Kultūra‎ > ‎Lielākie pasākumi‎ > ‎

NO ZOBENA SAULE LĒCA

FOTO GALERIJAS


Dejas izrāde "No zobena saule lēca" (21.06.2016., foto: Aivis Stračinskis)
https://goo.gl/photos/J1KVSi1qKGStiWRf8

Dejas izrāde "No zobena saule lēca" (21.06.2016., foto: Eva Eglīte)
https://goo.gl/photos/psgGS8633BXyqVxe9

Dejas izrāde "No zobena saule lēca" (21.06.2016., foto: Jānis Līgats)
https://goo.gl/photos/GNtMscj1wf7B8nog8

Dejas izrādes "No zobena saule lēca" mēģinājums (20.06.2016., foto: Eva Eglīte)
https://goo.gl/photos/bNZzoypZt8FnhvLv6

Dejas izrāde "No zobena saule lēca" ģenerālmēģinājums (20.06.2016., foto: Aivars Bužs)
https://sites.google.com/a/koceni.lv/kocenu-novads/foto-galerija-1/IMG_9526.JPG

Dejas izrāde "No zobena saule lēca" mēģinājums (20.06.2016., foto: Aivars Bužs)
https://goo.gl/photos/K77sNR7JTwxEbAG26

Dejas izrāde "NO ZOBENA SAULE LĒCA" (21.06.2016., foto: Raivo Sarelainens)
https://goo.gl/photos/kvQSFH37c6uBw8GQ8

Ieskats dejas izrādes "No zobena saule lēca" ģenerālmēģinājumā (20.06.2016., foto: Aivars Bužs, Uģis Raibacis)
https://goo.gl/photos/AGSgjejC5XMgTv4A8

Dejas izrādes "No zobena saule lēca" mēģinājums Neikenkalna dabas koncertzālē (20.06.2016.)
https://goo.gl/photos/9zg5r324LQvJTPtu9

VIDEO


Uz dejas izrādi “No zobena saule lēca” ierobežotā skaitā varēs iegādāties STĀVVIETU BIĻETESŅemot vērā vēl joprojām lielo interesi un to, ka biļetes uz dejas izrādi “No zobena saule lēca” 21. jūnijā plkst. 22.00 un arī uz papildizrādi pusnaktī tika izpirktas pāris stundu laikā, Kocēnu novada dome nodrošina iespēju interesentiem iegādāties stāvvietu biļetes uz Saulgriežu pusnakts papildizrādi (naktī no 21. uz 22. jūniju plkst. 00.00). Biļešu skaits būs ierobežots.

Stāvvietu biļetes uz Saulgriežu pusnakts papildizrādi no piektdienas, 17. jūnijā, plkst. 13.00 varēs iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena – 8 eiro.


Ņemot vērā arvien pieaugošo interesi un to, ka biļetes uz dejas izrādi “No zobena saule lēca” (21. jūnijā plkst. 22.00) tika izpirktas pāris stundu laikā, Kocēnu novada dome organizē 
PAPILDIZRĀDI – vasaras Saulgriežos tieši pusnaktī (naktī no 21. uz 22. jūniju plkst. 00.00).

Biļetes uz papildizrādi no 9. jūnijā plkst. 12.00 varēs iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas – 15 un 20 eiro. Bērniem līdz sešu gadu vecumam (ieskaitot) ieeja bez maksas - ar nosacījumu, ka bērns neaizņem atsevišķu sēdvietu.

21. jūnijā ieeja uz papildizrādi pasākuma norises teritorijā no plkst. 23.00, ieeja sēdvietu zonā no plkst. 23.45.
Saulgriežos tieši pusnaktī notiks “No zobena saule lēca” PAPILDIZRĀDE

Ņemot vērā arvien pieaugošo interesi un to, ka biļetes uz dejas izrādi “No zobena saule lēca” (21. jūnijā plkst. 22.00) tika izpirktas pāris stundu laikā, Kocēnu novada dome organizē PAPILDIZRĀDIvasaras Saulgriežos tieši pusnaktī (naktī no 21. uz 22. jūniju plkst. 00.00), piedāvājot izbaudīt īpašu Saulgriežu nakti Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos, kad pirmo reizi brīvdabā Vidzemes dejotāji un koristi ar mītisko un aizraujošo dejas izrādi kā spēcīgu rituālu iedvesmos klātesošos Latvijas simtgades priekšvakarā.

