Ziņas

Pēdējās ziņas

 • Baznīcu naktī varēs iepazīt vairāk nekā 170 dievnamus visā Latvijā
  No Rūjienas līdz Subatei, no Ludzas līdz Nīcai – 1.jūnijā jau piekto gadu dievnami visā Latvijā vienosies kultūras notikumā Baznīcu nakts. Šoreiz pasākumā piedalīsies 170 baznīcas. Vakars sāksies pulksten 17:50 ar baznīcu zvanu skaņām, ko turpinās eksksursijas, lekcijas, radošās darbnīcas bērniem, kopīga Tēvreizes lūgšana un, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, kopīga valsts himnas dziedāšana. Visi dievnami, kas pieteikuši dalību, atrodami www.baznicunakts.lv interaktīvajā kartē. Baznīcu programmas būs pieejamas notikuma mājas lapā no 20.maija.

  No Kocēnu novada Baznīcu nakts aktivitātēs iesaistījusies Rubenes evaņģēliski luteriskā baznīca, kur 1. jūnija plkst. 21.00 ar koncertu uzstāsies Renārs Veličko un Laura Saukāne!

  Visvairāk dalībnieku arī šogad būs Vidzemē - 55 baznīcas, Zemgalē un Sēlijā – 27 baznīcas, Kurzemē 24 baznīcas, no tām Liepājā - 5, Latgalē – 16 baznīcas. Rīgā un Rīgas apkārtnē atvērtas būs 34 baznīcas. 

  “Šogad Baznīcu nakts norisinās Latvijas Valsts simtgades zīmē. Tādēļ ikvienu dievnamu esam aicinājuši rotāt ar Latvijas valsts karogu un vakarā pēc Tēvreizes lūgšanas, kurai vienoti pulcēsimies pulksten 21.00, kopīgi dziedāt arī Latvijas valsts himnu. Mūsu himna ir īpaša, tā ir unikāla savā būtībā, jo ir lūgšana, kuru dziedot katru reizi varam lūgt Dieva palīdzību, svētību un labklājību savai zemei un tautai”, notikuma norisi Latvijas simtgadē raksturo rīkotāju pārstāvis Jurģis Klotiņš.  

  Arī šogad Baznīcu nakts programma būs radoša, muzikāla un sirsnīga. Dievnamos muzicēs Latvijā labi zināmi mākslinieki, solisti un kori. Minot tikai dažus no viņiem, – operas soliste Evita Zālīte (soprāns), Irma Pavāre (mecosoprāns), Jānis Kurševs (tenors), Juris Vizbulis (tenors), dziedātāja Ieva Akurātere, aktieris Juris Hiršs, mūziķi Igo, Ēriks Loks, Aivars Hermanis, Roberts Gobziņš, Kārlis Kazāks, Ilze Grunte (ģitāra), Ēriks Upenieks (ģitāra), Kaspars Zemītis (ģitāra), Raimonds Ozols (vijole), ērģelnieki - Aigars Reinis, Jevgēnija Ļisicina, Ilze Sprance. Koncertus sniegs Valsts akadēmiskais koris „Latvija”, vīru kori “Frachori” un “Imanta”, jauktie kori – “Norise”, “Elpa”, “DeCoro’, “Cantus”, “Rīdzene”, “Stars”, senās mūzikas ansamblis “Ludus”, grupa “My Radiant You”, zvanu ansamblis “Campanella” un daudzi citi mūziķi.

  Baznīcu nakti īpašu dara ne tikai vakara noskaņa dievnamos, bet jo vairāk cilvēki, kuri rada un līdzdarbojas. Notikumu veido kopumā vismaz 300 brīvprātīgo dažādās baznīcās visā Latvijā. Mūziķu, koru dziedātāju, mākslinieku un lektoru skaits kopā ir mērāms vairākos simtos. 

  Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas ielūdz uz satikšanos ar Latvijas baznīcām – mākslas un arhitektūras skaistumu, garīgo mūziku un pārdomām klusumā un lūgšanā. Jā, arī uz nesteidzīgu atpūtu ar tējas krūzi un sarunām. 

