Kultūra‎ > ‎

Lielākie pasākumi


Kokmuižas svētki 2019

https://sites.google.com/a/koceni.lv/kocenu-novads/kulturai/kokmuizas-svetki-1/kokmuizas-svetki-2019/Kokmuizas_svetki_2019_PROGRAMMA.png?attredirects=0&d=1

SEPTEMBRA SĀKUMĀ NOTIKS VĒRIENĪGIE KOKMUIŽAS SVĒTKI

Turpinot iedzīvināt leģendām bagāto Kocēnu novada kultūrvēsturisko mantojumu, 6. un 7. septembrī Kocēnu novada Kocēnos jau piekto reizi notiks atjaunotie Kokmuižas svētki. Pasākuma tēma šogad ir “Leģendas atdzimšana” un tās satikšanās ar mūsdienu pasauli. Pavisam drīz no jauna atdzims leģendārais Kokmuižas brūzis, kas savulaik bija varenākā lauku alus darītava Vidzemes guberņā. Tajā tapa Eiropā iecienītāko veidu ali, un šobrīd noslēgumam tuvojas brūža atjaunošanas darbi, lai leģendāro alu pēc 80 klusēšanas gadiem atkal brūvētu Kokmuižā. 

Kokmuižas svētki sāksies piektdien, 6. septembrī, un, kā ierasts, tos ieskandinās braucošais Kocēnu pūtēju kvintets, aicinot viesus no tuvākas un tālākas apkaimes doties uz Kokmuižu. Piektdienas vakarā plkst. 19.30 Kokmuižas ezeriņā uz īpaši koncertam pielāgota plosta uzstāsies virtuozais ģitārists Mārcis Auziņš. No plkst. 19.00 līdz plkst. 21.00 būs iespēja doties izbraucienos ar laivu, savukārt no plkst. 21.00 nesteidzīgi baudīt brīvdabas kino – Rīgas Kinostudijas mākslas filmu “Svešais”, kurā vienā no lomām ir leģendārā Zilākalna Marta, un vienu no jaunākajām latviešu kino dokumentālajām filmām – Kaspara Rogas režisēto “Meklējot Mr. Kauliņu”. Tehnisku iemeslu dēļ šajos Kokmuižas svētkos nenotiks iepriekš izziņotā strūklakas atklāšana, taču aicinām baudīt nesteidzīgu atpūtu, dodoties izbraucienos ar laivu, baudot Valmiermuižas alus darītavas spirdzinošos dzērienus un Latvijas Steiku kluba gatavotos mazburgerus.

Sestdien, 7. septembrī, svētki sāksies plkst. 11.00, un pasākumu norises teritorija būs gana plaša, aptverot vēsturisko Kokmuižas pils kompleksu un tā apkārtni. 


VĒSTURISKĀ KOKMUIŽAS BRŪŽA ATDZIMŠANA

Svētku centrālais notikums būs vēsturiskā un leģendām bagātā Kokmuižas brūža atdzimšana. Lai gan autentiskā Kokmuižas alus darītavas ēka pēc II Pasaules kara nav saglabājusies, aizvadīto piecu gadu laikā, aktīvi strādājot un piesaistot investīcijas no Eiropas Savienības struktūrfondu un pašvaldības budžeta līdzekļiem vairāk nekā pusotra miljona apmērā, Kocēnu novada pašvaldība ir atgriezusi vēsturisko spozmi vienai no Kokmuižas kompleksa ēkām, lai nākošajā gadā tajā darbu uzsāktu Kokmuižas brūzis. Kokmuižas svētkos plkst. 12.00 pie brūža ēkas, klāt esot Kocēnu novada domes priekšsēdētājam Jānim Olmanim un “Valmiermuižas alus” saimniekam Aigaram Ruņģim, notiks svinīgā atslēgu nodošana, ko papildinās YAMAHA Mūzikas skolas audzēkņu muzikālais priekšnesums. Ikvienam svētku apmeklētājam būs iespēja izstaigāt atjaunotās ēkas pirmo stāvu, iepazīt jauno Kokmuižas brūža tēlu, izzināt Kokmuižas alus darītavas vēsturi, degustēt Kokmuižas brūvējumus un aplūkot Jāņa Birkmaņa, Ainas un Anta Bergu ģimenes alus kausu kolekciju izstādes. 


SVĒTKUS BAGĀTINĀS DAUDZVEIDĪGA MŪZIKAS PROGRAMMA

Sestdiena, 7. septembris, sāksies ar Kocēnu novada pašdarbības kolektīvu sasaukšanos Kokmuižas promenādē uz lielās skatuves, tajā piedalīsies Dikļu pūtēju orķestris, Kocēnu pamatskolas skolēnu deju kolektīvi “Saulītes” un Kocēnu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Savieši”. Uz lielās skatuves plkst. 14.00 sāksies Kocēnu novada jauktā kora “Imera” koncerts, kurā izdziedās mūziķa un dzejnieka Valda Atāla dziesmu programmu “Lai sadera dvēselītes”. 