Biļetes uz papildizrādi no 9. jūnijā plkst. 12.00 varēs iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetāwww.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas – 15 un 20 eiro. Bērniem līdz sešu gadu vecumam (ieskaitot) ieeja bez maksas - ar nosacījumu, ka bērns neaizņem atsevišķu sēdvietu.

21. jūnijā ieeja uz papildizrādi pasākuma norises teritorijā no plkst. 23.00, ieeja sēdvietu zonā no plkst. 23.45.

Dejas izrāde “No zobena saule lēca”, meklējot jaunu attīstību, savu brīvdabas formu šogad atradusi Neikenkalna dabas koncertzālē Kocēnu novada Dikļos, vietā, kur 1864. gadā piedzima Dziesmu svētki.

Neikenkalna dabas koncertzālē režisora Uģa Brikmaņa izrādes stāstu Agra Daņiļeviča horeogrāfijā krāšņā uzvedumā paudīs aptuveni 1500 dalībnieku - Vidzemes kori un deju ansambļi, bungu un dūdu mūzikas grupa „Auļi”, RTU vīru koris "Gaudeamus", etnomūziķi Zane Šmite, Ivars Cinkuss, Kristīne Ādmine, Sandra Budeviča, Liene Brence, Leanne Barbo. Izrādi muzikāli papildinās Ivara Cinkusa aranžējumi koriem, jo, gluži kā pirmajos Dziedāšanas svētkos, vēsturiskā Neikenkalna apkārtni pieskandinās arī koristu skanīgās balsis. Izrādes tapšanā iesaistījušies gan pieaugušo, gan bērnu un jauniešu kolektīvi no Rīgas un Valmieras, Kocēnu, Burtnieku, Rūjienas, Beverīnas, Naukšēnu, Mazsalacas un Smiltenes novada.

Dejas izrādi “No zobena saule lēca” organizē Kocēnu novada dome. Uzvedumu veido profesionāla komanda: horeogrāfs Agris Daņiļevičs; režisors Uģis Brikmanis; muzikālais vadītājs Kaspars Bārbals, vokālie aranžējumi – Ivars Cinkuss un Zane Šmite, mūzika - bungu un dūdu mūzikas grupa AuļiProjekta producents Edžus Arums (biedrība „TDA Katvari”).

Pasākuma labdari: SIA “PATA kokmateriāli”, SIA “Milda KM”, Dikļu pils, SIA “AK 12”, Vidzemes Televīzija, poligrāfijas serviss “Zemgus”, SIA “R.K.F.C. Renesanse”, portāls “Valmieras Ziņas”, multimedijs “UGA Records”, laikraksts “Liesma”.


Pāris stundu laikā izpērk biļetes uz dejas izrādi “No zobena saule lēca” – apsver iespēju rīkot papildu koncertu24. maijā, sākoties biļešu iepriekšpārdošanai uz vērienīgo dejas izrādi “No zobena saule lēca”, kas norisināsies Saulgriežos, 21. jūnijā, plkst. 22.00 Kocēnu novada Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos, visas pieejamās biļetes pāris stundu laikā tika izpirktas. Ņemot vērā lielo interesi, Kocēnu novada dome kā pasākuma organizators meklē risinājumu un apsver iespēju rīkot papildu koncertu.

Jau vēstīts, ka Neikenkalna dabas koncertzālē, kas izceļ Dikļu kultūrvēsturisko nozīmi kā Dziesmu svētku šūpulim, režisora Uģa Brikmaņa izrādes stāstu Agra Daņiļeviča horeogrāfijā krāšņā un aizraujošā uzvedumā paudīs aptuveni 1500 dalībnieku - Vidzemes kori un deju ansambļi, bungu un dūdu grupa „Auļi”, RTU vīru koris "Gaudeamus", etnomūziķi Zane Šmite, Ivars Cinkuss, Kristīne Ādmine, Liene Brence, Leanne Barbo.

