KOKMUIŽAS SVĒTKI
Iedzīvinot unikālo Kocēnu novada kultūrvēsturisko mantojumu, 10. septembrī jau otro reizi notiks atjaunotie Kokmuižas svētki. Pasākuma programma arī šogad veidota, caurvijot senlaicīgo ar mūsdienu, rosinot izzināt un atklāt senās Kokmuižas teritoriju. Svētkos atdzīvinās vēstures stāstus par laiku pirms 100 gadiem, kad strēlnieki cīnījās ne vien par kartē iezīmētām robežām, bet paplašināja robežas mūzikā, mākslā, literatūrā, piedāvājot savas tēmas un stāstus.

Svētki iesāksies jau 9. septembrī plkst. 18.00, kad Kocēnu pagasta 1. bibliotēkas Velvju zālē notiks mākslinieka Kristapa Epnera izstādes “Logi” atklāšana. Savukārt plkst. 19.00 Kocēnus

ieskandinās Pagalmu uvertīra. Koncertus trīs pagalmos sniegs mūziķis Renārs Veličko ar draugiem, kā arī Kocēnu kultūras nama pūtēju kvintets. Ikviens ir laipni aicināts pievienoties muzikālajā vakarā un izbaudīt svētku ieskaņas pasākumu. Koncerti Kocēnos izskanēs pļavā pie ūdenstorņa, laukumā pie dvīņu mājām un Kocēnu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” teritorijā.

Sestdien, 10. septembrī, svētki sāksies plkst. 12.00, un visi pasākumi notiks vēsturiskajā Kokmuižas teritorijā.

Svētku programma veidota, rosinot izzināt un atklāt muižas teritoriju, atdzīvinot vēstures stāstus un iesaistot vietējos iedzīvotājus. Šogad - par laiku, kad pārstāja kūpēt fabriku skursteņi un pa Komuižas alejām nebrauca vairs alus vedēji, bet plūda bezgalīgas zaldātu rindas. Nozīmīga latviešu strēlnieku ikdienas dzīves sastāvdaļa bija mūzika. Dzīve pozīcijā nebija iedomājama bez nu jau slavenajām latviešu strēlnieku dziesmām, kuras uzlaboja garastāvokli un izšķirīgos brīžos pavadīja karavīrus kaujā.

Svētkos izskanēs ļoti daudzveidīga mūzikas programma

Plkst. 12.00 paredzēts svētku atklāšanas pasākums ar vīru kopu “Vilki”. Programmu bagātinās arī pūtēju orķestris “Signāls”, Kocēnu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Savieši” un Valmieras kultūras centra TDA "Gauja". Pie brašas mūzikas tautas mūzikas grupa “Teikas muzikanti” aicinās līdzdziedāt, bet pūtēju orķestra ”Cēsis” melodiju virpulī pāris pēc pāra varēs griezties aizraujošā dejā.

Plkst. 17.00 apmeklētājus pie Kokmuižas pils sagaida muzikāls baudījums – koncertprogramma „Piazzolla. Galliano. Tango." Tās pamatā ir kamermūzika, kas balstās uz stīgu instrumentu saspēli ar akordeonu. Koncertā muzicēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu kvintets, kurā spēlē I vijoļu koncertmeistars Sandis Šteinbergs, II vijoļu grupas mūziķis Raimonds Melderis, altu grupas koncertmeistars Arigo Štrāls, čellu grupas mūziķis Jānis Rinkulis un kontrabasu grupas koncertmeistara vietas izpildītājs Raivo Ozols. Koncertā piedalās arī akordeonists Artūrs Noviks - aizrautīgs un talantīgs mūziķis gan klasiskā repertuārā, gan laikmetīgajā mūzikā, gan salonskaņdarbos. Artūrs ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija lektors, salonansambļa “Tango sin quinto” dalībnieks, solists un kamermūziķis. Koncertā iekļauts Artura Maskata skaņdarbs, kas ir veltījums izcilākajai Latvijas akordeonistei Ksenijai Sidorovai. Būs dzirdama arī argentīniešu komponista Astora Pjacollas un franču komponista Rišāra Galjano mūzika tango noskaņās. Visu papildina jaundarbs, ko raksta Lietuvā dzīvojošais latviešu komponists Mārtiņš Viļums, kurš pats lieliski pārvalda akordeona spēli. Koncertu atbalsta Kultūras ministrija un SIA “Latvijas koncerti”.