Jau zināmu un arī ne tik plaši izskanējušu jauno mūziķu priekšnesumus intīmākā gaisotnē no plkst. 12.30 būs iespēja baudīt Kokmuižas dārza koncertos pils parterī – uzstāsies Tīna Šipkēvica, Lauris Valters, Laura un Renārs Duo, Emīlija Kate Tomsone un Pauls Ēriks Skujiņš. 

Dienas noslēdzošo daļu plkst. 18.00 ar koncertu uz lielās skatuves ieskandinās džezfanka apvienība “Very Cool People” un Evilena Protektore, savukārt plkst. 19.30 svētku kulminācijā leģendāro dziesmu programmu izpildīs Antra Stafecka, Igo un Ivo Fomins ar pavadošo mūziķu grupu. Pēc koncerta uz dejām aicinās grupa “Vintāža”. 


SVĒTKOS NEIZTIKT BEZ MUIŽAS TIRGUS UN AKTIVITĀTĒM GAN MAZIEM, GAN LIELIEM

Kā ierasts, neatņemama Kokmuižas svētku sastāvdaļa ir Muižas tirgus, ko šogad papildinās gardēžu tūrisma ceļa “Livonijas garša” tirgotāju labumi. Muižas tirgus placī dažnedažādas vērtīgas, garšīgas, sadzīvē un atpūtā noderīgas lietas piedāvās amatnieki un mājražotāji (pieteikšanās dalībai tirdziņā ir noslēgusies).

Muižas tirgu ar dažnedažādiem – muižas laikos zināmajiem un izdomas bagātajiem, dažādu garšu labumiem papildinās arī gardēžu tūrisma ceļa “Livonijas garša” tirgotāji. Tirgus laukumā viesmīlības pieturvietu saimnieki aicinās iegādāties jau iecienītus labumus: maizi, medu, kūpinājumus, dažādus sierus, spēcinošus smiltsērkšķus, alu, vīnus un uzlējumus. Apmeklētāji varēs arī lūkoties pēc kāda pārsteidzošāka “atraduma”. Gardēžu tūrisms ceļa "Livonijas garša" tirgotāju dalība Kokmuižas svētku tirgū tiek nodrošināta “Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam” līdzfinansēta projekta “Livonijas kulinārajā mantojumā balstīta tūrisma produkta izveide un popularizēšana” (“Livonijas kulinārais ceļš”) ietvaros. 

Jāatzīmē, ka par svētku apmeklētāju labsajūtu rūpēsies vairāki ēdinātāji un atspirdzinājumu tirgotāji. 

Visas dienas garumā sev tīkamu nodarbi Kokmuižas pils kompleksa teritorijā varēs atrast gan mazi, gan lieli – izjādes ar Zirgaudzētavas “Kocēni” zirgiem, izbraucieni ar laivu, Kokmuižas promenādes lapenē norisināsies sapņu ķērāju meistarklase kopā ar Judīti Bukšu, izklaides ar ūdensbumbām piedāvās veikparks “Rancho”, šīs sadaļas neatņemama sastāvdaļa arī šajos svētkos būs Kocēnu 38. skautu vienības aktivitātes, būs atvērta Turies.lv virvju trase, sporta laukumā bērnus gaidīs piepūšamās atrakcijas un citas aktivitātes. 

Plkst. 14.00 un plkst. 16.00 ikviens aicināts doties pastaigā pa Kokmuižas teritoriju kopā ar gidu Tomu Treimani, lai izzinātu aizraujošus faktus par senatnīgo un noslēpumaino Kokmuižu. Pulcēšanās informācijas punktā, kas būs izvietots autobusu pieturvietā “Kocēni”. Informācijas punktā ikvienam būs iespēja iegūt interesējošo informāciju par svētku norisēm, kā arī iegādāties Kocēnu novada pašvaldības izdotās grāmatas – Jāņa Kalnača “Kokmuiža un tās alus darītava” un Inetas Amoliņas “Liktenis, mājas, cilvēki. Kocēnu novada personības.”. Savukārt atmiņas par Kokmuižas svētkiem būs iespēja iemūžināt vēsturiskā fotostūrītī Kokmuižas pils parterā, kur no plkst. 14.00 līdz plkst. 17.00 darbosies fotogrāfe Laura Strautiņa. 


