Tūrisms‎ > ‎

Jaunumi

AICINĀM PIEDZĪVOT 3*9 SUPERLIETAS VALMIERAS PUSĒ!


Tuvojoties mācību gada beigām un pavasara ekskursiju laikam, Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina skolēnus un skolotājus piedzīvot 3*9 Superlietas Valmierā un apkārtējos – Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados. Ieskaties elektroniskajā ceļvedī, kas palīdzēs orientēties daudzpusīgajā tūrisma piedāvājumā!


“Uzkāpt kokā!”, “Rakstīt lelliski!”, “Izgatavot keramikas trauku!”, “Spēlēt vides spēli!”, “Fotografēt Šetlandes ponija blēņas!” – tās ir tikai dažas no visām Superlietām, kas jāpaveic katram skolēnam, dodoties ekskursijā uz Valmieru un apkārtējiem novadiem. Paveicot katru no lietām, skolēni iegūs ne tikai jaunas iemaņas un zināšanas, bet arī neaizmirstamas atmiņas par lieliski pavadītu laiku kopā ar skolotāju un klasesbiedriem.Pavasara ekskursiju ceļvedī iekļautas 27 dažādas apskates vietas Valmierā un apkārtējos novados, kā arī pieejami praktiski ieteikumi. Ērtākai lietošanai, ceļvedis papildināts ar kartēm, kurās redzamas apskates objektu atrašanās vietas Valmierā un Kocēnu, Burtnieku, Beverīnas novados.


Ceļveža pilno versiju var apskatīt un lejupielādēt šeit.


Plašāka informācija par ceļvedī iekļautajiem objektiem pieejama Valmieras Tūrisma informācijas centrā Rīgas ielā 10, rakstot tic@valmiera.lv vai arī zvanot pa tālruni 64207177.


Informāciju sagatavoja:
Inita Kūlīte
Valmieras Tūrisma informācijas centra
Tūrisma informācijas konsultante
Tālr.: 64207177
Mob.tālr.: 25664420
NOTIKS PIRMAIS VELO – KINO FESTIVĀLS “KINO PEDĀLIS”


No 13.-15.maijam Valmierā un apkārtējos novados notiks Latvijā unikāls velo – kino festivāls “Kino Pedālis”. Pasākums aizsāks jaunu tradīciju ik gadu pulcināt kā lielus, tā mazus velo draugus, lai veselu nedēļas nogali izzinātu, izdzīvotu un izgaršotu riteņbraukšanu neparastā duetā ar kino.

Festivāla “Kino Pedālis” mērķis ir pieteikt Valmieras pilsētu, Kocēnu un Burtnieku novadus kā riteņbraucējiem visdraudzīgāko galamērķi Latvijā, atklāt vasaras aktīvā tūrisma sezonu un piedāvāt kvalitatīvu atpūtu, sapludinot velo un kino robežas krāsainā brīvdienu piedzīvojumā.

Festivāls vienlaikus norisināsies Kocēnu un Burtnieku novados, bet tā centrs būs Valmiera, kas līdz šim bija labi zināma kā BMX un citu sporta veidu pilsēta, bet nu ir gatava kļūt par VELO Valmieru, jo pilsēta un tās apkārtne ir lieliski piemērota dažādu riteņbraukšanas stilu piekritējiem – ir gan pilsētas līganie veloceliņi, gan priežu mežu sakņainās takas, gan garāki velo maršruti uz apkārtējiem novadiem, gan trase un rampas ekstrēmāku sajūtu gūšanai. Katrai no velo braucēju grupām un subkultūrām ir savas intereses, domubiedri, parādes un sacensības, bet tos visus vieno neviltots velo entuziasms un cieņa pret divriteni, tieši tādēļ “Kino Pedālis” aicina visus velo mīļus vienkopus izbaudīt festivālu!

Piektdiena – “Kino nakts”

Tā kā riteņbraucēji mīl arī kino, tad festivālā galvenais uzsvars tiks vērsts uz kino un velo kultūru mijiedarbību. Piektdien, 13.maijā, notiks “Kino nakts”, kuras laikā, pārvietojoties ar divriteņiem starp septiņiem neparastiem kinoteātriem, festivāla dalībnieki varēs sastādīt paši savu kino programmu un skatīt gan pašmāju, gan ārzemju filmas par un ap velo tēmu. Filmu programma vēl tiek papildināta, bet jau zināms, ka festivālu atklās filma “Pulksteņmeistars” par leģendāro latviešu velo mehāniķi Arkādiju Sveci, kurš savu mūžu veltījis velosipēdiem, un arī pats meistars ir apstiprinājis dalību pasākumā. Festivāla kinoteātri būs – kino “Gaisma”, Valmieras Kultūras centrs un Tautas Harmonijas centrs Valmierā, Kokmuižas alus pagrabs Kocēnos, atpūtas komplekss “Avoti” – BMX Slavas zāle Burtnieku novadā, “Siltumnīca” Beverīnas novadā, kā arī pagaidām vēl viens slepens kinoteātris tuvējā apkārtnē.

