 ar koncertu “7 notis – viena valoda” uzstāsies radošā mūziķu apvienība “IN-visible music” jeb “NE-redzamā mūzika”.


  “Sīkas skaņas pielavās no visām pusēm… noti pa notij zīmē un izaug par melodiju… 
  un neviens nezina, vai to atpūtis austrumu vējš, vai tā no dienvidu karstuma aizlavījusies… 
  Varbūt garām skrienošs TU to atstāji?!” 

  Koncerts būs īpašs ar to, ka tā laikā septiņi profesionāli virtuozi atklās stāstu par vienu valodu, izmantojot vairāk nekā 20 mūzikas instrumentus – stabules, saksofonu, bungas, ģitāru, kontrabasu, kokli, klavieres u.c. Caur džezu, tautasdziesmām un jaunradīto orģinālmūziku apvienība aicinās ieklausīties sevī, savos līdzcilvēkos un pasaules ritmos. Tas būs melodisks stāsts kā piedzīvojums, kurā nozīme ir ne tikai mūzikai, bet arī tās saturam.

  Apvienības nosaukums, “IN-visible music” jeb “NE-redzamā mūzika”, jau sevī ietver īpašo pieeju, ar kādu mūziķi vēršas pie saviem klausītājiem – koncerts skatītāju acīm būs slēpts, lai vērstu uzmanību uz mūzikas valodas saturu, nevis formu. Taču jau tagad var atklāt un pieteikt, ka profesionālo mūziķu sastāvs ir pārsteidzoši dažāds: 

  Ilze Žvarte
  Izcila koklētāja un kokles skolotāja; Vispārējo Dziesmu un deju svētku kokļu lielkoncerta Lielajā ģildē virsdiriģente; Vidzemes koklētāju virsdiriģente, labprāt iesaistās dažādos radošos muzikālos notikumos gan etnomūzikas, gan akadēmiskās mūzikas stilos.

  Raivo Ozols
  Koncertmeistars, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis, arī Latvijas Nacionālās operas mūziķis, piedalījies Pita Andersona Brass-A-Billy ierakstos, Vintage stila Mazā Parīze un Dianas Pīrāgs, Jazz orķestra, Raimonda Ozola un citos daudz dzirdētos projektos.

  Reinis Reķis
  2009.gada Latvijas Zelta talantu finālists, bungu pavēlnieks, perkusionists, grupas “RR Band” bundzinieks, viens no Latvijā radīto bungu “Bro Creation Drums” vēstnešiem; piedalījies dažādos apvienoto mūziķu projektos.

  Vilius Matutis
  Latvijā dzīvojošs lietuviešu multimākslinieks, piedalījies kopprojektos ar Nilu Īle, Birutu Ozoliņu. Vilius piedalījies Lielbritānijas karalienes Elizabetes II pieņemšanas koncertā Rīgā. Spēlē savu radīto mūziku un pasaules mūziku. Viņa mūzikas instrumentu koferī ir gan skotu dūdas, gan flautas un blokflauta, gan tādi pūšamie instrumenti, kas atceļojuši no tālām svešām zemēm.

  Mārtiņš Roziņš
  Mūziķis no Valmieras, arī tāpat kā visi iepriekšminētie - multimākslinieks, spēlē džezu. Spēlējis Valmieras pūtēju orķestrī, dažādos ansambļos un apvienoto mūziķu projektos, viens no pēdējiem projektiem apvienības “4sound” vadītājs.

  Māris Radziņš
  Ģitārists ar blūzmeņa dvēseli un lielu skatuvisko pieredzi, labas mūzikas baudītājs, viens no grupas Rollmans Band dibinātājiem. Savulaik spēlējis arī Cēsu bigbendā. Uzstājies kopējos projektos ar dažādiem mūziķiem un atvērts muzikālajiem projektiem.

  Artis Ločmelis
  Saksafonists, mācījies Alfrēda Kalniņa mūzikas vidusskolā, Rīgas Doma kora skolā, džeza nodaļā. Spēlē grupā "Latvian Blues Band". Aktīvi koncertējis dažādos festivālos gan Latvijā, gan ārzemēs.

  Koncerta stāstniece - Gunita Bārda, aktrise un mūziķe, teātra studijas režisore.
  Koncerta idejas un tekstu autore – Jolanta Sausiņa pasākumu producente un tekstu veidotāja.

  Arī šogad svētki turpinās iedzīvināt Kokmuižas kultūrvēsturisko mantojumu un, caur šī gada svētku tēmu “Laiks”, piedāvās laikmetīgu kultūras programmu dažādākajām gaumēm un vecuma grupām.

