Ziņas

Pēdējās ziņas

 • Vidzemes NVO – iespēja gūt atbalstu līdz 105 tūkstošiem AIF konkursos
  Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) programma, ko Vidzemē koordinē Valmieras novada fonds, aicina nevalstiskās organizācijas (NVO) iesniegt savas idejas septiņos AIF projektu konkursos. Projektus konkursos varēs iesniegt līdz pat 2022. gada beigām. Aicinām Vidzemes NVO ielūkoties konkursos un saprast, kurš vispiemērotākais un atbilstošākais organizācijas attīstības virzienam un ideju īstenošanai!

  Jau ziņots, ka izsludināts pirmais Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) projektu Stratēģiskais konkurss vairākgadu plānotiem projektiem, kuru mērķis ir panākt ilgtermiņa pozitīvas izmaiņas, stiprinot demokrātiju vai cilvēktiesības Latvijā. Pieejamais finansējums: 40 līdz 105 tūkstoši viena projekta atbalstam. Projektus var iesniegt līdz š.g. 29. jūlijam. Savukārt ātru, steidzamu un aktuālu interešu pārstāvības iniciatīvu un pilsonisko aktivitāšu īstenošanai ir atvērts Rīcības projektu konkurss, kurus varēs iesniegt līdz pat 2023. gada 28. februārim. Pieejamais finansējums rīcības konkursiem: viens līdz 10 tūkstoši vienam projektam.

  Tāpat jūlijā tiks izsludināta pieteikšanās arī Kapacitātes projektu konkursam, kura mērķis ir uzlabot pilsoniskās sabiedrības ilgtspēju un kapacitāti Latvijā, lai spēcinātu organizācijas un to cilvēkus. Vēl vasarā tiks izsludināts Kampaņas konkurss, lai izvēlētu vienu NVO, kas palielinās sabiedrības izpratni par demokrātiju, to veidojošajiem procesiem un iedzīvotāju lomu tajos.

  Aicinām ieskatīties arī AIF YouTube kanālā https://ej.uz/AIFprog, kur pieejami tiešsaistes semināru ieraksti par Stratēģisko un Rīcības konkursu nosacījumiem, finansēm un citām AIF aktualitātēm, kā arī sekot līdzi FB lapā www.facebook.com/AktivoIedzivotajuFonds. Plašāka informācija par šiem un pārējiem konkursiem atrodama AIF mājaslapā https://www.activecitizensfund.lv/lv/ un Valmieras novada fonda mājaslapā http://www.vnf.lv/lv.

  Tāpat ir pieejamas bezmaksas konsultācijas pie AIF reģionālajiem koordinatoriem – konsultantiem. Vidzemē informācijas punkts atrodas Valmierā, Garā ielā 10, konsultante – Gundega Siliņa. Konsultācijām vēlams pieteikties iepriekš. Kontakti: gundega.silina@vnf.lv; 20258200.
  Publicēja 2020. gada 9. jūl. 22:37 plkst. Kristers Blūms
 • Video: Skrējienā apkārt Latvijai "Gaismas ceļš" organizatora pateicas dalībniekiem
  16. jūnijā Krāslavā, iededzot divas gaismas lāpas,tika sākts skrējiens apkārt Latvijai "Gaismas ceļš", kurā iedegtās lāpas, skrienot, tika nestas apkārt Latvijai divos maršrutos līdz tās satikās sestdien, 20. jūnijā, plkst 18.40 Kolkas ragā.

  Skrējienā apkārt Latvijai Kocēnu novadu pārstāvēja gan iedzīvotāji, gan Kocēnu novada pašvaldības darbinieki. Ceturtdien, 18. jūnijā Valkā pie Lugažu baznīcas Gaismas lāpu saņēma Pētersonu ģimene – Laura, Kaspars un Marta Luize. Pēc divām stundām pie Ērģemes - Omoļu ceļa lāpu tālāk nesa Līga Valdmane, Uģis Karasevs, Jānis Gailis, Mārtiņš Gailis, Jānis Kaibe, Jānis Dainis un Jānis Bagāts. Pēc ugunskura iedegšanas pie Piksāru baznīcas skrējienu turpināja Zane Tilta-Kūma, Valdis Tilts un Jānis Kūms.

  Skrējiena organizatori: 1836 un Stirnubuks.lv komanda sagatavojuši video atskatu par skrējienu un sūta pateicību skrējiena dalībniekiem: "Paldies, Jums visiem, no visas mūsu mazās orgu grupiņas sirds, ar kuriem kopā piedzīvojām un izdzīvojām šīs 5 diennaktis, iededzot uguns viju visapkārt Latvijai, apvienojot mūs Latvijas mīlestībā, dodot spēku un savstarpēji iedvesmojot!''

  Publicēja 2020. gada 9. jūl. 04:07 plkst. Kristers Blūms
 • E-adreses izmantošana ļāvusi ietaupīt vairāk nekā piecas tonnas papīra
  Divu gadu laikā e-adreses sistēmā nosūtīts vairāk nekā 1 miljons elektronisku ziņojumu, kas ļāvis ietaupīt vairāk nekā piecas tonnas papīra. Kopumā no 2018. gada 1. jūnija līdz šā gada 1. jūnijam e-adresē nosūtīti 1 077 038 ziņojumi.

  Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese, kas ir daļa no plašā Latvijā pieejamo e-pakalpojumu klāsta, ir būtisks priekšnosacījums pēc iespējas pilnīgākai pārejai uz elektronisku (bezpapīra) dokumentu apriti valsts un pašvaldību iestādēs. Latvija šajā aspektā ir viena no līderēm Eiropas Savienībā – Eiropas Komisijas nupat publiskotajā 2020. gada Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksā (DESI) Latvija atzinīgi novērtēta elektroniskās pārvaldes pakalpojumu pieejamības jomā, ierindojot augstajā 5. vietā. Tas nozīmē, ka Latvijā pieaug tendence izmantot pakalpojumus attālināti, kas ļauj valsts iestādēm un uzņēmumiem darboties efektīvāk un ietaupīt līdzekļus, uzlabot caurskatāmību un palielināt iedzīvotāju līdzdalību valsts pārvaldes procesos. Vienlaikus tas apliecina, cik ērti salīdzinājumā ar papīra dokumentu izmantošanu ir pakalpojumi digitālajā vidē.

  Papīra ekonomija Āzijas ziloņa svarā

  Kopš 2018. gada jūnija, kad uzsāka darboties vienotā digitālā pastkastīte jeb e-adrese, nosūtīti vairāk nekā 1 077 038 elektroniski ziņojumi. Pieņemot, ka katrs elektroniski nosūtītais ziņojums ir viena standarta A4 papīra lapa, tad divu gadu laikā būtu iztērētas 2154 pakas biroja papīra (vienā biroja papīra pakā ir 500 lapas), kas ir 5385 kilogrami (vienas biroja papīra pakas svars ir vidēji 2,5 kilogrami). Salīdzinājumam – Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza speciālisti apliecināja, ka piecas tonnas vidēji sver Āzijas zilonis. Tiesa, pēdējais Latvijā dzīvojušais zilonis Radža esot bijis krietni diženāks savas sugas pārstāvis un svēris gandrīz sešas tonnas.

  Oficiālās elektroniskās adreses likuma izstrādes gaitā tika aprēķināts, ka viena papīra dokumenta sagatavošana, drukāšana, parakstīšana un nosūtīšana vidēji izmaksā 2,03 eiro, savukārt elektroniska dokumenta sagatavošanas un nosūtīšanas izmaksas ir vairākas reizes mazākas – 0,37 eiro. Ja visi e-adresē nosūtītie dokumenti būtu sagatavoti papīra formātā, kopējās izmaksas būtu apmēram 2,19 miljoni eiro, savukārt elektronisko dokumentu sagatavošanas izmaksas – 398 500 eiro. Tādējādi elektroniskā saziņa ļāvusi ietaupīt 1,79 miljonus eiro.

  Ātrums, mobilitāte un ietaupījums

  E-adrese nodrošina ērtu, ātru un drošu saziņu ar jebkuru valsts vai pašvaldības iestādi. Kopš e-adreses darbības uzsākšanas valsts pārvaldes iestādes savā starpa sazinās tikai elektroniski, tādējādi samazinot gan administratīvos tēriņus, gan vēstuļu nosūtīšanai nepieciešamo laiku. E-adresi izmanto visas valsts iestādes, kā arī pašvaldības un to iestādes, kam e-adreses izmantošana ir obligāta, - kopumā vairāk nekā 3000.

  Šos pašus ieguvumus novērtē arī e-adreses lietotāji – vairāk nekā 10 000 fiziskas personas un uzņēmēji. Ātrums, mobilitāte, finanšu ietaupījums un iespēja atteikties no ierakstītām vēstulēm – tos par galvenajiem ieguvumiem nosauc vienotās digitālās pastkastītes izmantotāji. E-adreses lietošana juridiskām personām būs obligāta no 2023.gada, bet iedzīvotājiem tās izmantošana arvien būs brīva izvēle.

  E-adrese būtībā ir personas “adrese” digitālajā vidē. Nereti gadās, ka cilvēks nedzīvo deklarētajā adresē, savukārt uzņēmums fiziski neatrodas juridiskajā adresē, tādēļ svarīgi sūtījumi noklīst vai tiek saņemti novēloti. Savukārt e-adresi var atvērt, pārbaudīt un izmantot neatkarīgi no atrašanās vietas. Ja pieejama viedierīce ar interneta pieslēgumu, e-adrese vienmēr ir “pa rokai” un neviena svarīga vēstule nepazudīs. Kas nav mazsvarīgi – uzņēmējiem ir iespēja e-adresi integrēt savā dokumentu vadības sistēmā, tādējādi jebkurš sūtījums no valsts vai pašvaldību iestādes automātiski nonāks pie darbinieka, kurš atbildīgs par dokumentu apriti.

  E-adresi var izmantot, lai nosūtītu iestādei iesniegumu, sūdzību, jebkurus elektroniski sagatavotus dokumentus, kas nepieciešami, piemēram, kādas atļaujas vai licences saņemšanai. Tāpat e-adresi var izmantot, lai nosūtītu no savas puses elektroniski parakstītu līgumu par kādu valsts vai pašvaldības sniegtu pakalpojumu saņemšanu. Savukārt, iestādes pienākums ir atbildi sniegt e-adresē, nevis papīra formātā pa pastu. Ziņojumu e-adresē var sagatavot jebkurā laikā un nosūtīt iestādei arī ārpus tās oficiālā darba laika – iestāde jūsu ziņojumu saņems un reģistrēs, kā arī sniegs atbildi likumā noteiktajā laikā.

  E-adreses izveidošana un izmantošana ir bez maksas, savu e-adresi vari izveidot portālā Latvija.lv, izmantojot personas apliecību (eID karte), mobilo lietotni eParaksts mobile vai eParaksts karti juridiskām personām. Praktisku palīdzību e-adreses izveidošanā var saņemt Vienotajos valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centros. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina iedzīvotājus un uzņēmējus aktivizēt e-adresi padarot saziņu ar valsts iestādēm ērtāku un neatkarīgāku no atrašanās vietas. Vairāk par e-adresi var uzzināt arī vietnē mana.latvija.lv sadaļā “E-adrese”.

