Uzņēmējdarbība

Informācija par Kocēnu novada uzņēmumiem (Lursoft) ŠEIT

Statistika par Kocēnu novada uzņēmumiem (Lursoft) ŠEIT


SIA “Berga vīns”

“Berga vīns” darītava ir ģimenes uzņēmums Vidzemē, Kocēnu novadā, kas ar lielu atbildību un entuziasmu ir pieņēmis izaicinājumu ražot kvalitatīvus Latvijas ogu, augļu vīnus, dzirkstvīnus un sidrus. Vīna darītavas stāsts aizsācies 2015. gadā, kad vīna darītavas vīndaris Rihards Bergs soli pa solim apguvis vīna darīšanas procesu. Ar ģimenes un draugu atbalstu ir pieņemts lēmums, ka vīna darītavai būs būt, un pamazām arī tas ticis realizēts. Spītējot šī brīža situācijai, vīna darītava ir kļuvusi par oficiālu uzņēmumu, kas Latvijas tirgum piedāvā augstas kvalitātes vīnus, un ir gatavi pieņemt jaunus izaicinājumus, lai attīstītu un pilnveidotu savu uzņēmumu.

“Berga vīns” darītavas vīni ir ieguvuši vairākas atzinības no Latvijas un Baltijas vīnziņiem. Zemeņu vīns atzīts par labāko deserta vīnu Latvijā 3 gadus pēc kārtas. Ābolu vīns ieguvis godpilno I vietu dzirkstošo vīnu kategorijā Baltijas un Latvijas konkursos, kā arī upeņu pussaldais vīns ir novērtēts ar vairākām godalgām savā kategorijā. 

Mūsu produkciju pašlaik var iegādāties, pasūtot sociālajos tīklos FB un IG, kā arī zvanot pa tel. nr. 26647052.

 SIA "Artisan Metal" 

Uzņēmums SIA "Artisan Metal"  dibināts 2013. gadā.

Uzņēmums piedāvā šādus pakalpojumus:
 • izgatavo, uzstāda un remontē kokapstrādes iekārtas un līnijas pēc klientu individuālā pasūtījuma;
 • veic dažādu lauksaimniecības iekārtu remontu vai rekonstrukciju, kā arī piedāvā dažādu lauksaimniecisko iekārtu izgatavošanu - piekabes, kausus, atsvarus, lāpstas - šķūrus pēc individuāla pasūtījuma;
 • veic tērauda, nerūsošā tērauda, alumīnija un krāsainā metāla metināšanu, kā arī piedāvā veikt metināšanas pakalpojumus izbraukumā pie klienta.
Kontaktinformācija:
 • e-pasts: info@artisanmetal.lv;
 • tālr. +371 29338829, +371 26159191;
 • juridiskā adrese - Amatnieki, Bērzaines pagasts, Kocēnu novads, LV-4208;
 • faktiskā adrese: Gravas iela 4, Kocēni, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220;
 • mājaslapa www.artisanmetal.lv.


Z/S "Kaņepītes"

Z/S "Kaņepītes" ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 1992. gadā. Saimniecība nosaukumu aizguvusi no mājas nosaukuma, kas tai dots 1924. gadā.

Līdz 2000. gadam saimniecība nodarbojās ar lopkopību un piena ražošanu. Pāreja uz graudkopību notika ļoti lēni, pakāpeniski, un pēc neilga laika 2004. gadā saimniecība izlēma pāriet uz bioloģisko saimniekošanu. Ikdienā saimnieki cenšas pēc iespējas vairāk piedomāt, ko paši lieto pārtikā un sadzīvē. Ir svarīgi saudzēt dabas resursus.

Ar pārtikas pārstrādi nodarbojas pavisam nesen, piedāvājot produktus kopš 2012. gada. Sākumā bija tikai divu veidu produkti: auzu pārslas un kviešu milti. Šobrīd sortimentā atrodami jau 30 dažādu produktu veidu.