  Pasākuma aktuālā informācija publicēta www.baznicunakts.lv un sociālo tīklu kontos:

  Par Baznīcu nakti
  Kultūras notikums „Baznīcu nakts” Latvijā notiek kopš 2014.gada. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk kā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā.  Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa - Nodibinājums „Baznīcu Nakts fonds”. Pateicamies un aicinām ziedot turpmākam darbam – “Baznīcu Nakts fonds”, Reģ.Nr. 40008214405, konta nr. LV14HABA0551037490653.

  Informāciju sagatavoja:
  Inese Knipše, kultūras notikuma „Baznīcu nakts” komunikācijas vadītāja, e-pasts: baznicu.nakts@gmail.com

  Publicēja plkst. Kristers Blūms
 • Kocēnu pamatskola Latvijas skolēnu 71. spartakiādes finālsacensībās florbolā zēniem izcīnījusi 1. vietu

  Kocēnu pamatskola 15.maijā Latvijas skolēnu 71. spartakiādes finālsacensībās florbolā zēniem(2002.-2004.g. dzimušajiem grupā) izcīnījusi 1. vietu!

  Uzvarot divas spēles grupu turnīrā, ar rezultātu 5:2 apspēlējot Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzijas florbolistus un ar rezultātu 6:1 pieveicot Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas audzēkņus. Pusfinālā kocēniešiem pretī stājās otras apakšgrupas II vietas ieguvēji Liepājas Valsts 1.ģimnāzija, arī šo spēli Kocēnu pamatskolas jaunieši aizvadīja pārliecinoši, uzvarot ar rezultātu 6:2. 

  Turnīra finālā Kocēnu pamatskolas florbola komandai pretī stājās otras apakšgrupas spēcīgākā komanda - Ķekavas vidusskola, kas grupu turnīrā nepiedzīvoja nevienu zaudējumu. Fināls Ķekavas vidusskolas skolēniem neizvērtās tik veiksmīgs, Kocēnu pamatskolas komanda neatstāja ne mazākās cerības uz zeltu un pārliecinoši triumfēja finālmačā ar rezultātu 4:0, iegūstot turnīra zelta medaļas!

  Sastāvs: Artūrs Rags, Ivo Grāvelsiņš, Jēkabs Keišs, Mārcis Brīvulis, Martins Brālēns, Pēteris Mežulis, Markuss Dumpis, Kārlis Bitmanis, Māris Novickis, Ričards Jurjānis, Toms Pētersons


  Publicēja 2018. gada 20. maijs 22:21 plkst. Kristers Blūms
 • Kocēnu novada pašvaldības pārstāvji piedalās starptautiskā konferencē

  Šonedēļ Latvijas Pašvaldību savienības delegācija viesojas Itālijā(Casalborgone), kur delegācijas dalībnieki, tajā skaitā arī Kocēnu novada pārstāvji, piedalās konferencē "Mazie uzņēmēji - Eiropas ekonomikas sirds".

  Konferencē dalībnieki tiek iepazīstināti ar Kocēnu novada praksi uzņēmējdarbības attīstības atbalstam.

  Konferencē piedalās delegācija no Latvijas (Europe for citizens projekta partneri - Amatas, Pārgaujs, Līgatnes, Vecpiebalga un Jaunpiebalga pārstāvji) kā arī dalībnieki no Maltas, Itālijas un Polijas.
  Publicēja 2018. gada 18. maijs 03:47 plkst. Kristers Blūms
 • Zilākalna kultūras namā viesosies Straupes amatierteātris

  Piektdien, 18. maijā plkst. 19.00 Zilākalna kultūras namā viesosies Straupes amatierteātris "Sapņojums" ar Danskovītes lugu "Sievasmātes senču laiki".