  Informāciju sagatavoja:
  Vita Krieviņa
  Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
  Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
  Tālr.: 67026533
  E-pasts: prese@varam.gov.lv
  Publicēja 2020. gada 7. jūl. 23:04 plkst. Kristers Blūms
 • Par meža inventarizācijas neiesniegšanu var sodīt
  Šobrīd spēkā esošā Meža likuma izpratnē meža inventarizācija ir informācijas iegūšana par mežu un tam piegulošiem purviem, meža infrastruktūras objektiem, mežā ietilpstošiem pārplūstošiem klajumiem, purviem un laucēm un iegūtās informācijas dokumentēšana. Meža inventarizācijas derīguma termiņš ir 20 gadi. Pašlaik termiņš beidzies tām meža inventarizācijām, kuras veiktas un VMD apstiprinātas līdz 2000. gada 17. martam. Savukārt pēc šī datuma apstiprinātās meža inventarizācijas vēl ir spēkā līdz 2020. gada beigām. Ja inventarizācija veikta un apstiprināta laika posmā no 2000. gada 18. marta līdz 2000. gada 31. decembrim, tad tā ir spēkā līdz 2020. gada 31. decembrim. 2001. gadā veiktajām un VMD apstiprinātajām meža inventarizācijām derīguma termiņš beidzas 2021. gada 31. decembrī, bet 2002. gadā apstiprinātajām derīguma termiņš beidzas 2022. gada 31. decembrī un tā tālāk. Protams, ja meža īpašnieks vēlas, viņš drīkst inventarizēt mežu arī biežāk. Tomēr tas ir maksas pakalpojums. Tāpēc meža īpašniekam svarīgi sekot līdzi savas meža inventarizācijas lietas derīguma termiņam, lai nepienāk tāda situācija, ka ir vēlme veikt veselo koku ciršanu mežā vai plānot ES (Eiropas Savienība) atbalstītus projektus, bet jāsaņem atteikums, jo izrādās, ka inventarizācija vairs nav spēkā. Meža inventarizācija nav tikai informācijas iegūšana un apstrāde, tā ietver sevī ļoti atbildīgu posmu – zemes robežu atjaunošanu, kas daudziem ir problēma. Meža inventarizāciju veic sertificēti speciālisti. Latvijā ir divi sertifikācijas uzņēmumi – “Latvijas Koksnes kvalitātes ekspertu savienība” un SIA “Silvasert”.

  Ja meža inventarizācija jau iepriekš ir veikta, inventarizācijas veicējam, lai būtu iespējams iegūt detalizētāku priekšstatu par inventarizējamo platību un korekti tos atspoguļot, būs nepieciešama pašreizējā informācija par meža zemēm no Valsts meža dienesta (VMD) uzturētā Meža valsts reģistra (MVR). Informācija no MVR, visērtāk un bez maksas, iegūstama tiešsaistes režīmā. Lai to izdarītu vispirms īpašniekam no VMD jāiegūst autorizācijas vārds un parole. Detalizētāks apraksts iegūstams VMD mājas lapā www.vmd.gov.lv, sadaļas “Meža inventarizācija” apakšsadaļā “Meža valsts reģistra informācijas saņemšana”. Ja iepriekš meža inventarizācija nav veikta, sertificētā persona datus iegūs balstoties uz pieejamajām ortofoto kartēm un dabā veiktajiem mērījumiem. Lai meža inventarizācija būtu derīga un uz tās pamata varētu plānot koku ciršanu, dabas aizsardzību un citas darbības, tai jābūt apstiprinātai Valsts meža dienestā. To kopā ar Meža apsaimniekošanas plānu (MAP) iesniedz Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP). Svarīgi, lai meža inventarizācijas lieta, brīdī, kad tā tiek iesniegta DAP, ir apstiprināta VMD. Apstiprināšanas faktu meža īpašnieks var pārbaudīt VMD mājas lapā www.vmd.gov.lv sadaļas “Meža inventarizācija” apakšsadaļā “Lēmumi par meža inventarizāciju reģistrēšanu Meža valsts reģistrā”.

  Kā savā mājas lapā norāda Valsts meža dienests, tad galvenais meža inventarizāciju atteikuma iemesls ir nesakārtotas robežas. Tas nozīmē, ka korekti meža inventarizācijas dati nenozīmē, ka noteikti būs pozitīvs lēmums. Vienkāršākās ir situācijas, kad robežkupicas ir atrodamas. Atliek attīrīt no apauguma vienu metru platu joslu vai uz kokiem veikt atzīmes ar ūdensnoturīgu krāsu, lai kupicas savienotu un būtu skaidri saprotams, kur beidzas viena zemes vienība un sākas nākamā. Sarežģītākās situācijās, kad kupicas nav bijušas vai arī iznīcinātas, var nākties piesaistīt sertificētu mērnieku, kas ir vienīgā persona, kurai tiesības noteikt kupicu atrašanās vietu dabā. Šis ir maksas pakalpojums.

  Par savlaicīgu meža inventarizācijas datu neiesniegšanu likumdevējs paredzējis administratīvo atbildību.