Kontaktinformācija:
 • "Kaņepītes", Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220;
 • Pārtikas produkti: tālr. +371 28615485;
 • Lopbarība: tālr. +371 26340347 vai +371 28728280;
 • e-pasts: kanepites@gmail.com;
 • mājaslapa: kanepites.lv.

Z/s "Zilūži", piena produktu zīmols "Grasbergs"

Grasbergu saimniecība ''Zilūži'' ir ģimenes vērtība un lolojums, kas darbojas jau otrajā paaudzē. Sākotnēji, 1994. gadā fermā bija 30 govis un saimniecība galvenokārt pienu saražoja savām vajadzībām, un laikam ejot sāka piedāvāt pienu arī piena pārstrādes cehiem. 2008. gadā ģimenes saimniecības grožus pārņemot vecākajam dēlam, ferma tiek palielināta līdz 200 govīm, turpinot piena piedāvāšanu piena pārstrādes uzņēmumiem.

2013. gadā, sākoties piena krīzei, bija jādomā veidi kā saglabāt saimiecību un fermu, tā Grasbergu ģimene paši aizsāka piena pārstrādi, turklāt darot to pēc saviem kvalitātes standartiem, veidojot maksimāli dabīgus piena produktus.

Kontaktinformācija:
 • Z/S "Zilūži", Bērzaines pagasts, Kocēnu novads, LV-4208;
 • tālr. 26670067;
 • e-pasts: info@grasbergs.lv;
 • mājaslapa: www.grasbergs.lv.


SIA "Vaidava Ceramics"

Vaidava Ceramics ir ģimenes uzņēmums, kas kopš 1980. gada ražo skaistus un funkcionālus dizaina traukus no tīra Latvijas māla. Tie apvieno cieņu pret vēsturisko keramikas veidošanas gaitu un ilglaicīgu dizainu, kas turas pretī laikam un mainīgajām tendencēm.

Vaidavas keramikas traukus veido 15 meistarīgi sava aroda pratēji ar daudzu gadu pieredzi. Viss tiek paveikts ar rokām – no darbietilpīgās Latvijas sarkanā māla sagatavošanas līdz rūpīgai produktu iesaiņošanai. Radīšanas process un tehnika saglabājusies nemainīga gadu desmitiem.

Tīras līnijas, niansētas formas, askētiski ziemeļnieciski toņi – mēs radām ilglacīga dizaina priekšmetus, lai tie kalpotu gadu desmitiem. Trauku vizuālais veidols top lēnām un rūpīgi, līdz niansēm noslīpējot katru ideju, līniju un detaļu.

Kontaktinformācija:


Z/S "Mežvijas"

Bioloģiskā zemnieku saimniecība “Mežvijas” nodarbojas ar dārzeņkopību, augļkopību un biškopību un to pārstrādi - kaltēti dārzeņi, ogas, augļi, garšvielu maisījumi, sukādes, sulas, sīrupi.

Kontaktinformācija:
 • “Mežvijas”, Dikļu pagasts, Kocēnu novads, LV-4223
 • tālr. 26429679 (Santa Rumba)
 • e-pasts: santadi@inbox.lv
SIA "Dabas auglis"

SIA "Dabas auglis" ir uzņēmums, kas pārstāv bioloģiski tīru, veselīgu un kvalitatīvu cidoniju, smiltsērkšķu un aroniju produkciju. Profesionāļi augļu un ogu audzēšanā, pārstrādē un izplatīšanā. Specializējoties tieši cidoniju audzēšanā, Kocēnu novada Vaidavā izveidota arī sulu un sukāžu, kā arī citu produktu ražotne. Produkti tiek izplatīti gan Latvijā, gan ārpus tās. “Dabas auglis” piedāvā ne vien iegādāties jau gatavu produkciju, bet arī projektēt, ierīkot un kopt jūsu pašu ogulāju un augļkoku plantācijas, kā arī sniedz konsultācijas to ierīkošanā un kopšanā. Komandā strādā zinoši un profesionāli agronomijas speciālisti, kuri savas zināšanas regulāri papildina piedaloties dažādos zinātniskajos pētījumos gan pārstrādes, gan lauksaimniecības jomās. Esam specializējušies arī bioloģiskā augļkoku, krūmu un ogulāju audzēšanā un kopšanā.