  Aktivitātes norisināsies ne tikai Kokmuižas pilī un skaisti iekoptajā pils parterā, bet arī teritorijā pie vēsturiskās Kokmuižas alus darītavas jeb jaunizveidotajā promenādē. Tāpat svētku laikā tiks atdzīvinātas citas senās muižas kompleksa vietas, piemēram, zirgu stallis.

  Papildus informācija par Kokmuižas svētkiem – Kocēnu novada mājas lapā www.kocenunovads.lv, sociālajos tīklos u.c.
  Publicēja 2017. gada 17. aug. 23:11 plkst. Krista Gromova
 • Aicinām uz iemīļotajām Dāmu štātēm un aktīvu darbošanos Vaidavas ezera krastā
  Sestdien, 26. augustā, no plkst. 12.00 Vaidavas ezera krastā aicinām uz lustēm un tirgošanos, lai, baudot kopā būšanu, godam nosvinētu Valmiermuižas vasarnīcas slēģu slēgšanu. Dienas plānā ne vien andelēšanās, bet arī mūzika, aktīva atpūta un prieka pilna darbošanās. 

  Vasarnīcas pagalma bērzos noritēs iemīļotās Dāmu štātes, kur dāmas un kungi aicināti iztirgot apģērbus un aksesuārus, kuri nepelnīti guļ aizmirsti skapja dzīlēs. Andelē būs iespējams iegādāt dāmu, kungu un bērnu drēbes un aksesuārus. Tirgotājiem pieteikšanās līdz 23.augustam, zvanot uz tālr. 25544338. Īpaši gaidīsim pieteikumus greznām lietām, kuras savu īpašo stāstu stāsta. Dalības maksa tirgotājiem: 5.00 EUR.

  Tā kā šis būs arī oficiālais vasarnīcas slēgšanas pasākums, tad jautrības un jautrošanās še notiks visas dienas garumā. DJ Alvis Kalnačs rūpēsies par to, lai izdejoties varētu no paša agra rīta līdz vēlam vakaram. Līdztekus andelei sanākušie varēs sevi palutināt dažādos veidos: izveidot krāšņus hennas zīmējumus, izbaudīt uzmundrinošu masāžu ezera krastā, uzkost sātīgās “Vīnkalnu” picas un baudīt Valmiermuižā brūvētos spirdzinājumus.

  Savukārt “Vaidaveži” būs parūpējušies, lai uz krastmalas ēverģēlībām varētu noskatīties no malas, iebraucot Vaidavas ezerā ar supu vai laivu.

  Uz satikšanos Vaidavā, lai izbaudītu prieka, krāsu un smieklu pilnu sestdienu!
  Publicēja 2017. gada 17. aug. 06:18 plkst. Krista Gromova
 • Godināti Vidzemes veiksmīgākie uzņēmēji
  Trešdien, 2017.gada 16. augustā, Vidzemnieku Dārza svētku laikā norisinājās Vidzemes plānošanas reģiona ikgadējais uzņēmēju godināšanas pasākuma noslēgums, kurā tika godināti 26 Vidzemes veiksmes stāsti – neatlaidīgi lauksaimnieki, izdomas bagāti amatnieki, kā arī aktīvi tūrisma uzņēmēji no Vidzemes novadiem.

  Vidzemes plānošanas reģions ik gadu meklē un atrod godprātīgus, darbīgus un uzņēmīgus cilvēkus, lai tos ar lepnumu sveiktu par paveikto. Šogad Vidzemes veiksmes stāstus sveica tādās nominācijās kā “Mājražotājs/amatnieks 2017”, “Saimniecība 2017”, “Eksportspēja 2017”, “Atbildīgs uzņēmējs 2017”, “Tūrisma uzņēmējs 2017”, “Debija 2017”, “Entuziasts 2017”, kā arī pasniedza Simpātiju balvu.

  Vidzemnieku Dārza svētku laikā nominācijā “Entuziasts 2017” tika godināts mūsu novadnieks Jānis Drobiševskis ar biedrību “Rekreācijas biedrība REBO” ūdens parks “Rancho parks”, kas Kocēnu novada Rubenē ūdenstilpnes Lielais Ansis krastā darbojas jau sesto gadu. Biedrībā apvienojušies ūdens sporta entuziasti, kuru mērķis ir apmācīt interesentus un popularizēt ūdenssportu Kocēnu novadā, Vidzemē un visā Latvijā.

  Papildus iespējām izmēģināt spēkus veikbordā un veikskeitā, parādīt meistarību uz SUP dēļa un pārbaudīt veiklību ūdensbumbā, kā arī izbaudīt parkā uzstādītās ūdens piepūšamās atrakcijas, biedrība ik gadu rīko bezmaksas veikborda skoliņu, kurā aptuveni 50 jauniešiem vecumā no 8 līdz 20 gadiem ir iespēja apgūt veikošanas prasmes.