KOKMUIŽAS PILĪ MĪSIES TEĀTRA MĀKSLA UN VIRTUĀLĀ REALITĀTE

Kokmuižas pils lielajā zālē plkst. 12.30 būs iespēja noskatīties Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” jaunāko iestudējumu – latviešu dramaturga Jāņa Anerauda neTikumu nemainības komēdiju “Grēku grāmata”. Komēdijas pamatu veido notikums kādā Patērētāju biedrībā, kuras direktoram dzimšanas dienā tiek pasniegta nezināma autora sarakstīta “Grēku grāmata”, kas saduļķo līdz šim rimto aizkulišu shēmām caurvīto biedrības dzīvi. Lai arī luga “Grēku grāmata” sarakstīta 1956. gadā, tā nav zaudējusi tēmas aktualitāti – šeptmanība un veiklu shēmu izmantošana pašlabuma gūšanai ir bijusi aktuāla kā padomju laikos, tā arī mūsdienās. 

No plkst. 13.00 līdz plkst. 19.00 Kokmuižas pils pirmajā stāvā Vidzemes Augstskola piedāvās interesentiem izmēģināt spēkus kordiriģēšanā. Virtuālās un papildinātās realitātes risinājums #izlīdziVītolam ļaus uzzināt, kā tas ir – diriģēt Jāzepa Vītola skaņdarbu “Gaismas pils”. 

Kokmuižas svētkus vadīs radio un TV personība Jānis Romanovskis. 

Pasākuma apmeklējums: bez maksas. Svētkus organizē Kocēnu novada pašvaldība. 

Uz tikšanos 5. Kokmuižas svētkos!


SATIKSMES IEROBEŽOJUMI KOKMUIŽAS SVĒTKU LAIKĀ 7. SEPTEMBRĪ

https://sites.google.com/a/koceni.lv/kocenu-novads/kulturai/kokmuizas-svetki-1/kokmuizas-svetki-2019/Kokmuizas_svetki_2019_karte.pdf?attredirects=0&d=1
Svētku norisēm piepildītākajā dienā – sestdien, 7. septembrī, visas dienas garumā Kocēnos būs satiksmes kustības ierobežojumi, par kuriem vēstīs izvietotās ceļa zīmes un informatīvie paziņojumi:
- slēgta Alejas iela virzienā no pagrieziena uz stāvlaukumu pie ēkas Alejas ielā 7 (Kocēnu novada pašvaldības policija un veikali) līdz Kokmuižas pils parkam (aiz Kokmuižas pils);
- slēgta Parka iela posmā no Kalna ielas līdz Alejas ielai;
- slēgta Apsīšu Jēkaba iela posmā no Jāņa Ķenča ielas līdz Alejas ielai;
- slēgta Jāņa Ķenča iela posmā no Alejas ielas līdz krustojumam ar Gravas ielu.

7. septembrī būs slēgta autobusa pietura "Kocēni" (pie Kocēnu kultūras nama), kur svētku laikā atradīsies informācijas centrs. Autobusa kustība tiks organizēta, maršrutu noslēdzot pieturā "Kocēnu veikals" (virzienā uz Kokmuižas pili) un maršrutu uzsākot autobusa pieturā "Kocēnu veikals" (virzienā uz autoceļu A3).

Automašīnu novietošanai varēs izmantot stāvlaukumus pie Kocēnu novada domes administrācijas, starp alejām ciema centrā un Kokmuižas promenādes labajā pusē, kuram varēs piekļūt no Gravas ielas. Svētku laikā nebūs pieejams stāvlaukums ēkas Alejas ielā 7 kreisajā pusē, kas tiks izmantots kā satiksmes autobusa apgriešanās laukums.

Lai apskatītu attēlu pilnā izmērā, uzspiediet uz tā!

2017.gads Kocēnu novadā veiksmīgi sācies arī kultūras jomā. Aizvadīts Zvaigznes dienas pasākums novada senioriem, 1991.gada barikāžu laikam veltītie pasākumi, “Kocēnu novada sporta laureāts” un uzņēmēju apbalvošanas ceremonija, skolu konkurss “Mazā zeltene 2017”, Frakofonijas dienām veltītās aktivitātes un deju koncerts Vaidavā, kā arī citi. Taču Kocēnu novada kultūras sezona vēl tikai sāksies. 

Pirmajās Lieldienās, 16.aprīlī, Kocēnu novads tradicionāli pulcēs mazus un lielus Lieldienu svētku svinētājus pasākumā “Kocēnu pavasaris 2017”, lai kopīgi izbaudītu dažādas dienai veltītās aktivitātes. Tāpat amatnieki, mājražotāji un zemnieki piedāvās iespēju iegādāties dažādus Latvijā darinātus labumus. Pasākums norisināsies sākot no pl.10.00 Kocēnu novada Kocēnos. 

No 5. līdz 7.maijam velo un kino mīļiem jau otro gadu būs iespēja piedalīties festivālā “Kino Pedālis”. Tas ir unikāls pasākums ar to, ka dalībniekiem būs iespēja baudīt pop – up kinoteātrus Valmierā un tās apkaimē, tai skaitā arī Kocēnu novadā, mērojot ceļu uz kinoteātriem ar velosipēdiem. 