“Kino nakts” programmā īpaša vieta ir paredzēta arī dažādu autoru iesūtīto filmu konkursam, tādēļ iesniegt savu darbu festivālam ir aicināti gan pieredzējuši kino veidotāji, gan jaunie režisori! Filmu konkursa galvenais nosacījums ir saturisks ekranizējums kādai no velo kultūras un riteņbraukšanas kā dzīvesveida šķautnēm. Filmu pieteikumi tiek gaidīti līdz 1.maijam. Galvenā balva – 500 eiro. Plašāka informācija par filmu iesniegšanu skatāma festivāla mājas lapā – www.kinopedalis.lv

Sestdiena – “Velo brauciens” un “Velo bazārs”

Sestdien, 14.maijā, gaidāms festivāla centrālais notikums – velo brauciens, kad dalībnieki varēs izlemt, kurā no trim piedzīvojumu velo maršrutiem vēlas doties – “Ģimeņu pedālī” (ap 9 km), “Puspedālī” (ap 15 km) vai “Dižpedālī” (ap 35 km). Šīs nebūs sacensības, bet gan veselīga atpūta un spēle, kas izvedīs pa Valmieras un novadu skaistākajam vietām un tūrisma objektiem līdz pat Valmiermuižai, Kocēniem, Sietiņiezim un Vaidavai. Festivāla velo maršruti būs pirmie Latvijā, kas veicami ar īpašas mobilās aplikācijas palīdzību. Brauciena dalībnieki, izmantojot savas viedierīces, dosies piedzīvojumu maršrutos, pa ceļam piestājot interaktīvajos punktos, lai krātu punktus noslēguma loterijai, kā arī lielākajās pieturvietās dalībniekus sagaidīs pārsteigumi un izklaides. Turklāt bez kino arī neiztikt! Maršrutus bagātinās ar kino saistītas pieturvietas un performances, kurās iespēja piedalīties būs ikvienam dalībniekam.

Visas dienas garumā Valmieras centrā notiks arī “Velo bazārs”, vienkopus pulcinot plašu skaitu velo jomas pārstāvju, sakot ar velosipēdu un aksesuāru tirgotajiem līdz velo entuziastu grupām un subkultūru virzītajiem. Bet sestdienas vakarā Valmieras centru pieskandinās “Kino Pedāļa” ballīte ar kopīgu finišu, lielo loteriju, komiķiem, mūziķiem, video projekcijām, velo paraugdemonstrējumiem un citām atrakcijām, kas patiks kā lieliem, tā maziem velo draugiem.

Svētdiena – “Velo brokastis”

Svētdien, 15.maijā, “Kino Pedālis” aicina dalībniekus nesteidzīgi ripot uz laiskām vēlajām “Velo brokastīm” Valmiermuižā. Klētī, līdzas “Valmiermuižas alus” darītavai, festivāla dalībniekus sagaidīs īpašs brokastu piedāvājums, bagātīgi klāts galds un veselīgi atspirdzinājumi. Neiztrūks arī kino un kopīga atskatīšanās uz festivāla priekiem un piedzīvojumiem, bet līdzās esošajā Valmiermuižas pils parkā būs pieejamas zirgu izjādes un muižas rotaļu laukums bērniem. Brokastošanas noslēgumā interesenti varēs arī doties ekskursijā uz brūzi vai zirgu stalli.

Noderīgi dalībniekiem

Visas trīs festivāla dienas Valmieras apkārtnē dalībnieku ērtībām un priekam vietējie uzņēmēji gādās par atlaidēm un īpašiem piedāvājumiem maltītēm, nakšņošanai un citiem noderīgiem pakalpojumiem. Atpūtas kompleksā “Avoti” būs iekārtota festivāla telšu vieta, kā arī vairāki vietējie iedzīvotāji ir gatavi atvērt savu namu durvis festivāla dalībniekiem no citām pilsētām, lai sniegtu naktsmājas un kopīgi izbaudītu visas festivāla dienas. Savukārt ērtākai nokļūšanai uz Valmieru, sadarbībā ar AS “Pasažieru vilciens”, maršrutā Rīga – Valmiera kursēs specvagoni ar velo novietnēm.

Biļetes uz festivālu ir jau pieejamas. Iepriekš pārdošanā visām trim festivāla dienām biļete 1 personai – 10,00 Eur, draugu biļete 4 personām – 33,00 Eur, ģimenes biļete 2 pieaugušajiem un 1 bērnam no 7 līdz 18 gadu vecumam – 25 Eur, ģimenes biļete 2 pieaugušajiem un 2 vai vairāk bērniem – 30 Eur.