  Šogad nominācijas saņēma uzņēmēji arī no Alūksnes, Amatas, Apes, Beverīnas, Burtnieku, Cēsu, Cesvaines, Ērgļu, Gulbenes, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Lubānasm Madonas, Mazsalacas, Naukšēnu, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Rūjienas, Smiltenes, Strenču, Valkas, Varakļānu, Vecpiebalgas, novadiem un Valmieras pilsētas.

  Vidzemes veiksmes stāstu tradīcijas aizsākumi meklējami 2012.gadā. Apzinoties, ka visā pasaulē un arī Vidzemē vērojama tendence iedzīvotājiem aizplūst uz lielpilsētām, citiem novadiem un valstīm, atstājot lauku teritorijas mazāk apdzīvotas, Vidzemes plānošanas reģions nolēma apzināt tos, kuri ar savu entuziasmu palīdz un iedvesmo vietējos iedzīvotājus.

  Publicēja 2017. gada 17. aug. 03:12 plkst. Krista Gromova
 • Aizvadīti 21. “Spēlmaņu svētki” Dikļu pagastā
  Aizvadītajā nedēļas nogalē, 2017.gada 12. augustā Kocēnu novada Dikļos jau 21. reizi norisinājās “Spēlmaņu svētki”, kas pulcēja amatierteātrus no visas Latvijas.

  Visas dienas garumā apmeklētājiem bija iespēja redzēt izrādes no tādiem Latvijas amatierteātra kolektīviem kā J.Ziemeļnieka Strenču Tautas teātris, RD KTMC studijteātris “AKA”, Umurgas amatierteātris, “Stūrīšu” amatierteātris, Puikules tautas nama amatierteātris, Dikļu pagatsa amatierteātris, Vietlavas amatierteātris, Zilākalna pagasta amatierteātris un Rubenes amatierteātirs.

  Pasākuma noslēgumā tika sveikti labākie aktieri un izrādes. Šogad labāks izrādes titulu ieguva divas Kocēnu novada izrādes – Dikļu pagasta amatierteātris ar Danskovītes izrādi “Kāzu jubileja” (rež. I. Krēsliņa) un Rubenes amatierteātra “Volatus” režisores L.Mercas izrāde “Dzīve ir skaista?”. Savukārt par labāko aktieri tika atzīts Agris Ustups no Dikļu amatierteātra kolektīva, bet par labāko aktirsi tika izvirzīta RD KTMC studijteātra “AKA” dalībniece Linda Landsmane.

  Uz tikšanos “Spēlmaņu svētkos” 2018. gadā!
  Publicēja 2017. gada 16. aug. 06:45 plkst. Krista Gromova
 • Informācija par Zilākalna pagasta sporta spēlēm
  2017.gada 19.augustā Zilākalna sporta laukumā norisināsies tradicionālās Zilākalna pagasta Vasaras sporta spēles. Programmā – futbols, volejbols, virves vilkšana, kapteiņu cīņas, roku laušanās sacensības. 

  Ar Zilākalna pagasta vasaras sporta spēļu nolikumu var iepazīties Kocēnu novada mājas lapā: www.kocenunovads.lv vai rakstot pieprasījumu uz e-pastu: inese.stepane@kocenunovads.lv, vai Zilākalna pagasta pārvaldē, Imanta ielā 7, Zilākalna pag., Kocēnu nov. 

  Pieteikums jāiesniedz līdz 2017.gada 17.augustam plkst. 16.00 Zilākalna pagasta pārvaldē - Imanta ielā 7, Zilākalna pagastā, Kocēnu novadā, vai elektroniski: inese.stepane@kocenunovads.lv 

  Informācija pa tālr. Inese 29157158.

  Publicēja 2017. gada 16. aug. 03:22 plkst. Krista Gromova
 • Valmierā durvis vēris GRASBERGS piena produktu veikals
  2017.gada 15. augustā Valmierā tika atvērts GRASBERGS piena produktu veikals. Veikala atrašanās vieta ir Pārgaujā, Stacijas un Nākotnes ielas krustojumā. Veikals ierīkots bijušā Pluss Punkts kioska vietā un pārvērties līdz nepazīšanai. Veikalā šobrīd ir iespējams iegādāties dažādus piena produktus – pienu, kefīru, krējumu, biezpienu, sviestu, jogurtu un tautā iemīlēto saldējumu.

  Veikala darba laiks būs no 8:00 līdz pat 20:00 no pirmdienas līdz sestdienai.

  Z/S ‘’Zilūži” piena busiņi jau vairākus gadus braukā pa lauku teritorijām un pilsētām piegādājot dabīgus piena produktus tuvāk cilvēkiem. Tomēr, jau vairāk kā gadu tika lolots arī sapnis par pašu atvērtu veikaliņu pilsētā. Veikaliņu, kur produkti būtu pieejami stacionāri, lai arī tie, kuri nespēj pielāgoties busiņu maršrutiem spētu baudīt kvalitatīvus piena produktus.