  Ieeja bez maksas!
  Publicēja 2018. gada 16. maijs 06:20 plkst. Kristers Blūms
 • Iepazīstinām ar Kocēnu novada deju kolektīvu "Savieši"
  No 2018.gada 23.februāra līdz 30. aprīlim, gatavojoties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku lieluzvedumam Māras zeme un koncertam Vēl simts gadu dejai, 30 vietās Latvijā noslēgušās deju kolektīvu repertuāra apguves un Svētku dalībnieku atlases skates. 

  Deju lieluzvedums “MĀRAS ZEME”

  Daugavas stadionā vairāk nekā 18 tūkstoši visu paaudžu dejotāju 3 koncertos izdejos mūsu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas Republikas simtgades svinībām.

  Kocēnu novada kultūras nama VPDK “Savieši” savā kvalitātes grupā(E) no 191 kolektīva uzstādījuši un noturējuši labāko rezultātu Valmieras apriņķa skatē un Latvijā.

  Savukārt 2.jūlijā notiks koncerts Vēl simts gadu idejai. Koncertu, kurš svētku nedēļā notiks Arēnā Rīga. Uzvedumā iekļautas 30 atpazīstamas horeogrāfu dejas, kas aptver 17 latviešu horeogrāfu meistardarbus no klasikas līdz pat mūsdienām . “Latviešu skatuviskajai dejai ir bagāta vēsture, un koncerts “Vēl simts gadu dejai” ir kā vēlējums un veltījums, kas vērsts uz vērtību saglabāšanu, ietverot maģisko simts un ar to domājot bezgalību, kas sasaucas ar Latvijas valsts simtgades svētku veidoto piederības zīmi.

  Arī Kocēnu VPDK “Savieši” ieguvuši iespēju iekļūt to 14 kolektīvu vidū dejot koncertā “Vel simts gadu dejai”

  Deju kolektīvs “Savieši” par vadītāju Ilonu Miglu:
  Kolektīvu ir vadījuši vairāki vadītāji.... bet jau .... gadus kolektīvu veiksmīgi vada Ilona Migla. Harizmātiska, spilgta personība, stingra, prasīga... draudzīga, iejūtīga... ar savu skaidru, izprastu redzējumu uz deju un tās izpildījumu. Viņas izpratne par latviešu tautas deju un talants piešķīra kolektīvam pilnīgi jaunus vaibstus. Ikviens Savietis var apgalvot, ka Ilonai piemīt īpaša Saviešu harisma, kas iedvesmo dejotājus un palīdz labāk izprast katras dejas būtību, atrast odziņu tajās. Ik reizi prieks dzirdēt Ilonas īstos vārdus-īstajā laikā, kas ļauj noķert patieso sajūtu un uz skatuves patiesi smaidīt. Ilona noteikti ir viena no Saviešu stūrakmeņiem un pamats kolektīva spožajiem sasniegumiem un augstajiem novērtējumiem deju jomas speciālistu vidū. Ikviens Savietis zina, ka Ilona var izdejot jebko, ja nav saprast kāda soļa nianse. Ilona to parādīs ideālā kvalitātē, ar tik apbrīnojamu vieglumu, kas dejotājiem liks nobrīnīties!

  “Savieši” izsaka Paldies kolektīva vadītājai Ilonai Miglai par ieguldīto darbu un prieku dejot, koncertmeistarei Larisai Stivriņai Un Kocēnu novada domei par atbalstu Smelties spēku Kocēnu novadā!

  Uz tikšanos svētkos!

  Arī turpmāk, gaidot XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētkus iepazīstināsim ar Kocēnu novada folkloras un tradīciju kopām, deju un citiem kolektīviem!


  Publicēja 2018. gada 16. maijs 04:25 plkst. Kristers Blūms
 • Kocēnu novads Vidzemes uzņēmēju dienās
  Jau šajā nedēļā – 18. un 19. maijā, Valmierā, Valmierā norisināsies „Vidzemes Uzņēmēju dienas 2018”, kas jau 21.gadu pulcēs dažādu jomu un lieluma uzņēmumus no visas Latvijas, lai ar saviem piedāvājumiem iepazīstinātu vairākus tūkstošus reģiona, citu novadu, kā arī ārvalstu viesus. Uzņēmēju dienās, kā ierasts piedalīsies arī Kocēnu novada uzņēmēji.