Vasaras pasākumu sezonu ievadīs novada deju kolektīvu lieluzvedums, kas Kocēnu estrādē tiks izrādīts 26.maijā, kā arī 
Baznīcu nakts, kas visā Latvijā norisināsies 2.jūnijā. Tajās jau trešo gadu iesaistīsies arī Kocēnu novada Rubenes baznīca. Baznīcu naktī apmeklētājiem tā būs atvērta līdz pat pusnaktij, piedāvājot  daudzveidīgu programmu. 

Pirmo reizi Kocēnu novada Dikļos no 28.jūnija līdz 1.jūlijam norisināsies Pasaules koklētāju nometne. Uz to aicināti piedalīties visi pasaules koklētāji, lai vairāku dienu garumā nodotos etnogrāfiskās kokles spēlei. Tāpat tiks nodrošinātas meistarklases tiem, kas vēlēsies apgūt tradicionālās kokles spēlēšanu. Kokļu nometnes dalībnieki sniegs koncertus Zilākalnā, kā arī turpat Dikļos. 

Tāpat 1.jūlijā Dikļu dabas koncertzālē norisināsies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Modelēšanas koncerts. Tajā pulcēsies kopā ap 2 000 koru dziedātāju, ap 150 pūtēju orķestru dalībnieku un ap 300 dejotāju, lai pilnībā izpildītu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta repertuāru.

8.jūlijā Kocēnu novada Dikļos norisināsies "Dikļu pils Sajūtu festivāls". Festivāla koncepts paredz ne tikai muzikālu baudījumu, bet arī garšas ceļojumu un perfomances no izciliem pavāriem visas dienas garumā. 

Jau trešo reizi 9.jūlijā Kocēnu novada Rubenē norisināsies pasākums “Indriķa diena”. Tas tiek organizētas par godu savulaik Imeras katoļu priesterim Indriķim (Henricus de Lettis), kas sarakstījis bagātīgāko no vēsturiskajiem pirmavotiem par tagadējās Latviijas un Igaunijas teritoriju – Indriķa Livonijas hroniku. Pasākuma laikā norisināsies dažādas aktivitātes ar mērķi iepazīstināt sabiedrību ar vēsturiskajām liecībām un paaudzēs mantotajām kultūrvēsturiskajām vērtībām. 

Aizvadītā gada starptautiskā keramikas simpozija “Mālēdiens” iedvesmots, arī šogad, 15.jūlijā Vaidavas ezera krastā norisināsies "Mālēdiena festivāls", kur ar mālu, ēdienu, mūziku un aktivitātēm svaigā gaisā, varēs ļauties īstai vasaras brīvdienu garšai. 

Kā jau katru gadu, arī šogad, 28.jūlijā Rubenes baznīcas 
dārzā notiks Vasaras nakts koncerts. Šoreiz koncerta apmeklētājus plāno pārsteigt ar vēl nedzirdētām klasiskās mūzikas skaņām. 

12.augustā Kocēnu novada Dikļos jau 21.reizi norisināsies “Spēlmaņu svētki”, kurā pulcēsies amatierteātri no visas Latvijas, tai skaitā arī Kocēnu novada amatierteātris. Ikviens interesents būs laipni aicināts apmeklētu amatierteātru iestudētās izrādes. 

Turpinot Kocēnu novada tradīcijas, arī šogad, 2017.gada 9.septembrī norisināsies plaši apmeklētie Kokmuižas svētki, kas pulcē ļaudis teju no visas Latvijas. Katru gadu Kocēnu novads piedāvā bagātīgu kultūras programmu, tā veidota caurvijot senlaicīgo ar mūsdienu kultūru, rosinot izzināt un atklāt senās Kokmuižas teritoriju un atdzīvināt vēstures stāstus. 

Bagātīgo kultūras sezonu Kocēnu novadā noslēgs 28.oktobrī Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētais pasākums “Leģendu nakts”. Šogad arī Kokmuiža aicinās viesus baudīt īpašu gaisotni un aizraujošus pasākumus. 

Paralēli lielākajiem tradicionālajiem un jaunajiem pasākumiem norisināsies vēl daudzi citi. Tiks organizēti Latvijas valsts svētku pasākumi, kā piemēram pasākumi, kas veltīti Latvijas Repubikas Neatkarības atjaunošanas dienai, Eiropas kultūras mantojuma dienai, Latvijas Republikas proklamēšanas dienai, u.c. 

Tuvojoties pasākuma norises laikam, informācija par tiem tiks atjaunota un papildināta Kocēnu novada mājas lapā, pašvaldības informatīvajā izdevumā “Kocēnu Novada Vēstis”, novada sociālo tīklu kontos, kā arī medijos u.c.