Kontaktinformācija:
 • Gaujas iela 19, Vaidava, Vaidavas pagasts, Kocēnu novads, LV-4228;
 • e-pasts: info@dabasauglis.lv;
 • tālr. 20888816;
 • mājaslapa: www.dabasauglis.lv.

Produkcijas piegādes ar Omniva pakomātiem. www.bcitrus.lv ir e-veikals, kur var veikt savus pasūtījumus un vēl var rakstīt savas vēlmes uz pasutijumi@dabasauglis.lv


SIA "Vīna darītava Matilde"

Vīna darītava Kocēnu pagastā, kas nosaukta vecmammas Matildes vārdā, piedāvā ap 30 veidu augļu, ogu, ziedu vīnus un vermutus, arī tādus retumus kā plūškoku ziedu un ogu, un liepziedu vīnu.

Kontaktinformācija:
 • “Bilderi”, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220
 • tālr. 26457057 (Edmunds Bilders);
 • e-pasts: edbil@inbox.lv.
SIA "Lat Met"

SIA Lat Met pamatā ir kalumu un citu praktisku dekoratīvo metāla izstrādājumu ražošanas uzņēmums.

Lielāko daļu saražotās produkcijas sastāda metāla kalumi - vārti, margas durvju rokturi, eņģes, utt. Uzņēmums pēc pasūtījuma izgatavo arī tirdzniecības stendus, plastikāta un metāla reklāmas izkārtnes, skārda izstrādājumus jumtiem un ventilācijai, citus nestandarta metāla izstrādājumus. Produkcija tiek eksportēta uz Norvēģiju un ES valstīm.

Latvijas tirgū uzņēmums piedāvā arī žogu, metāla kalumu elementu, paceļamo garāžu vārtu un vārtu automātikas tirdzniecību un produktu servisa nodrošināšanu. Ražošanas process uzņēmumā ir iekārtots tā, lai uzņēmums varētu ātri pielāgoties dažādu metāla produktu ražošanai. Atkarībā no pasūtījuma specifikācijas, izstrādājums var būt 100% roku darbs vai izpildīts uz mūsdienīgām iekārtām.

Kontaktinformācija:
 • "Meistari", Rubene, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV–4227;
 • tālr. +371 26169555'
 • e-pasts: metal@latmet.com
 • mājaslap: www.latmet.com

SIA "Silviko"

Kokapstrādes uzņēmums SIA " Silviko", dibināts 1994. gadā Valmierā. Uzņēmuma pamatnodarbošanās ir kokmateriālu apstrāde. Ražošanas cehos, kas atrodas Zilākalna un Jeru pagastos, tiek zāģēti, žāvēti un ēvelēti kokmateriāli, kas paredzēti izmantošanai būvniecībā. Pielietotās tehnoloģijas un vairāk nekā 20 gadu ilgā pieredze ļauj izgatavot praktiski jebkādas specifikācijas produkciju.

Tāpat uzņēmums ražo pakaišu skaidas un kurināmās granulas, uzņēmumu ierindojot 100 lielāko Latvijas kokapstrādes uzņēmumu skaitā.

Kontaktinformācija:
 • "Briede", Zilākalna pagasts, Kocēnu novads, LV – 4222
 • tālr. +37164234130
 • e-pasts: silvikozagetava@inbox.lv;
 • mājaslapa: www.silviko.lv.


SIA ''Felix Interior''

"Felix Interior" pamatdarbības mērķis ir ražot kvalitatīvas mēbeles, galvenokārt pēc individuāliem pasūtījumiem. Vienlaicīgi noris intensīvs darbs pie atsevišķu, nelielās partijās standartizētu, produktu vai līniju radīšanas. Taču „Felix Interior” produkcija neaprobežojas tikai ar mēbelēm – ar meistaru pieredzi un ražotnes tehniskajiem resursiem, iespējams izgatavot jebkāda veida galdniecības izstrādājumus, tajā skaitā, bet ne tikai – kāpnes, durvis, dažādus dekoratīvos elementus.