  Meža inventarizācijas datu sagatavošana un iesniegšana zemes gabaliem, kuriem tā nav veikta vai ir novecojusi, nav brīvprātīgs pasākums. Sods par informācijas neiesniegšanu saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma (AAL) 3. panta otrās daļas pārkāpšanu var būt brīdinājums vai naudas sods fiziskajām personām līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajām personām no četrpadsmit līdz divtūkstoš astoņsimt naudas soda vienībām. Administratīvās atbildības likuma 16. panta otrajā daļā noteikts, ka viena naudas soda vienība ir pieci euro, līdz ar to fiziskajām personām maksimālais soda apjoms var būt līdz 700 euro, bet juridiskām personām līdz 14000 euro.

  Informāciju sagatavoja:
  Raimonds Mežaks 
  mežsaimniecības demonstrējumu teritorijas “Pūpoli” pārvaldnieks 

  Publicēja 2020. gada 7. jūl. 22:15 plkst. Kristers Blūms
 • Kocēnu novada domes sēdē pieņemtie lēmumi
  Četros lēmumos, pamatojoties uz pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu īrnieku iesniegumiem, kuros izteikta vēlme izpirkt izīrēto dzīvokli, tika nolemts ierosināt konkrēto nekustamo īpašumu atsavināšanas procedūru.

  Nolēma rīkot zemes nomas tiesību izsoli Kocēnu novada pašvaldībai piederošam nekustamajam īpašumam – zemes vienībai “Krumpiņas 1”, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā (kadastra apzīmējums 9664 013 0047), uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība. Plašāka informācija sekos!

  Nolēma rīkot zemes nomas tiesību izsoli Kocēnu novada pašvaldībai piederošam nekustamajam īpašumam – zemes vienībai “Ceriņu iela 2”, Kocēnos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā (kadastra apzīmējums 9664 008 0518), uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība. Plašāka informācija sekos!

  Nolēma atbalstīt Mazsalavas novada domes darījumu, kurā tā paredz nekustamā īpašuma “Zaļā klēts”, Mazsalacas pagastā, Mazsalacas novadā atsavināšanu, rīkojot otro izsoli par nosacīto cirsmu cenu 57 500 eiro.

  Apstiprināja 2020. gada 29. maijā notikušās izsoles rezultātus, kurā tiesības nomāt pašvaldībai piederošā nekustamā īpašuma “Krogzemji 1”, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā zemes vienību 6,29 ha platībā ieguva Kocēnu pagasta A.Stumpa zemnieku saimniecība “Krogzemji” par augstāko nosolīto izsoles objekta nomas maksu 490 eiro gadā un likumdošanā paredzētie nodokļu maksājumi.

  Apstiprināja 2020. gada 29. maijā notikušās izsoles rezultātus, kurā tiesības nomāt pašvaldībai piederošā nekustamā īpašuma “Rubenes centrs”, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā zemes vienību 5,6 ha platībā ieguva Kocēnu pagasta A.Stumpa zemnieku saimniecība “Krogzemji” par augstāko nosolīto izsoles objekta nomas maksu 470 eiro gadā un likumdošanā paredzētie nodokļu maksājumi.

  Apstiprināja 2020. gada 29. maijā notikušās izsoles rezultātus, kurā tiesības nomāt pašvaldībai piederošā nekustamā īpašuma “Rudzupuķes”, Dikļu pagastā, Kocēnu novadā zemes vienību 1,19 ha platībā ieguva fiziska persona par augstāko nosolīto izsoles objekta nomas maksu 34 eiro gadā un likumdošanā paredzētie nodokļu maksājumi.

  Apstiprināja 2020. gada 1. jūnijā notikušās izsoles rezultātus, kurā tiesības nomāt pašvaldībai piederošā nekustamā īpašuma “Straumēni”, Vaidavas pagastā, Kocēnu novadā zemes vienību 1,56 ha platībā ieguva Valmieras rajona Kocēnu pagasta zemnieku saimniecība “Sarimāra” par augstāko nosolīto izsoles objekta nomas maksu 104 eiro gadā un likumdošanā paredzētie nodokļu maksājumi.

  Apstiprināja 2020. gada 1. jūnijā notikušās izsoles rezultātus, kurā tiesības nomāt pašvaldībai piederošā nekustamā īpašuma “Straumēni”, Vaidavas pagastā, Kocēnu novadā zemes vienību 5,02 ha platībā ieguva Valmieras rajona Vaidavas pagasta zemnieku saimniecība “Zīvāni” par augstāko nosolīto izsoles objekta nomas maksu 270 eiro gadā un likumdošanā paredzētie nodokļu maksājumi.

  Apstiprināja 2020. gada 17. jūnijā notikušās nekustamā īpašuma “Krumpiņas”, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā izsoles rezultātus, kurā piedalījās 11 dalībnieki, pārdodot nekustamo īpašumu fiziskai personai par augstāko nosolīto cenu 15 300 eiro.

  Nolēma atsavināt Kocēnu novada domes kustamo mantu – pasažieru autobusu IVECO 50C 17, pārdodot to Jaunjelgavas novada domei par brīvu cenu 12 250 eiro.

  Nolēma, ka zemes rezerves fondā ieskaitītais nekustamais īpašums “Noriņas”, Bērzaines pagastā, Kocēnu novadā (kadastra Nr. 9644 004 0093), kura sastāvā ietilpst zemes vienība 1,69 ha platība (kadastra apzīmējums 9644 004 0093) piekrīt Kocēnu novada pašvaldībai un ir ierakstāms zemesgrāmata uz pašvaldības vārda.

  Nolēma, ka zemes rezerves fondā ieskaitītais nekustamais īpašums “Purviņi”, Bērzaines pagastā, Kocēnu novadā (kadastra Nr. 9644 005 0060), kura sastāvā ietilpst zemes vienība 0,9926 ha platība (kadastra apzīmējums 9644 005 0059) un zemes vienība 1,28 ha platība (kadastra apzīmējums 9644 005 0060) piekrīt Kocēnu novada pašvaldībai un ir ierakstāms zemesgrāmata uz pašvaldības vārda.