  Zemnieku saimniecības vadītājs Jānis Grasbergs stāsta: “No idejas līdz realizācijai pagāja ilgs laiks. Sākotnēji šķita, ka veikalu atvērsim daudz ātrāk, jau iepriekšējā gadā, taču lielā produktu pieprasījuma dēļ busiņos nācās pārstrukturēt ražošanu, iekārtot jaunas ražošanas telpas un uzlabot esošās pārstrādes tehnoloģijas, lai varam nodrošināt lielāku apjomu un kvalitāti gan maršrutu piegādēs, gan atverot veikalu Valmierā. Taču nu tas ir noticis un šobrīd esam ļoti gandarīti par paveikto, jo ir sakārtotas vairākas lietas ražošanā un piena produktu veikals beidzot ir atvērts valmieriešiem.’’

  Veikala atvēršana gan neko neizmaina jau ierastajā darbībā un busiņi turpina kursēt kā ierasts gan Valmierā, gan ārpus tās. Tiem, kuri netiek līdz stacionārajam veikalam, droši var mājas lapā http://www.grasbergs.lv/kurnopirkt atrast sev tuvāko punktu, kur piestāj GRASBERGS busiņš ar visu to pašu produkciju, kas šobrīd pieejama arī veikalā.

  Grasbergu ģimenes saimniecība ”Zilūži” ir ģimenes vērtība un lolojums, kas darbojas jau trešajā paaudzē. 2013. gadā, Grasbergu ģimene paši aizsāka piena pārstrādi, turklāt darot to pēc saviem kvalitātes standartiem, veidojot maksimāli dabīgus piena produktus. Saimniecības produktu radīšanā tiek izmantots piens, kas iegūts no pašu govīm, līdz ar to, piena ceļš līdz pārstrādei ir ļoti īss. Īpašās receptes ļauj produktiem gatavoties dabīgā un lēnā veidā, bez procesa paātrināšanas, kas nosaka to kvalitāti.
  Publicēja 2017. gada 16. aug. 03:11 plkst. Krista Gromova
 • Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienās notiks velobrauciens Kocēnu novadā
  Par godu Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta 20 gadu jubilejai 2017.gada 26. un 27. augustā norisināsies Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta pirmās Ceļotāju dienas. To laikā ikviens aicināts izbaudīt īpaši organizētas aktivitātes Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā, tostarp Kocēnu novadā.

  26. augustā Kocēnu novadā notiks velobrauciens “Kocēni – Zilaiskalns – Kocēni, pa mazbānīša sliedēm”. Aptuveni 30 km garais maršruts veltīts Kūdras purva izzināšanai. Brauciena laikā būs iespēja apskatīt Mākuļu purvu, kā arī uzdot jautājumus pārstāvim no uzņēmuma SIA “Klasmann-Deilmann Latvia”, kas nodarbojas ar kūdras produktu ražošanu. Tāpat būs iespēja redzēt, kā norit darbs kūdras purvā – kādu tehniku izmanto kūdras produktu ražošanai un kā notiek tehnoloģiskie procesi tajā. Tālāk brauciens vedīs uz Zilākalna ciemu, kur būs iespējams iepazīties ar tā vēsturi, kā arī nobaudīt īpaši sarūpētu maltīti, enerģijas atjaunošanai.

  Izbraukšana plkst. 10.00 no Kokmuižas pils, Kocēnos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā. Velobraucienu vadīs pieredzējis velobraucējs un gids Toms Treimanis, pieteikties velobraucienam iespējams elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu vietnē http://ej.uz/ZBRVelobrauciens, rakstot vai zvanot - toms.treimanis@kocenunovads.lv, +371 28644530.

  Dalība pasākumā ir bez maksas. Dalībnieku skaits ierobežots.

  Ceļotāju dienas organizē Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālā administrācija sadarbībā ar Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta reģiona uzņēmējiem un pašvaldībām. Ceļotāju dienas atbalsta un piedalās Alojas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Strenču un Valkas novads.

  Papildus informācija par pasākumiem Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienās www.daba.gov.lv.
  Publicēja 2017. gada 15. aug. 06:06 plkst. Krista Gromova
 • Komersantiem pieejams atbalsts jaunu produktu attīstībai
  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) maziem un vidējiem komersantiem atbalstu jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai nodrošina inovāciju vaučeru programmas ietvaros. Šis ir viens no veidiem kā LIAA atbalsta inovatīvu ieceru īstenošanu, kopīgi veicinot Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.