  Kocēnu novadu pasākumā „Vidzemes Uzņēmēju dienas 2018” pārstāvēs:

  Z/S “Mežmalas 1”
  Skaistā meža ielokā 1,41 ha platībā tiek audzēti smiltsērkšķi un augļu kociņi. Vēl 0,9 ha platība tiek nomāta Bērzaines pagastā, kurā arī ir iestādīti smiltsērkšķi. Saimniekošana notiek pēc labākajām lauksaimniecības metodēm - kvalitatīvi un ekoloģiski, tādēļ ir uzsākts bioloģiskās lauksaimniecības sertifikācijas process. Saimniecība Pārtikas un veterinārajā dienestā ir reģistrēta kā mājražotājs. No smiltsērkšķu ogām mājražošanas kārtībā tiek ražoti dažādi produkti, kā piemēram, sula, sīrups, pulveris, tējas, eļļa, ievārījums un citi gardumi. Tos pārdod vietējos Vidzemes un Rīgas “zaļajos” tirdziņos. Saimniecība ir arī LPKS “Rūjienas oga” biedrs.

  Z/S “Mežvijas”
  Bioloģiskā zemnieku saimniecība “Mežvijas” Dikļu pagasta Dauguļos nodarbojas ar dārzeņkopību, augļkopību un biškopību. Tiek ražoti dažādi produkti - kaltēti dārzeņi, ogas, augļi, garšvielu maisījumi, sukādes, sulas, sīrupi.

  SIA “Vīna darītava Matilde”

  Vīna darītava Kocēnu pagastā, kas nosaukta vecmammas Matildes vārdā, piedāvā ap 30 veidu augļu, ogu, ziedu vīnus un vermutus, arī tādus retumus kā plūškoku ziedu un ogu, un liepziedu vīnu.

  Šķirnes trušu audzētava “Mežiņi”  
  Saimniecībā audzē trušus, piedalās izstādēs, rada izstrādājumus no trušu vilnas, ādām. Ekskursantiem demonstrē trušu šķirnes un vilnas pārstrādi.

  Metālkalējs Artjoms Burcevs- “Zilākalna kalumi”
  Zilākalna kalumi - augstas kvalitātes tradicionālās metālkalšanas un rotu darināšanas darbnīca, kas nav ražotne, bet gan ģimenes dzīvesveids

  SIA “Vaidava Ceramics”
  Vaidava Ceramics -  neliela ražotne, kas ar pieredzējušu meistaru rokām rada skaistus un funkcionālus traukus, kuros apvienojas cieņa pret to vēsturisko veidošanas gaitu un dizains, kas stājas pretī laikam un ātri mainīgajām tendencēm

  SIA ‘’Cooperative’’
  Profesionāļi augļu un ogu audzēšanā, pārstrādē un izplatīšanā. Specializējoties tieši cidoniju audzēšanā, tepat Kocēnu novada Vaidavā izveidota arī sulu un sukāžu, kā arī citu produktu ražotne. Produkti tiek izplatīti gan Latvijā, gan ārpus tās.

  Tāpat būs iespēja iegūt arī Kocēnu novada tūrisma informāciju!


  Publicēja 2018. gada 17. maijs 04:36 plkst. Armands Broks
 • Piesaki komandu Kocēnu novada sporta spēlēm
  Jau informējām, ka Valsts simtgades vasara Kocēnu novadā tiks aizvadīta sportiskā gaisotnē. Papildus ierastajiem, par tradicionāliem kļuvušiem sporta notikumiem, Kocēnu novada dome iedibina jaunu tradīciju - Kocēnu novada sporta spēles.

