Sports


Ar pašvaldības atbalstu 2000. gadā tika nodibināts “Kocēnu sporta klubs”, tā darbības prioritāte ir florbola attīstība reģionā. „Kocēnu sporta klubs” ir vienīgais florbola klubs Latvijā, kuram ir izveidota pilna treniņu un komandu piramīda, sākot ar bērnu un jauniešu komandām un beidzot ar pieaugušo komandām gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.


Florbola komandas “Rubene” katru gadu piedalās Latvijas čempionātā visās vecuma grupās, izcīnot godalgotas vietas. Kocēnu sporta namā tiek rīkoti starptautiski florbola turnīri un dažādu valstu sporta izlašu treniņnometnes.


Kocēnu pagasta “Astrās” norisinās SIA “Zirgaudzētava Kocēni” rīkotās vietēja un starptautiska mēroga jāšanas sporta un pajūgu braukšanas sacensības.
Kopš 1982. gada ik gadu norisinās skrējiens “Apkārt Vaidavas ezeram”. Savukārt Kocēnu pagasta Rubenē atrodas nodibinājuma „Māra Štromberga aģentūra” izbūvētā BMX Superkrosa trase, kas veidota kā 2012. gada Vasaras Olimpisko spēļu Londonā BMX trases kopija. Rubenē pie ūdenstilpnes Mazais Ansis darbojas veikparks „Rancho parks”, ko izveidojusi rekreācijas biedrība „Rebo” ar mērķi veicināt ūdenssporta attīstību Latvijā. Kocēnu novads ir pirmais novads Latvijā, kurā katram pagasta centram izveidotas orientēšanās kartes, un 2014. gada vasarā norisinājās pirmais Kocēnu novada čempionāts orientēšanās sportā.