Plkst. 20.30 muzikālo svētku programmu noslēgs Latvijas Nacionālo bruņoto spēku bigbends jaunā, lieliskā džeza mūzikas koncertā “Tautasdziesmas”, kura maģisko burvību veidos gan mūzika, gan gaismas uz ūdens, kopīgi uzburot iedvesmojošu un krāšņu priekšnesumu.

Svētkos neiztikt bez sportiskām izpriecām

Pirmo reizi svētku programmā Kocēnu skauti un gaidas piedāvās tēvu un dēlu spēkošanos. Šīs sadaļas neatņemama sastāvdaļa būs gan Skautu un gaidu, gan Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrības organizētie paraugdemonstrējumi un šovs.

No plkst. 12.00 viesi gaidīti tirgus placī, kur dažnedažādas vērtīgas, garšīgas, sadzīvē un atpūtā noderīgas lietas piedāvās amatnieki un mājražotāji (pieteikšanās dalībai tirdziņā līdz 7. septembrim, zvanot pa tālruni 26328943).

Laikmetīgi nozīmē radīt un pārradīt

No plkst. 13.00 līdz 20.00 vēsturiskās Kokmuižas alus darītavas pagrabā apmeklētājus iepriecinās laikmetīgās mūzikas un mākslas programma. Tās ietvaros mākslinieka Ilgvara Zalāna performance “Action painting”. Ilgvars Zalāns ir spilgts "pasaules pilsonis" mūsdienu Latvijas mākslā – viens no pašlaik Eiropā un Āzijā pazīstamākajiem latviešu mūsdienu māksliniekiem. Savus darbus viņš rada visdažādākajās zemeslodes vietās - Japānā, Indijā, Ķīnā, Malaizijā, Spānijā, Itālijā, Francijā, Austrālijā, Korejā, Singapūrā.

Ikvienu aizraus dažādību izpausme Latvijas mākslas akadēmijas jauno dizaineru modes skatē, Mūzikas observācijas organizācijas mūzikas projektos kopā ar Anneli Arro, mūzikas projektu “Ezeri” un Imantu Daksi, vēsturisko filmu seansos. Svētku programmā būs aplūkojama arī izstāde "Kokmuiža un neona mistērija". Izstāde ir kā savdabīgs gaismas šovs, kas ietverts fotogrāfijās un interesantās vizualizācijās tumšā telpā, aicinot neona mistikas pasaulē. Izstādi veido SIA "Fototapetes LV".

Svētkos visas dienas garumā būs iespēja mieloties no karavīru virtuves, nobaudīt Komuižas alu un stiprināties ar uzņēmuma „Milda KM” krājumiem.

Izzināt un saprast gan vēsturi, gan talantu

Arī vēsturiskajā Kokmuižas pilī un skaisti iekoptajā parterā notiks dažādi nozīmīgi un iedvesmojoši pasākumi. Plkst. 13.00 ikviens aicināts piedalīties grāmatas “Likteņi, mājas, cilvēki. Kocēnu novada personības.“ atvēršanā. Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, Kocēnu novada dome vēlas iepazīstināt ar spilgtākajiem notikumiem un ievērojamākajām personībām novadā vairāku simtu gadu ritumā. Grāmatas autore, novadpētniece un vēstures skolotāja Ineta Amoliņa, šo grāmatu veltījusi savam tēvam Raimondam Pēčam, kurš izturēja Sibīrijas pārbaudījumus, atgriezās mājās, izveidoja stipru ģimeni un uzaudzināja piecus bērnus. Grāmatā hronoloģiskā secībā apkopoti vēsturiski materiāli par 45 personībām.

Plkst. 14.00 un plkst. 16.00 ikviens aicināts jaukā pastaigā ar gidu pa Kokmuižas teritoriju, izzinot aizraujošus faktus par senatnīgo un noslēpumaino Kokmuižu. Pulcēšanās pie Saules pulksteņa.

No 13.00 līdz 15.00 ģimenes varēs piedalīties piederības spēlē, kuras laikā būs jāmeklē atbildes uz jautājumiem par Kokmuižu un jāatzīmē īpašā Domājamā kartē.