Pasākumu rīko aktīvā tūrisma centrs “Eži” ciešā sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Kocēnu novada pašvaldību, Burtnieku novada pašvaldību un “Valmiermuižas alus” darītavu.

Plašāka informācija par festivālu – www.kinopedalis.lv.


Elīna Megne
+371 26107337
info@kinopedalis.lv
www.kinopedalis.lv
www.facebook.com/KinoPedalis
www.twitter.com/KinoPedalis

Piedalies „Via Hanseatica“ konkursā un laimē sev un saviem klasesbiedriem bezmaksas ekskursiju Vidzemē

Tūrisma maršruts “Via Hanseatica” līdz 2015. gada 7. oktobrim izsludina zīmējumu konkursu izglītības iestāžu klašu kolektīviem no visas Latvijas.

Konkursa uzvarētājiem – bezmaksas ieejas kartes visai klasei ar audzinātāju klases izvēlētajā tūrisma objektā! 

Lai piedalītos konkursā, konkursa dalībniekiem jāizvēlas no saraksta viens, vismīļākais tūrisma objekts un tas jāattēlo zīmējumā/kolāžā, kā arī jāuzraksta, kāpēc tieši šī klase pelnījusi uzvaru konkursā! 

Zīmējumus vērtēs un uzvarētājus noteiks zemāk minētie Via Hanseatica tūrisma objektu pārstāvji un īpašnieki. Konkursam noslēdzoties, katrā no tūrisma objektiem viesosies pa vienam klases kolektīvam.Aicinām izvēlēties vienu no šiem tūrisma objektiem:

1)Valkas novadpētniecības muzejs; spēle "Šķērsojam Latvijas/Igaunijas robežu"

2)Vijciema čiekurkalte (Valkas novads)

3)Jērcēnmuiža un Baltās klēts šautuve (Strenču novads)

4)Z/s Vildēni (Burtnieku novads)

5)Cēsu viduslaiku pils (Cēsis)

6)Vējiņu pazemes ezeri (Pārgaujas novads, Straupe)

7)Mucu muzejs ar līdzdarbošanos “Nu, liela muiža” (Kocēnu novads)

8)Āraišu muzejparks (Amatas novads)

9)Ceciļu dabas taka Ieriķos (gida pavadībā) un bruņuzivs ekspozīcijas apskate (Amatas novads)

10)Sajūtu parka Taka kokos (Valmiera)

11)Rollerslēpošana (1 stunda) Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā

13) Ekskursija Ungurmuižā gida pavadībā, Leļļu izstāde “Kofermājiņu ceļojums” (Pārgaujas novads)

Zīmējumu aicinām iesūtīt pa pastu (adrese: Via Hanseatica konkurss, Vidzemes plānošanas reģions, Cēsu iela 19-61, Valmiera, LV-4201) vai elektroniski, sūtot e-pastu uz viahanseatica@vidzeme.lv līdz š.g. 7. oktobrim plkst.17:00! Lūdzam norādīt arī skolas nosaukumu, klasi un kontaktpersonu (e-pasts, mob. tālr.) saziņai par balvas saņemšanu!Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 2015. gada 12. oktobrī.Konkursa organizētāji norāda, ka transporta izdevumi nokļūšanai uz objektiem nav iekļauti balvā, kā arī sliktu laikapstākļu gadījumā z/s Vildēni un Vējiņu pazemes ezeru apmeklējumu iespējams pārcelt uz pavasara sezonu. Konkursa organizētāji patur tiesības iesūtītos zīmējumus izmantot Tūrisma maršruta “Via Hanseatica” un izsludinātā konkursa publicitātes nodrošināšanai masu medijos un sociālajos tīklos!

Kas ir tūrisma maršruts „Via Hanseatica” Via Hanseatica ir tūrisma maršruts, kas savieno vairāku valstu pilsētas – Sanktpēterburgu, Narvu un Ivanovogorodu, Tartu, Valku un Valgu, Valmieru un Katrs ceļojums sākas jau ar pirmo sperto soli un katrs nākamais palīdz atklāt jaunus ceļus un jaunus galamērķus. Mazāk iepazītās vietas sniedz patīkami satraucošu atklājēja prieku. 580 km garais ceļš starp Rīgu un Sanktpēterburgu var šķist sīks pasaules kartē, taču tas glabā noslēpumu, neskartu dabu, piedīvojumu un viesmīlīgus cilvēkus. Nododoties iecienītākajai ceļošanas kompānijai – ar ģimeni, vai dedzīgi sekojot savai interesi – dabas vērošanai, piedzīvojumu meklēšanai vai kultūras baudīšanai – ir radīti īpaši Via Hanseatica maršruti, kas piepildīti ar pārsteidzošām norisēm, kuras piedzīvot, sajust un izgaršot.

