Kultūra‎ > ‎

Kokmuižas svētki


Kokmuižas svētki „Septiņu ceļu ceļojums”

7. un 8. septembrī


Ceļš, pa kuru iet. Mirklis, ko dalīt.

Septiņas Kokmuižas alejas, pa kurām vairs nebrauc zirgu pajūgi, alus vedēji, neplūst zaldātu rindas, bet šie ceļi joprojām satur kopā cilvēkus, laiku un telpu.

Ceturto Kokmuižas svētku tēma ir „Ceļš”, jo ceļš un cilvēks ir nesaraujami saistīti. Mēs varam doties ceļā, lai nokļūtu no vienas vietas uz kādu citu. Tie ir mūsu Pasaules ceļi. Mēs varam doties ceļā, lai mainītu savu dzīvi. Tos saucam par Zināšanu, Spēka, Sasniegumu un Radošajiem ceļiem. Mēs varam doties ceļā, lai satiktu draugus, domubiedrus un galu galā – sevi. Tie ir mūsu Prieka ceļi, Ceļojumi, Sajūtu ceļi un Dzimtenes ceļi.

Ģeogrāfiski Kokmuižas svētkus iezīmēs bijusī Kokmuižas teritorija un tās septiņas alejas, bet simboliskajos ceļos dosimies tuvāk un tālāk Prieka, Dailes un Gaismas ceļos.

Kokmuižas svētki šogad būs vienoti ar festivālu „Latvijas goda aplis”, aicinot izbaudīt Kokmuižas svētku pasākumus arī tālākus viesus no visas Latvijas. Festivāls „Latvijas goda aplis” ir aicinājums svinēt Latvijas valsts simtgadi gada garumā katru nedēļas nogali citā novadā, tas ir Latvijas mēroga kultūrtūrisma maršruts, kas uzlabo mūsu zināšanas, veido stāstus par Latviju un veicina Latvijas apceļošanu.

7. septembrī, kā ierasts, Kocēnos un apkārtējā teritorijā svētkus ieskandinās braucošais pūtēju kvintets. Tāpat 7. septembrī plānota arī Jāņa Kalnača grāmatas “Kokmuiža un tās alus darītava” atvēršana. Protams, neizpaliks arī dažādas citas aktivitātes, par kurām plašāka informācija sekos.

Savukārt 8. septembrī, visas dienas garumā, vēsturiskajā Kokmuižas teritorijā notiks dažādas aktivitātes gan lieliem, gan maziem.

No plkst. 14:00 – 18:00 pie Kocēnu dīķa norisināsies muižas tirdziņš, kur katrs interesents varēs iegādāties kaut ko no amatnieku vai mājražotāju plašā piedāvājuma.

Svētku atklāšana 8. septembrī plkst. 14.00

Atklāšanas koncertā muzikālus priekšnesumus sniegs gan svētku viesi, gan Kocēnu novada amatiermākslas kolektīvi, gan arī grupa, bez kuras reiz nevarēja iedomāties svētkus Kocēnos - „Kokmuižas muzikanti”

Muzikālā ceļojumā dosimies kopā ar Latvijas dziesminiekiem: Kārli Kazāku un citiem Latvijā pazīstamiem mūziķiem.

Klausītājiem tiks piedāvāti arī ceļojumu stāsti – par vietām, cilvēkiem, jaunām zināšanām un pieredzi.

Aktīvākie svētku viesi noteikti atradīs sevi Muižas spēlēs, kur būs iespēja izmēģināt savus spēkus dažādās aizraujošās un radošās aktivitātēs.

Kokmuižas alus namiņā tiksimies pasaules Garšu ceļos, tajos būs iespējams uzklausīt, aplūkot, izsmaržot un nobaudīt.

Kokmuižas senajā zirgu stallī arī šogad baudīsim mākslu un mūziku. Agneses Melbārdes lielformāta grafikas uz plandošiem audumiem būs kā oriģināls vizuālais noformējums Zanes Dombrovskas septiņām, vienotā stāstā savītām oriģināldziesmām koncertprogrammā „7 dienas”.

Latviešu jaunās paaudzes soprāns Evita Pehlaka kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesoru, pianistu un koncertmeistaru Venti Zilbertu piedāvās klausītājiem izdzīvot dažādu krāsu buķeti aizraujošajā visskaistākajā ceļā – mūsu Latvijai 100, kas vīsies cauri gadsimtiem ar skaistākajām operu un operešu ārijām, skaistākajām latviešu trimdas un latviešu komponistu kamermūzikas pērlēm un klaviermūzikas šedevriem. Koncerprogramma ir mākslinieku veltījums un Ventis Zilberts Latvijas simtgadei veltītā programmā „Visskaistākais ceļš – mūsu Latvijai 100”

Tiem, kuri svētkus vēlēsies izbaudīt klausoties vinila plašu mūziku šūpuļtīklā, parkā aiz Kokmuižas tiks piedāvāta īpaša atpūtas zona, bet Kokmuižas svētkus noslēgs Normunda Rutuļa, Elzas Rozentāles un Jelgavas BigBand koncerts un īpašs gaismas šovs.

Kokmuižas svētki, kā ierasts, neizpaliks arī bez dažādām ekskursijām, sarunām, Kokmuižas vēstures un Kocēnu novada izzināšanas.

Plašāka informācija par svētku norisi sekos! Meklē to Kocēnu novad mājaslapā – www.kocenunovads.lv un Kocēnu novada Facebook kontā - www.facebook.com/kocenunovads/.


Tiekamies 4. Kokmuižas svētkos, Kocēnos 7. – 8. septembrī!