No plkst. 13.00 savā varā pārņems viss darbīgais, skanīgais, krāsainais, radošais un garšīgais no muižas dzīves – dažādās aktivitātes īpaši piemērotas ģimenēm ar bērniem. Kopā ar muižas draugiem varēs darboties ar tērpiem un rotām, atrast pareizos vārdus un radīt savu dzejoli, rakstīt senus burtus un vārdus, meklēt mūzikai skaņas un mieloties gardumu kafejnīcā. Kopā ar papīrmākslas darbnīcu “Viktora vēstules” varēs veidot savu pastkarti. Iespējams, arī novada iedzīvotāju mājas krājumā ir senas pastkartes vai pastkaršu komplekti, kas aptver kādu senāku laika posmu. Aicinām šīs pastkartes atnest uz Kocēnu novada domi (1. stāvā Dokumentu pārvaldības un informācijas nodaļā) un kopīgi izveidot īpašu pastkaršu izstādi. Pēc ekspozīcijas noslēguma visas pastkartes tiks atdotas īpašniekiem.

Vakara izskaņā plkst. 22.00 Kocēnu kultūras namā notiks saviesīga un izklaidējoša svētku balle kopā ar Daini Skuteli un “Bel Canto” orķestri. Ieejas maksa – 3 EUR. Apmeklētāju ērtībai darbosies pilna bufete.

Lai skan dziesmas un viļņojas gaiss! Priecāsimies, līksmosim un baudīsim krāšņos svētku mirkļus kopā!

Uz tikšanos Kokmuižas svētkos 10. septembrī!Kokmuižas svētku labdari:

     
    

   
   
 
   

Pateicība: Andrim Bikmanim par atbalstu un sadarbību!


Kokmuižas svētku ietvaros atklās mākslinieka Kristapa Epnera izstādi “Logi”


Cilvēkiem ir vajadzīgas mājas. Lai dzīvotu. Mājām, lai dzīvotu, vajadzīgi cilvēki. 

Kristapa Epnera izstāde “Logi” ir stāsts par mājām, kurās cilvēki vairs nedzīvo, tomēr palikušie sadzīves priekšmeti, apģērbs un dokumenti turpina uzturēt kādas pagājušas dzīves sajūtu. Pa logiem, kurus K. Epners filmējis kopā ar ierakstītu dabas skaņu, māju iedzīvotāji raudzījušies desmitiem, varbūt simts gadu. Kādreiz iekoptajā ainavā šodien atgriežas daba. 

Kristaps Epners uzsver, ka viņš nav vēlējies radīt skumjas vai nostalģiskas izjūtas, jo dzīve – tie ir cikli, kad kaut kas rodas, attīstās, nobriest un pamazām izzūd, atdodot vietu rasties kam jaunam. Viņš drīzāk vēlējies pieskarties tam mistiskajam, kur cilvēks ir mazs pretī vietai un mūžībai. 

Izstādē būs aplūkojami viena dievnama un 6 māju logi, kas tumsā, pamazām atklājoties, aicina mūs pārdomāt pastāvīgi mainīgo pasauli. 

Izstāde Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā būs apskatāma līdz 20. septembrim. Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieku Kristapu Epneru notiks Kokmuižas svētku ietvaros 9. septembrī plkst. 18.00. Visi laipni gaidīti! 
Jau 9. septembra vakarā Kokmuižas svētkus ieskandinās Pagalmu uvertīra. Laipni aicināti būt kopā svētku ieskaņas pasākumā!Alternatīvā skatuve senās alus darītavas pagrabā - Anneli Arro, "Ezeri", Imants Daksis 

Sestdien, 10. septembrī, Kocēnos norisināsies jau otrie Kokmuižas svētki. Svētku ietvaros senās alus darītavas pagrabā tiks veidota īpaša mūzikas skatuve, kas klausītājiem piedāvās iepazīties gan ar jauniem, gan jau zināmākiem latviešu alternatīvās skatuves vārdiem. Programma veidota sadarbībā ar Mūzikas Observācijas organizāciju (MOO), šoreiz piedāvājot ieklausīties akustisko un solo mākslinieku skanējumā. Uz skatuves kāps smalko noskaņu veidotāja Anneli Arro, viens no šī gada spilgtākajiem pieteikumiem latviešu mūzikā projekts “Ezeri”, kā arī dziesminieks-mūžīgais ģeogrāfs Imants Daksis. 