Apmeklē http://www.viahanseatica.info un izpēti visu pats!Skolēnu rudens ekskursiju ceļvedis 2015

Aiz loga sāk zeltot rudens lapas, un tas nozīmē, ka skolēni atsāk skolas gaitas atsāk skolēni. Tieši tāpēc Valmieras Tūrisma informācijas centrs ir izveidojis jaunu skolēnu rudens ekskursiju ceļvedi, kurā apkopotas dažādas idejas skolēnu rudens ekskursijām Valmierā, kā arī Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados.

Ceļvedī piedāvātie ekskursiju objekti grupēti sešās sadaļās, kas apzīmētas kā mācību priekšmeti: dabas zinības, sports, vēsture, mājturība un vides zinātne. Jāpiemin, ka noslēgumā skolēniem ir piedāvāta arī brīvstunda – atpūta no mācībām.

Iepazīstot „Dabas zinību” sadaļu, skolēnu grupas uzzinās, kādi putni ligzdo Burtnieka ezerā un, iespējams, ieraudzīs ormanīti, mērkaziņu, pļavas tilbīti vai pat apkārtnes mežos ligzdojošo urālpūci. Vai zini, cik reizes bitēm jāizlido no stropa, lai iegūtu vienu kilogramu medus? Apmeklējot Vaidavas pagasta „Zvirgzdu” saimniecību, ikvienam būs iespēja uzzināt par biškopības produktu iegūšanu, to lietošanu ikdienas uzturā un nozīmi veselības uzlabošanā.

 

Aktīvu izkustēšanos nodrošinās to objektu apmeklēšana, kas iekļauti sadaļā „Sports”. Savu erudīciju un spēju orientēties, vadoties pēc kartes, varēsiet pārbaudīt, dodoties interesantā foto orientēšanās piedzīvojumā Burtnieku muižas parkā. Tāpat garantējam, ka skolēniem aizraujoša būs zirgu jāšanas sporta iepazīšana. To vislabāk varēs izdarīt Valmieras puses zirgaudzētavās.

 

Tiem, kuri iecienījuši stāstus un leģendas, vispiemērotākās būs ekskursijas, kas aprakstītas sadaļā „Vēsture”. Vai zini, cik augsts ir Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas tornis? To skolēni varēsi uzzināt, apmeklējot Valmieras vecāko ēku – Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcu. Turklāt, uzkāpjot baznīcas tornī, skaidrā laikā var saskatīt Kocēnu novadā esošo Zilokalnu.

 

Mājturības” stundā skolēnu grupas varēs iemācīties dažādus amatus. Piemēram, to, kā pirms 100 un vairāk gadiem gatavoja koka mucas, iemācīs mucu darbnīcas „Nu, liela muiža!” saimnieks. Savukārt Vaidavas keramikas ražotnē skolēnu grupas varēs iepazīt keramikas trauku tapšanas procesu un pat izveidot paši savu keramikas izstrādājumu.

 

Lai zinātu, kā saglabātu tīru un sakoptu vidi arī nākamajām paaudzēm, aicinām skolēnus apmeklēt apskates vietas, par kurām pastāstīts sadaļā „Vides zinātne”. Dabas izglītības centrs „Vecupītes” aicina doties pārgājienā pa dabas takām un veikt dažādus uzdevumus. Savukārt ekskursijā SIA „ZAAO” cieto sadzīves atkritumu noglabāšanas poligonā „Daibe” ikviens uzzinās, kā jārūpējas par dabu, samazinot negatīvo ietekmi uz to.

 

Pēc aizraujoši pavadītas mācību stundas Valmieras pusē Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina ieskatīties sadaļā „Brīvstunda”. Šajā nodaļā skolēni varēs atrast piemērotākās aktivitātes pilnvērtīgai atpūtai. Piemēram, ekskursijā Valmieras drāmas teātrī skolēni gūs iespēju ielūkoties tajā, kas notiek skatuves „otrā pusē” – aizkulišu pasaulē. Savukārt kinoteātrī „Gaisma” grupām ir iespēja pasūtīt kino seansu pēc pašu izvēles.

 

Plašāka informācija par ekskursiju ceļvedi un citiem tūrisma piedāvājumiem tūrisma vortālā www.visit.valmiera.lv, zvanot pa tālruni 64207177 vai rakstot e-pastu tic@valmiera.lv.

 

Ceļvedis elektroniski pieejams šeit.

  Aicina velobraucienā „Uz Zilokalnu pa šaursliežu dzelzceļa pēdām!”

10.oktobrī Valmierā jau trešo gadu norisināsies tautas ekskursija „Rudens krāsas Valmierā”, kā laikā vairāk nekā 100 tūristu no dažādām Latvijas pilsētām izzinās rudens krāsas, smaržas un garšas vienā no Vidzemes skaistākajām pilsētām – Valmierā.