  Komandu Kocēnu novada sporta spēlēm elektroniski piesaki ŠEIT

  Sporta spēles norisināsies sešos posmos visas vasaras garumā, aizvadot sacensības kā individuālajos sporta veidos tā komandu sporta veidos. Papildus spēcīgāko sportistu noskaidrošanai katrā posmā, sešu posmu kopvērtējumā noskaidrosim trīs aktīvākās un sportiskākās komandas, kas vissekmīgāk aizstāvējuši komandas vārdu visas vasaras garumā.

  Sacensības sāksies 2.jūnijā, kad dažādas sporta disciplīnas notiks Bērzaines pagasta centrā - Bērzainē, jūnija otrais posms notiks 16.jūnijā Zilajākalnā. Jūlijā sacensības notiks Dikļos (14.jūlijs) un Rubenē (28.jūlijs), savukārt augustā sportisti spēkiem mērosies Vaidavā (4.augusts) un noslēguma posmā Kocēnos (18.augusts).

  Sacensību nolikums ŠEIT

  Informējam, ka pieteikumus sacensībām jāiesniedz, ne vēlāk kā divas dienas pirms katra sacensību posma, plašāka informācija - www.kocenunovads.lv vai rakstot uz e-pastu: mikus.krisans@kocenunovads.lv 
  Publicēja 2018. gada 15. maijs 22:33 plkst. Kristers Blūms
 • Pasākums "Kocēnu novada mazulītis -2017"
  Šodien, 2018.gada 15.maijā, plkst. 18.00 Kocēnu novada pašvaldība Starptautiskās ģimenes dienas ietvaros sveiks aizvadītajā gadā dzimušo mazuļu ģimenes.

  Pasākumā tiks sveikti 2017.gadā dzimušie un Kocēnu novadā deklarētie mazuļi un viņu vecāki. Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis teiks svētku uzrunu, būs muzikāls sveiciens, radošās darbnīcas, fotografēšanās un cienasts.

  2017.gadā Kocēnu novadā deklarēti 72 mazuļi un Kocēnu pašvaldība ir materiāli atbalstījusi 72 ģimenes, kurās piedzimis mazulis. Vislielākais mazuļu pieaugums ir bijis Kocēnu pagastā – 38 jaundzimušie, Zilākalna pagastā – 12 bērni, Vaidavas pagastā – 9 bērni, Bērzaines pagastā – 8 bērni un Dikļu pagastā – 5 bērni.

  Šobrīd kā deklarētā dzīvesvieta Kocēnu novadā ir norādīta 61 mazuļiem, no kuriem 29 ir meitenes un 32 zēni.

  Interesanti, ka pērn dzimušie bērniņi kā pirmdzimtie ir 19 māmiņām, kā otro mazuli sagaidījušas ir 24 māmiņas, kā trešo mazuli – 13 māmiņas, kā ceturto mazuli- 2 māmiņas, kā piekto mazuli – 2 māmiņas, kā sesto mazuli – 1 māmiņa..
  Publicēja 2018. gada 15. maijs 05:19 plkst. Kristers Blūms
 • Par 2018. gada Latvijas dabas bagātību apzināšanu
  Latvijas daba ir mūsu nacionālā bagātība, tāpēc valstij un tās iedzīvotājiem kā gādīgiem saimniekiem ir jāzina, kāda, cik daudz, kādā kvalitātē un kurās vietās atrodama dabas daudzveidība, kādi ir nepieciešamie pasākumi, lai to saglabātu un nodrošinātu pastāvēšanu arī nākotnē.
   

  Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā eksperti laika posmā no 2017. līdz 2019. gadam apsekos Latvijas teritoriju, uzskaitot Eiropas Savienības (ES) nozīmes aizsargājamos biotopus – viendabīgas teritorijas, kurās sastopama liela bioloģiskā daudzveidība, piemēram, bioloģiski vērtīgi zālāji, dabiskoties sākušas mežaudzes, purvi, avoksnāji, cilvēka mazietekmēta jūras piekraste un kāpas, upes, ezeri, alas un iežu atsegumi. 

  Latvijas apsekošanas laikā eksperti viesosies arī Kocēnu novadā(skatīt karti attēlā)!