Plkst. 17.00

Anneli Arro (balss, taustiņi, ģitāra), kas ir arī grupas Sus Dungo bundziniece un perkusioniste, rada smalku un akustisku noskaņu mūziku. Mūziķe savas dziesmas ir apkopojusi albumā “Lucas”, kas ir akustisks, minimālistisks un "tuvs" albums ar melodiskiem balss motīviem. No vienas puses atmosfērisks, no otras - tāds, kurā jāieklausās, lai paliktu tuvu mirklī. Koncertā viņai uz skatuves pievienosies Toms Taukulis (ģitāra) un Marika Arro (balss).

“Esmu dzirdējusi, ka manā mūzikā ir tā smalkā robeža starp skumjām un cerību. Man pašai savas dziesmas ir mirkļi. Mirkļi kaut ko sajust, kaut ko nolikt malā, ieelpot jaunā veidā. Savā ziņā pašterapija. Visvairāk gribas, lai tā palīdz just, izjust,” saka Anneli.

w: https://anneliarro.bandcamp.com/album/lucas


Plkst. 18.00

EZERI ir jauns projekts no Rīgas, kura pamatkodols ir Miķelis Putniņš. Neparastas harmonijas un ritmiskie zīmējumi ir tikai daži elementi, kas raksturo EZERU mūziku, taču liela nozīme ir arī stāstiem un tēmām, kas Miķeli interesē, kā, piemēram, pilsētas un dabas mijiedarbība un konflikti, kādus tā rada mūsdienu cilvēkā. 

Lai gan nupat iznākušais EZERU debijas albums OGLE ir aranžēts bagātīgi, ar dažādu citu mūziķu piedalīšanos un elektronikas elementiem, koncerts būs pavisam askētisks, pievēršot uzmanību tikai dziesmu mugurkaulam - elektriskajai ģitārai un vokālam. 

w: https://soundcloud.com/ezeri 


Plkst. 19.00

Imants Daksis ir mūziķis, mākslinieks un filozofs, kura radošās darbības mērķis ir iedvesmot drosmīgam un brīvam pasaules tvērumam. Imants ir visu savu izpildīto dziesmu vārdu un mūzikas autors, un viņa mūzikas skanējuma stilistika svārstās diapazonā no folka līdz post-punk. Mūziķim ir raksturīga izteiksmīga skatuves ekspresija, tēlainas un melodiskas dziesmas gan par globālām, gan intīmām tēmām. Jūnijā tika izdots Imanta jaunākais studijas albums “Mūžīgā ģeogrāfa piedzīvojumi”. 

w: https://soundcloud.com/imantsdaksis/sets/geografs
Kokmuižas svētkos notiks jauno modes dizaineru tērpu skate

Kokmuižas svētku ietvaros, kas norisināsies 10. septembrī visas dienas garumā, senās alus darītavas pagrabā notiks arī jauno modes dizaineru tērpu skate, kurā īpaši šim pasākumam veidotās kombinācijās būs skatāmas vairākas 2016. gadā radītas tērpu kolekcijas. 

Modes skatē, kas sāksies plkst. 14.00, būs pārstāvēti Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas apakšnozares studenti - Baiba Tamane, Ella Anna Kalendra, Romija Štāle, Ieva Bēržvade, Melānija Vilka, Ieva Kupcāne, Liene Bite, Santa Aulmane, Laima Jurča, Ksenija Belca Besler, Dita Enikova, Sanda Feldberga, Evija Šaitere, Karīna Krista Līkanse, Anna Gulbe, Laima Ūdre, Una Bērziņa un Sigita Sniegs. 

Ik gadu jaunākās kolekcijas tiek prezentētas modes skatē vasaras sākumā, taču šajā skatē ikvienam pasākuma apmeklētājam būs iespēja gūt ieskatu apvienotā jauno dizaineru redzējuma atspoguļojumā, kuru veidos Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas apakšnozares studentes Ineta Urtāne un Anete Agneta Krišjanova. Par modes skates muzikālo pavadījumu parūpēsies eksperimentālās mūzikas māksliniece Inga Frišfelde.

    Kokmuižas svētku programmā - mākslas performance "Action painting"
Kokmuižas svētkos, kas ar vērienīgu programmu norisināsies 10. septembrī, šogad dažādību izpausme gan mūzikā, gan mākslā. Ilgvara Zalāna mākslas performance "Action painting" būs viens no aizraujošiem piedāvājumiem, kas norisināsies senās Kokmuižas alus darītavas pagrabā, kur aktivitātes plānotas visas dienas garumā. 