  Inovāciju vaučeri uzņēmums var izmantot ar jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādi saistītu darbību finansēšanai. Jauns produkts šajā programmā ir preces un pakalpojumi, kuri ir pilnīgi jauni vai kuriem ir uzlabotas to funkcionālās īpašības un paredzamais lietošanas veids, savukārt jauna tehnoloģija šajā programmā ir izmaiņas tehnoloģijā, iekārtās un programmatūrā, kas uzlabo ražošanas vai pakalpojuma sniegšanas procesu vai metodes.

  “Atbalsta instruments attiecas uz jauniem produktiem, taču tas ļauj arī turpināt attīstīt ražošanā jau esošus produktus – piemēram, tehnoloģiski pagarinot to derīguma termiņu, uzlabojot izturību vai citas īpašības” skaidro LIAA Tehnoloģiju pārneses departamenta direktors Edgars Babris. Viņš uzsver, ka atbalsta mehānisms ir vienkāršs un ātrs, izstrādāts, lai būtu maksimāli draudzīgs uzņēmējam.

  “Vēl pirms pieteikuma iesniegšanas LIAA speciālisti nodrošina komersantam konsultācijas, palīdzot labāk noformulēt esošās vajadzības, piemeklē sadarbības partnerus un palīdz sagatavot pieteikuma veidlapu. Arī projekta īstenošanas laikā LIAA aktīvi palīdz komersantam – nodrošina gan nepieciešamo iepirkumu procedūru veikšanu, organizē līgumu slēgšanu ar izvēlētajiem pakalpojumu sniedzējiem, konsultē par procesu dokumentēšanu un atskaites sagatavošanu. LIAA strādā ciešā sadarbībā ar pakalpojumu sniedzējiem, pārzina to kompetences, pieejamo aprīkojumu, personāla kvalifikāciju un pieredzi”, norāda Edgars Babris.

  Mēneša laikā pēc pieteikuma saņemšanas LIAA to izvērtē un aicina komersantu slēgt līgumu par atbalsta piešķiršanu. Gadījumā, ja vērtēšanas procesā LIAA konstatē nebūtiskus trūkumus, tad tos var novērst līdz līguma slēgšanai, proti, sīku formalitāšu dēļ pieteikums netiek noraidīts. Svarīgi, ka inovāciju vaučers atvieglo uzņēmuma naudas plūsmu, jo komersants sedz tikai savu daļu no pakalpojuma pilnās cenas, savukārt LIAA apmaksā pakalpojuma cenas atlikušo daļu, to pārskaitot pakalpojuma sniedzējam.

  Atbalsta intensitāte vienam projektam ir 60% no attiecināmajām izmaksām, nepārsniedzot 25 000 EUR.

  Inovāciju vaučeri var izmantot šādiem pakalpojumiem: tehniski ekonomiskā priekšizpēte; rūpnieciskie pētījumi; eksperimentālā izstrāde (tai skaitā prototipu izgatavošana), produktu rūpnieciskā dizaina izstrāde, jauna produkta vai tehnoloģijas testēšana un sertificēšana, kā arī rūpnieciskā īpašuma tiesību nostiprināšana šādiem rūpnieciskā īpašuma objektiem - izgudrojuma patents, dizainparaugs un pusvadītāju izstrādājumu topogrāfija.

  Finansējums programmai “Inovāciju vaučeru atbalsta pakalpojumi” 3 741 885,00 EUR apmērā tiek piešķirts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Tehnoloģijas pārneses programma” (projekta identifikācijas numurs 1.2.1.2/16/I/001).

  Plašāka informācija par inovāciju vaučeru un citām atbalsta programmām ir pieejama LIAA mājas lapas www.liaa.gov.lv sadaļā „Fondi” un Klientu apkalpošanas nodaļā Rīgā, Pērses ielā 2, e-pasts: jautājumi@liaa.gov.lv


  Publicēja 2017. gada 15. aug. 05:23 plkst. Krista Gromova
 • Diskusija uzņēmējiem un pētniekiem "Produkta attīstība sadarbībā ar pētniekiem un zinātniekiem"
  Vidzemes plānošanas reģions kopā ar zinātnes un pētniecības institūtiem organizē tikšanos ar uzņēmējiem, lai atbildētu uz uzņēmēju interesējošajiem jautājumiem, kā arī pastāstītu par veiksmīgākajiem sadarbības veidiem produktu attīstībā. 

  Ja arī Jūsu uzņēmumam interesē sadarbības iespējas ar zinātniekiem un pētniekiem, aicinām Jūs piedalīties diskusijā “Produkta attīstība sadarbībā ar pētniekiem un zinātniekiem”, kas norisināsies šī gada 25. augustā Hotel “WOLMAR”, Tērbatas iela 16A, Valmierā no plkst. 09:30.