Uzņēmuma pieredze, ražojumu kvalitāte un izgatavošanas/piegādes termiņi tiek augsti vērtēti ne tikai Latvijā, bet arī Norvēģijā, Zviedrijā, kā arī tepat kaimiņos – Igaunijā un Lietuvā.

Kontaktinformācija:


SIA "Byko-Lat"

BYKO-LAT ir viens no vadošajiem kokmateriālu eksportētājiem Latvijā, kas ražo žāvētus, ēvelētus kokmateriālus, apdares un terases materiālus, sētas, dārza mēbeles, koka logus un durvis, kā arī koka paneļu mājas. SIA BYKO-LAT veic arī kokmateriālu un to izstrādājumu spiediena impregnēšanu, kas palielina kokmateriāla izturību un pretestību pret mitrumu, puvuma sēni un koka struktūras bojājumiem no kaitēkļiem.

Kontaktinformācija:
 • Jorvika, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads;
 • tālr.: +371 64207880, +371 26486804;
 • e-pasts: info@byko.lv;
 • mājaslapa: www.byko.lv.

Z/S "Mazdzērvītes"

Aismas un Jāņa Ločmeļu izveidotais ģimenes uzņēmums Z/S "Mazdzērvītes" nodarbojas ar piena lopkopību un nemitīgi attīstās. Uzņēmumā ir iesaistīti arī visi trīs dēli ar savām ģimenēm. Aisma un Jānis Ločmeļi vada Latvijas Steiku klubu, kurā interesentiem ir iespēja gan gūt teorētisko ieskatu par steika pagatavošanas veidiem, gan baudīt saimnieku pagatavoto maltīti, tādējādi pārliecinoties par steika izcilo garšo. Savukārt dēli saimnieko piesaimniecības fermās un nodarbojas ar lauksaimniecību.

Kontaktinformācija:
 • "Mazdzērvītes", Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220;
 • tālr. +371 20009022;
 • e-pasts: mazdzervites@inbox.lv;
 • Latvijas Steiku kluba mājaslapa: www.steikuklubs.lv.

SIA "Simple Concept"

Uldis Eglītis/ SIA “Simple Concept” - kocēnietis, kurš ieguvis augstāko izglītību Dānijā un praktisko pieredzi arhitektūras un dizaina uzņēmumos Rīgā, atgriezies dzimtajā pusē un nodarbojas ar interjera arhitektūras un mēbeļu rasējumu izstrādi un ražo sava zīmola dizaina aksesuārus, piedāvājot korporatīvas dāvanas, suvenīrus, ko iespējams iegādāties Latvijas dizaina konceptveikalos un tirdziņos, kā arī sazinoties ar uzņēmumu, iespējams veikt individuālus pasūtījumus. Ražošanas procesā tiek izmantots koks (ozolkoks, sarkankoks), kas tiek kombinēts ar akmens masu, tā radot interesantus produktus, kas piesaista pircēju uzmanību.

Uzņēmums piesaistījis gan finanšu institūcijas ALTUM piedāvāto atbalstu uzņēmējiem, gan sekmīgi piedalījies Kocēnu novada domes rīkotajā biznesa ideju konkursā jaunajiem uzņēmējiem.

Kontaktinformācija:


SIA "Kocēnu korti"

"Bestes tenisa korti"/ SIA "Kocēnu korti"- uzņēmējas un tenisa treneres Ivetas Brūniņas-Builes realizētais sapnis viņas vairāk kā 20 gadu ilgajā treneres karjerā. Kortos tiek nodrošināta iespēja pilnveidot prasmes vai apgūt tenisa spēli no jauna pie jomas profesionāļiem. 