  Apstiprināja Kocēnu novada domes konkursa biznesa ideju līdzfinansēšanai nolikumu. Nolēma organizēt 2020. gada Kocēnu novada domes konkursu biznesa ideju līdzfinansēšanai no 2020. gada 1. jūlija līdz 31. augustam vai līdz finansējuma apgūšanai. Plašāka informācija ŠEIT.

  Nolēma atbalstīt amatiermākslas kolektīvu darbības līgumu pagarināšanu līdz 2020. gada 31. jūlijam šādiem kolektīviem: Dikļu sieviešu korim "Lira", Dikļu pūtēju orķestrim, Dikļu kultūras centra amatierteātrim, Dikļu kultūras centra modes deju grupai "Maģija", Kocēnu kultūras nama jauktajam korim “Imera” un tā vokālajam ansamblim "Imera", Kocēnu novada laikmetīgajam teātrim “Volatus”, Kocēnu kultūras nama vidējās paaudzes deju koiektīvam "Savieši".

  Nolēma piešķirt papildu finansējumu Kocēnu novada domes rīkotajam vasaras nodarbinātības pasākumam jauniešiem 1192 eiro apmērā, lai nodrošinātu pilnu finansējuma apmēru programmā iesaistītajiem 105 jauniešiem vecuma no 13 Iīdz 17 gadiem. Tāpat nolēma piešķirt papildu finansējumu Kocēnu novada domes un Nodarbinātības valsts aģentūras rīkotajam vasaras nodarbinātības pasākumam jauniešiem 2402 eiro apmērā, lai nodrošinātu pilnu finansējuma apmēru programmā iesaistītajiem 43 jauniešiem vecuma no 15 līdz 20 gadiem.

  Apstiprināja Vaidavas pagasta pārvaldes maksas pakalpojuma cenrādi par autostāvvietas izmantošanu Vaidavas ciemā – Ezera ielas stāvlaukumā un iezīmētajās teritorijās Parka ielā. Plašāka informācija ŠEIT.

  Apstiprināja 2020. gada 29. jūnijā notikušās izsoles rezultātus, kurā tiesības nomāt pašvaldībai piederošā nekustamā īpašuma “Magazīni”, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā zemes vienību – asfaltētu laukumu 0,4860 ha platībā ieguva biedrība “Auto-Moto INSTRUKTORI", kas tajā plāno izveidot auto un moto mācību braukšanas laukumu. Nomas maksa gadā: 830 eiro un likumdošanā paredzētie nodokļu maksājumi.  Plašāka informācija par Kocēnu novada domes sēžu norisi un tajās pieņemtajiem lēmumiem pieejama ŠEIT.
  Publicēja 2020. gada 30. jūn. 06:59 plkst. Elīna Upīte
 • Izsludināts biznesa ideju konkurss “Attīsti uzņēmējdarbību Kocēnu novadā!”
  Kocēnu novada pašvaldība izsludinājusi biznesa ideju konkursu “Attīsti uzņēmējdarbību Kocēnu novadā!”, kura ietvaros piešķirs līdzfinansējumu Kocēnu novada administratīvajā teritorijā reģistrēto mazo un vidējo komercsabiedrību projektiem uzņēmējdarbības attīstībai un fizisko personu projektiem uzņēmējdarbības uzsākšanai.

  Biznesa ideju pieteikumi tiks pieņemti no 2020. gada 1. jūlija līdz 31. augustam vai līdz finansējuma izlietošanai.

  Konkursā tiek piešķirts projektiem, kas paredz vismaz vienu no rādītājiem:
  • jaunu darba vietu radīšanu;
  • jaunu produktu, pakalpojumu veidošanu;
  • atbalstu projektiem, kuriem jau piesaistīts vai tiek plānots piesaistīt papildu finansējumu (Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums, kredīta līdzekļi, citas piesaistītās investīcijas);
  • komercdarbības attīstību ar augstu pievienoto vērtību (inovācija, eksportspēja u.tml.) un/vai eksporta pazīmēm.

  Vienas komercsabiedrības vai fiziskas personas vienam projektam maksimāli pieļaujamais pašvaldības līdzfinansējuma apmērs ir 2000 eiro. Konkursa kopējais budžets 2020. gadā ir 2000 eiro.
   
  2020. gada konkursa nolikums papildināts ar nosacījumu, ka pēc projekta īstenošanas uzņēmumam komercdarbība/saimnieciskā darbība jāveic Kocēnu novada administratīvajā teritorijā vismaz divus gadus.

  Projekta pieteikumu var iesniegt personīgi pašvaldības administācijā Alejas ielā 8, Kocēnos, sūtot pa pastu un adresējot to Kocēnu novada domei, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV 4220 ar norādi “Biznesa ideju līdzfinansēšanas konkursam” (datums uz pasta nosūtīšanas zīmoga nedrīkst būt vēlāks par konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņu) vai elektroniska dokumenta formā saskaņā ar normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu apriti nosūtot uz e-pasta adresi info@kocenunovads.lv.

  Iesniegtos projektus vērtēs komisija – Kocēnu novada domes priekšsēdētājs, Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas vadītājs, Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas projektu speciāliste un lauku konsultante, Valmieras biznesa inkubatora vecākais projektu vadītājs, ALTUM Vidzemes reģiona nodaļas vadītājs, Kocēnu novada uzņēmēji.