  Papildus informācija ŠEIT.


  Publicēja 2017. gada 15. aug. 03:42 plkst. Krista Gromova
 • Notiks Kocēnu novada domes pastāvīgo komiteju sēdes un domes sēde
  Ceturtdien, 2017.gada 24. augustā notiks Kocēnu novada domes pastāvīgo komiteju sēdes:

  plkst. 10.00 - Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēde
  plkst. 13.00 - Sociālo lietu komitejas sēde
  plkst. 14.00- Tautsaimniecības un attīstības komitejas sēde
  plkst. 15.00 - Finanšu komitejas sēde

  Domes sēde notiks trešdien, 2017.gada 30. augustā plkst. 9.00.
  Publicēja 2017. gada 15. aug. 03:28 plkst. Krista Gromova
 • Aicinām balsot par Kocēnu novada ainavām
  No 2017.gada 15. augusta starts tiek dots elektroniskajai balošanai, kuras laikā katrs balsotājs vietnē www.ainavudargumi.lv varēs paust savu viedokli, izvēloties skaistākās Latvijas ainavas. Aicinām balsot par Kocēnu novada ainavām, kas pēc pirmās konkursa kārtas ir izvirzītas starp vērtīgākajām Vidzemes ainavām.

  Jāatzīmē, ka no katra reģiona ikviens varēs nobalsot ne vairāk kā par 10 ainavām. Vērtēšanā piedalīsies arī īpaši izveidota Ainavu ekspertu padome, arī tās locekļi vērtēs visas pieteiktās ainavas, izvirzot savus favorītus.

  Balsošana noslēgsies 15.oktobrī, tiks apkopoti gan sabiedrības balsojuma rezultāti, gan ekspertu padomes vērtējums, izvirzot no katra reģiona 10 ainavu dārgumus, kuri tiks iekļauti Latvijas Nacionālās bibliotēkas dārgumu krātuvē. Par katru no šiem dārgumiem tiks vākta informācija (gan vēsturiskas fotogrāfijas, gan atmiņstāsti), lai atspoguļotu ainavas mainību vairāku desmitu gadu griezumā. Salīdzinājumam ainavu dārgumi tiks iemūžināti, pieaicinot profesionālus fotogrāfus, tādējādi nododot pilnvērtīgas liecības arī nākamajām paaudzēm.

  Plānots, ka katra reģiona 10 ainavu dārgumi būs zināmi jau novembra vidū.

  Par aktivitāti: 

  Latvijas simtgades svinību ietvaros, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, pašvaldību publiskajām bibliotēkām un plānošanas reģioniem organizē aktivitāti “Dāvana Latvijai - elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt””.

  Tās mērķis - sekmēt kvalitatīvu un daudzfunkcionālu ainavu saglabāšanu, kas visā Latvijā uzlabo cilvēku dzīves kvalitāti, veicina vietu, reģionu un valsts ekonomisko aktivitāti un atpazīstamību.

  Aktivitātes gaitā, iesaistot visas Latvijas iedzīvotājus, tiks apzināti Latvijas ainavu dārgumi - vietas un teritorijas laukos, ciemos un pilsētās, kuras tiek identificētas kā īpašas Latvijas un tās reģionu vērtības, neatkarīgi no to pašreizējā aizsardzības statusa un saglabātības pakāpes. Apzinot skaistākās un latvietim vērtīgākās ainavas, notiks arī to izvērtēšana iekļaušanai Latvijas Kultūras kanonā – ikvienam no reģioniem un novadiem tas būs liels pagodinājums.

  Vairāk informācijas un balsošana: www.ainavudargumi.lv
  Publicēja 2017. gada 15. aug. 02:15 plkst. Krista Gromova
 • Noslēgusies lielā latviešu skautu un gaidu nometne “Simtgades ugunskurs”
  Sestdien, 12. augustā LVM atpūtas centrā "Ezernieki" ar svinīgu karoga ceremoniju un Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunu noslēdzās lielā latviešu skautu un gaidu nometne “Simtgades ugunskurs”. Tajā pulcējās 440 skautu un gaidu no Latvijas, kā arī ārzemju latviešu vienībs no ASV, Kanādas un Austrālijas. To vidū plaši pārstāvēta tika arī Kocēnu 38. skautu vienība – nometnē piedalījās 31 skauti un gaidas no Kocēnu novada.

  Dalībnieki veselu nedēļu pavadīja, dzīvojot āra apstākļos – gan paši iekārtojot dzīvesvietas un ugunskurus, gan gatavojot ēst. Katru dienu notika tematiskās nodarbības – laivošana, alpīnisms, loka šaušana rokdarbi un daudzas citas. Kā viens no galvenajiem notikumiem bija arī “lielais sirojums” jeb divu dienu pārgājiens jaunākajiem skautiem un kombinētais velo un laivu brauciens vecākajiem jauniešiem.