Dejas izrādi 2010. un 2013. gadā bija iespējams vērot Ķīpsalas hallē Rīgā, bet šoreiz izrādi iespaidīgāku darīs norises vieta – Neikenkalna dabas koncertzāle, ļaujot ikvienam klātesošajam izjust apkārtējās vides burvību, īpašo Saulgriežu noskaņu dabā un tautas vienotību. Izrādes tapšanā iesaistījušies gan pieaugušo, gan bērnu un jauniešu kolektīvi no Rīgas un Valmieras, Kocēnu, Burtnieku, Rūjienas, Beverīnas, Naukšēnu, Mazsalacas un Smiltenes novada.

Dejas izrādi “No zobena saule lēca” organizē Kocēnu novada dome. Uzvedumu veido profesionāla komanda: horeogrāfs Agris Daņiļēvičs; režisors Uģis Brikmanis; muzikālie vadītāji Ilze Grunte un Kaspars Bārbals, mūzikas aranžējumi korim – Ivars Cinkuss, mūzika - bungu un dūdu grupa Auļi, tērpu māksliniece Evija Dāboliņa. Projekta producents Edžus Arums (biedrība „TDA Katvari”).


Noderīgi apmeklētājiem! DIKĻU KARTE - Neikenkalna dabas koncertzāle (D)

Uzsāksies biļešu tirdzniecība uz vērienīgo dejas izrādi “NO ZOBENA SAULE LĒCA”

Otrdien, 24. maijā, no plkst. 12.00 uzsāksies biļešu tirdzniecība uz vērienīgo dejas izrādi “No zobena saule lēca”, kas norisināsies Saulgriežos, 21. jūnijā, plkst. 22.00 Kocēnu novada Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos.

Biļetes varēs iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetāwww.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas – stāvvietas: 7 eiro; sēdvietas: 10, 12 un 15 eiro. Bērniem līdz sešu gadu vecumam (ieskaitot) ieeja bez maksas - ar nosacījumu, ka bērns neaizņem atsevišķu sēdvietu.

Neikenkalna dabas koncertzālē, kas izceļ Dikļu kultūrvēsturisko nozīmi kā Dziesmu svētku šūpulim, režisora Uģa Brikmaņa izrādes stāstu Agra Daņiļeviča horeogrāfijā krāšņā un aizraujošā uzvedumā paudīs aptuveni 1500 dalībnieku - Vidzemes kori un deju ansambļi, bungu un dūdu grupa „Auļi”, RTU vīru koris "Gaudeamus", etnomūziķi Zane Šmite, Ivars Cinkuss, Kristīne Ādmine, Liene Brence, Leanne Barbo.

Dejas izrādi 2010. un 2013. gadā bija iespējams vērot Ķīpsalas hallē Rīgā, bet šogad izrādi iespaidīgāku darīs norises vieta – Neikenkalna dabas koncertzāle, ļaujot ikvienam klātesošajam izjust apkārtējās vides burvību, īpašo Saulgriežu noskaņu dabā un tautas vienotību. Neikenkalna dabas koncertzāle ir Latvijā vēl nebijis projekts. Tā ir veidota atšķirīgi no līdz šim pierastām šāda veida estrādēm. Vietas unikālās akustiskās īpašības veidotas ar ūdens spoguli, koka konstrukcijām, esošiem parka stādījumiem, terasēm un nogāzēm, kas ļaus apmeklētājiem pilnībā izbaudīt vērienīgā lieluzveduma krāšņumu un skanējumu. Pasākuma apmeklētājiem jāņem vērā, ka biļešu cenu atšķirības veido arī dabas koncertzāles izvietojums un turpat augošie koki, kas bagātina iespaidīgo apkārtni, tāpēc skatītāju sēdvietu zonējums un cenas ir diferencētas atkarībā no skatuves pārredzamības.