Šogad aicinām arī veloentuziastus sajust Valmieras puses zelta rudens krāšņumu, piedaloties velobraucienā „Uz Zilokalnu pa šaursliežu dzelzceļa pēdām!”. Tā būs iespēja uz mirkli nokļūt pagātnē, iztēlojoties kokmateriālu, papīra un pasažieru pilnus vagonus ceļā uz Ainažu ostu un atpakaļ. Tie būs patiesības meklējumi – vai Zilaiskalns glabā sevī maģisku enerģiju?

Veloekskursijas laikā gids – sporta entuziasts Jānis Dainis – parādīs un pastāstīs par šādiem vēsturiskiem tūrisma objektiem: Valmieras Dzelzs tilts, Jāņparka stacija, Kocēnu stacija, Kokmuižas pils komplekss, Cimpēnu pilskalns, Mujānu viduslaiku pils Baltais tornis, Zilākalna stacija, Zilākalna autotrase un Zilaiskalns. Stāstījumu papildinās arī vietējie gidi. Ekskursijas sākums – plkst.10.00 pie Valmieras Tūrisma informācijas centra Rīgas ielā 10.

Velobrauciena maršruta kopējais garums būs aptuveni 40 kilometri, tāpēc aicinām pirms velobrauciena iestiprināties, lai brauciena laikā nenākas saskarties ar enerģijas izsīkumu. Tāpat rosinām paņemt līdzi maizītes un siltu dzērienu spēku uzkrāšanai pirms došanās atpakaļceļā. Pikniku plānots rīkot Zilākalnā.

Tā kā dalībnieku skaits velobraucienā ir ierobežots, aicinām laicīgi pieteikties ekskursijai, rakstot e-pastu tic@valmiera.lv, zvanot pa tālruni 64207177 vai dodoties uz Valmieras Tūrisma informācijas centru.

Dalības maksa velobraucienā vienai personai – 4,50 EUR. Samaksa par ekskursiju jāveic līdz 10.oktobrim plkst.10.00 Valmieras Tūrisma informācijas centrā. Čeks jāsaglabā un pirms brauciena jāuzrāda ekskursijas vadītājam.

Atgādinām – velobrauciena laikā visiem dalībniekiem obligāti jāvelk ķiveres. Uz tikšanos!12. septembrī - KOKMUIŽAS SVĒTKI


Kokmuižas svētkos visas dienas garumā - plaša pasākumu programma! Laipni aicināti uz pirmiem atjaunotajiem Kokmuižas svētkiem!

Svētku norises sāksies plkst. 12.00, un visi pasākumi notiks vēsturiskajā Kokmuižas teritorijā. Īpašs akcents tiks likts uz seno Kokmuižas alus darītavas pagrabukas līdz šim nav bijis pieejams apskatei. Svētku ietvaros laukumā pie senā alus pagraba plānota plaša programma: plkst. 12.00 paredzēts svētku atklāšanas pasākums ar orķestra un deju priekšnesumiem, rotaļīgām un sportiskām izpriecām, vīru spēkošanos un muižas spēlēm, radošām darbnīcām un meistarklasēm, pankūku cepšanu un īpašās muižas zaptes vārīšanu. No plkst. 15.00 līdz plkst. 20.00 apmeklētājus iepriecinās laikmetīgās dejas, mūzikas un mākslas programma, kā arī būs iespēja mieloties no lielā muižas saimes zupas katla, atspirdzināties ar dzērieniem un stiprināties ar uzkodām. Visas svētku dienas garumā tiks radīts veiksmes stāsts – Kokmuižas alus garšas meklējumikas solās būt pārsteigumu pilni. Būs aplūkojama arī ekspozīcija par savulaik slaveno Kokmuižas alus darītavu. Izstādes tapšanā iesaistījušies arī iedzīvotāji, uzticot tā laika liecības un priekšmetus, kas saistītas ar Kokmuižu un Kokmuižas alu. 

No plkst. 12.00 viesi gaidīti tirgus placīkur dažnedažādas vērtīgas, garšīgas, sadzīvē un atpūtā noderīgas lietas piedāvās amatnieki un mājražotāji (pieteikšanās dalībai tirdziņā līdz 7. septembrim, zvanot pa tālruni 26328943). Svētku dienā klātesošos sveiks un ar savu klātbūtni pasākumu spilgtinās pats muižas barons un muižas ļaudis, kuri būs tērpušies īpašos muižas tērpos, kas plašākai publikai tiks demonstrēti pirmo reizi. 