  Kocēnu 38. skautu vienības vadītāja, Sandra Grīnliņa atklāj, ka atšķirībā no citām nometnēm, lielā nometne “Simtgades ugunskurs” ir īpaša ar to, ka tā deva iespēju kopā pulcēties ne tikai skautiem un gaidām no visas Latvijas, bet arī ar latviešu skautiem un gaidām no ārzemēm. Lielā 
  nometne bija iedalīta vairākās apakšnometnēs, kurās kopā pulcējās vairākas vienības. Kocēnu 38. skautu vienība savu apakšnometni veidoja kopā ar vienībām no ASV, Kanādas un Austrālijas, kas tad arī ļāvis vairāk vienam otru iepazīt un pavadīt kopā laiku, kā arī apmainīties gan ar aktivitātēm, gan ēdiena tradīcijām, kas raksturīgas katrai kultūrai. 

  Viens no nometnes galvenajiem mērķiem bija stiprināt sadarbību tieši starp Latvijas skautu organizācijām un Latviešu Skautu un gaidu kustību ārzemēs. No šīs idejas arī cēlies nometnes nosaukums “Simtgades ugunskurs”, kas pulcē kopā latviešu skautisma liesmiņas, izkaisītas pa visu pasauli. Piemēram, lielajā nodarbībā no pieejamajiem dabas materiāliem tika veidotas vairākas tiltu konstrukcijas, kas simboliski savieno kontinentus caur skautisma garu.

  Nometnes noslēdzošajā vakarā pirms svētku koncerta tika arī ieskicēti nākamie desmit gadi Latvijas skautismam jaunatnes forumā, kā arī iededzināts pats simtgades ugunskurs no pagalītēm, ko dalībnieki paši varēja nopelnīt visas nometnes laikā par dalību aktivitātēs. Šobrīd visi nometnes dalībnieki jau ir devušies mājās, lai gatavotos jaunajai nodarbību sezonai, kas kā katru gadu sāksies rudenī ar jaunu biedru uzņemšanu visās Latvijas vienībās.

  Nometnē piedalījās skauti un gaidas arī no Rīgas, Ogres, Valmieras, Kuldīgas, Vaboles, Tukuma, Baldones, Dobeles, Jūrmalas, Jelgavas, citām Latvijas pilsētām, kā arī no ASV, Kanādas, Austrālijas un Baltkrievijas.

  Vairāk pr nometni un foto: www.skautiem100.lv, www.skauti.lv
                                       

  Publicēja 2017. gada 15. aug. 01:34 plkst. Krista Gromova
 • Kokmuižas svētkos notiks ekskursijas un nakts pārgājiens “Baronu meklējot”
  2017. gada 9. septembrī Kokmuižas svētku laikā ikvienam interesentam būs iespēja iepazīt Kokmuižas kompleksu gida pavadībā. Savukārt pasākuma izskaņā, Kokmuižai satumstot, varēs doties vēl nebijušā vakara ekskursijā – nakts pārgājienā “Baronu meklējot”.

  Laikmetīgo Kokmuižas svētku kultūras programmu arī šogad papildinās ekskursijas, kuru laikā būs iespēja iepazīt Kokmuižas pils ansambli – pili un tās teritoriju. Gida pavadībā būs iespēja uzzināt, ko Kokmuižas pils piedzīvojusi vairāku gadsimtu garumā, kā baroni šeit dzīvojuši, kā attīstījusies muižas teritorija un ko Kokmuižas piedzīvo šodien. Dienas laikā plānotas divas ekskursijas – plkst. 13.00 un plkst. 15.00. Katra no tām būs stundu gara.

  Savukārt dienas beigās ikviens, iepriekš piesakoties, varēs piedalīties vēl nebijušā Kokmuižas svētku aktivitātē - vakara ekskursijā jeb nakts pārgājienā “Baronu meklējot”. Vai tiešām vēl šodien mēs varam sajust barona klātbūtni? To palīdzēs noskaidrot pils pavāri, pārvaldnieki, brūža strādnieki un citi tēli, kurus būs iespējams satikt baronu meklējot. Tajā pašā laikā būs iespēja atklāt, kā Kokmuiža ir attīstījusies no 16. gs. līdz pat mūsdienām. Lai tumšo vakara stundu padarītu gaišāku, ikviens ekskursijas dalībnieks ir aicināts ņemt līdzi svecīti. Ekskursijai ir iespējams pieteikties, sazinoties ar Kocēnu novada pašvaldības kontaktpersonu Tomu Treimani (mob.t. 28644530) vai piesakoties tiešsaistē ej.uz/Baronumeklejot. Pieteikties var līdz 5. septembrim.
  Publicēja 2017. gada 13. aug. 23:48 plkst. Krista Gromova
 • Senajā Kokmuižā šogad atdzimst jauna teritorija, aicinām uz talku!
  Senajās saimniecībās, tai skaitā muižu saimniecībās nebija nejaušu ēku. Tāpēc, atjaunojot seno Kokmuižu un tās teritoriju, nepieciešams maksimāli saglabāt to, kas kultūrainavā vēl pastāv. Raugoties uz muižu arhitektūras mantojumu Latvijā kopumā, retas ir vietas, kur muižas kompleksā saglabājušās visas ēkas, taču Kokmuiža ir salīdzinoši bagāta gan arhitektoniski, gan ainaviski.