  Papildu informācija pieejama, sazinoties ar Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas vadītāju Antu Šulmeistari-Tupreini, mob. tel.: 26102553, e-pasts: anta.sulmeistare-tupreine@kocenunovads.lv.

  Konkursa dokumenti:
  Publicēja 2020. gada 30. jūn. 06:49 plkst. Elīna Upīte
 • Aicinām darbā sociālo darbinieku (uz noteiktu laiku)
  Kocēnu novada pašvaldība aicina darbā sociālo darbinieku uz noteiktu laiku ar darba vietu Alejas ielā 8, Kocēnos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā. 

  Prasības pretendentiem/-ēm: 
  • Otrā līmeņa profesionālā augstākā vai akadēmiskā izglītība sociālajā darbā vai karitatīvajā sociālā darbā;
  • Teicamas saskarsmes prasmes un pozitīva domāšana;
  • Spēja strādāt efektīvi arī paaugstinātās spriedzes apstākļos un/ vai ierobežotā termiņā un vadīt savas emocijas (paškontrole) stresa situācijās;
  • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā, noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbus;
  • Vēlama pieredze sociālajā darbā;
  • Precizitāte un augsta atbildības sajūta;
  • Valsts valodas prasme augstākajā līmenī (“C” līmeņa 2. pakāpe);
  • Labas datora prasmes, labas zināšanas dokumentu izstrādāšanā un noformēšanā.

  Galvenie pienākumi: 
  • Pieņemt iedzīvotājus un nodrošināt iedzīvotāju vajadzību profesionālu izvērtēšanu un kvalitatīvu sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniegšanu Dikļu pagastā, nepieciešamības gadījumā arī citos novada pagastos;
  • Nodrošināt asistenta pakalpojuma izvērtēšanu, piešķiršanu un administrēšanu Kocēnu pašvaldībā, saskaņā ar normatīvajiem aktiem;
  • Veikt sociālo darbu ar personām ar funkcionāliem traucējumiem, sadarbojoties ar citiem dienesta darbiniekiem;
  • Vadīt sociālos gadījumus, organizēt starpprofesionālo un starpinstitucionālo sadarbību, kas saistīts ar personu ar funkcionāliem traucējumiem sociālās situācijas uzlabošanu.

  Piedāvājam: 
  • Darba laiku 40 stundas nedēļā;
  • Interesantu un atbildīgu darbu;
  • Iespēju apliecināt savas spējas;
  • Darba algu 984,70 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas;
  • Sociālās garantijas (t.sk. atvaļinājuma pabalsts līdz 50% no mēnešalgas, veselības apdrošināšana, papildatvaļinājums u.c.).

  Pieteikuma (motivācijas) vēstuli un CV (dzīves apraksts) līdz 2020. gada 7. jūlijam plkst. 17.00 sūtīt uz e-pastu: soc.dienests@kocenunovads.lv (ar norādi "Pieteikums Sociālā dienesta sociālā darbinieka vakancei") vai iesniegt Kocēnu novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un informācijas nodaļā Alejas ielā 8 (1. stāvā) Kocēnos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā.

  Papildu informācija, zvanot pa tālruni 27891673.

  Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk – VDAR) 13. pantu, Kocēnu novada dome informē, ka:
  1) jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Kocēnu novada dome. Adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV- 4220; tālrunis: 66954826, 28675556; e-pasts: info@kocenunovads.lv;
  2) Datu aizsardzības speciālists Raivis Grūbe, tālr.: +371 67419000, e-pasts: raivis@grubesbirojs.lv un datu aizsardzības speciālists Viesturs Grūbe, tālr +37167419000, e-pasts: viesturs@grubesbirojs.lv
  3) Informējam, ka personas dati tiks izmantoti tikai atlases vajadzībām un pēc konkursa rezultātu paziņošanas jūsu personas dati tiks dzēsti, kā arī papildu VDAR 13. pantā minēto informāciju jūs varat iegūt, sūtot elektroniskā pasta vēstuli uz e-pasta adresi: info@kocenunovads.lv.
  Publicēja 2020. gada 29. jūn. 23:44 plkst. Elīna Upīte
 • "Auseklītis" gūst panākumus akcijā "Dabai labu darīt"
  Arī 2019./2020. mācību gadā Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” vides izglītības pedagogi aicināja izglītības iestādes iesaistīties akcijā “Dabai labu darīt”, lai pārstrādē nonāktu pēc iespējas vairāk otrreiz izmantojamu izejvielu un tiktu taupīti dabas resursi.

  Kopā izglītības iestāžu audzēkņi, pedagogi un viņu atbalstītāji savāca 227 tonnas makulatūras un 255,60 m3 PET pudeļu. Akcijā piedalījās 74 izglītības iestādes – 44 skolas un 29 pirmsskolas un pirmsskolas grupas, tajā skaitā arī Kocēnu novada pašvaldības izglītības iestādes.

  Pirmskolas izglītības iestāžu kategorijā, vērtējot savāktās makulatūras apjomu, 2. vietu ieguva Kocēnu novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde “Auseklītis” Kocēnos, savācot 5,2 tonnas makulatūras.

  Konkursa laureāti saņēma dāvanu kartes kancelejas preču veikalos, kā arī segtas transporta pakalpojumu izmaksas uzvarētāju izvēlētam izpētes braucienam.

  Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” ir pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA “ZAAO” vides izglītības realizēšanas vieta.
  Publicēja 2020. gada 29. jūn. 02:00 plkst. Elīna Upīte
 • Autostāvvietu izmantošanai pie Vaidavas ezera pludmales no 1. jūlija piemēros maksu
  Kocēnu novada pašvaldība informē, ka no 1. jūlija līdz 15. septembrim tiks piemērota maksa par autostāvvietu izmantošanu mehānisko transportlīdzekļu – mopēdu, motorolleru, motociklu, vieglo transportlīdzekļu, mikroautobusu, novietošanai Vaidavas ezera pludmales tuvumā, savukārt, tāpat kā līdz šim, ciema un pludmales apmeklētājiem pieejamas arī vairākas bezmaksas autostāvvietas ciema teritorijā.

  Maksas autostāvvietas atrodas asfaltētajā laukumā Ezera ielā un Parka ielā – iezīmētajā zonā brauktuves malā un zaļajā zonā no Parka ielas 17 līdz Nākotnes ielai.

  Stāvvietas maksa diennaktī: 3 eiro. Stāvvietas darba laiks: plkst. 00.00 - 24.00 (piemēram, novietojot automašīnu stāvvietā plkst. 18.30, tā stāvvietā varēs atrasties līdz pusnaktij).

  Norēķiniem izmantojama mobilā lietotne MOBILLY vai jāsūta īsziņa uz informatīvajās zīmēs, kas uzstādītas pie autostāvvietām, norādīto tālruņa numuru. Norēķinoties par autostāvvietas izmantošanu ar īsziņas starpniecību, kuras izmaksas tiek pievienotas rēķinam par mobilajiem sakariem, mobilais operators ietur 0,25 eiro komisijas maksu par darījumu.

  Vaidavas ciema un Vaidavas ezera pludmales apmeklētājiem ir iespēja bez maksas izmantot šādas autostāvvietas ciema teritorijā – laukumā Skolas ielā (starp Vaidavas kultūras un amatniecības centram un veikalu “Jancis”), Nākotnes ielā, kā arī sporta laukuma teritorijā Nākotnes ielā.

  Aicinām ciema un pludmales apmeklētājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus – gan braukšanas ātruma ierobežojumus, gan izvietotās ceļa zīmes!

   
  Lai palielinātu attēlu, uzspiedietu uz tā!
  Publicēja 2020. gada 29. jūn. 03:30 plkst. Elīna Upīte
 • Darba laika izmaiņas vasarā Kocēnu novada pašvaldībā
  No 1. jūlija līdz 31. augustam Kocēnu novada pašvaldības administrācijā Alejas ielā 8, Kocēnos un pagastu pārvaldēs mainīts darba laiks.

  Kocēnu novada pašvaldības administrācijas, tajā skaitā arī iestāžu – būvvaldes, bāriņtiesas, un pagastu pārvalžu darbinieki strādās no plkst. 7.30 līdz plkst. 16.00 ar 30 minūšu pusdienu pārtraukumu no plkst. 12.00 līdz plkst. 12.30.

  Pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Kocēnu komunālā saimniecība” iepriekšminētās darba laika izmaiņas piemēros no 29. jūnija.
  Publicēja 2020. gada 26. jūn. 02:39 plkst. Elīna Upīte
 • Aizvadītajā diennaktī izdemolēti Rubenes kapi, policija aicina atsaukties aculieciniekus
  Valsts policija informē, ka aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 25. jūnija līdz 26. jūnija rītam, Kocēnu novadā, Kocēnu pagastā, Rubenē “Rubenes kapos” vairākiem kapiem ir nolauzti krusti, apgāzti kapa pieminekļi un izrauti puķu stādi.

  Par notikušo policijā sākts kriminālprocess.

  Policija aicina atsaukties notikuma aculieciniekus, kuri var sniegt noderīgu informāciju, palīdzot noskaidrot sīkākus notikušā apstākļus un iespējamās iesaistītās personas. Tāpat aicinām atsaukties ikvienu, kurš cietis no ļaundaru pretlikumīgajām darbībām, zvanot 22014143 vai 110.
  Publicēja 2020. gada 26. jūn. 01:40 plkst. Elīna Upīte
 • Kapu svētki
  Bērzaines (Jaunburtnieku) kapos – 8. augustā plkst. 15.00.

  Dikļu kapos – 25. jūlijā plkst. 15.00.

  Dauguļu kapos – 1. augustā plkst. 14.00.

  Sprēstiņu kapos – 1. augustā plkst. 15.00.

  Kocēnu kapos – 19. jūlijā plkst. 15.00.

  Rubenes kapos – 26. jūlijā plkst. 14.00.
  Publicēja 2020. gada 25. jūn. 23:31 plkst. Elīna Upīte
 • Noslēgušies Kocēnu novada domes Endomondo izaicinājumi
  21. jūnijā noslēgušies Kocēnu novada domes organizētie Endomondo izaicinājumi “Izkustini pavasari” un “Ieskrien pavasarī”. Izaicinājumi sākās 27. martā un ilga līdz 21. jūnijam, kopā pulcējot 191 aktīvu dalībnieku!

  Izaicinājums tika sadalīts divās daļās – velobraucējiem “Izkustini pavasari” , savukārt skrējējiem/pastaigas cienītājiem “Ieskrien pavasarī”.

  “Izkustini pavasari” kopā piedalījās 79 aktīvi dalībnieki. Kopā sakrāti 46,852 km.

  Uzvarētājs “Izkustini pavasari” izaicinājumā ar 4539,39 km Vadims Juscenko; otrā vieta Jānis Butāns ar 3986,51km, bet trešais - Māris Permaņickis ar 2746,99 km.

  “Ieskrien pavasarī” kopā piedalījās 112 aktīvi dalībnieki, kopīgi pieveicot 30,481 km.