Arī vēsturiskajā Kokmuižas pilī un skaisti iekoptajā parterā notiks dažādi iedvesmojoši pasākumi. No plkst. 13.00 interesenti aicināti piedalīties vēstures diskursā par Kokmuižas vēsturi. Vēsturnieku Ingrīdas Zīriņas un Valtera Grīviņa sarunu vadīs vēstures skolotāja Ineta Amoliņa. Plkst. 14.00 un plkst. 16.00 ikviens aicināts jaukā pastaigā ar gidu pa Kokmuižas teritoriju, izzinot aizraujošus faktus par senatnīgo un noslēpumaino Kokmuižu. No plkst. 14.00 savā varā pārņems viss darbīgais, skanīgais, krāsainais, radošais un garšīgais no muižas dzīves – dažādās aktivitātes īpaši piemērotas ģimenēm ar bērniem. Plkst. 17.00 apmeklētājus sagaida muzikāls baudījums - kamermūzikas koncerts, kurā piedalīsies Rīgas saksofonu kvartets un operdziedātāja Kristīne Gailīte. Plkst. 21.00 īpaši šim pasākumam veidotu Kokmuižas stāstu mūzikas, gaismas un kustību performancē izstāstīs viens no izcilākajiem akustiskās ģitāras meistariem Latvijā - Kaspars Zemītis, deju horeogrāfe Lilija Lipore un gaismu mākslinieks Egils Kupčs, kopīgi uzburot elegantu un mistiski iedvesmojošu priekšnesumu.

Kocēnu bibliotēkas velvju zālē no plkst. 13.00 līdz plkst. 17.00 būs skatāma Māra Grunska izstāde ”Rēgi”. Tas ir aizraujošs fotostāsts par pamestu vietu savdabīgo pievilcību un to auru, liekot apmeklētājiem fotogrāfijas aplūkot un izzināt pilnīgā tumsā, vien ar kabatas lukturīša palīdzību.

Savukārt pie Kokmuižas ezeriņa plkst. 22.00 notiks īpašs nakts svētbrīdis. Klātesošo sirdis ar aizkustinošu dziedājumu valdzinās savdabīgais Latvijas tīrradnis - bards Haralds Sīmanis.

Vakara izskaņā plkst. 22.30 Kocēnu kultūras namā notiks saviesīga un izklaidējoša svētku balle, kurā spēlēs balles orķestris ”Bellacord”. Ieejas maksa - 3 EUR. Apmeklētāju ērtībai darbosies pilna bufete.

Laipni aicināti uz pirmajiem Kokmuižas svētkiem! Priecāsimies, līksmosim un baudīsim krāšņos svētku mirkļus kopā!
Via Hanseatica arī augustā aicina piedalīties konkursā

Tā kā augusts ir viens no populārākajiem atvaļinājuma mēnešiem, tūrisma maršruta Via Hanseatica komanda atsaukusies ierosinājumam pagarināt konkursu, kas izsludināts sociālā tīkla Facebook vientē
www.facebook.com/ViaHanseaticaLatvija. Konkursa dalībniekiem līdz 7.septembrim jāpaviesojas vismaz piecos tūrisma objektos Pārgaujas novadā, jārod atbildes uz uzdotajiem jautājumiem vai jāizpilda uzdevumi un kopā ar fotogrāfijām, kas tapušas tūrisma objektos, informācija jānosūta uz epastu viahanseatica@vidzeme.lv. Konkursa galvenā balva – iespēja nakšņot Ungurmuižas apartamentos 2 personām (ar brokastīm) uzvarētājam sev tīkamā laikā. 


Konkursa uzvarētājs izlozes kārtībā tiks noteikts 9. septembrī, par to paziņojot Facebook kontā, gan arī sazinoties ar laimīgo balvas ieguvēju personīgi. 


Konkursa noteikumi:

Kļūsti par Via Hanseatica sekotāju Facebook profilā http://www.facebook.com/ViaHanseaticaLatvija un komentāru sadaļā pie ziņas par konkursu atzīmē draugus vai ģimenes locekļus, ar kuriem dosies ceļojumā! 
Paviesojies vismaz 5 no 11 norādītajiem tūrisma objektiem Pārgaujas novadā; tūrisma objektu saraksts pieejams šeit

Apmeklējuma laikā atrodi atbildes uz tūrisma objekta saimnieku sagatavotajiem jautājumiem vai izpildi minēto uzdevumu (uzdevumi atrodami tūrisma objektu sarakstā); 

Iemūžini sevi un savus ceļojuma biedrus fotogrāfijā katrā no apmeklētajiem objektiem (novērtēsim, ja būsi radošs un asprātīgs). 

Līdz 2015.gada 7. septembrim atsūti e-pastu uz viahanseatica@vidzeme.lv , norādot: savu vārdu, uzvārdu, kontakttālruni un novadu, kurā dzīvo; objektus, kuros paviesojies; atbildes uz uzdotajiem jautājumiem/uzdevumiem; fotogrāfijas no viesošanās objektos. 