  2018. gada sezonā ir plānots apsekot teju pusmiljonu lielu teritoriju, kas pieder valstij un pašvaldībām, kā arī privātīpašniekiem. Aprīlī jau ir izsūtītas 50 tūkstoši informatīvas vēstules īpašniekiem, ka ES nozīmes biotopu apzināšana šogad plānota no aprīļa līdz novembrim. Satiekot savā īpašumā ekspertu ar Dabas aizsardzības pārvaldes izsniegto apliecību, zemes īpašniekam ir tiesības piedalīties īpašuma apsekošanā un uzdot par to jautājumus, bet eksperta paustais skaidrojums par dabas vērtībām ir tikai informatīvs. Ja Jūsu īpašumā tiks konstatēts ES nozīmes biotops, pēc datu kvalitātes pārbaudes 2019. gadā saņemsiet Dabas aizsardzības pārvaldes rakstisku informāciju.

  ES nozīmes aizsargājamo biotopu apzināšana notiek projekta “Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā” jeb “Dabas skaitīšana” ietvaros, ko līdzfinansē ES Kohēzijas fonds. Plašāka informācija par projektu, plānotajām aktivitātēm, iedzīvotāju informatīvajiem bezmaksas semināriem pieejama vietnē www.skaitamdabu.gov.lv vai www.daba.gov.lv, jautājumus aicinām sūtīt pa e-pastu skaitamdabu@daba.gov.lv.

  Rūpes par dabu ir rūpes par mūsu pašu labklājību.
  Saimniekosim atbildīgi, lai dabas bagātības saglabātu!

  Publicēja 2018. gada 15. maijs 04:37 plkst. Kristers Blūms
 • Rubenes bibliotēkā apskatāmas divas jaunas izstādes

  Visi laipni lūgti apskatīt Rubenes rokdarbnieču darbu izstādi Rubenes bibliotēkā!

  Izstāde skatāma no 14.maija līdz 1.jūnijam.

  Tāpat Rubenes bibliotēkā skatāma fotogrāfa Šalkoņa Ozoliņu fotogrāfiju izstāde “Ziedi un daba”!
  Publicēja 2018. gada 15. maijs 01:32 plkst. Kristers Blūms
 • Izveidots jauns tūrisma ceļvedis par Kocēnu novadu

  Izveidots jauns tūrisma ceļvedis par Kocēnu novadu.

  Pagaidām to meklē un lejupielādē ŠEIT

  Bet pavisam drīz tas sagaidāms arī taustāmā veida!


  Publicēja 2018. gada 15. maijs 03:52 plkst. Kristers Blūms
 • Kocēnu novada sportisti piedalās velobraucienā "Apkārt Burtnieka ezeram"

  13.maijā Burtnieku novadā norisinājās velobrauciens "Apkārt Burtnieka ezeram", kurā uz starta stājās arī vairāki Kocēnu novada sportisti.

  Visaugstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Gints Rudzītis, izcīnot 9.vietu kopvērtējumā, bet savā vecuma grupā spēja nokļūt uz goda pjedestāla 3.pakāpiena. Nedaudz sliktāk veicās Intam Lērmem un Andrejam Ziemam, kuri savās vecuma grupās spēja ielauzties labāko divdesmit sportistu vidū, izcīnot attiecīgi 12.vietu un 20.vietu savās vecuma grupās.
  Publicēja 2018. gada 15. maijs 00:05 plkst. Kristers Blūms
 • SIA "Vides eksperti" veiks zemes seguma un lietojuma apsekojumu
  SIA "Vides eksperti" pēc Eiropas Komisijas statistikas biroja EUROSTAT pasūtījuma veiks zemes seguma un lietojuma apsekojumu Baltijas valstīs, tajā skaitā arī Latvijā un Kocēnu novadā!
  Apsekojums notiks no 2018. gada maija līdz oktobrim.

