KONTAKTI‎ > ‎Attīstības nodaļa‎ > ‎Projekti‎ > ‎

Dārza pērles (Garden pearls)

Kocēnu novada pašvaldība darbojas Latvijas un Igaunijas kopprojektā "Dārza pērles"Apvienojot aptuveni 80 dārzus un parkus gan Latvijā, gan arī Igaunijā, 2018. gada 1. maijā Vidzemes Tūrisma asociācijai, sadarbojoties ar 17 pašvaldībām un organizācijām Vidzemē un Dienvidigaunijā, uzsākts projekts „Dārza Pērles”. Projekta galvenais mērķis ir dažādot dārzu tūrisma piedāvājumu Igaunijā un Latvijā, izveidojot jaunu, pievilcīgu un ilgtspējīgu tūrisma piedāvājumu “Dārza Pērles”. Projektu Latvijā un Igaunijā plānots īstenot līdz 30.10.2020.

Dārzu tūrisms kļūst arvien populārāks un arvien vairāk cilvēku izvēlas savus ceļojuma galamērķus, balstoties uz dabas parku un dārzu piedāvājumu plānotajās galamērķu valstīs. Līdz šim, Latvijā un Igaunijā dārzu tūrisma potenciāls ir izmantots nelielā līmenī, tādējādi šis ir īstais brīdis, lai kopīgi uzsāktu šī tūrisma attīstību reģionos. Lai veiksmīgāk ietekmētu piedāvājuma attīstību, kā arī dažādojot dārzus un parkus, lai sasniegtu plašāku mērķauditoriju, ir svarīgi darboties un strādāt kopīgi.

Projekta „Dārza Pērles” partneri Latvijā ir Latvijas Universitāte, Turaidas muzejrezervāts, nevalstiskās organizācijas “Limbažu lauvas” un “Oleru muiža”, kā arī Amatas, Burtnieku, Gulbenes, Kocēnu un Rūjienas novadi, savukārt Igaunijā projektā iesaistījušies NVO Igaunijas Dārzi (Estonian Gardens), Tartu Universitāte (Pērnavas Koledža), Vīlandes Reģiona Attīstības centrs, Pērnavas Reģions, Hījumā Profesionālā skola, Pērnavas pilsēta kā arī Sangastes muiža. Visi projekta partneri pārstāv maršruta dārzus un parkus, kā arī sniedz savu pieredzi un zināšanas, lai veiksmīgi attīstītu kopīgu tūrisma produktu.

Kocēnu novads projektā iesaistījies attīstot vēsturisko Kokmuižas kompleksa parku. 

Projekta kopējais budžets ir 749 755 EUR, no kuriem 637 291,75 EUR līdzfinansē Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programma.

Plašāku informāciju par projektu „Dārza Pērles” meklē interneta vietnē www.gardenpearls.eu.

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.