Tapis jauns ceļvedis ģimenēm ar bērniem!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs ir sagatavojis īpašu tūrisma ceļvedi ģimenēm ar bērniem, kurā apkopoti dažādi tūrisma objekti un ieteikumi kā saturīgi un interesanti pavadīt laiku Valmieras pusē, uzzināt daudz jauna un gūt pozitīvas emocijas.Ceļvedī atradīsiet informāciju par zemnieku saimniecībām, kur var satikt ziņkārīgus mājdzīvniekus vai iepazīt mazāk redzētus – eksotiskus dzīvniekus un uzzināt par to audzēšanu, rakstura iezīmēm, stiķiem un niķiem. Uzzināsiet, kā un kur var izveidot māla podu vai seno krēslu, pagatavot gardu šokolādi, veselīgu zāļu tēju vai apgūt sarežģīto mucenieka amatu un iepazīt vēl daudzas citas aizraujošas lietas.


Savukārt aktīvās atpūtas cienītājus ceļvedis mudinās doties piedzīvojumiem bagātā pastaigā pa Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku un jauno taku kokos ar garāko nobraucienu trosē pār Gauju, doties izbraucienā ar Gaujas tramvaju, kā arī iepazīt dabas taku – labirintu “Koku skola” atpūtas kompleksā “Avoti” un viesoties vēl daudzās citās vietās. Tāpat tūrisma ceļvedī atradīsiet informāciju par vietām, kur var doties izjādē ar zirgiem, labākajiem rotaļu laukumiem un vietām gardām maltītēm.

Ceļvedis elektroniski pieejams šeit!

Ar tūrisma ceļvedi ģimenēm iespējams iepazīties tūrisma vortālā visit.valmiera.lv sadaļā „Iepazīsti” – „Tūrisma materiāli” vai klātienē Rīgas ielā 10. Plašāka informācija pa tālruni 64207177 vai rakstot tic@valmiera.lv.Kokmuižas svētku laikā veidos ekspozīciju par Kokmuižas alus darītavu


Šī gada 12. septembrī norisināsies pirmie Kokmuižas svētki, caurvijot senlaicīgo neobaroka laika atmosfēru savienojumā ar mūsdienu kultūru. Centrālā svētku norises vieta būs Kokmuižas parterā.

Svētku ietvaros iecerēts veidot ekspozīciju par Kokmuižas alus darītavu, aicinot ikvienu, kam saglabājušās jebkāda veida liecības par alus darītavas darbību, iesaistīties ekspozīcijas veidošanā, uz svētku brīdi papildinot kolekciju ar dažāda veida priekšmetiem, alus kausiem, senajām pudelēm, muciņām, etiķetēm, grāmatām, fotogrāfijām vai jebkādām citām lietām, kas saistītas ar seno alus darītavu. Priekšmetus lūgums nogādāt Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā, iepriekš sazinoties ar bibliotēkas vadītāju Aivu Zirni (tel. nr.: 26537660). Pēc ekspozīcijas noslēguma visi priekšmeti tiks atdoti īpašniekiem.

Savukārt tie, kas vēlas dalīties ar saviem atmiņu stāstiem saistībā ar alus darītavu, cilvēkiem, kas savulaik tur strādājuši, pašu piedzīvoto vai tuvu cilvēku stāstīto, laipni aicināti sazināties ar Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas jaunatnes lietu un sabiedrisko attiecību speciālisti Elīnu Upīti (tel. nr. 26115449., e-pasts: elina.upite@kocenunovads.lv)

Kocēnu novada dome aicina sekot līdzi aktuālākajai informācijai par pirmo Kokmuižas svētku norisi!Kocēnu novads iesaistās tūrisma akcijā „22 vasaras krāsas”No 1.jūlija līdz 30.septembrim Valmieras Tūrisma informācijas centrs (TIC) sadarbībā ar Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novadiem, kā arī Cēsu Tūrisma informācijas centru aicina ikvienu – individuālu ceļotāju, ģimenes ar bērniem, draugu kompānijas, tūristu grupas – piedalīties aizraujošā tūrisma akcijā „22 vasaras krāsas”.

Lai piedalītos akcijā, interesentam jādodas pēc akcijas bukleta uz Valmieras TIC, Cēsu TIC, kādu no apkārtnes tūrisma informācijas punktiem vai akcijā iesaistītajiem uzņēmumiem un apskates objektiem. Pēc tam trīs mēnešu laikā jāapmeklē vismaz deviņi no 22 objektiem, viesojoties katrā novadā kaut vienu reizi un izmantojot to piedāvātos tūrisma pakalpojumus. Ciemojoties apskates vietā, jābūt īpaši vērīgam, jo būs jānoskaidro pareizā atbilde uz jautājumu, kas minēts bukletā pie katra apskates objekta. Piemēram, vai saimniecībā dzīvojošie zaķu truši ir zaķu un trušu krustojums? Ekskursijas beigās, ja būsiet raduši pareizo atbildi uz jautājumu, saņemsiet īpašu uzlīmi, kas jāielīmē bukletā.

