Kultūra‎ > ‎

Simtgades pasākumi Kocēnu novadā


4.maijā plkst. 13.00 Dikļu pagasta iedzīvotāji otro gadu pulcēsies Dziesmusvētku promenādē uz “Baltā galdauta “ svētkiem. Iepriekšējā gadā iesākām šo tradīciju, izveidojot daudzgadīgu ziedu dobi latviešu rakstu zīmes Jumis veidā. Šogad šo tradīciju nolēmām turpināt un papildināt Dziesmusvētku promenādes teritoriju ar citām “ziedošām” latviešu rakstu zīmēm.
4.maijā iedzīvotāji aicināti ņemt līdz savas lāpstas un cimdus, lai varētu šīs dobes sagatavot un pēc padarīta darba ar saviem cienastiem, pie balti klāta galda priecāties par padarīto un padziedāt latviešu tautas dziesmas.Dziesmusvētku promenādē 15.maijā plkst. 10.00 aicināti iedzīvotāji, pensionāri, bērni no Dikļu pamatskolas, bērnudārza “Cielaviņa” , atzīmējot Starptautisko ĢIMENES DIENU katram būs iespēja iestādīt un uzdāvināt LATVIJAI dzimšanas dienā savu ziedu. Visi kopā rakstīsim vēlējumus Latvijai 100.gadu jubilejā, kuri tiks ielaminēti un saglabāti līdz citai Latvijas jubilejai.Oficiālā Latvijas simtgades mājaslapa - lv100.lv

Piederības zīme

Saules mūžu Latvijai! Ūdens, akmens, debesu, zemes un mīlestības bezgalība līdz ar skaitli 100 ievīta Latvijas valsts simtgades vizuālajā tēlā – zīmē, kas apliecina piederību simtgades svinībām.

Šī zīme var kļūt par greznu rotu gan Latvijā ražotiem un dizainētiem produktiem un reprezentācijas piederumiem, gan visiem, kas pārstāv Latviju pasaulē – valsts augstākajām amatpersonām, mūziķiem, sportistiem – un ikvienam, kurš godprātīgi īstenos ar Latvijas valsts simtgades svinībām saistītas darbības, godās autortiesības un neizmantos zīmi komerciāliem mērķiem bez īpašas vienošanās.

Latvijas valsts simtgade ir vērienīgākais notikums mūsdienu Latvijas vēsturē, mūsu iespēja godam un cienīgi, lepni un priecīgi svinēt valsts simto dzimšanas dienu, izstāstīt Latvijas stāstu un veidot nākotnes Latviju.

Ikvienam Latvijas cilvēkam ir iespēja piedalīties un kļūt par šī vēsturiskā notikuma līdzveidotāju. Tā ir iespēja un vienlaikus liela atbildība, veidot šodienas Latviju un likt pamatus Latvijas nākotnei. Valsts simtgades ietvars veidots atvērts sabiedrības un uzņēmēju iesaistei.

Aicinām iesaistīties, izmantot piederības zīmi atbilstoši Latvijas valsts simtgades mērķiem un uzdevumiem, turēt godā vērtības, kas liktas Latvijas valsts pamatā, nostiprinātas, ievērot normatīvo aktu prasības par Latvijas valsts karoga lietojumu.

Lai saņemtu atļauju izmantot Latvijas valsts simtgades piederības zīmi komercdarbībā, lūdzam aizpildīt anketu un iepazīties ar nosacījumiem par zīmes lietošanas vadlīnijām un noteikumiem. 

Pēc anketas aizpildīšanas nedēļas laikā norādītajā e-pastā saņemsiet atbildi par tālāko rīcību un zīmes lietošanas iespējām. 

Latvijas valsts simtgades piederības zīmes stila grāmata.

Par jautājumiem, kas saistīti ar Latvijas valsts simtgades piederības zīmes izmantošanu, aicinām rakstīt lv100zime@km.gov.lv.