  Senais zirgu stallis šī gada Kokmuižas svētku ietvaros, 2017.gada 8. un 9. septembrī, pārtaps par Mākslas telpu. Stikla skulptūras, mūzika un gaisma mūru iekšpusē un logos aicinās Kocēnu iedzīvotājus un viesus izbaudīt senā un jaunā brīnišķīgu mijiedarbību un būs pirmais solis pretī vietas iedzīvināšanai, piepildot šo seno telpu ar jaunu saturu. Mākslinieces Andas Munkevicas stikla skulptūru izstāde tiks atklāta 8. septembrī un šajā mākslas telpā notiks divi koncerti 8. un 9. septembrī.

  Lai līdz šīm pārvērtībām nokļūtu, aicinām ikvienu iedzīvotāju piedalīties staļļa teritorijas un mūru sakārtošanas talkā. Tā notiks sestdien, 2017.gada 26. augustā no plkst. 10.00.

  Nepieciešamie veicamie darbi ir:

  -vaļējo ķieģeļu mūru augšpusē noņemšana (nepieciešams cilvēku drošībai, izmantojot ēku)

  -visu ķieģeļu mūru iekšpusē un ārpusē savākšana un novietošana glītās kaudzītēs (šie ķieģeļi tiks izmantoti mūra restaurēšanai)

  -logu aiļu atvēršana (stikla objektu izvietošanai logos)

  -pamatņu veidošana stikla skulptūru novietošanai

  -teritorijas uzkopšana


  Lai labāk organizētu darbus un plānotu talkas norisi, lūdzam pieteikties līdz 2017.gada 24. augustam:

  vineta.vintere@kocenunovads.lv vai telefoniski 29226028

  Pēc talkas aicinām uz kopīgu maltīti un sarunām.

  Vide, kurā mēs dzīvojam, būs atkarīga arī no mūsu katra vēlmēm un veikuma. Tāpēc aicinām kopīgi atjaunot un atdot dzīvei vēsturiski bagātu un skaistu vietu, padarot to arī par mūsu kopīgā garīgā mantojuma daļu!

  Un neaizmirstiet fotoaparātus, lai iemūžinātu pārvērtības!

  Publicēja 2017. gada 16. aug. 22:55 plkst. Krista Gromova
 • Informācija par kapu svētkiem Jaunburtnieku kapos
  Sestdien, 2017.gada 12. augustā plkst. 15.00 kapu svētki notiks Jaunburtnieku (Bērzaines) kapos.
  Publicēja 2017. gada 10. aug. 04:56 plkst. Inese Pabērza
Parāda ziņas 1 - 15 no 2437. Skatīt vēl »

Kocēnos notiks bezmaksas seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu

Publicēja 2017. gada 17. janv. 07:02Krista Gromova

2017.gada 10. februārī, plkst. 10.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu, meliorācijas ietekmi uz vidi un meža ražību, kā arī par meža sertifikāciju, vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā. 

Pasākumā būs iespēja uzzināt informāciju par:
 • meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanas nepieciešamību;
 • ekonomiskā pamatojuma izstrādi;
 • meža novērtēšanu, meža ekoloģiju un tipoloģiju;
 • meža audzēšanas ietekmi uz meža nākotnes vērtību;
 • meliorācijas pamatojumu, tās nozīmi meža ražības paaugstināšanā;
 • meža meliorācijas sistēmu ierīkošanu;
 • meža meliorācijas sistēmu renovācijas ietekmi uz vidi;
 • meliorācijas ietekmi uz lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras nozari;
 • informāciju par Latvijas hidromelioratīvo būvnieku asociāciju tās mērķiem, uzdevumiem un iespējām;
 • meža sertifikācijas vidi, standartiem un principiem;
 • vides, sociālās un ekonomiskās interešu sabalansēšanu apsaimniekojamā teritorijā;
 • vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā.

Piedalīšanās seminārā ir bez maksas.
Vairāk informācijas var uzzināt, zvanot pa tālr. 25414008.
Semināru organizē LVMI “Silava”.


1-1 of 1