Kultūra‎ > ‎

Kokmuižas svētki


Kokmuižas svētkos laikmetīga kultūras programma 

Sestdien, 2017.gada 9. septembrī Kocēnu novada Kocēnos, kādreizējā Kokmuižas teritorijā norisināsies jau trešie Kokmuižas svētki, kas veltīti senās teritorijas atklāšanai. Arī šogad svētki turpinās iedzīvināt Kokmuižas kultūrvēsturisko mantojumu un caur šī gada svētku tēmu “Laiks”, piedāvās laikmetīgu kultūras programmu dažādākajām gaumēm un vecuma grupām.

Aktivitātes norisināsies ne tikai Kokmuižas pilī un skaisti iekoptajā pils parterā, bet arī teritorijā pie vēsturiskās Kokmuižas alus darītavas jeb jaunizveidotajā promenādē. Svētku laikā tiks atdzīvinātas arī citas senās muižas kompleksa vietas, piemēram, senais Kokmuižas zirgu stallis.

Vēsturiskajā muižas teritorijā

Svētkus atklās muižas tirgus, kas norisināsies no plkst. 12.00 - 17.00 teritorijā pie vēsturiskās Kokmuižas alus darītavas. Tajā ar pašu realizētiem, audzētiem un pārstrādātiem lauksaimniecības produktiem un pašu gatavotiem amatniecības izstrādājumiem apmeklētājus priecēs Latvijas amatnieki, zemnieki un piemāju saimniecības, kā arī mājražotāji.

Turpat darbosies arī tautas mūzikas skatuve “Cauri laikiem”, uz kuras muzikālo repertuāru dienas programmā veidos Kocēnu novada amatiermākslas kolektīvi, pūtēju kvintets, folkloras kopas, tautas mūzikas kolektīvi, kā arī folk-hip-hop mūziķis “Misters” un Braucošās klavieres ar džeza māksliniekem no grupas “Mirage Jazz Orchestra”.

Svētku apmeklētājiem būs unikāla iespēja ielūkoties senās fotografijās, atmiņās un pārdomās par vēsturisko teritoriju izstādē “Stāsts par laiku Kokmuižā”, kas būs izstādīta pie vēsturiskās Kokmuižas pils kompleksa kūts ēkas.

Kokmuižas pilī un pils ātrijā

No plkst. 13.00 - 16.00 Kokmuižas pils zālē apmeklētāji būs aicināti iepazīt Eiropas pilis mākslas zinātnieka, gleznotāja un Rundāles pils muzeja direktora Imanta Lancmaņa radītajā fotogrāfiju izstādē “Eiropas pils”. Lielāko foto arhīva daļu veido Latvijas pilis un muižas, kas fotografētas vairāk kā 50 gadu ilgā periodā, un tās izmantotas gan mākslinieka sarakstītajās grāmatās, gan daudzskaitlīgajās publikācijās Latvijas un ārvalstu mākslas un arhitektūras žurnālos.

No plkst. 10.00 - 20.00 Kokmuižas pils ātrijā būs iespēja apskatīt četru Kocēnu novadā dzīvojošu un strādājošu mākslinieču darbus – Daces Brizauskas, Sanitas Celmas-Ķikutes, Guntas Eltammas un Ivetas Kreišmanes.

Pilī darbosies arī radošās darbnīcas, kurās ikviens spēs rast sev piemērotu nodarbošanos – gatavot rotas kopā ar “Elīnas radošais”, iesaistīties lielformāta kolāžas izgatavošanā kopā ar mākslinieci Egiju Zirapu, kā arī izmēģināt Kocēnu 38. skautu vienības sarūpētās aktivitātes.

Savukārt zinātkāres centrs “Zinoo” plkst. 14.00 svētku apmeklētājus priecēs ar aizraujošu eksperimentu šovu – liesmām, ledu, putām un dūmiem. Centrs sev līdzi būs atvedis dažādus eksponātus, kuri interaktīvā veidā iepazīstinās ar dažādiem fizikas principiem, mežģīs prātu ar puzlēm un rosinās zinātkāri gan maziem, gan lieliem.

Svētku laikā darbosies īpašs bērnu stūrītis, kurā būs pieejamas dažādas aktivitātes bērniem, kā arī īpašu svētku sveicienu bērniem būs sarūpējis Kocēnu pamatskolas deju kolektīvs “Saulītes”.

Arī šogad svētku programmu papildinās ekskursijas, kuru laikā būs iespēja iepazīt Kokmuižas pils ansambli – pili un tās teritoriju. Dienas laikā plānotas divas ekskursijas – plkst. 13.00 un plkst. 15.00. Savukārt plkst. 21.00, iepriekš piesakoties, varēs piedalīties vēl nebijušā Kokmuižas svētku aktivitātē - vakara ekskursijā jeb nakts pārgājienā “Baronu meklējot”.

Senajā Kokmuižas zirgu stallī

Īpašu mākslas baudījumu apmeklētājiem būs iespēja gūt senajā Kokmuižas zirgu stallī, kurā griestus rotās debesis, bet telpas iekšpusē būs iespēja atklāt stikla mākslu – materializētas un materiālas pasaules vizualizācijas. Mākslinieces Andas Munkevicas izstāde “Stikla skulptūras” darbosies visu diennakti, no 2017.gada 8. septembra līdz 10. septembrim.

Pasākuma vakara daļā, plkst. 18.00 turpat senajā zirgu stallī ar koncertu “7 notis – viena valoda” uzstāsies radošā mūziķu apvienība “IN-visible music” jeb “NE-redzamā mūzika”. Caur džezu, tautasdziesmām un jaunradīto orģinālmūziku apvienība aicinās ieklausīties sevī, savos līdzcilvēkos un pasaules ritmos. Koncerts skatītāju acīm būs slēpts, lai vērstu uzmanību uz mūzikas valodas saturu nevis formu.

Kokmuižas svētku noslēgumā dejas izrāde “Laiks”

Pasākuma izskaņā plkst. 20.00 Kokmuižas pils parterā ar mūsdienu deju gupas “Buras” un instrumentālā ansambļa “Rhythmixx” koncertuzvedumu “Laiks” noslēgsies Kokmuižas svētki. Uzveduma laikā skatītājiem būs iespēja piedzīvot unikālu brīvdabas koncertu pavisam atšķirīgās emocijās – no mūsdienu 21. gadsimta rutīnas un steigas, trakulīgu ballīšu gaisotnes līdz pat klusuma un miera meklējumiem.

Dejas izrādes pamatā ir izsmalcināta horeogrāfija, gaumīgi skatuves tērpi un pārdomāts skatuves noformējums, kā arī gaismu un video sniegtās iespējas. Salaspils kultūras nama “Rīgava” deju grupas “Buras” uzvedumi ir pieredzējuma bagāti un idejiski vienoti, katru reizi skatītājiem piedāvājot īpašu dejas baudījumu.

Brīvdabas koncertuzvedums sastāvēs no trīs tematiskām daļām un nedaudz vairāk kā stundas garumā skatītājam sniegs iespēju ļauties domām un sajūtām par Laiku

Kokmuižas svētkus organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar kultūras projektu vadītāju Jolantu Borīti. Ieeja pasākumos ir bez maksas.

Pilnā programmas versija pieejama ŠEIT.