Kultūra‎ > ‎

Pasaules koklētāju nometne Dikļos

Lai ieskandinātu Latvijas simtgadi un popularizētu tradicionālās kokles spēles tradīcijas, kā arī veicinātu Latvijas kultūrvēsturiski nozīmīgo vietu atpazīstamību, dziedāšanas svētku aizsākuma vietā Kocēnu novada Neikenkalna dabas koncertzālē, Dikļos no 2017.gada 28.jūnija līdz 1.jūlijam norisināsies pasaules koklētāju nometne. 

Laima Jansone, talantīgā latviešu koklētāja, kā arī viena no nometnes organizatoriem uzsver, ka pēdējo gadu laikā kokles spēle ir kļuvusi aktuāla un pieprasīta ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Koklē gan tradicionālās mūzikas cienītāji, gan jaunieši savam priekam, gan pieauguši cilvēki atpūtai pēc darba. “Pasaules koklētāju nometne sniegs iespēju visiem spēlēt gribētājiem satikties, vieniem apgūt kokles spēli no pašiem pamatiem, citiem papildināt jau apgūtās spēles prasmes, visiem kopā vienoties ne vien skanīgā saspēlē, bet arī dziesmās un dančos vienā no kultūrvēsturiski visnozīmīgākajām vietām Latvijā,” atzīst Laima Jansone.


Nometnes apmeklētājiem būs iespēja apgūt jaunas un papildināt esošas kokļu spēles prasmes pie pieredzējušiem kokļu pedagogiem - Laimas Jansones, Edgara Lipora, Zanes Sniķeres un Ilzes Ozolas. Tāpat varēs apmeklēt tradicionālās dziedāšanas nodarbības pie etnomuzikaloģes Ineses Mičules, kā arī apgūt elpošanas vingrinājumus un citas aktivitātes, kas piemērotas koklētājiem pie Ilzes Seleckas.


Dalībniekiem nometnē būs nepieciešams pašiem savs līdzpaņemtais instruments – tradicionālā kokle.
KONCERTI NOMETNES LAIKĀ
Nometnes noslēgumā apgūto visiem interesentiem būs iespēja baudīt 2017.gada 29. jūnija vakarā Kocēnu novada augstakājā un mītiskiem nostāstiem bagātākajā vietā, Zilākalnā, kā arī XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma modelēšanas koncerta laikā, kas norisināsies 2017.gada 1.jūlijā turpat Neikenkalna dabas koncertzālē.

NOMETNES DALĪBNIEKA MAKSA
Nometnes dalības maksa ir 50 EUR par visām nometnes dienām (cenā iekļauts - ēdināšana, transporta izdevumi, citas ar nometni saistītās aktivitātes). Naktsmītnes ārpus nometnē piedāvātajām (Ziemeļvidzemes internātpamatskolā) jārezervē un jāapmaksā dalībniekiem pašiem, kā arī nometnes dalībniekiem ir iespējams palikt vienu nakti ilgāk – līdz 2017. gada 2.jūlijam.

PASĀKUMU ORGANIZĒ
Pasākumu organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar talantīgo latviešu koklētāju Laimi Jansoni. Projektu īstenošanā ir piesaistīts “Latvijas valsts mežu atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2017” līdzfinansējums.

KONTAKTINFORMĀCIJA
Ar papildus jautājumiem ir iespējams vērsties telefoniski, zvanot tel.nr. 29226028 vai rakstot e-pastu vineta.vintere@kocenunovads.lv (Vineta Vintere). 
Comments