  Apsekojumā Latvijā ir iekļauti 3192 punkti. Punkti var atrasties visos zemes seguma veidos (aramzemē, zālājos, meža zemēs, apbūvētās teritorijās, transporta tīklos utt.). Apsekotāji nosaka zemes seguma un lietojuma veidu, zālājus, meliorācijas esamību un ainavas struktūras elementus.

  Vienlaikus 221 punktos tiek paņemts augsnes virskārtas paraugs. Paraugs tiek analizēts laboratorijā un izmantots ar vides faktoru novērtēšanu saistītiem mērķiem, piemēram, Eiropas augšņu karšu atjaunināšanai, augsnes modeļu validācijai un organiskas izcelsmes oglekļa satura noteikšanai augsnē, kas ir būtisks klimata pārmaiņu ietekmes faktors.

  Piecpadsmit punktos tiek paņemts augsnes papildu paraugs, lai analizētu augsnes bioloģisko daudzveidību.

  Apsekotājs darbojas saskaņā ar precīzām instrukcijām, lai kartētu un nofotografētu izvēlēto punktu, radot pēc iespējas mazāk traucējumu un nebojājot augu segu, kas atrodas punktā.

  Apkopotā informācija tiks izmantota tikai Eiropas mēroga statistikas apkopošanai, un tā neatspoguļos nekādus personiska rakstura datus vai datus par zemes īpašumu. LUCAS 2018 apsekojuma dati netiks izmantoti lauksaimniecības subsīdiju kontrolei, un tie nav piemēroti šādam mērķim.

  Atvainojamies par iespējami sagādātajam neērtībām un traucējumu zemju īpašniekiem!

  Pielikumā – EUROSTAT pavadvēstule
  Publicēja 2018. gada 14. maijs 23:08 plkst. Kristers Blūms
 • Nenotiks pasākums Vidzemes suns

  Informējam, ka iepriekš izziņotais pasākums ''Vidzemes suns'' (20.05.2018) Zilākalnā NENOTIKS.  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām! 
  Publicēja 2018. gada 14. maijs 22:17 plkst. Kristers Blūms
 • Apkopoti dati par siltumenerģijas izmaksām dzīvojamās mājās Kocēnu novadā aprīļa mēnesī

  Kocēnu komunālā saimniecība apkopojusi datus par siltumenerģijas izmaksām 2017./2018.gada apkures sezonā daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās Kocēnu novadā aprīļa mēnesī. 

  Informācija pieejama ŠEIT
  Publicēja 2018. gada 14. maijs 07:02 plkst. Kristers Blūms
Parāda ziņas 1 - 15 no 2994. Skatīt vēl »

Kocēnos notiks bezmaksas seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu

Publicēja 2017. gada 17. janv. 07:02Krista Gromova

2017.gada 10. februārī, plkst. 10.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies seminārs par meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanu, meliorācijas ietekmi uz vidi un meža ražību, kā arī par meža sertifikāciju, vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā. 

Pasākumā būs iespēja uzzināt informāciju par:
 • meža ekonomiskās vērtības paaugstināšanas nepieciešamību;
 • ekonomiskā pamatojuma izstrādi;
 • meža novērtēšanu, meža ekoloģiju un tipoloģiju;
 • meža audzēšanas ietekmi uz meža nākotnes vērtību;
 • meliorācijas pamatojumu, tās nozīmi meža ražības paaugstināšanā;
 • meža meliorācijas sistēmu ierīkošanu;
 • meža meliorācijas sistēmu renovācijas ietekmi uz vidi;
 • meliorācijas ietekmi uz lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras nozari;
 • informāciju par Latvijas hidromelioratīvo būvnieku asociāciju tās mērķiem, uzdevumiem un iespējām;
 • meža sertifikācijas vidi, standartiem un principiem;
 • vides, sociālās un ekonomiskās interešu sabalansēšanu apsaimniekojamā teritorijā;
 • vides un darba aizsardzību mežsaimniecībā.

Piedalīšanās seminārā ir bez maksas.
Vairāk informācijas var uzzināt, zvanot pa tālr. 25414008.
Semināru organizē LVMI “Silava”.


1-1 of 1