Savus darbus viņš rada visdažādākajās zemeslodes vietās - Japānā, Indijā, Ķīnā, Malaizijā, Spānijā, Itālijā, Francijā, Austrālijā, Korejā, Singapūrā. Ilgvara Zalāna veiktās performances raksturojas ar publiski pieejamu vidi, mūzikas pavadījumu no 7 specifiskiem skaņdarbiem un apmēram 20 minūšu ilgu akrila gleznojumu vidēji uz 3 x 6 m lielas papīra loksnes. Performanci mākslinieks veicis nu jau 36 valstīs. 

Ilgvars Zalāns ir spilgts "pasaules pilsonis" mūsdienu Latvijas mākslā – viens no pašlaik Eiropā un Āzijā pazīstamākajiem latviešu mūsdienu māksliniekiem. Viņš strādā abstraktā ekspresionisma žanrā, kad būtisks ir ne tikai rezultāts, bet arī gleznas veidošanas process, kas notiek skatītāju klātbūtnē. 

Laipni aicināti būt klāt mākslas radīšanas brīdī – 10. septembrī plkst. 15.00 senās Kokmuižas alus darītavas pagrabā. 


Izmantots: Mūsdienu mākslas galerijas teksts un foto

Kokmuižas svētkos notiks grāmatas “Likteņi, mājas, cilvēki. Kocēnu novada personības.“ atvēršanaKokmuižas svētku ietvaros 10. septembrī plkst. 13.00 ikviens aicināts piedalīties grāmatas “Likteņi, mājas, cilvēki. Kocēnu novada personības.“ atvēršanas pasākumā Kokmuižā - Kocēnu pamatskolas zālē. 


Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, Kocēnu novada dome vēlas iepazīstināt ar spilgtākajiem notikumiem un ievērojamākajām personībām novadā vairāku simtu gadu ritumā. Grāmatas autore - novadpētniece un vēstures skolotāja Ineta Amoliņa. Grāmatā hronoloģiskā secībā apkopoti vēsturiski materiāli par 45 personībām. Viņu vidū – Livonijas Indriķis, Kristofs Harders, Juris Neikens, Jānis Staņislavs Roze, Roberts Zuika, Zilākalna Marta un vēl citas – spēcīgas un spilgtas vēsturiskas personības, kuras saistītas ar Kocēnu novadu un tā pagastiem. 

Kocēnu novads lepojas ar savas teritorijas vēsturi, ievērojamiem notikumiem, leģendārām un spilgtām personībām, nozīmīgiem pagātnes lieciniekiem, tostarp dažādos laikos celtajām pilīm un muižām – Veļķu, Podzēnu, Briežu, Vaidavas, Dikļu, Dauguļu, Dūķeru, Mazbrenguļu, Ķieģeļu, Jaunburtnieku un Mujānu muižu, kā arī Pāpenmuižu un Kokmuižu. Katrai no tām ir savs arhitektūras un kultūrvēsturiskais mantojums, kas turpina dzīvot arī šodien. Šeit dzimuši un savu mūžu vai dzīves posmus vadījuši cilvēki, kurus atceras, par kuriem runā, par kuriem tiek stāstīti atmiņu stāsti un kuru vārdi izskanējuši ne tikai Latvijā, bet arī plašajā pasaulē. 

Grāmatas autore Ineta Amoliņa šo grāmatu veltījusi savam tēvam Raimondam Pēčam, kurš izturēja Sibīrijas pārbaudījumus, atgriezās mājās, izveidoja stipru ģimeni un uzaudzināja piecus bērnus.

Kokmuižas svētku ietvaros izskanēs koncertprogramma "PIAZZOLLA. GALLIANO. TANGO"

10. septembrī plkst. 17.00 Kokmuižas svētku ietvaros vēsturiskās Kokmuižas pils parterā izskanēs koncertprogramma "PIAZZOLLA. GALLIANO. TANGO", kas aizvedīs klausītājus muzikālā ceļojumā ar tango piesitienu. Ieeja uz visiem Kokmuižas svētku pasākumiem - bez maksas.

Šīs koncertprogrammas pamatā ir kamermūzika, kas balstās uz stīgu instrumentu saspēli ar akordeonu. Programmā iekļautais Artura Maskata skaņdarbs ir veltījums izcilākajai Latvijas akordeonistei Ksenijai Sidorovai, un tam līdzās - Astora Pjacollas un Rišāra Galjano mūzika tango noskaņās. 