Savukārt otrs uzņēmuma darbības virziens ir viesmīlība - 2018. gadā oktobrī durvis vēra jauna naktsmītne šosejas Rīga – Valmiera malā, Kocēnu mierīgā privātmāju rajonā. Šī ir apartamentu tipa viesnīca, kura būvēta kā 12 gaišu un mājīgu dzīvokļu ēka, kopumā nodrošinot 45 gultasvietas.

Kontaktinformācija:


Z/S "Rīvēni"

Zemnieku saimniecība “Rīvēni” ir viena no lielākajām augļkopības saimniecībām Kocēnu novadā. Tajā darbojas visa ģimene – vecāki Anda un Gints Neimaņi, dēli – Nils un Reinis. Saimniecība ir lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Zelta ābele” biedrs. Ar tās palīdzību uzbūvēta moderna augļu noliktava, kur var uzglabāt līdz pat 200 tonnām augļu. “Rīvēni” nodrošina augļus programmai “Skolas auglis” un realizē ābolus veikalos. Īpašu atpazīstamību saimniecība guva, izveidojot ābolu iegādes pašapkalpošanās vitrīnu pie dārza Dikļu – Mazbrenguļu ceļa malā, radot svaigu augļu pieejamību 24 stundas diennaktī visas tirdzniecības sezonas garumā. Saimnieki domā arī par videi draudzīgiem risinājumiem, lai mazinātu patērētā pārtikas iepakojuma apjomu. Notiek darbs pie tirdzniecības vietas uzlabojumiem, lai jebkurš pircējs pats varētu līdzi paņemtajā iepakojumā iesvērt sev nepieciešamo augļu daudzumu.

2020. gadā augustā Z/S "Rīvēni" tika sumināti pasākumā “Vidzemes veiksmes stāsti" kā laureāti nominācijā "Inovācija".


Kontaktinformācija:
 • "Rīvēni", Dikļu pagasts, Kocēnu novads, LV-4223;
 • tālr. 29284237;
 • e-pats: neimanis.gints@gmail.com.

SIA "VIDUS UN PARTNERI"

SIA "Vidus un partneri", kas kocēniešiem labāk pazīstams ar nosaukumu veikals un ēdnīca "Gatve". Pateicoties uzņēmuma īpašniecei Gitai Lapiņai un viņas čaklajai saimei, ne tikai Kocēnu iedzīvotāji, bet arī apkārtnes uzņēmumu darbinieki var paēst siltas pusdienas, kā arī ir iespējams uzklāt banketu galdus.

Kontaktinformācija:
Alejas iela 7, Kocēni, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220;
tālr. 
e-pasts: viduspartneri@inbox.lv.SIA "DAUPRO"

SIA "DAUPRO" ir strauji augošs metālapstrādes uzņēmums. Uzņēmuma darbības galvenie virzieni ir metālapstrāde, izgatavošana un montāža. Igora Zinkeviča vadītais uzņēmums izgatavo augstas klases dažādus metāla elementus, kā arī metāla būvkonstrukcijas un citus izstrādājumus no melnā, nerūsējošā un krāsainiem metāliem.

Uzņēmums ir izveidots 2015. gadā, vienā apvienojot profesionāļus no dažādām, ar metālapstrādi saistītām nozarēm. Profesionālā komanda veic dažādu sarežģītību darbus, izgatavojot metāla konstrukcijas pēc klienta skicēm vai pēc individuāla projekta. Izgatavoja arī dažādus standarta un nestandarta metālizstrādājumus.

2018. gadā uzņēmumā ražotie metāla izstrādājumi izmantoti t/c "ALFA" paplašināšanas un jaunā “LIDL” veikala Rīgā būvniecības procesā. Veiksmīgi īstenots projekts inovāciju atbalsta programmā “Zīle”.


Kontaktinformācija:
 • "Amatnieki-1", Dauguļi, Dikļu pagasts, Kocēnu novads, LV-4223;
 • tālr. +371 26113460;
 • e-pasts: igors@daupro.com;
 • mājaslapa: www.daupro.com.