  Uzvarētājs izaicinājumā “Ieskrien pavasarī” - Aleksandrs Semjonovs ar 2002,06 km; otrajā vietā Endomondo lietotāja ar segvārdu Dace 1197,15 km un trešā Santa Fromberga 1177,02 km.

  Abu izaicinājumu pirmo trīs vietu ieguvēji balvā iegūst piemiņas balvas no Kocēnu novada. Uzvarētājus aicinām pieteikties balvas saņemšanai, rakstot uz e-pastu sports@kocenunovads.lv.

  Apsveicam uzvarētājus!
  Publicēja 2020. gada 25. jūn. 01:12 plkst. Kristers Blūms
 • Pašvaldības kasēs uz nenoteiktu laiku nav pieejama naudas izmaksa, izmantojot POS termināli
  Pašlaik Kocēnu novada pašvaldības kasēs uz nenoteiktu laiku nav pieejama skaidras naudas izmaksa no bankas kartes, izmantojot POS termināli.

  Ierobežojumi saistīti ar uzlabojumiem, ko SEB banka veic maksājumu karšu pieņemšanas sistēmā.

  Par laiku, kad pakalpojums būs pieejams, informēsim atsevišķi.

  Pakalpojumu, kas sniedz iespēju veikt naudas izmaksu pašvaldības kasēs, kurās uzstādīti POS termināli, Kocēnu novada pašvaldība ieviesa jau 2012. gadā, tā risinot problēmu, kas radās privātbankām slēdzot bankomātus un liedzot iedzīvotājiem iespēju saņemt skaidru naudu. Jāatzīmē, ka Kocēnu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā ir tikai viens bankomāts - Kocēnos, savukārt POS termināli un līdz ar to arī skaidras naudas izmaksa pieejama visās Kocēnu novada pašvaldības kasēs - Bērzainē, Dikļos, Kocēnos, Rubenē, Vaidavā un Zilākalnā.
  Publicēja 2020. gada 19. jūn. 04:27 plkst. Elīna Upīte
 • Kocēnu novada pašvaldība aicina daudzbērnu ģimenes un maznodrošinātos seniorus pieteikties pārtikas paku saņemšanai
  Jūnijā teju 300 Kocēnu novada iedzīvotāju – daudzbērnu ģimenes un seniori – saņems Kocēnu novada pašvaldības piedāvāto papildu sociālo atbalstu ikmēneša pārtikas pakas veidā.

  Kā iepriekš vēstīts, šāds lēmums par papildu sociālā atbalsta piešķiršanu laika periodā no šī gada 1. jūnija līdz 31. augustam tika pieņemts Kocēnu novada domes sēdē 28. maijā.

  Pašvaldība aicina atbalstam pieteikties:
  • daudzbērnu ģimenes, kuras nesaņem Eiropas Savienības finansētās pārtikas un higiēnas preču pakas un kuru bērni iepriekšminētajā laika periodā neapmeklē pirmsskolas izglītības, jo pirmsskolas vecuma bērniem pašvaldība piešķir atbalstu (50% vai 80% apmērā) ēdināšanas izdevumu apmaksai. Pārtikas paku reizi mēnesī saņems katrs daudzbērnu ģimenes bērns;
  • maznodrošinātos seniorus, kuri nesaņem Eiropas Savienības finansētās pārtikas un higiēnas preču pakas;
  • seniorus, kuri dzīvo vieni un kuru ienākumu apmērs nepārsniedz 80% no 2020. gada 1. janvārī spēkā esošās minimālās darba algas (344 eiro).
  Vienas pārtikas pakas vienai personai vērtība ir 21 eiro. To sagatavo Kocēnu novada uzņēmēji – SIA “Vidus un partneri”.

  Personas, kuras vēl nav pieteikušās pārtikas pakas saņemšanai, aicinātas to veikt līdz katra mēneša 25. datumam. Ja veidlapa jau vienreiz ir iesniegta, atkārtoti to nav nepieciešams darīt. Pieteikuma veidlapa publicēta ŠEIT (pie Sociālā dienesta veidlapām).
  Publicēja 2020. gada 17. jūn. 22:59 plkst. Elīna Upīte
Parāda ziņas 1 - 15 no 4072. Skatīt vēl »

Kocēnos notiks bezmaksas seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu

Publicēja 2017. gada 17. janv. 07:02Krista Gromova

2017.gada 10. februārī, plkst. 10.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu, meliorācijas ietekmi uz vidi un meža ražību, kā arī par meža sertifikāciju, vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā. 

Pasākumā būs iespēja uzzināt informāciju par:
 • meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanas nepieciešamību;
 • ekonomiskā pamatojuma izstrādi;
 • meža novērtēšanu, meža ekoloģiju un tipoloģiju;
 • meža audzēšanas ietekmi uz meža nākotnes vērtību;
 • meliorācijas pamatojumu, tās nozīmi meža ražības paaugstināšanā;
 • meža meliorācijas sistēmu ierīkošanu;
 • meža meliorācijas sistēmu renovācijas ietekmi uz vidi;
 • meliorācijas ietekmi uz lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras nozari;
 • informāciju par Latvijas hidromelioratīvo būvnieku asociāciju tās mērķiem, uzdevumiem un iespējām;
 • meža sertifikācijas vidi, standartiem un principiem;
 • vides, sociālās un ekonomiskās interešu sabalansēšanu apsaimniekojamā teritorijā;
 • vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā.

Piedalīšanās seminārā ir bez maksas.
Vairāk informācijas var uzzināt, zvanot pa tālr. 25414008.
Semināru organizē LVMI “Silava”.


1-1 of 1