Koncertā muzicēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu kvintets, kurā spēlē I vijoļu koncertmeistars Sandis Šteinbergs, II vijoļu grupas mūziķis Raimonds Melderis, altu grupas koncertmeistars Arigo Štrāls, čellu grupas mūziķis Jānis Rinkulis un kontrabasu grupas koncertmeistara vietas izpildītājs Raivo Ozols. Koncertā piedalās arī akordeonists Artūrs Noviks - aizrautīgs un talantīgs mūziķis gan klasiskā repertuārā, gan laikmetīgajā mūzikā, gan salonskaņdarbos. Artūrs ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija lektors, salonansambļa “Tango sin quinto” dalībnieks, solists un kamermūziķis. 

Koncerta norisi atbalsta Kultūras ministrija un Valsts SIA "Latvijas Koncerti". 

10. septembrī no plkst. 12.00 norisināsies iedvesmojošs pasākums – Kokmuižas svētki, kas piedāvās atpūtas iespējas ar plašu un daudzveidīgu programmu. Šī gada svētku tēma būs “Strēlnieki”. Svētkus jau 9. septembrī ieskandinās Pagalmu uvertīra, kad pievakarē māju pagalmos Kocēnos ieskanēsies mūzika, kā arī notiks mākslinieka Kristapa Epnera izstādes “Logi” atvēršanas pasākums. Savukārt 10. septembrī visas dienas garumā notiks dažādi pasākumi ar skanīgiem, muzikāliem priekšnesumiem, koncertiem, rotaļīgām izpriecām, teātra un mākslas programmu, vīru kopas “Vilki” priekšnesumiem, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku bigbenda džeza mūzikas koncertu “Tautasdziesmas”, muzikālu baudījumu – koncertprogrammu „Piazzolla. Galliano. Tango.", spartakiādi, Latvijas Ielu vingrotāju paraugdemonstrējumiem un šovu, radošām darbnīcām un meistarklasēm, pastaigām ar gidu pa Kokmuižas teritoriju, aktivitātēm ģimenēm ar bērniem, muižas tirgu, kā arī dienas izskaņā - svētku balli kopā ar Daini Skuteli un “Bel Canto” orķestri. Vairāk informācijaswww.kocenunovads.lv 

Svētkus organizē Kocēnu novada dome. Mājaslapā www.kocenunovads.lv izveidota sadaļa, kas veltīta Kokmuižas svētkiem - ienāc un uzzini svētku aktualitātes!Aicina iesaistīties seno pastkaršu izstādes veidošanā


10. septembrī norisināsies otrie Kokmuižas svētki, caurvijot senlaicīgo neobaroka laika atmosfēru savienojumā ar mūsdienu kultūru. Svētku ietvaros iecerēts veidot īpašu seno pastkaršu izstādi, tāpēc iedzīvotāji aicināti papildināt ekspozīciju ar savos krājumos esošām pastkartēm vai pastkaršu komplektiem, kas aptver kādu senāku laika posmu (par dažādām tēmām). 

Pastkartes lūgums nogādāt uz Kocēnu novada domi (1. stāvā Dokumentu pārvaldības un informācijas nodaļā). Pēc ekspozīcijas noslēguma visi priekšmeti tiks atdoti īpašniekiem. 

Jau vēstīts, ka 10. septembrī no plkst. 12.00 norisināsies iedvesmojošs pasākums – Kokmuižas svētki, kas visas dienas garumā piedāvās atpūtas iespējas ar plašu un daudzveidīgu programmu. Šī gada svētku tēma būs “Strēlnieki”. Svētku ietvaros notiks dažādi pasākumi ar skanīgiem, muzikāliem priekšnesumiem, koncertiem, rotaļīgām izpriecām, teātra un mākslas programmu, spartakiādi, radošām darbnīcām un meistarklasēm, aktivitātēm ģimenēm ar bērniem, muižas tirgu, ekskursijām Kokmuižā un tās apkārtnē, kā arī svētku balli. 

Kocēnu novada dome aicina sekot līdzi aktuālākajai informācijai par Kokmuižas svētku norisi!


20. gadsimta sākuma pastkarte. Kokmuižas alus darītava 
(izdevējs J. Sakangalvis)


Comments