Dejas izrādi “No zobena saule lēca” organizē Kocēnu novada dome. Uzvedumu veido profesionāla komanda: horeogrāfs Agris Daņiļēvičs; režisors Uģis Brikmanis; muzikālie vadītāji Ilze Grunte un Kaspars Bārbals, mūzikas aranžējumi korim – Ivars Cinkuss, mūzika - bungu un dūdu grupa Auļi, tērpu māksliniece Evija Dāboliņa. Projekta producents Edžus Arums (biedrība „TDA Katvari”).

Izrādes tapšanā iesaistījušies gan pieaugušo, gan bērnu un jauniešu kolektīvi no Rīgas un Valmieras, Kocēnu, Burtnieku, Rūjienas, Beverīnas, Naukšēnu, Mazsalacas un Smiltenes novada.

Dejas izrāde “No zobena saule lēca” ir unikāla ne tikai vērienīgā dalībnieku skaita, bet arī vēstījuma un formas dēļ. Tajā mītisks stāsts par seno baltu dzīvi atspoguļots dejā, rituālos, dziesmās un scenogrāfiskos simbolos. Izrādes veidotāji radījuši būtisku kultūras vērtību, kas atspoguļo tautas zināšanu bagātību un dzīves gudrību. Deju horeogrāfija, iespaidīgais dalībnieku skaits, spēcīgā Auļu mūzika ļaus emocionāli uzrunāt ikvienu skatītāju, radot spilgtu pārdzīvojumu un raisot patriotiskas jūtas.
Neikenkalna dabas koncertzāle, kur 21. jūnijā notiks grandiozais brīvdabas dejas un dziesmu lieluzvedums “No zobena saule lēca”, atzinīgi novērtēta Latvijas Arhitektūras gada balvas konkursā

19. maija vakarā svinīgā ceremonijā kinoteātra "Splendid Palace" telpās notika konkursa “Latvijas Arhitektūras gada balva 2016” apbalvošanas pasākums. No 51 konkursam iesniegtā darba pusfinālam tika izvēlēti 16 projekti, tostarp arī Neikenkalna dabas koncertzāle Dikļos, kas guva pozitīvas atsauksmes gan no nacionālās, gan starptautiskās žūrijas.

Kocēnu novada Neikenkalna dabas koncertzāle Dikļos, kur šī gada 21. jūnijā notiks unikālais dejas un dziesmu lieluzvedums ar Uģa Brikmaņa režiju un Agra Daņiļeviča horeogrāfiju “No zobena saule lēca”, var lepoties ar augstiem novērtējumiem - 1. vietu konkursā “Gada labākā būve Latvijā 2014″ nominācijā “Ainava”, kā arī iekļūšanu laureātu vidū Latvijas Dizaineru savienības konkursā “Gada labākā būve Latvijā 2015″ Vides dizaina kategorijā.
Kocēnu novada domes projekts - Neikenkalna dabas koncertzāle - izveidota 2014. gadā. Koncertzāles projekta autors ir arhitekts Uģis Šēnbergs, būvdarbus veica SIA “Ekers”. Dabas koncertzāle, kas ir Latvijā vēl nebijis projekts, ir veidota atšķirīgi no līdz šim pierastām šāda veida estrādēm. Vietas unikālās akustiskās īpašības veidotas ar ūdens spoguli, koka konstrukcijām, esošiem parka stādījumiem, terasēm un nogāzēm.

Lai novērtētu aizvadītā gada arhitektūras sasniegumus, 51 iesniegto darbu sākotnēji vērtēja nacionālā žūrija astoņu ekspertu sastāvā, savukārt tālāko pusfinālistu vērtēšanu veica starptautiskā žūrija - arhitekti PētersLoo (Igaunija), Marius Šaliamoras (Lietuva), Eva Kuriloviča (Polija), kā arī dizainere un publiciste Tamāra Šafrīra (Izraēla/ Nīderlande).

Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju.