Kad iegūtas vismaz deviņas uzlīmes, līdz 17.oktobrim aizpildītais akcijas buklets jāaiznes vai jānosūta pa pastu uz Valmieras TIC Rīgas ielā 10 (Valmiera) vai uz Cēsu TIC Pils laukumā 9 (Cēsis).

Akcijas noslēguma pasākums plānots 30.oktobrī, kad 15 ceļotāji izlozes kārtībā saņems balvas no tūrisma akcijā iesaistītajiem uzņēmumiem un galveno balvu – tūristu klases velosipēdu – no Valmieras pilsētas pašvaldības, pašvaldības aģentūras „Cēsu Kultūras un tūrisma centrs” un „Aktīvā tūrisma centra EŽI”.

Tūrisma akciju „22 vasaras krāsas” atbalsta: Valmieras muzejs, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks, 3D kinoteātris „Gaisma”, kempings „Jaunarāji”, zemnieku saimniecība (ZS) „Abullāči”, ZS „Vildēni”, atpūtas kompleksi „Avoti” un „Mazais Ansis”, šķirnes trušu audzētava „Mežiņi”, „Valmiermuižas alus” darītavas, restorāns „Izsalkušais Jānis”, aktīvās atpūtas centrs „Supervāvere”, drosmes tornis „Vells”, Valmieras drāmas teātris, „Aktīvā tūrisma centrs EŽI”, šokolādes ražotne „R CHOCOLATE”, Beverīnas koka skulptūru labirinti ZS „Arāji”, Burtnieku muižas parks, Vaidavas keramikas ražotnes, SIA „Medus kāre” un bērnu zinātnes centrs „Z(in)oo”.

Valmieras TIC šādu tūrisma akciju organizē jau trešo gadu, un šogad piedāvājumu klāsts ir īpaši plašs, ietverot arī tūrisma objektus Cēsu pilsētā. Akcijas mērķis ir veicināt Latvijas iepazīšanu un atklāt daudzas nezināmas, skaistas vai viesmīlīgas vietas tepat mums blakus. Plašāka informācija par akciju vortālos www.visit.valmiera.lv un www.tourism.cesis.lv.

Akcijas failu pdf. formātā lejupielādē šeit.


Atjauno dabas tūrisma infrastruktūru Sietiņiezī


Šajā gadā daudzviet Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, tai skaitā Gaujas Nacionālajā parkā, ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu tiek uzlabota dabas tūrisma infrastruktūra.

Kocēnu novadā darbi norisināsies Sietiņiezī, kur tiks izbūvēts stāvlaukums un izvietoti jauni informācijas stendi, labiekārtota atpūtas vieta un izvietotas atkritumu urnas.

Dabas aizsardzības pārvalde atvainojas par neērtībām, kas var rasties apmeklējot objektus, kur notiek infrastruktūras izbūves darbi. Vienlaikus aicina būt saudzīgiem pret radītiem jauninājumiem un uzlabojumiem, kā arī ievērot ierobežojumus objektu apskatei.

Darbus plānots pabeigt līdz 2015.gada 10.decembrim.

Ievērojami atjaunota dabas tūrisma infrastruktūru paredzēts arī citos Gaujas Nacionālā parka objektos Siguldas, Līgatnes, Priekuļu, Pārgaujas, Amatas novados.

I
nformāciju sagatavoja:
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja
Inese Pabērza
Vaidavas ezera pludmalē pieejamas “VaidavEžu laivas”

Vaidavas ezera pludmalē darbu sākusi laivu noma “VaidavEžu laivas”, kas aicina ikvienu atpūtnieku baudīt saulaino laiku un doties laivu braucienā pa gleznaino Vaidavas ezeru.

Šobrīd “VaidavEžu laivas” piedāvā:

Smailītes “Vista “ (2 personām) - ātras, stabilas laiviņas, kurās ir sēžamais ar atzveltni. Ideāls variants tiem, kas vēlas divatā doties laivu braucienā;
Kanoe laivas “Alba” (3 personas) – ar 3 soliņiem. Labākā un stabilākā Latvijā ražotā gludūdens kanoe, gadu pieredzē pārbaudīta vērtība.
Kanoe laivas “Kingsize” ar 4 soliņiem, piemērotas ģimenēm.Drošības vestu lietošana obligāta!

Darba laiks nedēļas nogalēs (piektdiena – svētdiena) no plkst. 13.00 līdz plkst. 22.00, saulainās darba dienās jūlijā – plkst. 16.00 – 22.00.

Maksa par 30 minūšu braucienu 5 EUR, 1 stundas brauciens – 8 EUR.


Plašāka informācija par "VaidavEžu laivas" Facebook lapā un www.ezi.lv.

Comments