2014. gada vasarā jaunizveidotajā Neikenkalna dabas koncertzālē, kas izceļ Dikļu kultūrvēsturisko nozīmi kā Dziesmu svētku šūpulim, norisinājās vērienīgais Dziedāšanas svētku 150. gadskārtai veltītais pasākums ar vairāk nekā 2000 dalībnieku un tikpat lielu skatītāju skaitu, savukārt 2015. gadā Neikenkalna dabas koncertzālē norisinājās Vidzemes dziesmu diena un starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2015”. Dabas koncertzālē ik gadu norisinās tradicionālais teātra festivāls “Spēlmaņu svētki”. 2016. gada Saulgriežos, 21. jūnijā, pirmo reizi brīvdabā - Kocēnu novada Neikenkalna dabas koncertzālē - notiks unikālais dejas un dziesmu lieluzvedums ar Uģa Brikmaņa režiju un Agra Daņiļeviča horeogrāfiju “No zobena saule lēca”.Saulgriežos Kocēnu novadā notiks vērienīga brīvdabas dejas un dziesmu izrāde “No zobena saule lēca”

Šī gada Saulgriežos, 21. jūnijā, plkst. 22.00 Kocēnu novada Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos notiks vērienīga dejas un dziesmu lielizrāde “No zobena saule lēca”, kuru organizē Kocēnu novada dome. Režisora Uģa Brikmaņa deju izrādes stāstu Agra Daņiļeviča horeogrāfijā krāšņā un aizraujošā uzvedumā paudīs aptuveni 1500 dalībnieku - Vidzemes kori un deju ansambļi, bungu un dūdu grupa „Auļi”, RTU vīru koris "Gaudeamus", etnomūziķi Zane Šmite, Ivars Cinkuss, Kristīne Ādmine, Liene Brence, Leanne Barbo.

Lieluzvedumu 2010. un 2013. gadā bija iespējams vērot Ķīpsalas hallē Rīgā, bet šogad izrādi vēl iespaidīgāku darīs norises vieta – Neikenkalna dabas koncertzāle, ļaujot ikvienam klātesošajam izjust apkārtējās vides burvību, īpašo Saulgriežu noskaņu dabā un tautas vienotību.

Dejas un dziesmu lieluzvedums “No zobena saule lēca” ir unikāla ne tikai vērienīgā dalībnieku skaita, bet arī vēstījuma un formas dēļ. Tajā mītisks stāsts par seno baltu dzīvi atspoguļots dejā, rituālos, dziesmās un scenogrāfiskos simbolos. Izrādes veidotāji radījuši būtisku kultūras vērtību, kas atspoguļo tautas zināšanu bagātību un dzīves gudrību. Deju horeogrāfija, iespaidīgais dalībnieku skaits, spēcīgā Auļu mūzika ļaus emocionāli uzrunāt ikvienu skatītāju, radot spilgtu pārdzīvojumu un raisot patriotiskas jūtas.

Uzvedumu veido profesionāla komanda: horeogrāfs Agris Daņiļēvičs; režisors Uģis Brikmanis; muzikālie vadītāji Ilze Grunte un Kaspars Bārbals, mūzikas aranžējumi korim – Ivars Cinkuss, mūzika - bungu un dūdu grupa Auļi, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, tērpu māksliniece Evija Dāboliņa. Projekta producents Edžus Arums (biedrība „TDA Katvari”).

Izrādes tapšanā iesaistījušies gan pieaugušo, gan bērnu un jauniešu kolektīvi no Rīgas un Valmieras, Kocēnu, Burtnieku, Rūjienas, Beverīnas, Naukšēnu, Mazsalacas un Smiltenes novada. Jau šobrīd aktīvi norisinās izrādes programmas apguve gan individuāli kolektīvos, gan arī kopmēģinājumos, kas norisinās Kocēnos.

Dejas un dziesmu lieluzvedums „No zobena saule lēca” ir valstiski nozīmīgs kultūras pasākums, kas ne tikai saistoši uzrunā lielu skatītāju daļu saturiskā vēstījuma dēļ, bet arī parāda tradicionālo kultūras pārstāvju iespējas veidot mākslinieciski augstvērtīgus kultūras pasākumus, tādējādi turpinot attīstīt latviskās dejas un koru mūzikas izpausmes formas.


Comments